Hanabiratake , Kotrč kadeřavý (Sparassis Crispa) přitahuje pozornost vědců pro účinky výrazně podporující imunitní systém. Vypadá jako mozek a z toho plyne i její přezdívka „ houba podobná mozku”..

V poslední době získala popularitu kvůli mimořádnému obsahu beta-glukanů, kterých je v extraktu až 50%. Kromě toho obsahuje přibližně 90% vody, více anti-mikrobiálních látek, bílkoviny, lipidy, sacharidy, vlákninu, vitamin D2, který napomáhá vstřebávání vápníku.

Vzácná houba obsahuje z hub nejvyšší množství beta glukanů 50 g /100g – betaglukany posilují imunitu, jak bylo prokázáno ve více než 100 studiích, provedených zejména v Japonsku. Kotrč kadeřavý má vzhledem k určitým látkám jako terpenoidy protinádorové vlastnosti. Studie v Japonsku u myší prokázala, že během 5 týdnů hanabiratake stimulací imunity zmenšila nádory a prodloužila život myší.

1-3 beta glukany mají výrazný účinek na imunitu, antimikrobiální účinky a v laboratorních pokusech protinádorové účinky.

Úspěšný výzkum na Tokyo University of Pharmacy and Life Science umožnil pěstování vzácné houby pro doplněk stravy, který jsem s japonským výrobcem sestavil. Výzkum prováděný zejména na myších ukázal, že kotrč kadeřavý podporuje krvetvorbu a obsahuje látky, které pomáhají tělu zvýšit hladinu hemoglobinu. To posiluje imunitní systém, protože kontinuální rozpad červených krvinek je příčinou špatného zdravotního stavu. Některé další výzkumy prokazují, že kotrč kadeřavý má protiplísňové účinky.

Hanabiratake posiluje střevní mikrofloru a pomáhá udržovat imunitní systém v dobré rovnováze, jak píši v knize Zdravé střevo.

Účinky:

Posílení imunitní funkce

Protirakovinné účinky

Protiplísňové účinky

Antimikrobiální aktivita

Snižuje nadměrnou krevní srážlivost

Máta peprná (Mentha pipperita)

Máta peprná (Mentha pipperita)

Máta dostala název podle nymfy Menthé. Máta se přirozeně vyskytuje v Evropě. První zmínka pochází z Egypta. V Evropě se používá od 17 stol, kam se máta rozšířila z východní Asie.
Ječmen mladý (Hordeum vulgare)

Ječmen mladý (Hordeum vulgare)

Ječmen a sušená šťáva z listů je zásobárnou širokého spektra vitaminů, minerálních látek, antioxidantů, aktivních enzymů a důležitého chlorofylu.   (Pokračování textu…)
Pelyněk (Artemisia)

Pelyněk (Artemisia)

Pelyněk se od starověku používal na infekce, jako přísada do vína, ve středověku se vyvolával potrat, a jako silný čaj na trávící obtíže. Pelyněk se popisuje ve Starém i Novém zákoně. ...
Kotrč kadeřavý (Sparassis Crispa)

Kotrč kadeřavý (Sparassis Crispa)

Hanabiratake , Kotrč kadeřavý (Sparassis Crispa) přitahuje pozornost vědců pro účinky výrazně podporující imunitní systém. Vypadá jako mozek a z toho plyne i její přezdívka „ houba podobná ...
Kadidlovník pilovitý (Boswellia serrata)

Kadidlovník pilovitý (Boswellia serrata)

Pryskyřice ze stromu Boswellia serrata s výrazními protizánětlivými účinky. (Pokračování textu…)
Lékořice (Glycyrrhiza glabra)

Lékořice (Glycyrrhiza glabra)

Kořen sladké chuti se nejí jen jako pendrek, ale pro léčivé účinky. (Pokračování textu…)
Moringa olejodárná (Moringa oleifera)

Moringa olejodárná (Moringa oleifera)

Moringa je bohatým bylinným zdrojem vitaminů, minerálů a bílkovin. Název (Pokračování textu…)
Řeřicha setá (Lepidium sativum)

Řeřicha setá (Lepidium sativum)

Listy se používají do salátů, semena mají zdravotní účinky... (Pokračování textu…)
Mladá pšenice

Mladá pšenice

Jedna ze zelených superpotravin... Název (Pokračování textu…)

Garcinia cambogia

Plod, který se užívá u nadváhy a obezity na snížení váhy.  (Pokračování textu…)
Withanie spavá (Withania somnifera)

Withanie spavá (Withania somnifera)

Latinsky: Withania somnifera Jiné názvy: Ašvaganda Popis Ašva značí kůň a ganda sílu. Ašvaganda tedy značí sílu koně. Latinský název zní Withania somniferum a nazývá se také indický ...
Pupečník asijský (Centella asiatica)

Pupečník asijský (Centella asiatica)

Latinsky: Centella asiatica Jiné názvy: Brahmi, Gotu Kola Popis Brahmi, neboli gotu kola je jedna z hlavních bylin pro regeneraci nervové soustavy. Brahmi znamená v sanskrtu vědomí či ...