Pterocarpus marsupium

Popis Pterocarpu

Strom, který roste v různých hornatých částech Indie, má mnoho léčebných účinků. Používá se kůra a listy.

Složení Pterocarpu

Zejména flavonoidy marsupin, pterosupin a liquiritigenin, u nichž se prokázalo snížení tuků a cholesterolu.

Zdravotní účinky

Bylinu Pterocarpus a kalíšky z tohoto dřeva vyrobené předepisuje ájurvédská medicína z těchto důvodů:

• jedná se o přírodní ájurvédskou léčbu, jak zlepšit léčbu diabetu.
• pro pozitivní úlohu při snižování přebytečného tuku z těla .
• pro harmonizaci hladinu cukru v krvi
• pro očistu krve
• pro lepší trávení

Cukrovka. Pterocarpus Marsupium se používá velmi dlouho dou v léčbě cukrovky. V jedné sutdii se zkoumal poiztivní vliv na slinivku u cukrovky 1. i2. typu. Pterostilben, látka nacházející se v kůře, snižovala krevní cukr u psů, za účinek zopsovídají of tannaty. Flavonoidy z Pterocarpus marsupium refgeneovaly beta buňky ve slinivce, vylučující insulin. Epicatechin, aktivnéí molekula, podprouje vylučování a účinek inzulinu. Současně jako insulin podporuje tvorbu zásobního cukru glykogenu.

Tuky. Marsupin, pterosupin a liquiritigenin snižují hladinu tuků.

Kalíšky z kůry Pterocarpus. Lze zakoupit zde

Vijaysar Kalash je jedním z nejjednodušších způsobů, jak řešit stabilní hladinu krevního cukru , nadváhu, bolesti kloubů či vysoký krevní tlak . Vyrábí se ze dřeva Pterocarpus marsupium, který se staletí používá pro správnou hladinu cukru v krvi, přiměřenou váhu atd.

V dávných dobách starověcí lékaři se pacientům s diabetem doporučovalo pít vodu z poháru, ve kterém byl namočený kus dřeva Vijayasar přes noc.Ráno se voda přecedila a pacient jí vypil. Hladina krevního cukru významně klesala.

Poté se metoda vylepšila tím, že ze sklenice s tímto dřevem vyrábí. Do ní nalije voda a vypije ráno nalačno. Jedná se o jednodušší a praktický způsob, jak dosáhnout stejného výsledku.

Literatura, studie

Haranath P.S.R.K., Ranganathrao K., Anjaneyulu C.R., Ramnathan J.D. Studies on the hypoglycemic and pharmacological actions of some stilbenes. Ind. J. Medl. Sci. 1958;12:85–89. [PubMed]
Joglekar G.V., Chaudhary N.Y., Aiaman R. Effect of Indian medicinal plants on glucose absorption in mice. Indian J. Physiol. Pharmacol. 1959;3:76–77.
Chakravarty B.K., Gupta S., Gambhir S.S., Gode K.D. Pancreatic beta cell regeneration. A novel antidiabetic mechanism of Pterocarpus marsupium Roxb. Ind. J. Pharmacol. 1980;12:123–127.
Jahromi M.A., Ray A.B., Chansouria J.P.N. Antihyperlipidemic effect of flavonoids from Pterocarpus marsupium. J. Nat. Prod. 1993;56:989–994. [PubMed]
Ahmad F., Khalid P., Khan M.M., Rastogi A.K., Kidwai J.R. Insulin like activity in (–) epicatechin. Acta. Diabetol. Lat. 1989;26:291–300. [PubMed]