Trsnatec lupenitý (Grifola frondosa)

Maitaké, Trsnatec lupenitý (Grifola frondosa) v překladu znamená tančící houba. Lidé v dávných dobách měli takovou radost z nalezení této vzácné houby, že začali tancovat. Houba se často používá do japonských pokrmů a má lahodnou chuť...

Stejně jako jiné houby v našem přípravku i Maitaké obsahuje účinné polysacharidy (alfa, beta, hetero glukany), které mají antioxidační účinky, bílkoviny a polyfenoly. Maitaké extrakt ale obsahuje jeden z nejsilnějších beta-glukanů na zlepšení imunitního systému. Jedinečná struktura zodpovídá za vynikající imunologickou aktivitu a snadněji se vstřebává.

Moderní výzkum Maitaké začal v roce 1970 v Japonsku pod vedením Dr. Hiroaki Nanba, který zkoumal vliv hub na zlepšení imunitního systému. Došel k závěru, že maitaké extrakty prokázaly výraznější protinádorovou aktivitu při testech na zvířatech než u jiných hub. Nanba také zjistil, že maitaké extrakty byly velmi účinné při podávání orálně.

Houba posiluje imunitu a má určitý protirakovinný účinek, kdy stimuluje vylučování lymfokinů a interleukinů. Ve studii u žen z roku 2009 zvyšovala imunitu u rakoviny prsu.

Maitaké je houba, která byla tradičně používána v Japonsku a v Číně jako součást stravy, a pro léčbu diabetu a hypertenze. Alfa-glukany při působení na inzulinové receptory zvyšují citlivost na inzulín a snižují inzulínovou rezistenci tkání. Maitaké snižuje krevní tlak (v provedené studii u osob s vysokým krevním tlakem snižovala dávka maitaké 500 mg 2xdenně tlak až o 10 mmHg)

Maitaké také zvyšuje aktivitu proti interferonu rakovinných buněk močového měchýře a zmírňuje zánět spojený se zánětlivým onemocněním střev.

 

Účinky

proti rakovinné

chronický únavový syndrom

hepatitida

senná rýma

vysoký krevní tlak

vysoký cholesterol

nadváha

hormonální rovnováha u žen

Novinky
Střevům pomohou probiotika

Střevům pomohou probiotika z Nedělního Blesku 29.1.2017...

 
Moje zdraví
V březnovém číslo časopise Moje zdraví 3/2017 najdete dva články o stravě a jarním detoxu s odkazem na knihu Zdravé střevo.
 
únor a březen v Regeneraci

Dva články v únorové Regeneraci - Cholesterolová hysterie, jedno z témat knihy Tučné superpotraviny a oleje, str 12-14,  a na str.16-17 článek o Fekální transplantaci, terapii budoucnosti, které se věnuji v knize Zdravé střevo.

Střevní bakterie - naši spojenci, na str. 48 v pravidelném sloupku Regenerac březen 2017

 

 
Tučné superpotraviny a oleje
Právě vychází nová kniha o tom, proč máme jíst živočišné potraviny jako sádlo, maso a máslo, proč je kokosový a nerafinovaný palmový olej zdravý a také o cholesterolové lži...
 
Detoxikace v Nepálu s výletem do hor
V termínu od 9.9.2017 do 21.9.2017 se lze přihlásit na pobyt do Nepálu. Více informací najdete zde.
 
Dr.Frej na Facebooku
Novinky e-mailem
Informace o novinkách,
články o zdraví, recepty

Novinky, zdraví (archív)
Byliny a poradna (archív)Banner
Banner
Banner