Trsnatec lupenitý (Grifola frondosa)

Maitaké, Trsnatec lupenitý (Grifola frondosa) v překladu znamená tančící houba. Lidé v dávných dobách měli takovou radost z nalezení této vzácné houby, že začali tancovat. Houba se často používá do japonských pokrmů a má lahodnou chuť...

Stejně jako jiné houby v našem přípravku i Maitaké obsahuje účinné polysacharidy (alfa, beta, hetero glukany), které mají antioxidační účinky, bílkoviny a polyfenoly. Maitaké extrakt ale obsahuje jeden z nejsilnějších beta-glukanů na zlepšení imunitního systému. Jedinečná struktura zodpovídá za vynikající imunologickou aktivitu a snadněji se vstřebává.

Moderní výzkum Maitaké začal v roce 1970 v Japonsku pod vedením Dr. Hiroaki Nanba, který zkoumal vliv hub na zlepšení imunitního systému. Došel k závěru, že maitaké extrakty prokázaly výraznější protinádorovou aktivitu při testech na zvířatech než u jiných hub. Nanba také zjistil, že maitaké extrakty byly velmi účinné při podávání orálně.

Houba posiluje imunitu a má určitý protirakovinný účinek, kdy stimuluje vylučování lymfokinů a interleukinů. Ve studii u žen z roku 2009 zvyšovala imunitu u rakoviny prsu.

Maitaké je houba, která byla tradičně používána v Japonsku a v Číně jako součást stravy, a pro léčbu diabetu a hypertenze. Alfa-glukany při působení na inzulinové receptory zvyšují citlivost na inzulín a snižují inzulínovou rezistenci tkání. Maitaké snižuje krevní tlak (v provedené studii u osob s vysokým krevním tlakem snižovala dávka maitaké 500 mg 2xdenně tlak až o 10 mmHg)

Maitaké také zvyšuje aktivitu proti interferonu rakovinných buněk močového měchýře a zmírňuje zánět spojený se zánětlivým onemocněním střev.

 

Účinky

proti rakovinné

chronický únavový syndrom

hepatitida

senná rýma

vysoký krevní tlak

vysoký cholesterol

nadváha

hormonální rovnováha u žen

Novinky
Sobotní vaření a povídání o životosprávě

Během sobotního setkání v domácím prostředí se zaměříme na jednoduché vaření a neformální povídání o životosprávě, výživě či stresu s malou skupinkou zájemců.

 
Relaxační kurz s kundalini jógou

Týdenní relaxační kurz s kundalini jógou s Drahomírou a Davidem Frejovými v roce 2018.

 
Detoxikace v Nepálu s výletem do hor
V termínu březen a říjen 2018 se lze přihlásit na pobyt do Nepálu. Více informací najdete zde.
 
Dr.Frej na Facebooku
Novinky e-mailem
Informace o novinkách,
články o zdraví, recepty

Novinky, zdraví (archív)
Byliny a poradna (archív)Banner
Banner
Banner