Články

Strava z doby kamenné

Paleolitické období byla dlouhá doba v lidské historii, a to od chvíle, kdy jsme se naučili používat kamenné nástroje z doby asi 2,6 milionu let až do 10,000 před Kristem, kdy začala zemědělská revoluce.

Číst dále: Strava z doby kamenné

 

Mýtus o zlém cholesterolu

Je rok 2017 a v médiích se neustále opakuje jedna velká lež: Cholesterol je hlavní rizikový faktor nemocí srdce a cév, často s přihlouplými billboardy a reklamou o tom, jak potraviny bez cholesterolu jako margaríny jsou zdravé pro srdce.

Číst dále: Mýtus o zlém cholesterolu

 

Tučné superpotraviny v naší stravě

Chcete mít zdravé srdce, udržet si normální váhu, nezapomínat jména přátel? Pak jsem pro vás připravil ty potraviny, které by ještě před několika lety byly zakázané výživovými poradci a lékaři. Kvalitní a zdravé tuky jsou nejdůležitější živinou, v minulosti vychvalovanou i haněnou, doporučenou i zakázanou.

Číst dále: Tučné superpotraviny v naší stravě

 

Houby a jejich zdravotní účinky

Houby jsou v poslední době často citovány pro své účinky zejména na imunitní systém...

Číst dále: Houby a jejich zdravotní účinky

 

Kolagen - jedna z nejdůležitějších bílkovin v těle

Kolagen je jednou z nejvíce zastoupených bílkovin v našem těle (tvoří 30% všech bílkovin a 70% kloubních chrupavek). S vyšším věkem se kolagen stává stále důležitějším, protože přirozená tvorba kolagenu se stárnutím snižuje.

Číst dále: Kolagen - jedna z nejdůležitějších bílkovin v těle

 

Střevní mikroflóra, těhotenství a kojenci

Střevní bakterie jsou při vývoji mozku a funkci propojeny nejen s centrální nervovou soustavou (CNS), ale také s enterickou nervovou soustavou (ENS). V našem těle máme víc genů z 1.3krát víc buněk mikrobiálního původu než lidského. Jinými slovy, bakteriálních buněk v našem těle je více než lidských. Řada faktorů a indicií ukazuje na skutečnost, že existuje skutečně delikátní rovnováha mezi střevem a nervovým systémem, stejně jako variant ve složení střevního mikrobiomu, které jsou asociovány s vývojem a  změnami v normálním fungování nervového systému.

Číst dále: Střevní mikroflóra, těhotenství a kojenci

 

Cviky na odbourávání zásobního tuku 1

Dva cviky na podporu odbourávání tuku, který se usazuje na nevhodných místech.

Číst dále: Cviky na odbourávání zásobního tuku 1

 

Jezte nasycené tuky

Pro to, abychom byli zdraví, je nutné rozlišovat mezi škodlivými a prospěšnými tuky. Neustále opakovaná dezinformace o škodlivosti nasycených tuků a naopak prospěšnosti všech polynenasycených kyselin je třeba uvést na pravou míru...

Číst dále: Jezte nasycené tuky

 

Tuky - základ zdraví

Kvalitní a zdravé tuky jsou nejdůležitější živinou, v minulosti vychvalovanou i haněnou, doporučovanou i zakazovanou.

 

Číst dále: Tuky - základ zdraví

 

Tučné superpotraviny a oleje

Nová kniha o tom, proč máme jíst živočišné potraviny jako sádlo, maso a máslo, proč je kokosový a nerafinovaný palmový olej zdravý a také o cholesterolové lži...
 

Více článků...

Strana 7 z 28

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»
Články
Dr.Frej na Facebooku
Dr.Frej na Youtube