Články

Fluorid-krysí jed

Americká FDA přikazuje uvádět na výrobcích s fluoridem: Udržujte mimo dosah dětí pod 6 let. Pokud dojde ke spolknutí většího množství pasty než je určeno k čištění zubů, kontaktujte lékaře! Dětské pasty svou sladkou chutí mohou děti vést k tomu, že pastu spolknou. A to může vyvolat vážný zdravotní problém, pokud malé dítě spolkne i jen malé množství fluoridu.

Číst dále: Fluorid-krysí jed

 

Zdravá snídaně

Většina lidí v průzkumech uvádí, že snídaně je nejdůležitějším jídlem dne, ale méně než polovina udala, že snídá každý den. Ačkoliv oběd je nejdůležitějším jídlem, protože v tu dobu máme nejsilnější trávení, snídaně je pro většinu lidí též důležitá.

Číst dále: Zdravá snídaně

 

Koupaliště plné nečistot

Léto se blíží. Počasí se konečně po dlouhé, chladné, šedé zimě zlepšuje. S nárůstem teploty děti a rodiče začínají hledají způsoby, jak relaxovat a jednou z nejoblíbenějších zábav je koupání na veřejném koupališti. Je tu ale jen jeden problém: podle nového výzkumu je místní bazén - ve kterém se zdá, že je že je křišťálově modrá voda - pravděpodobné plný výkalů.

Číst dále: Koupaliště plné nečistot

 

Játra a jaro

Podle tradiční čínské a ájurvédské medicíny v každém ročním období nastává koordinace s určitým orgánem a na jaře nastává čas jater. Pokud v tomto orgánu dojde k nerovnováze, mohou nastat emoční výkyvy jako hněv, vztek, podrážděnost a deprese. Přírodní prostředky a pravidelný životní styl mohou pomoci ozdravět játra. Zejména při přechodu z jednoho ročního období k jinému je očista jater i ledvin velmi důležitá.

Číst dále: Játra a jaro

 

Cvik na plíce a hrudník

Nesprávné postavení těla zhoršuje činnost plic a tento cvik pomáhá narovnat páteř a umožňuje plně rozvinout plíce. Správné hluboké dýchání vylučuje dostatečně CO2, kyselinu mléčnou a podporuje lymfatický systém.

 

 

1.Sedněte si na matraci s nohama nataženýma před sebe.
2.Položte dlaně na podlahu vedle hýždí a tlačte směrem do podlahy.
3.Udržujte paže maximálně napnuté a protahujte páteř jako proutek. Ramena odtahujte od uší a tlačte bradu k hrudníku.
4. Protahujte nohy a procvičujte chodidla.
5. Dýchejte zhluboka.

 

7 jarních tipů

V souladu s měnícím se ročním obdobím a přechodem ze zimy na jaro je vhodné provést očistu jak fyzickou, tak psychickou. Zde je sedm užitečných nápadů, jak začít.

Číst dále: 7 jarních tipů

 

7 tipů na jarní potraviny

V přírodní medicíně je na jaře čas na omlazení a regeneraci. Potraviny, které pomáhají čistit játra jsou vhodné zejména hořké chuti, např. pampeliška, himalájská bylina kutki či ostropestřec mariánský v podobě doplňků stravy nebo čajů. Potraviny, které jsou sklízené na jaře, jsou pro játra nejzdravější.

Zde je sedm tipů na jarní superpotraviny.

 

Číst dále: 7 tipů na jarní potraviny

 

Potraviny, které jsou vhodné u potravinových alergií

Pro miliony lidí na celém světě, kteří trpí potravinovými alergiemi, může být hledání nutričně rovnocenné potraviny problémem. Mnoho populárních potravinářských náhražek obsahují naprosto odlišné poměry bílkovin a sacharidů, a neposkytují adekvátní, synergickou výživu pro organismus. Existuje sedm vhodných alternativ potravin, které fungují místo mnoha běžných potravinových alergenů.

 

Číst dále: Potraviny, které jsou vhodné u potravinových alergií

 

Torso Twist

Tato pozice přispívá k detoxikaci a trávení. Podporuje detoxikaci jater a činnost bránice.

1. Držte se za opěradlo židle a vytočte trup směrem od kolen.
2. Mějte hrudník a páteř vzpřímené a vytáčejte trup do strany vždy s výdechem.
3. Zůstaňte v dané pozici 30 sekund, a pak proveďte na druhou stranu tak, že se i s nohama otočíte na druhou stranu.
4. Celkem provádějte na obě strany 3x.
5. Vytáčení do stran musí být vždy s výdechem, s rovnou páteří a zvednutým hrudníkem.

 

Jarní detoxikace

Jaro je ideální dobou na jarní očistu. V tomto jarním období lze přistupovat k odlehčovacím dnům, které zároveň podporují činnost jater a ledvin. Tato jarní detoxikace je neobyčejně účinná v tom, že pomáhá organismu rychle řešit potíže tam kde vznikají příznaky akutního onemocnění. Mezi takovéto příznaky patří horečka, zánět, bolest, atd. A jsou to právě akutní onemocnění, u kterých zaznamenáváme největší úspěch s krátkodobou detoxikací.

Číst dále: Jarní detoxikace

 

Strana 20 z 28

«ZačátekPředchozí11121314151617181920DalšíKonec»