Články

Očkování a nežádoucí účinky

V tomto článku se budeme zabývat spíše argumenty proti některým očkováním, protože doporučení očkovat si platí výrobci vakcín a doporučují je lékaři jako jedinou alternativu. S vývojem nových a nových očkovacích látek stoupá množství doporučených očkování, a zvyšuje se počet nových vakcín, které si lze naštěstí jen dobrovolně koupit. Lidé ale nejsou dostatečně informováni o rizicích zejména některých očkování, v médiích se prosazují jen pozitivní stránky očkování. 

Číst dále: Očkování a nežádoucí účinky

 

Zubní pasta, nacisté a nenormálnost

Jak píše Mike Adams, začátkem týdne mě čtenář upozornil na to, že článek o přírodních zubní pastách byl vložen na jakési nacistické webové stránky (bez mého svolení a vědomí, samozřejmě). "Ale i nacisté chtějí zdravé zuby!" sdělili mně.

 

Číst dále: Zubní pasta, nacisté a nenormálnost

 

Fluorid-krysí jed

Americká FDA přikazuje uvádět na výrobcích s fluoridem: Udržujte mimo dosah dětí pod 6 let. Pokud dojde ke spolknutí většího množství pasty než je určeno k čištění zubů, kontaktujte lékaře! Dětské pasty svou sladkou chutí mohou děti vést k tomu, že pastu spolknou. A to může vyvolat vážný zdravotní problém, pokud malé dítě spolkne i jen malé množství fluoridu.

Číst dále: Fluorid-krysí jed

 

Zdravá snídaně

Většina lidí v průzkumech uvádí, že snídaně je nejdůležitějším jídlem dne, ale méně než polovina udala, že snídá každý den. Ačkoliv oběd je nejdůležitějším jídlem, protože v tu dobu máme nejsilnější trávení, snídaně je pro většinu lidí též důležitá.

Číst dále: Zdravá snídaně

 

Koupaliště plné nečistot

Léto se blíží. Počasí se konečně po dlouhé, chladné, šedé zimě zlepšuje. S nárůstem teploty děti a rodiče začínají hledají způsoby, jak relaxovat a jednou z nejoblíbenějších zábav je koupání na veřejném koupališti. Je tu ale jen jeden problém: podle nového výzkumu je místní bazén - ve kterém se zdá, že je že je křišťálově modrá voda - pravděpodobné plný výkalů.

Číst dále: Koupaliště plné nečistot

 

Játra a jaro

Podle tradiční čínské a ájurvédské medicíny v každém ročním období nastává koordinace s určitým orgánem a na jaře nastává čas jater. Pokud v tomto orgánu dojde k nerovnováze, mohou nastat emoční výkyvy jako hněv, vztek, podrážděnost a deprese. Přírodní prostředky a pravidelný životní styl mohou pomoci ozdravět játra. Zejména při přechodu z jednoho ročního období k jinému je očista jater i ledvin velmi důležitá.

Číst dále: Játra a jaro

 

Cvik na plíce a hrudník

Nesprávné postavení těla zhoršuje činnost plic a tento cvik pomáhá narovnat páteř a umožňuje plně rozvinout plíce. Správné hluboké dýchání vylučuje dostatečně CO2, kyselinu mléčnou a podporuje lymfatický systém.

 

 

1.Sedněte si na matraci s nohama nataženýma před sebe.
2.Položte dlaně na podlahu vedle hýždí a tlačte směrem do podlahy.
3.Udržujte paže maximálně napnuté a protahujte páteř jako proutek. Ramena odtahujte od uší a tlačte bradu k hrudníku.
4. Protahujte nohy a procvičujte chodidla.
5. Dýchejte zhluboka.

 

7 jarních tipů

V souladu s měnícím se ročním obdobím a přechodem ze zimy na jaro je vhodné provést očistu jak fyzickou, tak psychickou. Zde je sedm užitečných nápadů, jak začít.

Číst dále: 7 jarních tipů

 

7 tipů na jarní potraviny

V přírodní medicíně je na jaře čas na omlazení a regeneraci. Potraviny, které pomáhají čistit játra jsou vhodné zejména hořké chuti, např. pampeliška, himalájská bylina kutki či ostropestřec mariánský v podobě doplňků stravy nebo čajů. Potraviny, které jsou sklízené na jaře, jsou pro játra nejzdravější.

Zde je sedm tipů na jarní superpotraviny.

 

Číst dále: 7 tipů na jarní potraviny

 

Potraviny, které jsou vhodné u potravinových alergií

Pro miliony lidí na celém světě, kteří trpí potravinovými alergiemi, může být hledání nutričně rovnocenné potraviny problémem. Mnoho populárních potravinářských náhražek obsahují naprosto odlišné poměry bílkovin a sacharidů, a neposkytují adekvátní, synergickou výživu pro organismus. Existuje sedm vhodných alternativ potravin, které fungují místo mnoha běžných potravinových alergenů.

 

Číst dále: Potraviny, které jsou vhodné u potravinových alergií

 

Strana 20 z 28

«ZačátekPředchozí11121314151617181920DalšíKonec»