Střevní mikroflora
Předmět: Střevní mikroflora
Datum odeslání: 2017-06-27 10:13:22
Vydání: 134
Obsah:
Střevní mikroflora

Nezobrazuji-li se Vám informace korektne, kliknete prosim ZDE.

Dr. Frej centrum

ČLÁNEK

Střevní mikroflora a zdravé střevo

V nové knize Zdravé střevo uvádíme na základě studií, výzkumu a mnoha konferencí, které se objevují každý měsíc, že téměř všechny nemoci začínají ve střevech. Již starověcí lékaři považovali za příčinu chorob špatné trávení a narušenou činnost trávicího ústrojí. S tím úzce souvisí střevní mikroflora.

Nahoru

Nový článek na dr.frej.cz

Nemoci spojené se střevní mikroflórou

Se sníženou bariérovou ochrannou funkcí sliznic našeho střeva souvisí problematika nejrůznějších nemocí, kdy se například eubióza, optimální osídlení trávicího ústrojí mikroflórou, které příznivě ovlivňuje organismus, mění v dysbiózu neboli porušené složení bakteriální flóry ve střevě, které se považuje se za jeden z patogenetických mechanismů nejen střevních zánětlivých chorob, ale mnoha autoimunitních chorob.

Nahoru

Nový článek na dr.frej.cz

Střevní mikroflóra, těhotenství a kojenci

Střevní bakterie jsou při vývoji mozku a funkci propojeny nejen s centrální nervovou soustavou (CNS), ale také s enterickou nervovou soustavou (ENS). V našem těle máme víc genů z 1.3krát víc buněk mikrobiálního původu než lidského. Jinými slovy, bakteriálních buněk v našem těle je více než lidských. Řada faktorů a indicií ukazuje na skutečnost, že existuje skutečně delikátní rovnováha mezi střevem a nervovým systémem, stejně jako variant ve složení střevního mikrobiomu, které jsou asociovány s vývojem a  změnami v normálním fungování nervového systému.

Nahoru

Bylina měsíce

Pelyněk

Velmi hořká bylina. Používají se listy, obsahující éterické oleje a glykosidy, hořké jako žluč a podobné bilirubinu. Podporuje vylučování žaludečních šťáv, enzymů ze slinivky a tvorbu slin. Podporuje játra a trávení. Vhodné při těžkosti po jídle, plnosti a pálení žáhy. Také čistí krev a zlepšuje žilní oběh. .

Více si přečtete zde.

Nahoru

Knihy, DVD

Co dál po antibiotikách

Tato kniha reaguje na skutečnost, že jste z nějakého důvodu podstoupili léčbu syntetickými antibiotiky. Není prevencí nebo alternativou ani jakoukoli jinou variantou této terapie. Jejím hlavním cílem je přiblížit způsoby, jimiž je možné eliminovat negativní dopad menší či větší války, která proběhla (případně probíhá) ve vašem těle. Způsoby, kterými je do velké míry možné napravit to, co ve vás způsobila léčba syntetickými antibiotiky — ať už se jedná o dětský nebo dospělý organismus.

Veškeré další informace najdete na www.davidfrej.cz/jak-dal-po-antibiotikach.

Nahoru

Pobyty, zájezdy

Letní detoxikační pobyt

Ozdravný detoxikační pobyt-celková detoxikace. Počet účastníků je max. 10.

Více o pobytu najdete na dr.frej.cz/letni-detox-pobyt

Nahoru

Neodpovídejte prosím na tento e-mail, je generován automaticky.
Centrum Dr. Freje kontaktujte na info@dr.frej.cz
Technické dotazy: administrator@dr.frej.cz

Obsah

Citát

Střevo je sídlem všech pocitů.
Suzy Kassem

na zdravé střevo

Česnekové smoothie

dr.frej.cz/napoje/cesnekove-smoothie

Léčitelský recept na střevní obtíže

dr.frej.cz/hlavni-jidla/platyz-s-bylinkami


Dr.Frej, U perníkářky 111/2a, 150 00 Praha 5, Tel.: 603 727 600
e-mail: info@dr.frej.cz, internet: dr.frej.cz
Dr.Frej na Facebooku
Dr.Frej na Youtube