Zdravý sex v životě.
Předmět: Zdravý sex v životě.
Datum odeslání: 2011-05-13 18:17:58
Vydání: 13
Obsah:
Zdravý sex v životě.

Nezobrazuji-li se Vám informace korektne, kliknete prosim ZDE.

Dr. Frej centrum

ČLÁNEK

Sex-třetí princip dlouhověkosti.

Mezi hlavní pilíře zdravého života kromě stravy a spánku patří zdravý sex. Tento jeden ze čtyř smyslů lidské existence má dva hlavní účely- rozmnožování a požitek. Sex je jako jiné procesy ovlivněn emocemi, stresem, výživou apod. Přirozený vztah a sexuální spojení dvou partnerů musí probíhat na rovnocenné úrovni.

V současném světě převažuje agresivní, asertivní horká mužská energie ( jang), zatímco ženská stránka, chladná a klidná (jin) je nezdravě zatlačena do pozadí. Rovnováha nastává při vyrovnání obou energií. Východní filozofie a medicína ví dávno to, na co nyní přicházejí vědci–totiž že sex je pro ženu daleko důležitější než pro muže. Mužský orgasmus je spíše jednoduchým výdejem energie, reflexem odpovídajícím nižším živočichům. Ženský orgasmus je spirituálně daleko složitější, přenáší ženu daleko za hranice běžného vyvrcholení nebo prožitku.

Pro udržení rovnováhy, pokud jsme sexuálně aktivní, je nutné věnovat pozornost energii v pánevní oblasti a močových cestách. Řídí pohyb spermií a ovlivňuje touhu po sexu u muže, u ženy stimuluje ovulaci, reguluje menstruaci a porod. Během pohlavního styku se spojuje energie muže a ženy a dochází k oplození, tedy vniknutí spermie do vajíčka. Při oslabené energii nedojde k oplození, slabá životní energie je příčinou bolestivé ovulace či menstruace, předčasné ejakulace, rychlého orgasmu a bolestivého sexu. Silná energie naopak podporuje sexuální apetit. Velký sexuální drive má také člověk, který má vyvinutou a zdravou svalovou tkáň, proto pohyb a zdravá strava je pro zdravý sex nevyhnutelná. Svalová tkáň totiž zase závisí na zdravé krevní tkáni, ze které si svalová tkáň odebírá důležité živiny. Tato krevní tkáň si odebírá živiny z krve, ve které kolují živiny vstřebatelné ze zažívacího traktu a tvoří základní složku zdravé výživy tkání. Zdravá krev vyživuje mužské pohlavní orgány,a nerovnováha v této oblasti se projevuje předčasnou ejakulací a poruchami erekce.

Při sexu je vydávána životně důležitá energie, která se tvoří v pohlavních tkáních a její výdej při orgasmu vyvolává oslabení a nerovnováhu v organismu. Tuto energii můžeme přirovnat k imunitě. Jedná se o čistou esenci všech tkání, která koluje přes srdce , zajišťuje imunitu a chrání tkáně před zánětem. Člověk, který má rovnováhu, málokdy onemocní. Tím, že po sexu dojde k výdeji životně důležité energie, trvá pohlavním tkáním 35 dnů, než se zregenerují. K rychlejší obnově sexuální energie přispívají níže uvedené byliny a některé recepty v tomto vydání novinek. Nedostatek této energie se projevuje strachem ze sexu a bolestivým sexuálním stykem, neplodností, nízkým libidem, impotencí, nízkým počtem spermií a chyběním ovulace.

K speciálním bylinám a bylinným směsím s afrodiziakálními účinky, pro zvýšení sexuální energie, a tak i posílení imunity patří: Ašvaganda (Withania somnifera)-viz Bylina měsíce, Šatavari (Asparagus racemosus), Tulsi (Ocimum sanctum), Kudzu, Čavanpraš, Eurycoma longifolia, Serenoa repens, Gokšura (Tribulus terrestris) atd. V některých z příštích novinek se budeme afrodisiakům podrobně věnovat.

Nahoru

Odborný pohled

Afrodiziaka v potravinách

V některých potravinách se nachází látky, působící pozitivně na posílení pohlavních orgánů a libida. Např. tento nápoj: 2 lžíce pivovarských kvasnic s 2 lžícemi pšeničných klíčků rozmíchat ve sklenici organické zeleninové šťávy, pít večer. Nebo teplé bio mléko s špetkou kardamomu a s nastrouhanými mandlemi. Dále B vitamíny ve stravě (cereálie, obiloviny, luštěniny), zinek (krůtí maso, vejce, listová zelenina, brokolice, dýňová semínka, slanečci, organické mléčné produkty, tofu), vitamín E (mandle, pekany, brazilské ořechy). Vhodné je též cvičení na čakry uvedené v tomto vydání novinek.

Nahoru

Akce

BIO NASJA kapky do nosu za výhodnou cenu 278,-Kč do konce května 2011

Speciální bio bylinný olej do nosu: sezamový olej, olivový olej, eukalyptový olej, Centella asiatica (extrakt),Acorus calamus (kořen),Scutellaria galericulata (extrakt) .

vhodné pro péči o nos a nosní sliznici

prevence nachlazení

uvolnění nosních průduchů

vhodné při snížené imunitě

pro lepší spánek a proti nespavosti

vhodné u alergií

vhodné při migrénách a bolestech hlavy

Nahoru

Bylina měsíce

Ašvaganda

Ašvaganda je známá jako indický ženšen. Regenerační přípravek. Dodává energii, napomáhá snižovat stres a podporovat vitalitu a sex. Napomáhá podporovat obranyschopnost organizmu a snižovat riziko působení stresu a únavy. Blahodárně působí jako podpůrný prostředek cévního systému, dýchacího a trávícího ústrojí. Zlepšuje kvalitu života v sexuální oblasti u mužů i žen.

Účinky Ašvagandy:

1.výrazně působí proti stresu, snižuje množství a uvolňování stresového hormonu kortizolu a vyčerpávání nadledvinek při stresu

2. vyživuje a regeneruje organismus, harmonizuje tělo proti toxinům a stresu, vyživuje tkáně, zejména svaly a kosti

3. podporuje imunitu a nervový systém

4. zlepšuje paměť, působí proti depresím, úzkosti a nespavosti

5. snižuje zánět v  těle a kloubech

6. čistí krev, zvyšuje počet krvinek (ašvaganda má hodně železa)

7. jako afrodiziakum odstraňuje sexuální poruchy a neplodnost, podporuje libido

8. podváha, slabé kosti (s mlékem, medem a zázvorem)

9. má určité protirakovinné účinky

10. působí proti stárnutí (brání poklesu vitamínu C, vápníku a libida)

Nahoru

Semináře, přednášky, konzultace

Advana v roce 2011-2012

Mezinárodní centrum vzdělávání Advana pokračuje ve školním roce 2011-2012 druhým ročníkem, který obsahuje 9 nových seminářů z oblasti alternativních nauk, přírodní medicíny, typologie a životního stylu. Mohou se jej zúčastnit studenti prvního ročníku, u kterých povede k rozvíjení dosavadních znalostí, ale i noví studenti, kteří získají rozsáhlé nové znalosti v ájurvédské a přírodní medicíně, ale také v typologii (osobnostní typy) nebo ortomolekulární medicíně zaměřené na protistresovou a protizánětlivou terapii.

9 seminářů celoročního studia je pořádáno v období od září 2011 do června 2012 a bude opět zakončeno testy a udělením certifikátu o absolutoriu všech kurzů.

Program a informace najdete již nyní na stránkách www.advana.cz.

Nahoru

Novinka

Tarika olej na dásně

Přírodní ájurvédský bylinný olej na dásně.

Doporučuje se užívat u problémů s  dásněmi (krvácení, paradentóza) a zuby jako je např. citlivost zubů. Olej posiluje dásně a pevnost kořínků u zubů, snižuje pravděpodobnost vypadávání zubů. Působí pozitivně na kořínky zubů a dásně.

Složení: Sezamový olej, lékořice, Triphala, koření, minerální soli, a extrakty bylin

Použití: Před spaním si nakapejte 8-10 kapek oleje na velmi jemný kartáček na zuby (který nepoškodí dásně) nebo lépe na prsty a jemně si promasírujte dásně. Blíže v letáku u přípravku.

Nahoru

Knihy, DVD

Ájurvéda pro ženy

V této fascinující knize uznávaný vědec a spisovatel dr. Robert Svoboda ženám vysvětluje, jak Ájurvéda léčí a posiluje tělo, mysl a ducha moderní ženy. Autor začíná popisem základních principů Ájurvédy, které umožní čtenářkám pochopit jejich fyziologii, psychiku a zjišťuje, jaké vlivy působící uvnitř ženy a v jejím okolním prostředí přivádí zdraví nebo způsobují nemoc. Zabývá se fyzickými, psychickými a duchovními aspekty, které jsou vlastní ženám ve třech hlavních životních obdobích: dětství, dospělosti a stáří. V každé části detailně popisuje z Ájurvédy to nejpodstatnější pro příslušný věk včetně významných proměn – puberty, první menstruace, sexu a partnerského vztahu, porodu, rodičovství, menopauzy a stárnutí. Kniha přináší praktické rady podporující optimální zdraví vhodnou životosprávou, spánkem a stravou, užíváním bylin, meditací a masážemi.

Nahoru

Pobyty, zájezdy

Pobyty na podzim 2011

V září a říjnu 2011 pořádáme detoxikační pobyty zaměřené na celkovou detoxikaci, játra a ledviny a speciální pobyt zaměřený na očistu jater a protistresové techniky.

Přehled jednotlivých podzimních pobytů najdete na dr.frej.cz/pobyty-regeneracni-a-relaxacni.

Nahoru

Ze světa zdraví

Sexuální spojení

Jednou cestou jak vrátit našemu vztahu smysl může být sexuální spojení. Sexuální jednota neznamená v životě vše, ale je důležitou součástí manželství. Muži, hledající cestu, jak zlepšit vztahy ve společnosti by se měli podívat na svůj vlastní přístup k sexu. Čaraka Samhita uvádí, že nejlepším afrodiziakem pro muže je žena, která ho miluje: „Všechny objekty postižitelné smysly se nacházejí pouze u ženy, nikde jinde… v ženě existuje spravedlnost, bohatství, naděje a dva světy – tento a ten druhý.“

Dokonalost sexu se nenachází v perfektní technice, jak si mnoho mužů myslí, ale v přeměně vlastního požitkářství ve společný zážitek. Muži ve staré Indii, kteří natolik oceňovali „dokonalé afrodiziakum“, že zkoumali ženské vzrušení a reakce při sexu, popsali své výsledky v sexuální příručce s názvy Kamasutra, Ananga Ranga a Koka Šastra. Lunární dny spojovali s ženskou končetinou, kde se automaticky v ten den narodí vášeň a s prostředky, které tuto vášeň podnítí.

Sex dávali do souvislosti s velikostí a účinností pohlavních orgánů, s osobností, s domovem, s astrologií, čtením z ruky a fyziognomií. Dopodrobna popsali sexuální způsoby, líbání, užívání nehtů, jógové pozice v sexuální variantě a recepty pro výrobu afrodiziak, přípravků na omlazování, léky, zpěvy a zaklínadla pro muže a ženy k přilákání opačného pohlaví.

Z knihy dr. Robert Svoboda, Ájurvéda pro ženy

Nahoru

Cvičení

Cvik na posílení čaker

Vhodné na posílení energetických center-čaker a sexuální energie. Vhodné též u bolestí zad, dýchacích problémů a revmatismu.

Cvičení - viz obr.: Ze vzpřímeného postoje se nadechněte, a pomalu se zakloňte s nataženýma rukama. Se záklonem protáhněte žebra a břicho do vytvoření obloučku, podle svých možností. Vydržte chvíli v této pozici a normálně dýchejte. Pomalu se vraťte do výchozí pozice.

Doba cvičení: 1-2 minuty.

Nahoru

Obsah

Citát

S přibývajícími znalostmi se věci nezdají srozumitelnějšími, ale naopak záhadnějšími.
Albert Schweitzer

Recepty s afrodiziaky

Zázvorovo-mrkvová polévka

15 mrkví, nakrájených na velké kostky
1 celer, nakrájený na velké kostky
1 cibule, velké kostky
2 lžíce nasekaného čerstvého zázvoru
šťáva z 1 pomeranče
4 šálky zeleninového vývaru nebo vody
1 lžíce másla
sůl a pepř podle chuti

Na trošce oleje nechejte zesklovatět sladký celer a cibuli. Přidejte mrkve a nechejte dále podusit. Přidejte zázvor, pomerančovou šťávu a vývar (nebo vodu).

Vařte dokud nejsou mrkve velmi měkké.

Rozmixujte a propasírujte přes jemné sítko.

Okořeňte podle chuti, a dochuťte trochou másla, podávejte.

Smažené vejce s bílým lanýžem a mladými brambůrky

4 nebo 5 brambor nejlépe odrůdy Ruby Crescent, každý o velikosti nehtu na ruce, rozčtvrcené
1 tyčinka másla
špetka himálajské soli
1 lžíce extra panenského olivového oleje
1 velmi čerstvé extra velké bio nebo domácí vejce
asi 7 – 8 g čerstvého bílého lanýže z Itálie (nebo naše čerstvé hříbky)
1 lžička oleje z bílého lanýže (lze nahradit konopným)
1 lžíce míchaných čerstvých bylinek (česneko-pažitky, kerblíku, petrželky, pelyňku a bazalky)

Předehřejte troubu na 260 °C.

Rozpusťte máslo v malém kastrůlku, osolte a jemně poduste čtvrtky brambůrků několik minut, dokud nezměknou.

Mezitím vlijte olivový olej do malé ocelové pánve (průměr asi 12 cm) a zakružte, aby se jím pokrylo dno. Vylijte přebytek oleje.

Rozklepněte vejce do pánve, lehce osolte a pečte 2 minuty, nebo dokud nebude hotové.

Přendejte vejce na malý kulatý servírovací talíř, ozdobte odkapanými brambůrky, lanýžovým olejem a bylinkami.

Nakrájejte bílý lanýž na papírově tenké plátky na talíř, a ihned vše podávejte.

Dlouhý polibek

2 šálky neslazeného ananasového džusu
2 šálky nechlazeného brusinkového džusu
3 šálku nechlazeného pomerančového džusu
3 šálku nechlazené sody
plátky citrónu

Všechny ingredience smícháme v  míse na bowle a podáváme.

Ecce Vita - Dr.Frej, Holandská 10, 101 00 Praha 10-Vršovice
Tel.: 272765131, mobil: 603221522, 603727600, fax: 272760985
e-mail: info@dr.frej.cz, internet: dr.frej.cz


Dr.Frej na Facebooku
Dr.Frej na Youtube