Těžké kovy kolem nás, 1.část
Předmět: Těžké kovy kolem nás, 1.část
Datum odeslání: 2011-08-19 14:33:45
Vydání: 16
Obsah:
Těžké kovy kolem nás, 1.část

Nezobrazuji-li se Vám informace korektne, kliknete prosim ZDE.

Dr. Frej centrum

ČLÁNEK

Rtuť - kde se nachází

Rtuť patří k těžkým kovům, který se průběžně neodbourává jako jiné škodliviny, přesto časem se její nebezpečnost snižuje, protože má tendenci "si sednout" na dno řek, oceánů a jezer a postupně se zanáší sedlinou, takže není pak zdrojem rizika při konzumaci ryb, protože ty pak rtuť v takovém místě nekonzumují.

Největšími zdroji znečištění rtutí jsou uhelné elektrárny a výrobci čistících přípravků. Elektrárny vypouštějí ročně tuny rtuti, stejně tak továrny na výrobu čistících a kosmetických přípravků. Do vzduchu vypouští tuny rtuti šrotoviště aut. Velmi často lidé přijímají rtuť v mořských rybách. V zubech máme také amalgámové výplně, rtuť obsahují některé bylinné přípravky, barviva, kosmetika, čistící přípravky, antiseptika, vakcíny (očkovací látky), fungicida na ovoce a zeleninu.

Uhelné elektrárny

Uhlí je přirozeně kontaminováno rtutí a při spalování na elektřinu se uvolňuje do ovzduší rtuť. Uhelné elektrány jsou největšími zdroji uvolňování rtuti do uvzduší. Například jen v Číně dodávají 75% energie a Čína chystá postavit dalších nejméně 560 elektráren na uhlí – to odpovídá vice než jedné elektrárně za týden.

Kosmetické a čistící přípravky

Jedni z největších pruducentů rtuti byly a stále někde jsou zařízení a továrny, které vyrábějí mýdla, barviva, plast a papír. Mnohé moderrní provozy již naštěstí rtuť při výrobě nepoužívají. Bohužel, polyvinylchlorid a jeho masová výroba v Číně zvýšila poptávku po rtuti, používané při výrobě PVC. Rtuť se nachází v bakteriích, vypínačích světel, zubních plombách, měřících zařízeních a některých lécích a bylinných přípravcích.

Vrakoviště

Při šrotování starých aut se rtuť uvolňuje při roztavování některých součástek (spínače světel), které rtuť obsahují. Výrobci aut by již několik let neměli rtuť používat.

Rtuť v potravinách

Největším zdrojem rtuti v potravinách je tuňák. Tuňák je u nás i ve světě oblíbenou rybou zejména v konzervách a přestože neobsahuje nejvíce rtuti z ryb (ve srovnání například se žralokem nebo mečounem), je konzumován ve velkém množství.

Rtuť a štítná žláza

Nízká tělesná teplota je příznakem snížené funkce štítné žlázy. Ta je způsobena protilátkami vyvolávajícími zánět ve štítné žláze. Jednou z příčin hypotyreózy, jak se tento stav nazývá, je rtuť, které se váže na hormony štítné žlázy a brání v jejich účinku.

Nový článek na dr.frej.cz:

Letní období přináší dlouhé, sluneční dny, ale také rizika některých zdravotních komplikací. V letním, horkém počasí se zvyšují nemoci související s horkou energií- migrény, záněty, pálení žáhy, průjmy, vysoký krevní tlak, nemoci srdce. Nejvíce v ohrožení jsou srdce, oči, pokožka, dýchací systém a imunita. Problémy způsobuje klimatizace a dehydratace.

dr.frej.cz/zdravi/zdravotni-obtize-v-lete-a-jak-jim-celit

Nahoru

Odborný pohled

Jaké ryby jíst

V následujícím přehledu najdete ryby, které obsahují nejméně, středně a nejvíce rtuti. Množství rtuti se hodnotí podle obsahu rtuti v rybím mase dané ryby v částicích na milion.

Nejméně rtuti najdete v rybách, které lze jíst 2-3xtýdně: ančovičky, candát, hejk, treska, tilapia, losos (divoký; z umělého chovu může obsahovat karcinogenní látky polychlorované bifenyly), sardinky, pstruh, sumec, slanečci, parmice, mořský jazyk, okoun, platýz, Alosa.

Střední obsah rtuti se nachází v následujících druzích (jezte nejvíce 6 porcí měsíčně): platýz halibut, mahi mahi, tuňák (druhy skipjack, chunk light), mořský pstruh, kajmanka, rejnok, kapr, mořský ďas, anaploma.

Pro vysoký obsah rtuti vylučte z jídelníčku: makaira, tetrapterus, královská makrela, pomatomus, tuňák albacore a ahi, kanic, žralok, mečoun, tilefish

Nahoru

Akce

Tulsi Brahmi čaj

Směs čisté Tulsi s lístky Brahmi, příznivě ovlivňující paměť.

Brahmi, známá také jako Gotukola, se označuje jako bylina na mozek. Stimuluje regeneraci duševních a tělesných sil, posiluje paměť.

Tulsi posiluje obranyschopnost, zvyšuje imunitu a brání nachlazení, jedná se o silný antioxidant. Podporuje životní sílu a dodává energii. Navozuje fyzickou pohodu a uvolnění. Pozitivně ovlivňuje metabolismus tuků, hladinu cholesterolu a krevního cukru.

Nahoru

Bylina měsíce

Ginkgo biloba

Indikace, kdy se doporučuje Ginkgo: špatné prokrvení organismu, horší prokrvení hlavy a končetin, bolesti hlavy, zhoršení koncentrace, závratě, kornatění tepen.

Účinky Ginkga:

lepší prokrvení těla

zlepšení prokrvení hlavy a končetin

snížení bolesti hlavy

zlepšení koncentrace a paměti

menší závratě

zpomaluje kornatění tepen

Nahoru

Semináře, přednášky, konzultace

Základy ortomolekulární medicíny - vitaminy, minerály, antioxidanty, stres a zánět.

Témata semináře: Vitaminy a minerály. Zánět, aminokyseliny a neurostres. Volné radikály. Antioxidanty v rostlinách a bylinách. Léčba štítné žlázy a rakoviny. Jak poznat kvalitu výživových doplňků. Detoxikace.

První seminář našeho 2. ročníku vzdělávání Advana. Přednáší dr. Schlett z Mnichova, farmaceut a lékař.

Veškeré další informace najdete zde.

Nahoru

Novinka

Bio Ginkgo - čistý extrakt z listů

Na paměť a koncentraci.

Čistý bio extrakt z listů ginkga neboli jinanu dvoulaločného.

Složení: extrakt z jinanu dvoulaločného (Ginkgo biloba) v biokvalitě.

Použití: 1 ampule denně rozmíchané v malém množství vody.

Nahoru

Knihy, DVD

DVD Odkaz Ájurvédy pro moderní dobu

V září vychází nové DVD Ájurvéda a její odkaz od dr. Freje. Obsah: úvod, 7 pilířů zdravého života, Zásady stravování, Detoxikace, Masáže...

Nahoru

Pobyty, zájezdy

Pobyty detoxikační na podzim

V září a říjnu 2011 pořádáme detoxikační pobyty zaměřené na celkovou detoxikaci, játra a ledviny a speciální pobyt zaměřený na očistu jater a protistresové techniky.

Přehled jednotlivých podzimních pobytů najdete na dr.frej.cz/pobyty-regeneracni-a-relaxacni.

Nahoru

Ze světa zdraví

Rtuť, tichý nepřítel

Rtuť, stříbrná tekutina v teploměrech, je jed pro tělo a mysl. V minulosti kloboučníci přidávali do materiálu rtuť a brzy se u nich objevilo poškození mozku doprovázené podivínským chováním, duševní zmateností a ztrátou paměti.

Otrava rtutí způsobuje bolest na hrudi, zimomřivost, slabost, horečku, poškození ledvin, ztrátu zubů, podrážděnost, nervozitu a ztrátu zájmu o sex. Dokonce nízká hladina rtuti poškozuje mozek, ledviny, játra, slinivku a kostní dřeň. (Kostní dřeň je místem, kde se tvoří krvinky.) Rtuť může výrazně zhoršit zvýšený krevní tlak a cukrovku.

Rtuť je pro tělo a mysl zhoubný jed. Mění strukturu bílkovin, která se stává pro tělo nepotřebnou. Bílkoviny tvoří stavební součást miliard buněk v těle, protilátek (klíčových částí imunitního systému), enzymů, hemoglobinu, takže si lze představit zničující účinek rtuti. Rtuť se přirozeně nachází v zemské kůře, z které se uvolňuje do potoků, jezer, moří, do půdy a vzduchu. Existují však také lidské zdroje.

Nemáte ústa plná rtuti?

Vědci spolu diskutují na téma plomb v zubech, obsahujících až 40 % rtuti. Zubaři musí dodržovat přísná nařízení ve skladování, užívání a umísťování tohoto vysoce toxického kovu. EPA považuje rtuťové plomby za hazard, Organizace pro bezpečnost a zdraví na pracovištích (OSHE) předepisuje, jak zacházet s těmito plombami. Jestliže jsou rtuťové výplně nebezpečné mimo ústa, musí působit toxicky i v zubech. Podle některých stomatologů jsou ale nové amalgamové plomby zcela bezpečné i vzhledem k jiné technologii výroby.

Egglestonův pokus

Na základě lékařských zpráv zpochybňujících rtuťové plomby provedl v této oblasti David W. Eggleston svůj výzkum. Ve své soukromé praxi v kalifornském Newport Beach zaznamenával osoby, které si pro vědecký výzkum nechaly nahradit rtuťové plomby výplněmi bez kovu. Účastníci pokusu nabídli krevní vzorky před a po odstranění své rtuťové plomby. Na konci pokusu stoupl počet T-lymfocytů k počtu všech lymfocytů o 30 %, což potvrdilo posílení imunitního systému.

Pokles bílých krvinek se považuje za hlavní důvod výskytu rakoviny a autoimunních chorob ve vyšším věku. Další z Egglestonových výzkumů ukázal výsledky pitvy: v mozku osob se rtuťovými plombami se vyskytuje mnohem více rtuti než u ostatních jedinců.

Stoletý boj rtuti proti nám

Na konci roku 1970 studoval lékař preventivní medicíny z Las Vegas v Nevadě MUDr. Willem H. Khoe lékařské publikace na téma rtuťových plomb za posledních 100 let a zjistil, že většina studií označila rtuťové plomby za škodlivé lidskému zdraví. Alfa lipoidní kyselina a Triphala, silné antioxidanty a detoxikační přípravky, účinně odstraňují rtuť z těla.

Z knihy Zvyšte si své IQ od autorů MUDr. Stephen Langer a James F. Scheer, Euromedia, 2002

Nahoru

Cvičení

Reconnection

Záměrem Reconnection (Znovunapojení) je opětovné spojení s Vesmírem, dochází k němu prostřednictvím propojení vlastního energetického pole jedince s energetickým polem Vesmíru a planety Země. Dle Dr. Erica Pearla máme všichni v sobě zakódovanou schopnost léčit pomocí rekonektivní energie. Vývojem jsme však tuto svou přirozenou schopnost ztratili, zůstalo nám pouze jakési zbytkové připojení na léčivé energie. Pokud chceme tuto schopnost opět získat, je potřeba toto spojení znovu nastartovat. Provedení osobního Reconnection certifikovaným terapeutem ve vás aktivuje nové energetické dráhy a přinese vám nová energetická spojení, která vám umožní mít kdykoliv přístup k této léčivé energii pro váš osobní vývoj, naplnění svých cílů a zejména schopnost léčit sebe sama, případně i druhé.

Dr. Eric Pearl říká: „Uzdravení lze definovat jako odstranění něčeho, co nás izolovalo od dokonalosti Vesmíru. Uzdravení se týká naší evoluce, a proto zahrnuje evoluční reorganizaci DNA a naši reintegraci do Vesmíru na nové úrovni. Všichni se rodíme s určitými omezeními. Kdysi dávno jsme byli odděleni od energie, která nás udržovala v harmonii s naším tělem a s energetickým polem naší planety a celého Vesmíru. Reconnection nás přivádí zpátky do tohoto zlatého věku a obnovuje naše původní spojení se životem. Ale není to jen návrat; je to zároveň cesta vpřed k něčemu novému. Z této celistvosti pochází uzdravení. Skutečné uzdravení. Evoluční uzdravení.“

Ve dnech od 10.9. 2011 probíhají v Praze semináře (Reconnective healing a Reconnection) pod vedením Dr. Erica Pearla a jeho týmu instruktorů. Seminář Reconnection je možné absolvovat pouze za předpokladu, že máte již provedené své osobní Reconnection. V našem Centru můžete využít možnosti provedení osobního Reconnection certifikovaným terapeutem pro Rekonektivní léčení a Reconnection.

Další informace na

dr.frej.cz/reconnection-znovunapojeni

Nahoru

Obsah

Citát

Tři věci v životě jsou velmi tvrdé: ocel, diamant a poznání sebe samého.
Benjamin Franklin

Recepty pro detoxikaci

Celerová polévka

1 hlávka celeru, omytá a nakrájená
1 velká cibule, najemno nakrájená
2 lžíce olivového oleje nebo ghí
2 litry vody
čerstvě mletý pepř a nerafinovaná sůl
1 snítka muškátového květu

Na pánvi rozehřejte olej a orestujte cibuli do zlatova. Zalijte vodou a přidejte celer, muškátový květ, opepřete a osolte.

Poduste až celer změkne, a přeceďte.

Vodu nalijte zpět do hrnce, přiveďte k varu a vmíchejte 30 gramů celozrnných testovin nebo ságo.

Povařte do měkka s podávejte teplé.

Čínské zelí s hlívou ústřičnou

1 hlávka čínského zelí
2 mrkve
200 g hlívy ústřičné
2 – 3 lžíce sójové omáčky
lžíce citrónové šťávy
1/2 lžičky nastrouhaného čerstvého zázvoru
2 lžíce extra panenského olivového oleje
vývar (voda)
sůl, pepř, petržel
špetka třtinového cukru

Zelí opláchneme pod tekoucí vodou, nakrájíme na tenké nudličky, mrkve očistíme a také nakrájíme na tenké proužky, hlívu zbavíme tvrdších částí, spaříme vařící vodou a pak natrháme (nakrájíme) na menší kousky.

Na rozehřátém oleji (Wok) osmahneme zázvor a mrkev, pak zelí a nakonec hlívu, mírně osolíme, poprášíme cukrem, pepřem, okyselíme citrónovou šťávou, přidáme sójovou omáčku a za stálého míchání přivedeme k varu, plamen zmírníme a dusíme přikryté několik minut, podle potřeby podlijeme trochou teplého vývaru (vody).

Jako příloha se hodí rýže.

Koriandrové pesto

2 porce
2 šálky nasekaného čerstvého koriandru
1/2 šálku avokádového oleje
1 lžíce citronové šťávy
1/4 šálku piniových ořechů
2 stroužky česneku
špetka cayennského pepře

Rozmixujte přísady a dejte do mísy.

Podávejte na dochucení s grilovanou nebo nakrájenou zeleninou.

Ecce Vita - Dr.Frej, Holandská 10, 101 00 Praha 10-Vršovice
Tel.: 272765131, mobil: 603221522, 603727600, fax: 272760985
e-mail: info@dr.frej.cz, internet: dr.frej.cz


Dr.Frej na Facebooku
Dr.Frej na Youtube