Těžké kovy kolem nás, 2.část
Předmět: Těžké kovy kolem nás, 2.část
Datum odeslání: 2011-09-19 09:40:29
Vydání: 17
Obsah:
Těžké kovy a toxiny kolem nás, 2.část

Nezobrazuji-li se Vám informace korektne, kliknete prosim ZDE.

Dr. Frej centrum

ČLÁNEK

Hliník - kde se nachází

Hliník je třetí nejčastěji se vyskytující prvek na zemském povrchu. Považovat hliník za hlavní příčinu Alzheimerovy nemoci není ničím novým. Hliník se před několika lety stal hlavním podezřelým prvkem na dialyzačních odděleních. Používaná voda z vodovodu způsobovala příznaky senilní demence-selhávající paměť, scestné myšlení, závratě, zmatenost a jiné příznaky stárnutí. Účastníci studie pozorovali při zhoršující se senilní demenci zvýšené množství hliníku ve vodě používané k dialýze. Při snížení hliníku příznaky demence ustoupily.

Jak se hliník do vody dostane kromě průniku ze země, kdy se voda shromažďuje v nádržích? Většina vodáren používá druh hliníku, kamenec, což je bílá, práškovitá látka k usazení sedimentu. Kamenec lze najít také na etiketách většiny nakládaných okurek v supermarketech. Mnohé průmyslově upravované potraviny obsahují určitý druh hliníku v soli, bílé mouce či pečivu a koláčích z ní vyrobených, většině prášků na pečení, salátových dresincích, ovocných a zeleninových džusech a limonádách v hliníkových plechovkách.

Přestože se v přírodním sýru nachází 1 až tři miligramy hliníku na gram, vyráběné sýry obsahují až 144 miligramy na gram. Často používané přípravky obsahují hliník, který bez přestání proniká do těla a mysli. (Prosím čtěte Ze světa zdraví.) Najdete jej v mnoha přípravcích na akné, antacidech, lécích proti průjmu, deodorantech, rozpustném aspirinu, antiperspirantech, některých kosmetických přípravcích, kožních krémech, rtěnkách, prostředcích na klystýr a jiných ženských výrobcích, přípravcích na hemoroidy, roztocích a mnoha zubních pastách. Hliník se vyskytuje ve filtrech na cigarety, obalech na potraviny a foliích, do kterých lze zabalit a zmrazit potraviny.

Další způsob, jakým do nás hliník proniká

Ačkoliv můžeme snížit zvýšenou krevní hladinu hliníku užíváním zinku, hořčíku a manganu v přípravcích, stále není možné jej odstranit z mozkových buněk. Proto je nejlepší volbou prevence. Bez ohledu na režim nelze hliníku zcela uniknout. Hliníkové částice se dokonce nacházejí ve vzduchu, který dýcháme. Sedm let měřil dr. Davies množství hliníku, olova, kadmia, arsenu a rtuti v krvi 3000 pacientů, v potu 15 000 pacientů a ve vlasech 17 000 pacientů. Dr. Davies zdůraznil: „Takové zamoření organismu toxickými těžkými kovy pochází z vdechování malých kovových částic a jiných znečišťujících látek. Hliníkové vzduchové částice jsou nejvážnější potenciální příčinou demence.“

Není tajemstvím, jak se hliník dostává do těla. Při jídle, pití a dýchání se mu nelze zcela vyhnout. Po mnoho let lékaři předpokládali, že jen malé množství hliníku, pokud vůbec nějaké, vstupuje do krve ze zažívacího traktu. Proto někteří lékaři předepisovali antacida a jiné léky s obsahem hliníku.

Hliník údajně není schopen projít ochrannou bariérou mezi krví a mozkovou tkání. Jak toho dosáhne? Jednoduše. Hliníkové ionty jsou maličké, poloviční velikosti než jsou minerály důležité pro tělo a mysl: vápník, hořčík, draslík a sodík.

Hliník narušuje strukturu mikrotubulů tak, že soutěží s hořčíkem o volné receptory s výhodou. Na tubuly se váže desetkrát rychleji než hořčík a obsadí tak více vazebných míst. Poškozuje tak mozkové buňky a strukturu nervovvého systému.

Nahoru

Nový článek na dr.frej.cz

Omlazení

Detoxikace probíhá v našem centru ve třech fázích: přípravné, samotné detoxikační a následné regenerační. Rásajána, jak se omlazení nazývá, následuje po detoxikaci. Když je tělo zbaveno nežádoucích zplodin, je dosaženo nezbytné podmínky pro dobré trávení a příjem potravy. Nyní se mohou tvořit nové zdravé buňky a tkáně. Jedná se o velmi důležitou část detoxikace, neboť vám udrží rovnováhu dosaženou po detoxikaci. K omlazení patří konkrétní doporučení, stravování a ájurvédské bylinné přípravky, které přinášejí sílu a energii.

Nahoru

Odborný pohled

Jak se hliníku zbavit

Účinnou látkou se ukázal být cholin, jeden z vitamínů B. Mozek přeměňuje cholin na acetylcholin, což je chemická látka přenášená nervovými buňkami zajišťujícími paměť a myšlení. Lze užívat doplňky, například cholin, acetylcholin nebo lecitin, jenž obsahuje cholin.

Jezte stravu bohatou na fosfáty, jež pomáhají vylučovat hliník. K těmto potravinám patří loupané mandle, pivovarské kvasnice, fazole, čočka, dýňová a sezamová semínka, tofu a bio arašídy (běžné mají mnoho alfatoxinů).

Důležité jsou antioxidanty v potravinách a bylinách. Silnými antoxidanty jsou zelenina a ovoce obsahující lykopen – dušená cherry rajčata, brokolice, chřest, borůvky, brusinky, vodní meloun, růžový grapefruit, guava. Z bylin jsou vhodnými na detoxikaci těžkých kovů Triphala, Amalaki, Chlorella, Spirulina, Kelp (zejména na odstranění hliníku), kurkuma, koriandr.

Nahoru

Akce

Alga Forte - bio zelená potravina

Unikátní bio kombinace sladkovodních i mořských řas a zázvoru.

Alga Forte je bohatým a čistě přírodním zdrojem nutričních látek v ideální, snadno vstřebatelné kombinaci řas (Alga= lat. řasa). Účinky jednotlivých látek se vzájemně podporují a zesilují (Forte = lat. silný, zesílený).

Poskytuje tělu důležité živiny v bio kvalitě, přispívá ke snižování nadváhy, detoxikuje organizmus, posiluje imunitu, povzbuzuje činnost střev. Dodává jód a podporuje správnou funkci štítné žlázy. Reguluje trávicí pochody, působí proti zácpě a nadýmání, působí probioticky. Napomáhá regeneraci organismu.

Nahoru

Bylina měsíce

Kelp

Kelp je mořská řasa s vysokým obsahem minerálních látek a stopových prvků potřebných pro lidský organizmus (mimo jiné jód, hořčík, vápník, síra, draslík, železo, zinek, mangan a měď). Známý je hlavně pro svůj vysoký obsah jódu nutného pro zdravý vývoj dětí a pro správnou funkci štítné žlázy.

Účinky Kelpu:

dodává kvalitní jód, kterého je v naší stravě nedostatek (až 10x více než jodidovaná sůl) a podporuje činnost štítné žlázy

podporuje spalování zásobního tuku a hubnutí při nadváze

působí detoxikačně

zlepšuje trávení

snižuje vysoký krevní tlak

upravuje vylučování a stolici

působí probioticky

Nahoru

Semináře, přednášky, konzultace

Nemoci a léčba celostní medicínou

Poruchy zažívacího systému, zácpa a překyselení. Kožní nemoci. Vysoký krevní tlak. Psychická onemocnění, nespavost a deprese. Nemoci kloubů a zad. Autoimunní nemoci štítné žlázy, revmatoidní artritida, poruchy imunity.

Seminář z našeho vzdělávání Advana. Přednáší Prashanti de Jager, terapeut z USA. Překlad do češtiny zajištěn.

Veškeré další informace najdete na www.advana.cz/vzdelavaci-seminare/seminare-2011

Nahoru

Novinka

Bio RŮŽOVÁ VODA

100% bio bylinná kosmetika. Regenerační přípravek na pokožku a pleť

Přírodní bio voda z růžových lístků získávaná destilací okvětních lístků růže Rosa Damascena. Vhodné na všechny typy pleti včetně dětské a citlivé.

Složení: Rosa Damascena (100% voda z destilace bio okvětních lístků)

Obsah: 100 ml

Nahoru

Knihy, DVD

DVD Odkaz Ájurvédy pro moderní dobu

V září vychází nové DVD Ájurvéda a její odkaz od dr. Freje. Obsah: úvod, 7 pilířů zdravého života, Zásady stravování, Detoxikace, Masáže, Recept na zdravou pleť...

Nahoru

Pobyty, zájezdy

Pobyty detoxikační na podzim

V září a říjnu 2011 pořádáme detoxikační pobyty zaměřené na celkovou detoxikaci, játra a ledviny a speciální pobyt zaměřený na očistu jater a protistresové techniky.

Přehled jednotlivých podzimních pobytů najdete na dr.frej.cz/pobyty-regeneracni-a-relaxacni

Nahoru

Ze světa zdraví

Hliník - projevy jeho přítomnosti v organismu

Ve své podstatě hliník není těžký kov, na to je příliš lehký. Jeho větší koncentrace může ale v organismu způsobit různé obtíže. Hliník konzumujeme v potravinářských konzervantech, kypřícím prášku, polotovarech, sýrech, rafinované soli, vanilkovém prášku, mléčných přípravcích, bílé mouce, pivu, lécích (spreje, anacida proti překyselení, aspirin), kosmetice (deodoranty), zubních pastách, bělících přípravcích, v pitné vodě, vdechujeme v prachu, tabákovém kouři a smogu a také z používání hliníkových folií, plechovek, keramiky apod.

Studie před 20 lety naznačovaly spojitost mezi demencí a hliníkem, když vědci našli v mozku lidí trpících Alzheimerovou demencí významné usazeniny hliníku. Rakovina a svalová degenerativní onemocnění se vyskytovaly u pracovníků v automobilovém průmyslu.

Vědci považují hliník za nervový toxin a v účincích se podobá rtuti, o které jsme psali v minulém vydání novinek.

Rtuť a hliník působí toxicky na nervový systém, zhoršují regeneraci organismu, brání účinku antioxidačních enzymů. brání detoxikaci organismu

Hliník poškozuje všechny tkáně. Hliník živé organismy totiž pro metabolismus nepotřebují a nepoužívají. Hromadí se zejména v mozku a kostech. Je ale méně toxický než olovo nebo rtuť. Ale zase se ho organismus obtížně zbavuje.

Projevem hromadění hliníku v organismu je porucha mentálních schopností: zapomnětlivost, porucha koncentrace, paměti a též demence. Může vyvolávat řídnutí kostí, poruchu ledvin a srdce. Dále poruchu chuti, zubní kazy, zácpu, nachlazení, únavu, bolesti hlavy, záněty žaludku a střeva vč. žaludečního vředu, kožní nemoci…

Nahoru

Cvičení

Léčivá energie pro vaše uzdravení

Reconnective healing (Rekonektivní/ Reintegrační léčení), vycházející z metody léčby Dr. Erica Pearla, představuje novou formu energetického léčení, které je na této planetě vůbec poprvé.Je zaměřené na léčbu fyzické, mentální, emocionální a duševní úrovně člověka a spočívá v aktivaci energetických spojení člověka s Vesmírem, což zahájí léčivé procesy v těle. Tato léčivá energie nás pomocí světelného a informačního spektra znovu spojuje s Vesmírem a stejně tak s plností našeho bytí. Léčivá energie přináší harmonii celé bytosti a každý obdrží v danou chvíli právě to, co potřebuje. Neléčí se nemoc, léčí se pacient na komplexní úrovni. Léčení je příjemným obohacujícím zážitkem a každé sezení je něčím přínosné.

Objevitel této unikátní metody léčení, Dr. Eric Pearl, říká: „My všichni máme možnost přenášet tyto léčivé frekvence, jakmile se s nimi setkáme. Je to dar naší doby. Tím, že vyléčíme sebe, můžeme se naučit léčit i druhé. Reconnective healing je více než léčení energií. Zahrnuje všechny formy léčení energií a je za nimi. Tato energie, světlo a informace byly přineseny skrze Vesmír na tak vysoce rozvinuté úrovni, jakou jsme dosud nepoznali. Když budete mít štěstí, vaše léčení přijde ve formě, kterou předpokládáte, když máte opravdu štěstí, vaše léčení přijde ve formě, o níž jste ani nesnili, v takové, kterou má Vesmír na mysli právě pro vás.“

Rekonektivní léčení se osvědčilo u běžných i tzv. nevyléčitelných onemocnění, a to jak fyzického, tak psychického rázu, kdo došlo ke zlepšení či úplnému uzdravení.

Další informace na

dr.frej.cz/rekonektivni-reintegracni-leceni

Nahoru

Obsah

Citát

Nejtěžší věcí v životě je rozhodnout se, jaký most překročit a jaký spálit.
David Russell

Recepty na odstraňování těžkých kovů

Koriandrové detoxikační pesto

4 stroužky česneku
1/3 šálku brazilských ořechů (selen)
1/3 šálku slunečnicových semínek (cystein)
1/3 šálku dýňových semínek (zinek, hořčík)
2 šálku čerstvého koriandru (vitamin A)
2/3 šálku lněného oleje
4 lžíce citrónové šťávy (vitamin C)
2 lžičky prášku z mořské řasy
himalájská sůl na dochucení

Rozmixujte koriandr a lněný olej. Pak přidejte česnek, ořechy a semínka, řasu a citrónovou šťávu a rozmixujte na pastu. Dosolte a znovu rozmixujte. Uchovávejte ve tmě a ve skle.

Koriandrové pesto je velmi účinný detoxikační recept. Váže toxické látky zejména olovo, rruť a hliník z tkání. Jezte 2 lžičky denně po dobu jednoho až tří týdnů. Lze dávat na toast nebo přidávat pokrmů.

Koktejl na detoxikaci

10 hlaviček chřestu
1 šálek růžiček brokolice
1 šálek špenátu
4 velké mrkve

Rozmixujte a vypijte nejlépe ráno nalačno.

Bohatý na antioxidanty. Zlepšuje vylučování žluči a vylučování těžkých kovů z těla.

Ecce Vita - Dr.Frej, Holandská 10, 101 00 Praha 10-Vršovice
Tel.: 272765131, mobil: 603221522, 603727600, fax: 272760985
e-mail: info@dr.frej.cz, internet: dr.frej.cz


Dr.Frej na Facebooku
Dr.Frej na Youtube