Rakovina
Předmět: Rakovina
Datum odeslání: 2012-02-16 22:18:52
Vydání: 25
Obsah:
¨ Rakovina

Nezobrazuji-li se Vám informace korektne, kliknete prosim ZDE.

Dr. Frej centrum

ČLÁNEK

Co je rakovina

Termín rakovina se vlastně vztahuje na více než 100 chorob. To, co mají všechny společného, je nekontrolovatelný růst a šíření buněk, které se staly abnormálními. Buňky, dělící se, aby daly vznik dalším buňkám, je elementární proces pro neochabující zdraví vašeho těla. Avšak ve chvíli, kdy jsou produkovány buňky, které vaše tělo nepotřebuje, mohou vytvářet masu tkáně zvanou nádor. Některé nádory jsou benigní, což znamená, že nejsou rakovinné. Maligní nádory jsou rakovinné. Mohou narušovat a poškozovat tkáně a orgány umístěné v blízkosti primárního nádoru. Buňky se také mohou uvolňovat z původního nádoru a cestovat do dalších částí těla, kde mohou vytvořit nový nádor – to je proces zvaný metastáze.

Jak se objeví rakovina? Iniciační fází rakoviny je poškození genetického materiálu, zvaného DNA (deoxyribonukleová kyselina), nacházející se v buňkách. Iniciace je typicky vyvolána kancerogenem – cokoliv, co může poškozovat buňky takovým způsobem, že se stanou rakovinnými. Kancerogeny aktivují speciální geny, známé jako onkogeny, přítomné v buňkách. Onkogeny normálně kontrolují buněčný růst a množení se. Pokud jsou však aktivovány kancerogenem, onkogeny zahajují a pokračují v přeměně normálních buněk na rakovinné buňky.

Příčiny rakoviny

Špatná strava ( nasycené, ztužené a omega-6 tuky v margarínech a rostlinných olejích zvyšují riziko rakoviny prsu, prostaty, prsu, dělohy)
Nepravidelná životospráva
Nedostatek draslíku ( draslík v buňkách přitahuje kyslík, při nadbytku soli / sodíku/ v potravě ruší v buňkách draslíkový účinek)
Kouření – 85 % rakoviny plic vzniká v souvislosti s kouřením
Alkohol-destiláty, pivo – nebezpečí rakoviny prsu, hrtanu, jícnu, úst
Obezita – riziko rakoviny prsu, dělohy a vaječníků u starších žen, dále slinivky, prostaty
Chemické látky – pesticidy, asbest, nikl, kadmium, uran, radon, vinylchlorid
Stresy
Ozařování
Sluneční záření – rakovina kůže
Nedostatek minerálů a vitamínů
Dědičná zátěž ( zejm. rakovina prsu, dělohy, tlustého střeva a melanom /kožní nádor/)
Emoce – nedostatek sebedůvěry, deprese
Estrogenová hormonální terapie
Některá virová onemocnění

Přírodní léčba rakoviny

V léčbě nádorů se používají bylinné přípravky, těžké kovy v minimálních koncentracích a speciální procedury. V první fázi se posílí imunita a organismus tím, že se předepisují potraviny a byliny posilující pohlavní orgány, ze které se tvoří látka mimo jiné podporující imunitní systém. Primární chutí musí být sladká. Je nutné vyloučit slanou, hořkou, pálivou chuť.

Rasájany

Nejsilnějšími rasájanami (regeneračními přípravky) jsou teplé bio nehomogenizované mléko, syrový nevařený květový med a ghí (pročištěné máslo). Nejsilněji a nejrychleji účinkuje med. Nesmí se ale zahřívat, neboť se mění sám v toxin! Duševní rasájanou je zklidnění, nejlépe meditací. Dalšími rasájanami jsou lékořicový čaj, svatá bazalka Tulsi (která je obdařena velkým množstvím životní síly–Prány), a byliny Šatavari (Chřest hroznovitý), Brahmi (Pupečník asijský), Amalaki neboli Emblika lékařská a Noni (viz Bylina měsíce).

Rasájany

V třetí fázi se pročistí organismus a navodí rovnováha speciální detoxikační kůrou, kterou předepisuji individuálně..

Nahoru

Nový článek na dr.frej.cz

Strava a rakovina

Rakovina zodpovídá za 20 procent všech úmrtí. Podle nositele Nobelovy ceny Paule Nurse je rakovina způsobena narušením určitých genů. Strava však hraje u rakoviny významnou roli.

Nahoru

Odborný pohled

5 bodů k rakovině

1.      Více než polovina lidí s rakovinou se vyléčí. Ano. Současný vědecký pokrok umožňuje za včasného podchycení mnoho druhů rakoviny vyléčit.

2.      Rakovina přichází náhle, bez varovných příznaků. Ne. Rakovina se hlásí často příznaky: změněné mateřské znaménko nebo piha, která se zvětšuje nebo krvácí nebo svědí, přetrvávající zejména suchý dráždivý kašel, změna ve vyprazdňování a v konzistenci stolice (průjem nebo zácpa), obtížné polykání nebo špatné zažívání, krvácení bez zjevné příčiny. Ztráta chuti k jídlu nebo hubnutí bez příčiny, únava, přetrvávající zvýšená teplota, déle trvající horečka, bolest hlavy, zvracení, bolesti kostí, opakované infekce.

3.      Většinou u rakoviny je příčina dědičná. Ne. Tři nejčastější příčiny vzniku rakoviny je špatná výživa, nadměrné slunění a kouření. Tyto faktory společně s věkem, dědičnou zátěží a celkovým zdravím přispívají ke vzniku rakoviny.

4.      Nejčastější léčbou rakoviny je chirurgický zákrok, ozařování a chemoterapie. Existuje ale mnoho lidí, kteří se vyléčili z neléčitelných druhů rakoviny půstem, změnou životosprávy a změnou myšlení (pevné rozhodnutí se vyléčit).

5.      Lidé řídící se správnou výživou mají méně nežádoucích účinků při léčbě rakoviny. Ano. Zejména vegetariáni snášejí lépe léčbu. Vyrovnaná a zdravá strava patří k správnému léčení rakoviny.Některým druhům rakoviny (prostaty, prsu, tlustého střeva) lze správnou výživou dokonce zabránit až ze 70 %!

Nahoru

Akce

Sleva na Nutrijam a palmový cukr

Do vyprodání zásob nabízíme za výraznou slevu bylinný přípravek Nutrijam a sladidlo palmový cukr.

Nutrijam: polepený obal z obsahu, který mírně vytekl přes víčko. Kvalita a trvanlivost v pořádku.

Palmový cukr: zašpiněný obal z rozteklého cukru, kvalita a trvanlivost obsahu v pořádku.

Nahoru

Bylina měsíce

Noni

Šťáva z Bio-Noni se vyrábí z ovocných plodů Morinda citrifolia na Tahiti v přírodních podmínkách. Místní obyvatelé nazývají plod „nono“ a na Tahiti se používá přes 2000 let. Noni obsahuje více jak 200 přírodních látek s rozdílnými účinky, které v těle pracují synergicky (společně) a na buněčné úrovni. Všechny tyto látky se vyskytují v noni v jedinečném množství a poměru, takže stovky molekul působí na rozdílných úrovních tkání.

Účinky Noni:

Minerály a vitaminy. Noni obsahuje také mnoho vitaminů a minerálů. Má poměrně vysoký obsah draslíku. Navíc patří Noni k silným antioxidantům. Několik látek je v Noni velmi důležitých: antrequinony podporují imunitní systém a pozitivně ovlivňují metabolismus, steroly regulují tvorbu a hladinu cholesterolu v těle, u terpenů se prokázaly (laboratorně) protirakovinné účinky, přítomné aminokyseliny jsou důležité a nezbytné pro náš život.

Nadváha, metabolismus a cholesterol. Podporuje výdej energie, vyrovnává metabolismus, zlepšuje trávení a vstřebávání živin i vylučování odpadních látek, upravuje metabolismus tuků, snižuje cholesterol, dodává buňkám esenciální aminokyseliny, mastné kyseliny, vitamíny, minerály, antioxidanty, vlákninu, podporuje tvorbu růstového hormonu, který mobilizuje tuk z tukových zásob a jeho spalování na energii.

Zánět. Noni se projevuje výrazným protizánětlivým účinkem, zejména u zánětů kloubů a autoimunních nemocí.

Štítná žláza. Velmi účinný je u poruch štítné žlázy, zejména v případě autoimunního zánětu (tzv. Hashimotova tyreoiditida) a také dalších autoimunních nemocí.

Prevence. Užívání šťávy z plodu této rostliny působí preventivně proti závažným chorobám a pomáhá léčit chronické nemoci. Podporuje účinnost západních léků a chrání organismus před jejich vedlejšími účinky.

Rakovina. V pokusech na zvířatech z poslední doby se objevily pozitivní výsledky léčby proti rakovině. V Noni se nachází polysacharid s protirakovinným účinkem.

Nahoru

Semináře, přednášky, konzultace

Vzdělávání v Advaně v roce 2012- tři semináře Detoxikace, Pulzová diagnostika a Byliny

Co je detoxikace, proč jí potřebujeme, detoxikační metody; Praktický kurz pulzové diagnostiky; Vše o ájurvédských bylinách. 

Seminář z našeho vzdělávání Advana.

Veškeré další informace najdete na www.advana.cz/vzdelavaci-seminare/seminare-2012

Přednáší dr. Vikram Chauhan, Indie; překlad David Frej

Nahoru

Novinka

W-balance, doprodej přípravku na hubnutí

Vyvážený přípravek na snížení váhy.

Složení: Tinospora cordifolia, Amalaki, Bhumyamalaki

Přírodní bylinný přípravek s vyváženým složením bylin, které podporují hubnutí, snižují chuť k jídlu, podporují spalování tuků, udržují svěží pokožku a dodávají energii.

Obsah: 60 rostlinných kapslí

Nahoru

Pobyty, zájezdy

Pobyty detoxikační

V dubnu a květnu 2012 pořádáme detoxikační pobyty zaměřené na celkovou detoxikaci, játra a ledviny a speciální pobyt zaměřený na očistu jater a protistresové techniky.

Přehled jednotlivých jarních pobytů najdete na http://dr.frej.cz/pobyty-detoxikacni

Nahoru

Ze světa zdraví

Na hodovní stůl se dostává rakovina

Vztah mezi špatnou stravou a nemocí není vždy zřejmý. Brokolice snižuje rizika nádorů plic. Maso podporuje nádory jícnu. Česnek chrání před rakovinou tlustého střeva. Je to pravda? Není to pravda? Výzkumy stravování, které přitom nejsou vždy příliš vědecké, se střídají ve velkém rytmu. "Kdybych měl dát jen jednu radu, tak bych řekl: střídejte toxiny!" Poznámka francouzského výzkumníka v toxikologii Maurice Rabacheho je možná provokativní. Mnoho potravin není špatných samo o sobě, vše je otázkou kombinací a dávkování. Například se zdá, že limonen,chemická látka běžně obsažená v ovoci a zelenině, má ochranný účinek proti rakovině tlustého střeva. Může mít ale i opačný dopad, jako iniciátor některých nádorů, především jater. Záleží to nejspíš na pozřeném množství.Hlavně když významnou roli hraje také způsob přípravy potravin.

Pečené proteiny na venkovním grilu padají v kapkách na ohniště. Kapky se spojují s kouřem a mění se v rakovinotvorné aminy.Dalším důvodem k obavám jsou postupy uzení potravin, které při velkých teplotních změnách mohou vytvářet nebezpečné uhlovodíky. Existují také nasolené potraviny, kterým se přisuzuje, že dvakrát až třikrát zvyšují výskyt rakoviny žaludku.

Terčem kritiky je také fritování, hlavně s několikrát používanými oleji. A to se přechází nebezpečí spjatá se špatně připravenými potravinami, kontaminací potravin při jejich průmyslové výrobě nebo umělohmotné obaly, které někteří podezřívají, že jsou škodlivé.

V praxi je všechna tato rizika těžké určovat a vyvolávají mnohé otázky. Zůstává několik jistot. Například o následcích radikální změny stravování. Japonsko dlouho mělo nejnižší výskyt rakoviny tlustého střeva. Myslelo se, že důvody jsou genetické, ale v posledním desetiletí se zde ustoupilo od stravování založeného na rýži a zelenině a počet případů rakoviny se zvýšil ze 150 na 400 ročně na milión obyvatel.

Nahoru

Obsah

Citát

Naděje je probuzený sen.
–Aristoteles

Recepty v prevenci rakoviny

Polévka z ječmene a rýže

4 šálky zeleninového vývaru
1/2 šálku ječmene
1/2 šálku rýže

Do vývaru vsypejte rýži a vařte na mírném ohni do měkka.

Artyčoky, chřest a hrášek s estragonem

1/2 šálku zeleninového vývaru
1 balíček mražených artyčoků
1 šálek nakrájeného chřestu
1 šálek hrášku
1 lžička estragonu
1/4 lžičky soli
1/4 lžičky pepře
1/2 lžička kukuřičného škrobu s 1 lžičkou vývaru
2 lžíce parmezánu

Ve velkém hrnci zahřejte vývar. Vařte 5 minut artyčoky, vmíchejte chřest a hrášek, duste 3 minuty do měkka.

Dochuťte estragonem, solí, pepřem a vmíchejte směs škrobu ve vývaru. Prohřejte až směs zhoustne. Posypte parmezánem a podávejte.

Ovesné vločky s medem

6 lžic vloček
3/4 l obilného mléka
lžička květového medu
karob

Vločky namočíme nejméně na dvě hodiny do obilného mléka. Prohřejeme. Necháme chvíli odstát. Potom je rozmixujeme s medem, rozdělíme do sklenic a posypeme mletým karobem.

Ecce Vita - Dr.Frej, Holandská 10, 101 00 Praha 10-Vršovice
Tel.: 272765131, mobil: 603221522, 603727600, fax: 272760985
e-mail: info@dr.frej.cz, internet: dr.frej.cz


Dr.Frej na Facebooku
Dr.Frej na Youtube