Překyselení
Předmět: Překyselení
Datum odeslání: 2010-10-26 19:01:07
Vydání: 6
Obsah:
Překyselení

Nezobrazuji-li se Vám informace korektne, kliknete prosim ZDE.

Dr. Frej centrum

ČLÁNEK

Překyselení

Začneme jednoduchou otázkou a ta otázka zní, jestli skořápky vajíček jsou dobré pro snížení kyselosti v těle. V přírodní medicíně častěji hledáme příčinu než abychom jen léčili ten efekt. Takže ačkoliv může být důležité dočasně léčit ten konkrétní důsledek pomocí vaječných skořápek, aloe vera nebo koriandru nebo něčím podobným, mnohem důležitější je najít příčinu té kyselosti. Samozřejmě, když konzumujeme věci, které jsou hodně kyselé, tak zvyšujeme kyselost v těle.

Ale existuje spousta věcí v těle, které samy o sobě kyselé nejsou, ale přesto kyselost zvyšují. Obecně smažená jídla zvyšují kyselost v těle, sůl zvyšuje kyselost, často ne všechny, ale některé druhy koření zvyšují kyselost. Také všechny druhy bílkovin, které jsou koncentrované zvyšují kyselost, ale zejména maso. V naší stravě je spousta věcí, které kyselost zvyšují. Nejlepší věc pro snížení kyselosti je zelená listová zelenina. Dnes máme štěstí v tomto směru, protože takové druhy zeleniny jsou dostupné po celý rok. Dokonce můžeme sami velmi snadno vypěstovat výhonky. Jsou mladé a zdravé a mají vynikající účinek na snížení kyselosti v těle. Takže ačkoliv nemůžeme tu příčinu přímo léčit, je nezbytné ji znát. Protože někdy, obzvláště když ten konkrétní stav je komplikovaný a i tehdy, když je těžké ten stav na začátku léčit, po několika týdnech nebo měsících se léčení té příčiny stává snadnější. Takže proto je nezbytné tu příčinu mít neustále na mysli.

Když už hovoříme o kyselosti, nezapomeňte, že káva zvyšuje kyselost v těle, stejně tak alkohol, stejně tak tabák. Dnes prakticky všechno, co jíme a pijeme, zvyšuje kyselost v těle. Ne všechno, ale téměř všechno. Lidé dnes konzumují zhruba 10x více sodíku než draslíku. Prehistoričtí lidé konzumovali 2x tolik draslíku než sodíku. A my dnes konzumujeme 20x tolik sodíku než draslíku. Proto je například vhodné solit nerafinovanou kamennou solí (např. himalájská), která má více draslíku a málo sodíku. Proto je důležité mít na mysli a zjišťovat všechny ty příčiny, důvody, které člověka jako jednotlivce ovlivňují. A pak musíme začít pracovat s tou příčinou, u které je nejpravděpodobnější ji změnit nebo u níž je nejdůležitější ji změnit podle toho konkrétního člověka.

Dr. Robert E. Svoboda, z knihy Dlouhý život bez nemocí, 2010

Dvoudenní seminář Dlouhý život bez nemocí - Prevence a přírodní léčba civilizačních nemocí - s legendou ájurvédské a přírodní medicíny dr. Robertem E. Svobodou a dr. Claudií Welchovou lze zakoupit jako knížku i na DVD, což je kompletní záznam dvoudenních seminářů z Prahy.

Nahoru

Odborný pohled

Kamenná himalájská sůl

Kamenná himalájská sůl je čistá minerální sůl, které se liší zejména v tom, že má podstatně lepší složení než mořská nebo běžná kamenná sůl. Ideální je poměr draslíku a sodíku, který převažuje ve prospěch draslíku. Tím tato sůl nezvyšuje nepříznivě tlak a nezadržuje v těle vodu. Nevede ani k překyselení .

 

Himalájskou kamennou sůl zakoupíte v našem internetovém obchodě.

Nahoru

Akce

Flexibility za 159,- Kč od 1.11.2010

Flexibility je přírodní bylinný přípravek působící regenerativně na klouby, snižující zánět, svalové křeče. Snižuje ztuhlost a zlepšuje pohyblivost kloubů.

Působí regenerativně na klouby, snižuje svalové křeče.

Snižuje ztuhlost a zlepšuje pohyblivost kloubů.

Působí proti stresu, který souvisí s onemocněním kloubů

Nahoru

Semináře, přednášky, konzultace

Kurz vaření

Program víkendu:

Praktické ukázky vaření, vyzkoušení vlastního vaření několika receptů pod vedením

Nové recepty z naší nové kuchařky – kombinace ájurvédské, české a středomořské stravy

Ukázka vánočního cukroví a silvestrovského pohoštění

Přehled základních potravin, koření, režim stravování

Praktické recepty domů

Termín: 27.-28.11. 2010; sobota od 10h do 17 h; neděle od 9,30 h do 15 h

Místo konání: Obchodní akademie, Svatoslavova 333/4, Praha 4 - Nusle. (Ulice paralelní s Táborskou, 3 minuty od školy je nám. Bratří Synků.)

Kurzovné: 2300,-Kč

Přihláška a informace: předběžně na mobilu 604960838 nebo 272765131, e-mail: info@dr.frej.cz, dr.frej.cz/kurz-vareni

Nahoru

Novinka

Tulsi Sladká růže v plechovce

Inspirující organická bylinná směs z bazalky svaté, sladkých květů růže a heřmánku. Jemná směs Tulsi v kombinaci se zklidňujícím heřmánkem a sladkými, voňavými růžovými lístky.

Nahoru

Knihy, DVD

Dlouhý život bez nemocí (záznam celého semináře na DVD)

Civilizační nemoci – psychické, srdeční a cévní onemocnění. Rakovina. Ahamkara: její úloha v závislostech a u moderních nemocí, jejichž výskyt stoupá. Prána – praktická cvičení pro lepší proudění prány v současném světě. Mentální onemocnění jako úzkost a deprese. Prána a ahamakara: jejich úloha v duševních onemocněních. Porozumění mysli a jejímu vztahu k práně (životní energii) z ájurvédského a tantrického pohledu. Otázky účastníků semináře

Nahoru

Obsah

Citát

"Musíš být tou změnou, kterou si přeješ na světě vidět."
Mahatma Gandhi

Recepty na podzim

(z nové knihy Ájurvédské recepty pro zdraví, Eminent 2010)

Brokolicové placičky

2 šálky růžiček brokolice
1 1/2 šálku hladké špaldové mouky
1/2 lžičky soli
2 lžičky Rása-koření
4 stroužky česneku
2 lžičky sušené majoránky
1,5 šálku vody, nebo vývaru
1 vejce (nejlépe bio; lze vynechat)
olivový olej na smažení

Nakrájejte brokolicové růžičky na velmi drobné kousky a vařte 15 minut v páře. Pak je přendejte do mísy a rozmačkejte šťouchadlem na brambory. Promíchejte brokolici se zbývajícími ingrediencemi tak, aby se vytvořilo husté těsto. Můžete přidat vejce. Zahřejte pánev na středním ohni a potřete ji olivovým olejem. Naběračkou nalijte na pánev malé placičky. Když je spodní povrch placičky zlatohnědý, otočte ji a pokračujte v opékání, dokud nebude mít zlatohnědou barvu i druhá strana.

Podávejte s teplým celerovým dipem.

Celerový dip

1 středně velký kořen celeru
1 lžíce ghí (lze nahradit máslem)
voda dle potřeby
čerstvě mletý pepř
1 lžíce Horalky
sůl

Celer oloupejte, omyjte a nakrájejte na malé kostky. V hrnci zahřejte ghí, vsypte celer a zalijte ho vodou tak, aby byl ponořen. Přiveďte k varu, stáhněte teplotu na minimum, přidejte ostatní přísady a zvolna duste doměkka. Pak ho odstavte a rozmixujte do hladké kaše. K rozředění dipu použijte vodu.

Ecce Vita - Dr.Frej, Holandská 10, 101 00 Praha 10-Vršovice
Tel.: 272765131, mobil: 603221522, 603727600, fax: 272760985
e-mail: info@dr.frej.cz, internet: dr.frej.cz


Dr.Frej na Facebooku
Dr.Frej na Youtube