Jsou jogurty zdravé?
Předmět: Jsou jogurty zdravé?
Datum odeslání: 2010-12-09 11:38:51
Vydání: 7
Obsah:
Jsou jogurty zdravé?

Nezobrazuji-li se Vám informace korektne, kliknete prosim ZDE.

Dr. Frej centrum

ČLÁNEK

Jogurty

Evropské středisko Center for Food Safety provedlo rozsáhlou výzkumnou studii na téměř 1,000 vzorcích jogurtů vyráběných různými mlékárenskými společnostmi, aby zjistilo, jestli jsou tolik oblíbené jogurty zdravé, jak tvrdí reklama. Výsledky výzkumu se ukázaly být zklamáním: jogurty nemají na lidské tělo pozitivní zdravotní účinek, ani neposilují imunitní systém.

Podle výzkumu nemají jogurty žádný pozitivní vliv trávení a zažívání. Vlastně jsou jogurtové nápoje zcela neprospěšné - tělo neposilují, jak tvrdí reklamní slogany jejich výrobců, uvedl internetový magazín Medpulse.

Mnoho společností vyrábějících jogurty stále působí na potenciální zákazníky starými slogany, tvrdícími, že jejich produkty mají vysoce pozitivní vliv na zažívací a imunitní systém.

Zkrátka jogurt není nic jiného, než atrapa. Navíc některé jogurty, stejně jako další typy mléčných produktů, mohou být pro lidské zdraví nebezpečné. Mnoho jogurtů dostupných dnes ve všech obchodech a světě nemá s produktem vymyšleným před několika tisíci lety na území moderního Bulharska nic společného.

Stále věříte mýtům o probiotických bakteriích, které zlepšují imunitní systém a zažívací trakt? Pokud ano, jste ohlupováni.

V Moskvě došlo k mnoha případům, kdy lidé vedoucí zdravý způsob života byli nakonec hospitalizováni. U mnohých z těchto pacientů bylo diagnostikováno poškození slinivky. Po dotazu na jejich jídelníček řekli, že konzumovali jogurtové nápoje od Danone jako Actimel a další.

Na tomto faktu není nic překvapivého. Actimel, jako mnoho dalších produktů Danone, obsahuje E1442 - geneticky modifikovaný kukuřičný škrob, zahušťovadlo. Geneticky modifikované typy škrobů mají velké molekuly.

Chemici, kteří takové látky vyrábí, říkají, že je nemožné předpovědět, jak se budou tato molekulární monstra chovat v lidském těle.

Nebezpečné škroby jsou obsaženy nejen v mléčných výrobcích, ale také v kečupech a majonézách. Vědci stále neví, jestli se tyto škroby během trávícího procesu rozkládají, a jak. Podle současných znalostí lze předpokládat, že takové škroby poškozují slinivku břišní. Lidské tělo očividně neví, jak rozštěpit tak nepřirozeně velké molekuly.

Co se týká zázračných probiotických bakterií v komerčně vyráběných jogurtech, bylo zjištěno, že takové bakterie mohou v lidském žaludku přežít pouze několik minut a tak nemohou mít na zažívací trakt pozitivní vliv. Člověk by měl vzít v úvahu, že mléčné produkty s probiotiky, které mají trvanlivost několik měsíců, nejosu přírodní produkt s pozitivními účinky.

Nahoru

Odborný pohled

Složení Actimelu

Podle východní medicíny běžné mléčné výrobky (průmyslově vyráběné, zahušťované, pasterované a homogenizované) zahleňují organismus, podporují záněty v těle apod.. Vhodnou volbou jsou bio jogurty a nehomogenizované sýry a mléko, konzumovat max. 4xtýdně.

Ve Velké Británii je reklama na prospěšné účinky Actimelu již zakázána. Podívejte se na složení Actimelu - obsahuje glukózu, cukr, modifikovaný škrob, a obyčejné mléko, které je homogenizované. Běžný bílý cukr je toxin, který oslabuje imunitní systém.

Actimel bílý slazený
Složení: mléko, glukóza, vanilková složka 5%, jogurtová kultura a L casei Defensis, vitamíny B6 a D.

Actimel ovocný
Složení: mléko, cukr, glukóza, jahodová složka 5% (jahodové pyré 42%, cukr, tapiokový modifikovaný škrob, jahodové aroma, barvivo: antotyany), jogurtová kultura a Lactobacillus casei Defensis.

Nahoru

Akce

Tribo za 288,- Kč od 1.12.2010

Přípravek s afrodisiakálními účinky, na prostatu, ledviny a na močové cesty.

Tribulus terrestris aktivuje zvyšování hladiny endogenního testosteronu, příznivě fyziologicky působí na počet a motilitu spermií, erekci, libido, podporuje vitalitu.

Napomáhá růstu a rozvoji svalové hmoty.

Boerhaavia diffusa má vliv na močové cesty, působí diureticky.

Nahoru

Semináře, přednášky, konzultace

Webseminář

Účast na webináři a ovládání komunikačního prostředí je velice jednoduché a intuitivní. Účastníci nejsou nuceni nic instalovat. Zájemcům o webinář jsou po vyplnění jednoduchého formuláře zaslány instrukce ohledně úhrady účastnického poplatku. Po obdržení platby jsou účastníkovi mailem zaslány přístupové údaje a odkaz na webovou adresu, kde se seminář koná.

Kdy se koná: 3.2.2011 v 18,30h - Nadváha a jak jí řešit; program úpravy hmotnosti a zastavení emočního stravování snížením stresu .

Informace a přihlášky:

www.webseminar.cz

dr.frej.cz/internetove-seminare

Nahoru

Novinka

Tulsi Sladký citron

Jemná a lahodná vůně a chuť citrónu, citrónové kůry a svaté bazalky Tulsi vhodně doplňuje jemně sladká chuť, čímž vzniká čaj harmonizující smysly.

Složení: Bazalka posvátná - Tulsi (Ocimum sanctum), organická citrónová kůra, organický med, organické citrónové aroma

Nahoru

Knihy, DVD

Ájurvédské recepty pro zdraví

Harmonická strava, vytvářená vhodnou kombinací potravin a koření, je základem návratu k rovnováze organizmu. V této kuchařce najdete originální recepty kombinující principy vaření podle ájurvédské medicíny a středomořské stravy, které se osvědčily autorům na jejich kurzech vaření a ozdravných pobytech. Chutné pokrmy jsou natolik jednoduché, že je rychle zvládnou i kuchaři-začátečníci, a ti pokročilí v nich najdou inspiraci k obohacení svého kuchařského umění.

Nahoru

Pobyty, zájezdy

Jarní ozdravné pobyty

Novinka: Detoxikace zaměřená na přirozené zvýšení imunity a proti stresu. tato detoxikace spolu s očistou organismu a jater posiluje imunitní systém a má výrazné protistresové účinky. Vhodné pro každého, kdo je vystaven menšímu nebo většímu stresu doma nebo v práci, má alergie, poruchu či oslabenou imunitu.

Kompletní pročištění a omlazení organismu, vhodné u většiny chronických nemocí jako nadváha, migrény, cukrovka, bolesti zad, kožní nemoci, vysoký krevní tlak, nespavost, menstruační potíže, bolesti zad, zažívací obtíže, neplodnost atd.

Očista jater a ledvin je naší prověřenou detoxikací, kterou se regenerují játra a ledviny.

Přihláška a informace: mobil 604960838 nebo 272765131, e-mail: katka@eccevita.cz, dr.frej.cz/ozdravne-pobyty

Nahoru

 

Obsah

Citát

Život neztrácíme smrtí, ale minutu po minutě, den po dni, v tisíci nepodstatných věcech.
Stephen Vincent Benét

Recepty na zimu

Teplý salát ze sladkých brambor

2 sladké brambory (4 šálky) nakrájených sladkých brambor
1 lžíce najemno nakrájeného kořene zázvoru
1 lžičky bio citronové kůry, najemno nakrájené
1 šálku čerstvé citronové šťávy
11 lžíce medu
2-3 lžíce sezamového oleje
himalájská sůl

Vařte nakrájené sladké brambory. Mezitím rozšlehejte v malé misce ostatní ingredience.

Až jsou brambory měkké, když do nich zapíchnete vidličku, přeceďte je a brambory oloupejte.

Sladké brambory nakrájejte na 1 cm kostičky.

Nakrájené brambory dejte do mísy a promíchejte s dresinkem- podávejte teplé.

Sezamový dresink

1/3 šálku jablečného octa (nejlépe v bio-kvalitě)
1 lžíce kvalitní sójové omáčky
1 lžička olivového oleje
1 lžíce sezamových semínek

Smíchejte všechny ingredience a řádně rozmixujte.

Cviky pro zdraví

Šavásana

Ásana z jógy, velmi jednoduchá, základní relaxační pozice.

Provedení:šavásana je poloha vleže na zádech, ruce podél těla, nohy mírně rozkročené. Pozorujte dech, nádech a výdech.

Provádějte pokud možno 20 minut ráno a večer.

Zdravotní účinky: tato meditace zklidňuje mysl, snižuje stres, zpomaluje stárnutí, zlepšuje paměť, snižuje krevní tlak a má další příznivé účinky.

Ecce Vita - Dr.Frej, Holandská 10, 101 00 Praha 10-Vršovice
Tel.: 272765131, mobil: 603221522, 603727600, fax: 272760985
e-mail: info@dr.frej.cz, internet: dr.frej.cz


Dr.Frej na Facebooku
Dr.Frej na Youtube