Cesta do Nepálu, program

14-denní program v Nepálu s Davidem Frejem a CK Mandala březen 2019

Program v PDF  nepal-itinerar-2019.pdf (1.14 Mb)

Den 1 - 8.3. /16:10 odlet z Prahy letem Qatar Airways s přestupem v Doha

Den 2 - 9.3. / v 10:30 přílet do Káthmándú. Přejezd do cca 35km vzdálené vesnice NAGARKOT. Ubytování a relaxace po cestě.

Den 3 - 10.3. / Prohlídka vesnice a okolí - ½ denní výlet. Odpoledne relaxace, možnost absolvovat ayurvédské procedury, saunu, sirodharu a další odpočinek.

Den 4- 11.3. / Výlet do královského města Bhaktapur pocházejícího ze 7. Století. Oběd doma u nepálské rodiny. Odpoledne relaxace, možnost absolvovat ayurvédské procedury, saunu, sirodharu a další odpočinek.

Den 5- 12.3. / Poslední den aklimatizace ve výšce 2 500m n.m. Vycházka do okolí Nagarkotu. Možnost absolvovat ayurvédské procedury, saunu, sirodharu a další odpočinek.

Den 6- 13.3. / Přejezd do Káthmándú a odsud přesun do podhůří Himalájí do malebného města Pokhary.

Den 7 - 14.3./ Kouzlo Pokhary objevili v sedmdesátých letech hippíci, kteří sem přijížděli na pár dní, ale zůstávali celé měsíce. Město se rozkládá kolem velkého malebného jezera v podhůří Himalájí. Naším cílem zde bude relaxovat, odpočinout si před další cestou a užít si nádhernou přírodu. Program bude volný a každý může čas využít dle své libosti k procházkám kolem jezera, k výletům na skůtru či na kole; můžete si půjčit loďku a navštívit ostrovní chrám Varáhi ve středu jezera nebo se vydat na jednu z nejúžasnějších vyhlídek v okolí - Sarangkot, odkud je úžasný výhled na Annapurny

Den 8- 15.3. / Přejezd do horského městečka Beni, které je branou do oblasti Mustang. A odtud do Tatupani. Po cestě je možné se seznámit s každodenním životem na nepálském venkově. Vykoupeme se v horkém prameni a po cestě a dobré večeři budeme odpočívat a připravovat se na další cestu.

Den 9 - 16.3./ Brzy ráno odjezd do Jomsom. Pokud nám bude počasí přát, vystoupíme před Jomsom a dojdeme poslední část pěšky. Zavazadla nám náš doprovod zaveze na ubytování.

Den 10- 17.3./ Návštěva poutního místa hinduistů i buddhistů Muthinat , které se nachází již 3 700m n.m. Na tomto místě je 108 pramenů ledové vody, které vytékají z bronzových hlavic. Poutníci přicházejí a omývají touto vodou celé tělo, aby smyli všechny karmické hříchy tohoto života. Vezměte si s sebou plavky (upozorňujeme však, že voda teče z ledovce).

Den 11- 18.3./ Výlet po okolí Muktinat, návštěva Tibetského kláštera. Odpolední návrat do Jomsom.

Den 12-19.3./ Přelet do Pokhary.

Den 13- 20.3./ Přelet do Káthmándú. Návštěva Buddhistické stupy Boudanath a Swayambhunat a bhútánského kláštera. Kdo bude chtít, může vyrazit na malý výlet do bývalého královského města Patan a na proslulém historickém náměstí "Durbar square" obdivovat úžasné středověké stavby a nádherný dřevěný chrám zdobeným pagodovými střechami. Nebo nakoupit suvenýry v turistické čtvrti Thamel.

Den 14- 21.3./ Jako ukončení cesty využijeme příležitosti setkat se zblízka se smrtí a navštívíme Pashupatinath Temple - nejstarší hinduistický chrám v Kathmandu, kde se (podobně jako v Indickém Varanasí) konají pohřební hranice. Odlet do Prahy v 19:30.

Den 15- 22.3./ V 6:55 ráno přílet do Prahy

 

Novinky e-mailem
Informace o novinkách,
články o zdraví, recepty

Novinky, zdraví (archív)
Byliny a poradna (archív)Banner
Banner
Banner