Konzultace v Brně

Vyšetření při konzultaci

Na konzultacích nabízíme řešení, jak se chránit před nemocemi (prevence) nebo jak řešit chronická onemocnění.

Anamnéza. Anamnéza (neboli pohovor s klientem) probíhá většinou na úvodu sezení na základě vyplnění několika dotazníků, které používáme v zjišťování zdravotního stavu. Dotazníky pro pohovor najdete zde.

Pulzová diagnostika. Pulzovou diagnostiku, to znamená odečítání tepu na obou rukách probíhá v několika úrovních, neboť u každé úrovně se dá poznat, jaká tkáň nebo orgán je narušena. Tato diagnostika je spolehlivou metodou odhalujících blížící se chorobu, ještě než se objeví se svými charakteristickými projevy. Vychází ze starodávné techniky, poprvé se objevila před několika tisíci lety v ájurvédské medicíně a používá se též v čínské medicíně. Dozvíme se tak, zda se v našem těle neobjevil nějaký patologický proces, či které orgány jsou v nerovnováze a ve které části těla se nám nahromadilo větší množství toxinů. O pulzové diagnostice více zde.

Vyšetření jazyka. Při vyšetřování se též vyšetřuje jazyk. Jazyk vypovídá mnohé o zdravotním stavu. Diagnostika podle jazyka je rozvinutý systém ve východní medicíně. Jazyk se považuje za vizuální bránu těla. Jazyk tvoří svalová tkáň, krev a je orgánem chuti a řeči. Význam jazyka je pro diagnostiku velmi důležitý. Již dávno lékaři pozorovali povlak, vzhled, zbarvení, vlhkost, rýhy. Onemocnění se na jazyku projeví celkově při akutním stavu, chronická onemocnění se projevují ohraničenými změnami na jazyku.

Obličej a oči. Obličej i zrak prozrazuje mnoho o tom, jak jsme nemocní nebo zdraví, proto patří k součástem našeho vyšetření.
Vyšetření západní medicíny, krevní testy, moč. Na vyšetření se analyzují krevní testy, ultrazvuk nebo RTG, pokud tato vyšetření máte s sebou. Po zvážení provádíme i jednoduché krevní testy (krevní cukr, kyselina močová, cholesterol) nebo odesíláme na podrobné krevní testy. V některých případech lze provést i vyšetření moči.

Doporučení ke zdravotnímu stavu

Doporučení na základě vyšetření, zhodnocení zdravotního stavu a dalších informací se stanoví individuální preventivní i léčebný plán: přehled vhodných a nevhodných potravin, životosprávu, detoxikaci organismu včetně příp. procedur a předepsání vhodných bylin.
Podrobné informace o konzultaci najdete zde.

Kdy?

Momentálně pro rok 2016 neplánujeme žádné konzultace v Brně.

Kde?

 

Objednávky:

 

Doporučení

Ke konzultaci si prosím přineste vyplněné dotazníky (dotazníky v pdf , dotazníky ve Wordu). Také si vezměte lékařská vyšetření, pokud je máte u sebe.

Dr.Frej na Facebooku
Novinky e-mailem
Informace o novinkách,
články o zdraví, recepty

Novinky, zdraví (archív)
Byliny a poradna (archív)Banner
Banner
Banner