Cesta do Nepálu

Cesta do Nepálu s regenerací, lehkou detoxikací a snadným trekem do Himalájí, kde dýcháme čistý horský vzduch v jedné z posledních nejčistčích oblastí světa.

Cesta je koncipována jako pobytová a poznávací. Je kombinací kouzelných cestovatelských zážitků okolo Annapurny a odpočinkem a detoxikací.

Na ozdravné cestě do podhůří Himalájí i k jejich velikánům zkombinujeme poznávání historických a náboženských míst Nepálu s dvou a půl denním trekem nádhernou čistou přírodou, kde v tomto období můžeme vidět kvetoucí rododendronové lesy, ty nejkrásnější výhledy na Himaláje s modlitebními vlaječkami v popředí i rurální život v horských vesnicích, několika dny strávenými v oblasti Mustang, kde do pusté rozlehlé krajiny prosákl vliv buddhismu i původního náboženství bön a rozmazlováním a hýčkáním v Pokhaře, kde kromě ayurvédské kliniky nebo zajímavého projektu masáží "dlaněmi, které vidí" slepých masérů budeme mít spoustu času a příležitostí k individuálnímu využití času - ať už při odpočinku v restauracích u jezera, projížďkou na loďkách, návštěvou zajímavostí v okolí, adrenalinovým vyžitím nebo třeba výletem helikoptérou.

Program v Nepálu

Viz zde. Detailní rozpis každého dne nepal-program-detailni-popis.pdf .

Ubytování

Viz program.

Pokhara - ubytování v klidné části, která je ale v docházkové vzdálenosti od kliniky a od města. Je zde možnost volnočasových aktivit - procházky kolem jezera, hezké restaurace s kulturním programem, nákupy, možnost mnoha kratších výletů - loďkou na ostrovní chrám, Pagoda světového míru nad jezerem, vyhlídka Sarangkot, muzeum hor a horolezectví, Gurkha muzeum...

Ubytování je v hotelích a zejména na treku v horských chatách, ale společné sezení u horkých kamen za chladných večerů má svoji romantiku.

Ohledně stravování na treku - snídaně a večeře jsou vždy v homestayi/ horské chatě, kde se bude přespávat a obědy se řeší po cestě - v místních horských jídelnách. V nabídce "restaurací" je vždy - Dalbaat (rýže, karií , zelenina čočková polévka), nudlové polévky, karí, omelety , palačinky , ovesné kaše apod.

Procedury

Klientům se v rámci prevence, léčby, detoxikace, omlazení se nabízejí v ceně i fakultativně ájurvédské masáže a procedury v kombinaci s jógou, meditacemi a terapiemi pro fyzické a mentální zdraví. Masáže jsou hrazeny dle informací u Ceny pobytu.

Procedury a masáže provádějí kvalifikovaní a zkušení maséři na této klinice.

Stravování

Během cesty do Himalájí strava v místních restauracích, jídelnách a hotelích na doporučení.

V Pokhaře, Kathmandu a Bhaktapuru budou zajištěny hezké hotely. Na treku jsou horké chaty. A během cestování do Mustangu budeme spávat v hotelech - které jsou vyššího standartu , než horské chaty,ale stále je to odlehlá část Nepálu s hezkými společnými prostorami,ale se základním vybavením pokojů.

Joga, přednášky

V některé dny cvičení, meditace a přednášky během pobytu s dr. Frejem a cvičiteli jógy podle možností.

Teplota vzduchu

Teplota vzduchu se pohybuje kolem 20 C. Příjemný vánek z řeky osvěžuje pobyt v centru. Březen se považují za nejvhodnější období k návštěvě Nepálu a detoxikaci.

Průvodce

Místní průvodce Tindu, český průvodce Petra a David Frej je přítomen po celou dobu pobytu a těm, co neovládají dobře angličtinu, přeloží dotazy,  má s klienty denně posezení (příp. někdy přednášku podle časových a jiných podmínek) a vyřizuje požadavky spolu s průvodcem.

Výlety

Zajímavé výlety po okolí či Nepálu po dohodě s delegátem na místě. Možná návštěva Bhútánu 3-4dny bhutan.pdf

Pro koho je vhodné

Pobyt je vhodný pro mladší i starší osoby, pobyt ani trek není fyzicky náročný. Nevhodné pro děti.

Terén je nahoru dolu, ale člověk v běžné fyzické kondici jej určitě zvládne. Náročnost treku si snížíme najmutím nosičů.

Detailní itinerář na každý den najdete zde.

Termín

8.3.-22.3.2019. Lze prodloužit o 3-4 dny v Bhútánu.

Vízum, transfer

K vízu (vystavuje se až na letišti v Nepálu) je potřebné 2 x foto a 25 USD na 30 dní pobytu.

Cena pobytu

58900,-Kč.

Cena zahrnuje:

Letenku Praha - Kathmándú - Praha
Lokální přelety
Ubytování se snídaní / 11 nocí
Zákonné pojištění CK

Transport po celou dobu pobytu

Zkušená česká průvodkyně Petra +  David Frej

V rámci ceny mají účastníci 2 procedury (masáže apod. dle výběru)

Cena nezahrnuje:

Soukromé cestovní pojištění
víza - platí se na místě při příletu - 25 USD
Program mimo uvedeného

Doporučené kapesné je v průměru 300 kč na den, které zahrnuje už vše (jídlo, pití, masáže) kromě vlastních nákupů dárků apod

Informace

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Itinerář a info na stránkách naší partnerské CK Mandala.

Přihláška

Přihlášku můžete zaslat přímo na CK: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript nebo na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Fotogalerie

Cesta do Nepálu
Dr.Frej na Facebooku
Dr.Frej na Youtube