Cesta do Nepálu

Cesta do Nepálu s regenerací, lehkou detoxikací a snadným trekem do Himalájí, kde dýcháme čistý horský vzduch v jedné z posledních nejčistčích oblastí světa.

Cesta je koncipována jako pobytová a poznávací. Je kombinací kouzelných cestovatelských zážitků okolo Annapurny a odpočinkem a detoxikací.

Na ozdravné cestě do podhůří Himalájí i k jejich velikánům zkombinujeme poznávání historických a náboženských míst Nepálu s dvou a půl denním trekem nádhernou čistou přírodou, kde v tomto období můžeme vidět kvetoucí rododendronové lesy, ty nejkrásnější výhledy na Himaláje s modlitebními vlaječkami v popředí i rurální život v horských vesnicích, několika dny strávenými v oblasti Mustang, kde do pusté rozlehlé krajiny prosákl vliv buddhismu i původního náboženství bön a rozmazlováním a hýčkáním v Pokhaře, kde kromě ayurvédské kliniky nebo zajímavého projektu masáží "dlaněmi, které vidí" slepých masérů budeme mít spoustu času a příležitostí k individuálnímu využití času - ať už při odpočinku v restauracích u jezera, projížďkou na loďkách, návštěvou zajímavostí v okolí, adrenalinovým vyžitím nebo třeba výletem helikoptérou.

Program v Nepálu

Viz zde.

Ubytování

Viz program.

Pokhara - ubytování v klidné části, která je ale v docházkové vzdálenosti od kliniky a od města. Je zde možnost volnočasových aktivit - procházky kolem jezera, hezké restaurace s kulturním programem, nákupy, možnost mnoha kratších výletů - loďkou na ostrovní chrám, Pagoda světového míru nad jezerem, vyhlídka Sarangkot, muzeum hor a horolezectví, Gurkha muzeum...

Ubytování je v hotelích a zejména na treku v horských chatách, ale společné sezení u horkých kamen za chladných večerů má svoji romantiku.

Ohledně stravování na treku - snídaně a večeře jsou vždy v homestayi/ horské chatě, kde se bude přespávat a obědy se řeší po cestě - v místních horských jídelnách. V nabídce "restaurací" je vždy - Dalbaat (rýže, karií , zelenina čočková polévka), nudlové polévky, karí, omelety , palačinky , ovesné kaše apod.

Procedury

Klientům se v rámci prevence, léčby, detoxikace, omlazení se nabízejí v ceně i fakultativně ájurvédské masáže a procedury v kombinaci s jógou, meditacemi a terapiemi pro fyzické a mentální zdraví. Masáže jsou hrazeny dle informací u Ceny pobytu.

Procedury a masáže provádějí kvalifikovaní a zkušení maséři na této klinice.

Stravování

Během cesty do Himalájí strava v místních restauracích, jídelnách a hotelích na doporučení.

V Pokhaře, Kathmandu a Bhaktapuru budou zajištěny hezké hotely. Na treku jsou horké chaty. A během cestování do Mustangu budeme spávat v hotelech - které jsou vyššího standartu , než horské chaty,ale stále je to odlehlá část Nepálu s hezkými společnými prostorami,ale se základním vybavením pokojů.

Joga, přednášky

V některé dny cvičení, meditace a přednášky během pobytu s dr. Frejem a cvičiteli jógy podle možností.

Teplota vzduchu

Teplota vzduchu se pohybuje kolem 20 C. Příjemný vánek z řeky osvěžuje pobyt v centru. Březen se považují za nejvhodnější období k návštěvě Nepálu a detoxikaci.

Průvodce

Místní průvodce Tindu, český průvodce Petra a David Frej je přítomen po celou dobu pobytu a těm, co neovládají dobře angličtinu, přeloží dotazy,  má s klienty denně posezení (příp. někdy přednášku podle časových a jiných podmínek) a vyřizuje požadavky spolu s průvodcem.

Výlety

Zajímavé výlety po okolí či Nepálu po dohodě s delegátem na místě.

Pro koho je vhodné

Pobyt je vhodný pro mladší i starší osoby, pobyt ani trek není fyzicky náročný. Nevhodné pro děti.

Terén je nahoru dolu, ale člověk v běžné fyzické kondici jej určitě zvládne. Náročnost treku si snížíme najmutím nosičů.

Detailní itinerář na každý den najdete zde.

Termín

8.3.-22.3.2019.

Vízum, transfer

K vízu (vystavuje se až na letišti v Nepálu) je potřebné 2 x foto a 25 USD na 30 dní pobytu.

Cena pobytu

58900,-Kč.

Cena zahrnuje:

Letenku Praha - Kathmándú - Praha
Lokální přelety
Ubytování se snídaní / 11 nocí
Zákonné pojištění CK

Transport po celou dobu pobytu

Průvodci  +  David Frej

V rámci ceny mají účastníci 2 procedury (masáže apod. dle výběru)

Cena nezahrnuje:

Soukromé cestovní pojištění
víza - platí se na místě při příletu - 25 USD
Program mimo uvedeného

Doporučené kapesné je v průměru 300 kč na den, které zahrnuje už vše (jídlo, pití, masáže) kromě vlastních nákupů dárků apod

Fotogalerie

Cesta do Nepálu
Dr.Frej na Facebooku
Dr.Frej na Youtube