Houby a jejich zdravotní účinky

Houby jsou v poslední době často citovány pro své účinky zejména na imunitní systém...

Extrakty z Japonska

Nejkvalitnější medicinální houby se pěstují zejména v Japonsku, proto v přípravku FUNGIMUN jsem s japonským výrobcem pro firmu Ecce Vita namíchal extrakty vyráběné přímo v Japonsku, a nikoli biomasu, protože většina studií prokazující účinky hub se provádí s extrakty. Kombinace čtyř hub s pozitivními účinky zahrnuje druh Hanabiratake (KSC-03 typ s nejvyšším obsahem β-glukanů). Extrakt obsahuje koncentrovaný obsah polysacharidů, β- (1, 3) -D-glukany, hlavních účinných látek v houbách na imunitu. Koncentrace sacharidů, hlavních účinných látek je u našeho Reishi extraktu 5%, u Maitaké extraktu 0.5% a u Hanabiratake extraktu 50%, zatímco běžný prášek z hub obsahuje nejvíce 2-3 % polysacharidů. Glukany posilují imunitu, jak se zjistilo ve více než 100 klinických studiích od roku 1980.

Šetrnou výrobou, pouze za pomocí horké vody (kromě reishi, kdy se vodní extrakt dále extrahuje za pomocí etanolu a horké vody a Hanabiratake, kde prášek je sám o sobě extraktem) se vyrábí extrakt, která zachovává 95% účinných látek. Naruší se vláknina chitin houbových buněk, který neumíme v těle rozložit a umožní se účinným látkám, které se uvolní, aby aktivně působily na organismus na rozdíl od prášku z hub. Účinky zmiňované u extraktů nelze proto vztahovat na prášek z hub.

Houby ve FUNGIMUNU jsou analyzované v české laboratoři a vyráběné v nejvyšší kvalitě v Japonsku. Nejdou žádným způsobem ozařované.

Důležité je stáří hub. U maitaké se zpracovávají houby mladé 3 měsíce, u hanabiratake jsou houby mladé jen 7 dní, protože mladší houby mají větší účinnost.

Co ve FUNGIMUNU najdete

Vysoce kvalitní směs hub z Japonska s vzácným druhem "Hanabiratake" (Kotrč kadeřavý), glukosami a vitaminy B a C.

Hanabiratake , Kotrč kadeřavý (Sparassis Crispa)

Přitahuje pozornost vědců pro účinky výrazně podporující imunitní systém. Vypadá jako mozek a z toho plyne i její přezdívka „ houba podobná mozku" V poslední době získala popularitu kvůli mimořádnému obsahu beta-glukanů, kterých je v extraktu až 50%. Kromě toho obsahuje přibližně 90% vody, více anti-mikrobiálních látek, bílkoviny, lipidy, sacharidy, vlákninu, vitamin D2, který napomáhá vstřebávání vápníku.....Více zde

Šitaké , Houževnatec jedlý (Lentinus edodes)

Extrakty z šitake houby jsou uznávány japonským Státním ústavem pro kontrolu léčiv a jsou používány jako prostředek v boji proti rakovině. Šitake houba je pěstována v Asii více než 1000 let a je používána jako symbol dlouhověkosti v asijských zemích.
Obsahuje vysoký obsah vitaminů a minerálních látek, bílkovin (18 aminokyselin), vlákniny a některých protinádorových látek...Více zde

Reishi, Lesklokorka lesklá Ganoderma lucidum)

Používá v Číně a Japonsku déle než 4000 let. Bývá považována za symbol dlouhověkosti. V extraktu rozpustné polysacharidy, které jsou jednou z účinných látek nalezených v Reishi, mají protinádorové, imunomodulační účinky a pomáhají k poklesu krevního tlaku...Více zde...

Maitaké, Trsnatec lupenitý (Grifola frondosa)

V překladu znamená tančící houba. Lidé v dávných dobách měli takovou radost z nalezení této vzácné houby, že začali tancovat. Houba se často používá do japonských pokrmů a má lahodnou chuť.
Stejně jako jiné houby v našem přípravku i Maitaké obsahuje účinné polysacharidy (alfa, beta, hetero glukany), které mají antioxidační účinky, bílkoviny a polyfenoly...Více zde...

Souhrn účinků hub

Houby (extrakty) a jejich účinky

- posilují imunitní systém
- prevence rakoviny
- antioxidační účinek
- pozitivní účinek u alergií
- vhodné u cukrovky
- doplněk u vysokého krevního tlaku

MUDr. David Frej