Proč detoxikace?

Detoxikace a omlazení celého organismu byla dříve doporučována starověkými lékaři, aby jim zajistila prodloužení jejich života. Účelem detoxikace je odstranit odumřelé buňky, tkáně a toxické látky, které se v organismu hromadí. Buňky se obnovují během celého našeho života, nové buňky nahrazují staré a odumírající. Toxické látky se v těle hromadí také následkem sedavého způsobu života a konzumace potravin, které často obsahují mnoho živočišných bílkovin, rafinovaných cukrů, barviv, konzervantů apod. Odpadní látky se v těle zadržují a zpomalují regeneraci orgánů (staré rozpadající se buňky jsou pomaleji nahrazovány novými buňkami). Akutní i chronické potíže pramení z hromadění toxinů zejména v tkáních. Buňky nedostávají živiny nutné pro výživu a „dusí se“. Rakovina, astma, cukrovka, vysoký krevní tlak, alergie, artróza nebo srdečně-cévní nemoci jsou civilizačními nemocemi, vyplývající z nezdravého životního stylu a usazování toxických látek v těle.

Co očista těla-detoxikace organismu dokáže

Detoxikace zajistí kompletní pročištění a omlazení organismu, stejně tak prevenci před civilizačními nemocemi, kterými jsou nadváha, migréna, cukrovka, bolesti zad, kožní nemoci, vysoký krevní tlak, nespavost, menstruační potíže, zažívací obtíže, neplodnost atd. Vhodné i pro hlubokou relaxaci a celkové zklidnění mysli.

Detoxikace urychluje novotvorbu buněk a regeneraci celého organismu. Zvyšuje samočisticí schopnost orgánů podílejících se na vylučování. Pročistí celé tělo velmi přirozeným a nenásilným způsobem. Odstraňuje toxiny, regeneruje, omlazuje celý organismus a navozuje rovnováhu.Správně provedená komplexní detoxikace, vycházející z tisíciletých zkušeností lékařů východní medicíny harmonizuje celý systém, navozuje pocit zdraví, zvyšuje energii a projasňuje mysl. Detoxikace navodí samoléčebné schopnosti organismu a s její pomocí docílíme pročištění celého těla a krve.

Detoxikace organismu u nás

Detoxikace a omlazení organismu, kterou v různých variantách provádíme, zahrnuje podle doporučení individuálně stanovenou stravu podle konstituce, ájurvédské masáže s použitím bylinných olejů, teplé bylinné koupele, parní bylinný box, podávání jemných rostlinných projímadel, aplikaci speciálního oleje do nosu k pročištění nervového systému či proceduru širodhara, při níž nepřetržitý proud teplého bylinného oleje teče jemným pramínkem na čelo.

Kdy se detoxikace a regenerace organismu používá?

  • U zdravých lidí (prevence je vždy lepší než léčení)
  • Pro regeneraci a omlazení organismu
  • Jako léčba pro zvýšení potence a u neplodnosti
  • Při léčbě chronických onemocnění jako např. chronická horečka, záněty kloubů, revmatismus, dna, bolesti zad, hemeroidy, nemoci srdce, anorexie, gynekologické poruchy, cukrovka, nemoci jater, kožní vyrážky, ekzémy a lupenka, chronické průjmy, krční, nosní, ušní a oční onemocnění, otoky, únava, vyčerpání, nadváha, časté nachlazení, astma, nervová onemocnění, sexuální poruchy, bolesti hlavy a migréna, nadýmání, zažívací obtíže, močové a žlučníkové kameny, deprese, nespavost…
  • Vhodná je i u stresu, jako regenerace a prevence při náročném zaměstnání, u psychických a nervových poruch, roztroušené sklerózy, po oslabení, u nemocí kloubů, kostí, osteoporózy, snížené pohyblivosti, u starších osob

Kdy není detoxikace organismu vhodná?

Tato detoxikace a regenerace by se neměla provádět při probíhající léčbě nádorů, při celkovém oslabení, u akutního infekčního onemocnění, v těhotenství a při kojení.

Jaké jsou výsledky detoxikační a regenerační kúry?

Vyloučení nashromážděných toxinů, posílení imunity, zlepšené trávení, snížení nadváhy, hormonální rovnováha, úprava menstruačního cyklu, zvýšené sebevědomí a pročištění mysli, hlubší a klidnější spánek, odstranění únavy, odstranění bolestí a napětí v těle, zmenšení bolestí v zádech, odstranění městnání v lymfatickém oběhu, zlepšení zraku. Omlazení celého organismu. Úspěšně provedená detoxikace omladí organismus až o 5 let a lze ji pociťovat v různých oblastech i mnoho měsíců poté.

Detoxikace:
 urychluje novotvorbu buněk a tkání
 podporuje regeneraci celého organismu
 pročišťuje celé tělo a mysl
 navodí samoléčebné schopnosti organismu, dodává energii
 chrání před degenerativními nemocemi

Jaké detoxikace organismu provádíme

Podle vašich časových možností lze zvolit ambulantní detoxikaci zahrnující individuální dopolední nebo odpolední rozpis procedur(provádí se po celý rok v našem centru v Praze) nebo ozdravný pobyt na jaře nebo na podzim (podle rozpisu termínů).