Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Přírodní holistická medicína a detoxikace organismu prověřena staletími i studiemi

Tisíciletá moudrost holistické medicíny spolu s vědou a funkční medicínou podloženou studiemi tvoří základ systému, který rozvíjím a používám již mnoho let ve své praxi.

Před mnoha lety jsem začínal s východní medicínou a stravou vycházející ze západní tzv. evidence-based medicine, založené na klinických studiích. Nikdy jsem nezaložil svou praxi jen na jednom systému a postupně došel k rozhodnutí, že základní princip v mých doporučeních tvoří medicína vycházející z životního stylu ověřeného tisíce let v paleolitické době, středomořské stravě, glykemickém indexu atd. Navíc, současné studie prokazují zásadní vliv životosprávy jako stravy, spánku, relaxace a pohybu v prevenci chronického zánětu a chronických nemocí. V současné době od roku 2014 již praktikuji na základě zkušeností z mnoha klienty svůj vlastní systém zaměřený na civlizační nemoci, založený v první řadě na funkční medicíně, zaměřený na léčbu chronických zánětů jako hlavní příčinu chronických  a civilizačních nemocíchronomedicínu (biologické rytmy, podle kterých se upravuje režim), stravu podloženou studiemi a výzkumem, přižemž používám mnohé byliny, a důležité je mé zaměření na detoxikaci organismu spojenou s regenerací, a spolu s některými dalšími principy z jiných oborů alternativní medicíny je komplexní systém vhodný u chronických  a civilizačních nemocí a v předcházení nemocí.

Prevence a léčba chronických nemocí souvisí s individuálním přístupem ke klientovi, vycházející ze stanovení rizika  a rozsahu zánětu, poškození organismu na základě krevních a dalších testů, stresu, biologických rytmů a metabolického typu. Podle zdravotních obtíží stanovuji vhodný režim, stravu (vhodné a nevhodné potraviny) a jídelníček, vhodné procedury, detoxikaci, relaxační techniky a bylinnou terapii.

Číst dále

Program v Nepálu

14-denní program v Nepálu s Davidem Frejem a CK Mandala březen 2019

Detailní itinerář na každý den najdete zde.

Den 1.

16:10 odlet z Prahy letem Qatar Airways s přestupem v Doha.

Den 2.
Přílet v 10.30 do Kathmandu, přesun do nedalekého královského města Bhaktapur pocházejícího ze 7. Století., ubytování, odpočinek a procházka po středověkých náměstích ozdobených chrámy a po úzkých uličkách mezi cihlovými domy. 
Noc Bhaktapur.

Den 3.
Přesun do podhůří Himalájí do malebného města Pokhary, podvečerní procházka kolem jezera či romantická projížďka lodičkou. 
Noc Pokhara.

Den 4.
Kouzlo Pokhary objevili v sedmdesátých letech hippíci, kteří sem přijížděli na pár dní, ale zůstávali celé měsíce. Město se rozkládá kolem velkého malebného jezera v podhůří Himalájí. Naším cílem zde bude relaxovat, odpočinout si před další cestou a užít si nádhernou přírodu. Program bude volný a každý může čas využít dle své libosti k procházkám kolem jezera, k výletům na skútru či na kole; můžete si půjčit loďku a navštívit ostrovní chrám Varáhi ve středu jezera nebo se vydat na jednu z nejúžasnějších vyhlídek v okolí - Sarangkot, odkud je krásný výhled na Annapurny, nebo navštívit tibetský uprchlický kemp. Možnost absolvovat ayurvédské procedury, saunu, sirodharu a další.
Noc Pokhara.

Den 5.
Další volný den v Pokhaře. Možnost absolvovat ayurvédské procedury, saunu, sirodharu a další, příprava na nadcházející trek. Možnost zanechání části zavazadel v hotelu v Pokhaře.
Noc Pokhara.

Den 6.
Brzy ráno začneme 4-5h cestu džípem přes nepálský venkov s terasovitými políčky do Kimche, odkud půjdeme krátký trek přes malebnou vesnici Ghandruk, kde se naobědváme, krásným lesem do vesnice Tadapani, odkud jsou nádherné výhledy na himalájské vrcholy. Zde strávíme první z několika nocí v útulné horské chatě a budeme moci pozorovat úchvatný západ i východ slunce na pozadí velehor.
Noc Tadapani.

Den 7.
Dnes se vydáme nahoru dolů kvetoucím rododendronovým lesem, skrze malebná osídlení a přes strmé horské planiny z Tadapani do Ghorepani. Budeme li mít štěstí, potkáme na cestě zvonící karavanu koníků nesoucích náklad, a čím výše budeme, tím více nás budou doprovázet výhledy na zasněžené horské vrcholy a modlitební praporky.
Noc Ghorepani

Den 8.
Vstaneme ještě za tmy a vyrazíme na asi hodinový výšlap na vyhlídku Poonhill. Zde můžeme sledovat úchvatný východ slunce a hory postupně se zalévající ranním sluncem. Nabídne se nám zhruba 180° výhled na Himaláje. Po snídani se vydáme na dlouhý sestup do Tatopani. Krásně uvidíme, jak se s klesající nadmořskou výškou mění rostlinstvo a pěstované plodiny. Od holých strání a jehličnanů nahoře, přes pole s obilím až k pomerančovníkům a banánovníkům dole. Budeme procházet horskými vesničkami a v závěru se nám otevře výhled na údolí řeky Kali Gandaki, kde dole v Tatopani odpočineme unaveným nohám v horkých pramenech.
Noc Tatopani.

Den 9.
Cesta džípem z Tatopani do Marfy, malebné vesnice s unikátním systémem kanálů a kamenného dláždění, známé svými kvetoucími jabloňovými sady a výrobou cidru a jablečné brandy. Prohlédneme si vesnici a nádherný klášter, odkud je krásný výhled na stupňovité domy s plochou střechou, kde místní suší dřevo a údolí reky Kali Gandaki. Bude-li to možné, můžeme se zúčastnit večerní meditace v klášteře nebo se podívat na výrobu v distilerii. Nebo jen odpočívat a dát si jednu z místních jablečných specialit. Dnešním přesunem projedeme nejhlubší údolí světa mezi horskými masivy Annapurny a Dhaulagiri a dostáváme se do oblasti Mustang, kde se krajina bude postupně měnit v pustou hornatou poušť, kde kromě oáz u vesnic rostou jen pichlavé přízemní keříky a silný vítr jen dotváří surreálnou atmosféru tohoto místa.
Noc Marfa.

Den 10.
Po náročných dnech si naordinujeme ranní odpočinek v Marfě, kolem oběda se přesuneme do Kagbeni, které na nás dýchne svou středověkou atmosférou a stísněnými uličkami vinoucími se mezi hliněnými domy. Potkáme se s mužským i ženským ochráncem vesnice a prohlédneme si místní klášter. Pro zájemce výlet do nedaleké vesničky Tiri nebo na vyhlídku nad Kagbeni, odkud můžeme dohlédnout do oblasti horního Mustangu. Kdo chce, může zkusit štěstí při hledání fosílií v kamenitém korytě řeky.
Noc Kagbeni.

Den 11.
Ráno navštívíme poutní místo hinduistů i buddhistů Mukhinath, které se nachází v 3 800 m n.m. Na tomto místě je 108 pramenů ledové vody, které vytékají z bronzových hlavic. Poutníci přicházejí a omývají touto vodou celé tělo, aby smyli všechny karmické hříchy tohoto života. Vezměte si s sebou plavky a sarong (upozorňujeme však, že voda teče z ledovce). Sejdeme dolů do vesnice Jharkot, postavené na strmé skále a projdeme se jeho uličkami, kde můžeme hledat známky původního animistického náboženství, které stále prosakuje do života lidí. Večer přesun do Jomsom.
Noc Jomsom.

Den 12.
Ranní scénický let, při kterém proletíme mezi himalájskými velikány do Pokhary. Volný program v Pokhaře, možnost ayurvédických procedur.
Noc Pokhara.

Den 13.
Přelet do Káthmándú. Návštěva buddhistické stupy Swayambhunath. Odpoledne volný program - kdo bude chtít, může vyrazit na malý výlet do bývalého královského města Patan a na proslulém historickém náměstí "Durbar square" obdivovat úžasné středověké stavby, muzeum umění a nádherné chrámy zdobené pagodovými střechami, zařadit se do davu cirkulujícího kolem další stúpy Boudhanath v tibetské části města nebo si nakoupit suvenýry v turistické čtvrti Thamel. 
Noc v Kathmandu.

Den 14.
Jako ukončení cesty využijeme příležitosti setkat se zblízka se smrtí a navštívíme Pashupatinath Temple - nejstarší hinduistický chrám v Kathmandu, kde se (podobně jako v indickém Varanasí) konají pohřební hranice. Odlet do Prahy v 19:30.

Den 15.
V 6:55 ráno přílet do Prahy.

Itinerář podrobně také na partnerské CK Mandala zde.

Novinky
Detoxikační pobyty podzim 2018
Na podzim 2018 máme v nabídce dva delší detoxikační pobyty, a jeden nový, intenzivní pětidenní.  Více informací najdete zde...
 
Letní detoxikační pobyt
Letní detoxikační pobyt v červenci, poslední dvě místa.. Více zde
 
Relaxační kurz s kundalini jógou

Týdenní relaxační kurz s kundalini jógou s Drahomírou a Davidem Frejovými v roce 2018.

 
Pobyt v Nepálu s cestou do Himálaje
V termínu 8.-22.březen 2019 se lze přihlásit na zájezd  do Nepálu. Více informací najdete zde.
 
Dr.Frej na Facebooku
Dr.Frej na Youtube