Tajemství meditace, energie a relaxace

Lidé se ptají: jak meditovat. Jaký je nejlepší způsob, jak se zklidnit a meditovat? Lze meditaci použít k tomu, aby se splnily sny?

 

Tajemství #1: Meditace není rychlé řešení

Pro opravdovou a účinnou změnu v myšlení neexistuje žádný rychlý a bezpracný způsob, jak dosáhnout štěstí a bohatství. Jako většina dovedností v životě, meditace vyžaduje trénink a návyk. Bez pravidelné praxe a opakování nelze dosáhnout výrazných změn.
Řešení: každý den si vyhjraďte nějaký čas, na začátku 10 minut. Nesmíte se ale k tomu nutit, musíte to brát jako něco, na co se těšíte.

Tajemství #2: Důležité pro meditaci je správná pozice

U meditace existuje mnoho poloh, jako lotosový sed, sed na patách, sezení na židli apod. Vždy však musíte mít rovnou páteř, a musíte se cítit uvolněně. Pak i životní energie proudí jednoduše.

Tajemství #3: Nejlepší druh meditace

Existuje mnoho způsobů a učitelů meditace. Vždy si metodu vyzkoušejte dříve, než jí budete považovat za tu pravou. Vyberte si jednu až dvě metody, které považujete za vhodné, ale nepodávejte se příliš technice. To znamená, naslouchejte tělu a dělejte je to, co vám dělá dobře a prospívá vám. Jakmile budete se nebude cítíte při meditaci dobře, je to znamení toho, že je něco špatně. Meditaci nelze vynutit, musí nastat bez násilného ovlivňování. V první řadě vnímejte, co vám tělo říká. Musíte se cítit uvolněně a dobře.

Tajemství #4: Účel meditace

Mnozí lidé očekávají mystické vize, posílení intuice a výjimečné schopnosti. Ačkoliv i těchto schopností lze dosáhnout, hlavním účelem meditace je zklidnění mysli a návrat ke svému Já. Posílením zdraví, sebevědomí a pocitu štěstí přicházejí další projevy meditace, lepší mentální schopnosti, intuice, přístup k svému podvědomí. Zlůepší se i fyzické zdraví.

Tajemství #5: Nesoustředěnost při meditaci neznamená selhání

Meditace neznamená, že se musíte přinutit soustředit na dlouhou dob. Zaměřit se na potlačení myšlenek má negativní vliv na meditaci. Meditace musí probíhat přirozeně. Jakmile se objeví myšlenky, vnímejte je, a následně se vraťte k meditaci dýchání, vizualizace atd.). Myšlenky a pocity patří k meditaci. Praxí se mysl zklidňuje a rušivé myšlenky zmizí. Klidná mysl není dosažena násilnou koncentrací, ale nenásilným zklidněním. Pžed medotací lze též užívat některé byliny, jako Brahmi či směsi bylin na podporu mysli.

Tajemství #6: Samotný vhled do nitra není vše

Naše životy nezmění pohled do nitra. Meditace zvyšuje jasnost mysli a přináší větší obzor vnímání. K opravdovým změnám dojde jen tehdy, pokud se naučíme komunikovat s podvědomím a jednat podle pravidel. Ve vnějším světě to znamená například nemít dluhy a jednat čestně. V komunikaci s podvědomím to znamená dávat mu jasné příkazy.

Tajemství #7: Nechat volný průběh

Jakmile si něco přejete, je nutné nechat všemu volný průběh. Nezabývejte se tím, jak dostanete to co si přejete. Věřte svému podvědomí. Ke změnám dochází automaticky. Mnoho škodlivých návyků může zmizet s minimálním úsilím.
Ke všemu pozitivnímu dojde nikoli jen úsilím a vůlí, ale také tím, že necháme všemu volný průběh. Duchovní růst je přirozeným procesem a správnou komunikací s podvědomí. Důvěřujte svému podvědomí, že jste ve správných rukách a v životě očekávejte, že co si přejete a je reálné, se splní.

df

 

Dr.Frej na Facebooku
Dr.Frej na Youtube