Články

Riziko císařského řezu

Vědci stále více upozorňují na stoupající provádění císařských řezů, které nejsou indikovány ze zdravotních důvodů...

Číst dále: Riziko císařského řezu

 

Antidepresiva: minimální efekt, mnoho nežádoucích účinků

V nové meta-analýze 522 studií zahrnující 116 000 osob a 21 antidepresiv podávaných u akutních depresivních stavů dospělých, řešitelé studie v čele s Andreou Cipriani prokázali, že mezi účinkem antidepresiv a placebem je staticky významný rozdíl. Zásadní otázkou ale zůstává, zda tento rozdíl má vůbec nějaký praktický význam.

Číst dále: Antidepresiva: minimální efekt, mnoho nežádoucích účinků

 

Studie prokazují, že lepek škodí všem lidem

Pokud začneme diskutovat o lepku, jedná se o kontroverzní téma. Je špatný nebo nevadí? Škodí jen lidem s celiakií, jak tvrdí většina lékařů?

Číst dále: Studie prokazují, že lepek škodí všem lidem

 

Muzikoterapie od Riversea

Stranou zájmu rádií a jejich jepičích kolovrátkových melodií se najdou hudební poklady. Jedním z nich je dvojice Riversea, která se řadí mezi neo-progresivní rock, nyní vydala po 6 letech skvělé album The Tide. Vynikající smysluplné texty, které dávají smysl, do detailu propracované skladby a aranžmá Brendana Eyrea, melancholický hlas Marca Atkinsona, nápadité melodie. V práci poslouchám relaxační hudbu a doma právě takovou, jako The Tide.
 

Tvrzení, že kokosový olej je nezdravý, je nevědecké a lživé

Epidemioložka K. Michels z Harvardské univerzity, která tvrdí, že kokosový olej je čiré zlo a nejhorší potravina, by se měla omluvit za své nevědecké tvrzení. To je názor britského kardiologa A.Malhotry, který uvedl: "Po zrevidování všech vědeckých důkazů kategoricky prohlašuji, že toto tvrzení je čirá lež a vědecký nesmysl. Žádám prof. Michels, aby odvolala tvrzení a omluvila se. Jinak bude ohrožena reputace Harvardské univerzity". Zajímavý byl komentář k článku, kde uživatel uvádí, že v USA se kdejaký asistent nazývá profesorem....

Číst dále: Tvrzení, že kokosový olej je nezdravý, je nevědecké a lživé

 

Žvýkačky pro svěží dech?

Reklamy se nám snaží vsugerovat, že žvýkačky jsou součástí zdravého životního stylu. Výrobci skrývají, že součástí gumové hmoty jsou látky s potenciálním zdravotním rizikem.

Číst dále: Žvýkačky pro svěží dech?

 

Nákazy v koupalištích

Na chlor rezistentní bakterie jsou hlavní příčinou infekcí ve veřejných bazénech, koupalištích a zejména hotelech...

 

Číst dále: Nákazy v koupalištích

 

Letní potraviny

Léto je obdobím vysoké energie, volnosti a zábavy. Jedná se o roční období nejvhodnější k růstu a expanzi energie. Nejvhodnější stravou jsou saláty, ovoce a listová zelenina. Syrová i lehce ohřátá strava např. nad párou nezvyšuje zbytečně vnitřní horkost...

Číst dále: Letní potraviny

 

Potraviny vhodné na regeneraci a ochlazení pokožky

V horkém počasí se potíme, protože pokožka je největším orgánem lidského těla (1.7m2). Čím vyšší vlhkost, tím větší pocit horka. Ale i  v horku na slunci pokožka trpí, protože dehydratuje a odvádí přirozenou mastnotu. Pokud jste venku, je vhodné používat přírodní přípravky, které hydratují a regenerují pokožku svých ochlazujícím účinkem.

 

Číst dále: Potraviny vhodné na regeneraci a ochlazení pokožky

 

Zdravé grilování

Grilování je relaxace u jídla v kruhu přátel a rodiny. Grilování s sebou přináší i rizika, jako je tvorba karcinogenních látek jako polychlorované bifenyly (PCB). Polycyklické aromatické uhlovodíky (HCA) se tvoří ve svalovině masa během opékání, poškozují DNA a zvyšují riziko rakoviny žaludku, plic, prsu, jater, prostaty a kůže.

Číst dále: Zdravé grilování

 

Více článků...

Strana 3 z 29

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»