Nedávno bylo zveřejněno hlasování více než 16.000 lidí po celém světě, které se snažilo zjistit procento lidí, kteří se domnívají, že svět se chýlí ke konci. Dvě země s nejvyšším procentem lidí, kteří věřili v konec světa, byly Turecko a USA. Naopak k národům s nejnižším počtem lidí, kteří věřili konci světa patří Belgie a Velké Británie. Celkově jeden ze sedmi lidí věří na konec světa, a asi jeden z deseti věří, že se tak stane v roce 2012.

Nepočítejme se zánikem světa po 21.12. Svět takový jaký známe ale podle všeho spěje ke konci a blíží se zrození nové, spirituální éry.

Falešné předpovědi

Tyto předpovědi nejsou nic nového. V roce 1843, kazatel ze severní části státu New York, William Miller, přesvědčil přes 50.000 lidí, že se Kristus se vrátí a přinese s sebou konec světa v roce 1843. Stejně jako Harold Camping, i Miller musel revidovat předpovědi, a jeho následovníci čekali na další naplánovaný konec světa v roce 1844. Masivní sopečný výbuch na Islandu v roce 1783 způsobil neplodnost a hladovění. Přírodní katastrofa a následná tragédie vedla některé pozorovatele k tomu, aby předpověděli konec světa.

Mayský kalendář a 2012 tvoří návnadu, na kterou někteří lidé chtějí pověsit své předpovědi o konci světa. Některé z nich máme v nedávné paměti. Konec světa předpovídají s pravidelností. Dvakrát v roce 2011 předpovídal 90-letý evangelický farář Harold Camping konec světa na základě svých vlastních matematických výpočtů, první na 21. května a druhý pak na 21. října. Téměř před třiceti lety, Pat Robertson přesvědčoval milióny televizních diváků, že konec nastane v roce 1982.

Jak to je s proroctvím Mayů

Tyto populární předpovědi jsou založeny na mylné interpretaci mayského kalendáře…
Náš kalendář měří čas, pokud jde o desetiletí a staletí. Základní jednotkou starověkého mayského kalendáře byl 360 denní Tun, které, stejně jako náš 365-denní rok, je ekvivalentní k jedné rotaci Země kolem Slunce. Dvacet Tuns tvoří k’atun a dvacet k’atunů (nebo 400 Tun) je bak’tun. V našem kalendáři, bak’tun se rovná zhruba 395 rokům. Starověký mayský Long Count kalendář se vztahuje na období 13 bak’tunů, které končí přibližně kolem zimního slunovratu roku 2012. V mayské kosmologii, období před jejich kalendářem trvalo 13 bak’tunů a končilo přirozeným přechodem, nikoli devastací a ničením. Nepředpovídal konec světa po13 bak’tunech, ale změnu, obdobnou změně našeho kalendáře 1999 – 2000.

Změny přijdou

Mnoho z toho, co se děje v našem moderním světě je dlouhodobě neudržitelné. Svět, jak ho známe určitě časem podstoupí radikální změnu a je to potřeba. Škodlivá globalizace, ohlupování lidí reklamou na nezdravé a škodlivé výrobky, politické machinace a korupce, nekontrolovatelné ničení světových přírodních ekosystémů … to všechno jsou věci, které jsou neudržitelné – a musí – skončit. Svět, který známe dnes, je na hranici zániku, a ještě není jasné, co jej nahradí a jak k tomu dojde. Jisté tedy je to, že Co se uvádí za téměř jisté je to, že lidskou civilizaci čeká snížení populace ze současné úrovně, a uvádí někteří autoři, že na tom cíleně pracuje globální elita, včetně Billa Gatese, s cílem “zachránit planetu. Bill Gates údajně pracuje na nedrastickém snižování populace za použití vakcíny způsobující neplodnost. Zajímavé je, že se jedná asi o nejméně krutý přístup, který nabízejí globalisti, ve hře jsou i drastičtější věci jako globální termonukleární válka, nebo nová globální pandemie s 90% úmrtností.

Na pořadu mohou být také přírodní jevy, které vedou k různým scénářů, včetně slunečních erupcí a dalších katastrof, které by Zemi vrátily během dvou let do nukleární zimy. K těmto jevům může dojít až za několik stovek let.

Konec světa ne, změny ano

Konec světa nejspíše za několik dnů nenastane, ale mohou nastat změny, například výpadky proudu. Mnoho lidí používá mayský kalendář jako příležitost pro meditaci, s cílem zaměřit se na univerzální mír a podobné vibrace.

Existují legitimní hrozby pro náš svět, ale Mayský kalendář není jedním z nich
Tím pro naši civilizaci jsou potraviny z geneticky modifikovaných organismů (genetické znečištění), drancování přírodních zdrojů, znečištění půdy a oceánů, neplodnost způsobená syntetickými chemickými látkami, hrozba nesmyslných vědeckých experimentů….

Nikdo přesně neví, zda dojde k ekonomickému kolapsu zítra nebo také za deset let. Je těžké říct, kdy přesně to bude. Takže i když je chytré být připraven na neočekávané, není rozumné, aby celá naše existence být ovládána myšlenkou, že se vše chýlí ke konci.

Tyto předpovědi pomáhají některým lidem získat pocit, že jejich životy získávají větší význam s tím, jako se blíží konec. Scénáře konce světa také přinášejí naději napravit křivdy, ať posledním soudem nebo v novém světě s těmi, co přežijí. Klíčovým bodem je pochopit emoce, které činí konec světa zajímavý a  může být využit k pozitivním změnám. My všichni máme možnost každý den se účastnit na podpoře něčeho dobrého, věnovat úsilí na věci, které pomáhají a vytvářejí pozitivní přístup. Pokud takových lidí bude dost, může být již rok 2012 začátkem konce světa takového, jaký mají rádi nadnárodní korporace, likvidujících životní prostředí v honbě za ziskem.

David Frej

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.

Chronický zánět a nemoci

Zánět je typická fyziologická reakce na infekce a poranění, kdy imunita zabíjí mikrobi, obnovuje zdravou tkáň a nastoluje homeostázu. Akutní zánětlivá reakce je časově ohraničená a vede k uzdravení. Imunoregulační cytokiny jako IL-10 a TGF-beta zastavují zánětlivou kaskádu a aktivují regulační buňky.

Nové studie: Infekčnost očkovaných a zánět srdce a cév po očkování mladých lidí

Nové studie ukazují, že virová nálož očkovaných je stejná jako neočkovaných, jiné dvě studie ukazují na riziko infaktu a zánětu srdce po očkování mladých lidí.

Vitamin D významně snižuje úmrtnost a zánětlivou reakci u pacientů s COVID-19.

Nová studie ukazuje, že vitamin D hypoteticky snižuje riziko úmrtí na COVID-19 téměř k nule!! Podle autorů analýzy by se k dosažení žádoucí hladiny vitaminu D3 a užívání dostatečně vysokých ...

SARS-CoV-2 spike protein (COVID-19 i ve vakcínách) blokuje opravu poškozené DNA v buňkách

V nové studii, která ale neproběhla na živém organismu, ale in vitro, na buněčných kulturách, se ukazuje, že SARS-CoV-2 spike protein (základ vakcín proti COVID-19) výrazně blokuje obnovu poškozené DNA, nutnou pro získanou imunitu.