Přednáškové turné Dlouhý život bez nemocí od března do prosince 2016

Dr. David Frej – přednáškový cyklus DLOUHÝ ŽIVOT BEZ NEMOCÍ

Registrace, informace

V dnešní době stoupá výskyt tzv. civilizačních onemocnění, ke kterým se řadí nejen srdečně-cévní nemoci, nejčastější příčina úmrtí v současné době, ale také alergie, astma, obezita, cukrovka, zažívací obtíže ale též rakovina a psychické onemocnění jako jsou deprese. Špatnou zprávou je, že se tyto výskyt těchto nemocí neustále zvyšuje, a stále více se týká i dětí, například cukrovka dospělých 2.typu.

Západní medicína se celkem neúspěšně snaží tuto epidemii nemocí z blahobytu zastavit, protože neřeší nejčastější příčinu těchto nemocí: nerovnováhu. Každá buňka v těle má tendenci zachovávat rovnováhu, a pokud dojde k nějakému podnětu a změně například v prostředí, kde pracujeme nebo bydlíme, buňka se snaží adaptovat na změnu a fungovat ve změněných podmínkách. Strava, stres či toxické chemické látky je takovým vnějším stimulem, ale pokud se takový stresující podnět neustále opakuje, dochází k poškození až smrti buňky. Proto jakékoliv podněty, které poškozují buňky, například špatná strava, jež brání tomu, aby se buňka adaptovala na změnu, můžou vést k poruše metabolismu, chronickému zánětu a závažnému onemocnění, jako je rakovina.

Špatnou životosprávu, nekvalitní strava, nepravidelný režim, chemikálie kolem nás, nedostatek spánku, málo pohybu a stres jsou důsledkem života v moderní společnosti. Přírodní funkční medicína se proto v prevenci a v léčbě zaměřuje na posílení imunity – úpravu stravy, životosprávy, protistresové techniky, detoxikaci a bylinnou léčbu. Chceme-li řešit naše fyzické či psychické problémy, měli bychom k léčbě přistupovat aktivně, nespoléhat jen na užívání pilulek a léčivých čajů jako v alopatické medicíně.

Ve stravě se jedná o omezení nezdravých a překyselujících potravin – mouky v pečivu, rafinovaného cukru, mléčných výrobků, vepřového masa a uzenin, kofeinu a rafinovaných rostlinných olejů. V životosprávě se jedná zejména o pravidelný režim, a musíme odstranit nedostatek spánku. Nemusíme chodit do posilovny, pokud chceme mít více pohybu, stačí půl hodiny se pravidelně hýbat, stačí rychlá chůze nebo plavání. Protistresových technik je celá řada, velmi účinným prostředkem proti stresu jsou dechová cvičení, jóga, autogenní trénink , ale také relaxační hudba a procházky v přírodě. V neposlední řadě jako součást změn v životě v holistické medicíně předepisujeme bylinné přípravky a čaje, které nemají pokud se vhodně užívají, nežádoucí účinky.

zanet-skryty-zabijak-140Ze své praxe vím, že v případě, kdy se zaměříme na odstranění toho, co nám v životě škodí, tzn. zlepšíme stravu, trávení a střevní mikrofloru, zvýšíme pohyb, zařadíme detoxikaci, doplníme pravidelným dostatečným spánkem a odpočinkem, pak se vzhledem k silné imunitě nemusíme vysokého krevního tlaku, mrtvice, obezity nebo cukrovky obávat.

Moje poslední knihy Detoxikace pro dlouhý život, Zánět-skrytý zabiják a Šťávy a míchané nápoje z přírody přinášejí informace o tom, co můžete pro své zdraví udělat.  Přednáškový cyklus mi umožní tyto informace více přiblížit živě a v reakcích na otázky vás, co na přednášku přijdete.

O čem se na přednáškách mluvilo:

  • Civilizační nemoci, léčba a prevence z pohledu lékaře holistické medicíny.
  • Kde se skrývá příčina nemocí
  • Praktické tipy, jak si zvýšit energii, chránit se před nemocemi a dožít se dlouhého věku ve zdraví.
  • Jak posílit imunitu
  • Jednoduché detoxikační techniky
  • Zásady správné stravy a pitného režimu
  • Rady ke kvalitnímu spánku

Z PŘEDNÁŠEK JSME POŘÍDILI OBRAZOVÝ (DVD) A ZVUKOVÝ ZÁZNAM (mp3), KTERÝ BUDE K DISPOZICI NA JAŘE 2017.

Jak zdravá jsou vaše střeva?

Nejen o svátcích, ale i během roku často sníme více cukru, pijeme více alkoholu, méně spíme a často i vynecháme cvičení. Tyto návyky ovlivňují střevní sliznici a podporují přerůstání nezdravých ...

Mražené potraviny v zimě podporují zdraví

V zimě hrozí konzumace přemrzlého ovoce. Mráz poškozuje mnoho druhů ovoce a zeleniny, kdy se ztrácí vitaminy, minerály, konzistence a chuť (např citrusy hořknou). Rychleji se kazí. Při pokojové ...
Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Toxický glyfosát má být podle EU bezpečný

Podle uniklého návrhu dokumentu Evropské komise spěchá EU s povolením glyfosátu (nejznámější je přípravek Roundup), aniž chce vyčkat na závěry analýz odborných studií.
Zrušme letní čas

Zrušme letní čas

Celkově trvá organismu na jaře až 5 dnů, než se vyrovná s letním časem. Časový posun se projevuje příznaky: únava, vyčerpání, pocit nevolnosti, ospalost přes den, buzení v noci, špatná paměť a koncentrace.
Ryby – problém s kvalitou

Ryby – problém s kvalitou

Ryby jsou kvalitní potravinou dodávající bílkoviny a zdravé tuky. Ryby jsou nízkokalorické, hlavními složkami je voda (50-80%) , plnohodnotné bílkoviny (12-20%) se všemi aminokyselinami a ...
Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Alkohol a jeho vliv na naše střeva.

Konec roku je obdobím, kdy rádi slavíme, jíme více, pijeme více a méně spíme. Jsem zastáncem pití mírného množství alkoholu, jak dokazují studie i dlouhověcí lidé. Oslavy a rodinná setkání ale často způsobují, že pijeme více alkoholu než obvykle a nadměrný příjem alkoholu může narušit rovnováhu v mikrobiomu.
Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

Nová analýza ve vědeckém časopise: Nežádoucí účinky mRNA vakcín a spike protein

V mRNA vakcínách (Moderna, Pfizer) se nachází mRNA kódující protein S, která je dopravována prostřednictvím lipidových nanočástic do lidských buněk, které produkují virový protein, nebo příbuzné ...

Veganská strava je extrém (až na jednu výjimku) a proč jíst živočišné potraviny

Běžná západní strava vč. typických jídel konzumovaných u nás patří mezi nejhorší věci, které můžete udělat svému tělu, o čemž svědčí nárůst metabolických onemocnění v této zemi včetně cukrovky, obezity, autoimunitních nemocí.

Vysoké riziko myokarditidy po COVID-19 očkování mRNA vakcínami u  mužů do 30 let

Otázka renomovaných odborníků ve studii publikované v lednu 2022 zněla: Jaké je riziko myokarditidy po mRNA vakcinaci proti COVID-19?

Cukr přidaný i ovocný – riziko pro zdraví

Spotřeba cukru v České republice je 38 kg na osobu a rok, v USA je to dvojnásobek, až 70 kg. Tam na trhu existuje přes 600 tis. výrobků, v 80% z nich se nachází cukr! Je prokázáno, že cukr vyvolává závislost až 8x vyšší než drogy jako kokain.

Chronický zánět a nemoci

Zánět je typická fyziologická reakce na infekce a poranění, kdy imunita zabíjí mikrobi, obnovuje zdravou tkáň a nastoluje homeostázu. Akutní zánětlivá reakce je časově ohraničená a vede k uzdravení. Imunoregulační cytokiny jako IL-10 a TGF-beta zastavují zánětlivou kaskádu a aktivují regulační buňky.

Nové studie: Infekčnost očkovaných a zánět srdce a cév po očkování mladých lidí

Nové studie ukazují, že virová nálož očkovaných je stejná jako neočkovaných, jiné dvě studie ukazují na riziko infaktu a zánětu srdce po očkování mladých lidí.