Reference MUDr. Frej - zkušenosti klientů

Již půl roku bez migrén

Migrény jsem měla 5 let, nyní po nastavení režimu s dr. Frejem se překvapivě neobjevila během půl roku migréna už ani jednou.
Pavla F., Opava
 

MUDr. Frej - zkušenosti klientů

Následující zkušenosti s léčbou a příběhy nám napsali naši klienti. Jedná se o praktické zkušenosti lidí, kteří se rozhodli řešit své obtíže aktivně. Pokud se rozhodnete nám sdělit své zkušenosti, pište na adresu: info@dr.frej.cz

Alergie, imunita, únava

Po prochladnutí zápal plic v roce 97 a pak ještě 2013, po druhé, zápalu se objevil úporný dráždivý kašel, dušnost námahová i klidová, na spirometrii snížená kapacita, napsány léky na alergii a kortikoidy ve spreji, upravily jsme stravu s omezením lepku a zejména mléčných výrobků a spolu s bylinnou léčbou nyní nemám žádné dechové obtíže. Zmizely mi i zvětšené krční uzliny na krku. Zhubla jsme 8 kg a tuku 6%, což ke zlepšení též přispělo.
Stanislava S., Děčín
Zlepšenie sa týka zmenšenia únavy. Odkedy užívam Immunity nie som chorá. Upravil sa mi spánok, nemám vaginálne výtoky ani nepravidelnú menštruáciu.
Marta D. ml., Bratislava

V únoru 2014 jsem Vás navštívila ve Vaší brněnské ordinaci. Zde jste mi dle vyplněného dotazníku a diagnostiky pulsu, jazyka a tuku v těle předepsal mumio, nutri jam, tulsi čaj a doporučil jste mi jídelníček. Užívala jsem poctivě tyto přípravky až do teď. Řekla bych, že únava, kterou jsem pociťovala dříve, se eliminovala. Nevím jak popsat můj celkový stav, prostě cítím se velmi dobře. Avšak moje váha se za tuto dobu nezměnila.

Eva M., Brno

Od září se mi výrazně zlepšil stav, únava je minimální, přestaly mi padat vlasy, zmizelo škubání svalů, střídání zimy a tepla, neobjevil se již pásový opar a přestala jsem kašlat. Na začátku terapie se mi objevily větší vyrážky. Snížila jsem dávkování bylin a postupně jsem je začala zvyšovat. Záda se mi úplně vyčistil, jen na tváři mi akné ještě přetrvává.
Michaela F. Trenčín

Po roce léčby (jídelníček, byliny, detoxikace) jsme vyřešili velkou únavu, kašel, rýmy, cukání ve svalech, bolesti kloubů, většinou duben až září. Občas na jaře a na podzim mě ještě přepadají dvakrát za rok třídenní nachlazení, ale dostanu se z toho bez léků a bez větších obtíží. Zejména ale nemám tu velkou únavu.

Jakub K., Brno

Po 4 měsících následování rad dr Freje se celodenní únava zmenšila jen na večerní dobu, kdy jsme unavená z práce.
Alena H., Praha

Únava je podstatně menší, po vyspání a 2 hodinách v práci jsme usínala, nyní po změně jídelníčku pokud výrazně neporuším životosprávu tak se únava přes den nedostaví.
Lenka M., Praha

Pane Dr.. Frej, stravování se snažím dodržovat, i pitný režim dle Vašich doporučení. Úplně jsem vysadila léky od alergie. První tři týdny byly,, fakt že kritické ". No teď se cítím velmi dobře. Stolice je pravidelná, i problémy s nafouknutým břichem ustoupily. Povlak na jazyku se mi už téměř zcela ztratil. Ještě na kořeni jazyka je, ale ne už takový výrazně žlutý.
Veronika G., Bratislava

Alergie během dubna až května jsou podstatně menší, občas když kosím vysokou trávu tak několik hodím ještě slzím a kýchám, ale stav se zlepší již za krátkou dobu, dříve před léčbou mě alergické obtíže provázely několik dnů. Také jsem již během zimy neonemocněl žádnou rýmou a nachlazením. Je pravda, že omezení některých potravin a účinek byliny zabral až po nějaké době, ale výrazně.

Petr K., Praha

Imunita se mi zlepšila, takže přes zimu jsem vlastně již nebyla nachlazená, ani děti. zejména ale o polovinu se mi zlepošil pocit energie a zmizela smrtelná únava, kdy jsem nebyla schopná nic dělat.
A.V., Praha

Téměř 1 rok jsem brala antibiotika na záněty průdušek a močové cesty. Celkově zhoršená imunita a úporný kašel stejně jako záněty se mi už od doby, kdy se léčím u dr. Freje, neobjevily. Doufám, že na tomto režimu se mi již imunita nesníží, stejně jako si udržáím váhu, která mi šla dolů o 6 kg.

Dagmar S., Praha

Únava se mi snížila natolik  že už můžu ptracovat i večer a nejsem unavený. Jen kašel stále zůstává, ale únava bylo to, co mě nejvíce obtěžovalo
Jan K., Brno

Chtěl bych poděkovat za výrazné zlepšení, kdy se zvýšil pocit svěžesti a energie, mám už i výdrž, kdy jsem teď běžel 1/2 maraton.
Martin V., Praha

Po ozdravném pobytu a změnách ve stravě a životosprávě je mi o 100% lépe, bez únavy, stolice normální, cholesterol mi mírně klesnul. Začal jsem znovu sportovat.
Zdeněk B., Stránčičce

Trpím na alergie a atopický ekzém na kortikoidech, stav se mi po čtvrt roce zlepšil asi o 20%. Dávky kortikoidů se mi snížily.
Alena M., Lelekovice

Otoky kloubů jsou podstatně menší, mírně pobolívají, ale neotékají. Co se na podzim neopakovalo, byly záněty dutin s rýmou, bolestmi hlavy a očí.
Jana S., Žamberk

Únava se snížila tak, že večer už můžu doma fungovat. Považuji za hlavní důvod zlepšení trávení, a odstranění zácpy.
Bohumila N., Pelhřimov

Beru od dr.Freje doporučené přírodní antibiotika Neem.Moc mi pomohl.
Iveta K., Praha

Před rokem jsem přišel s velkou únavou a závratěmi. Zpočátku se stav výrazně nelepšil až po třičtvrtě roce se mi stav začal zlepšovat. Únava se ještě někdy projevuje, ale to je už jen výjimečné. Závratě už nemám. Zůstalo mi jen někdy pálení žáhy. Odstranění únavy bylo pro mě hlavním důvodem, proč jsem chtěl řešit svůj zdravotní stav bez léků.

Ondrej M., Vysoká nad Kysucou

Ve spolupráci s lékařem jsme po změně režimu a životosprávy a nasazení bylinných přípravků postupně vysadili Cipralex, antidepresivum. Je to 4 měsíce, beru přípravek Klidná Mysl a zatím je to v pořádku. Únavu cítí jen při větším pracovním stresu.
Vladimír K., Praha

Výrazně se mi zlepšila imunita, v současné době už nemám chřipky a angíny jako dříve, kdy jsme onemocněla několikrát ročně.
Lenka P., Praha

Dle Vašeho sdělení mám snížený metabolismus ,v poslední době jsem byla hodně vyčerpaná,,ale díky Vaší léčbě- a moc Vám za to děkuji-se můj stav zlepšil a opět jsem nabrala sílu.
Marta H.

Pálení žáhy mě přestalo brzy po vyloučení překyselujících potravin, naopř jogurty, které jsem jedla často.
Renata N., Děčín

Velká disharmonie a únava s pocením každý den při sebemenší námaze. Nyní, po roce, se cítím velmi dobře, všechny příznaky odezněly s pomocí životosprávy a bylinných přípravků. . Zjistila jsem, že zlepšení a vymizení potíží spočívá ve stravě a úpravě životosprávy (hodně mi pomáhá též nordic walking).
Alena S.

Únava je po roce minimální, jsem téměř bez alergií a astmatu. Cítím se dobře. Režim dodržuji na 70%.
Jana S., Praha

Od první návštěvy před rokem jsem už nebyla nemocná. Imunita se mi zlepšila, jarní alergie se zatím neprojevila.
Lenka S., Bratislava

Jsme spokojeni, že náš 10letý syn, který trpí alergiemi na všechny druhy trávy a pyly, letos přestál s přírodní léčbou a vakcínou na imunitu bez onemocnění, antibiotik a kortikoidů (které jsme postupně vysadili, a lékařka nám to pak potvrdila jako správné rozhodnutí) letošní léto.
Petr H., Hostinné

Po detoxikačním pobytu s dr.Frejem mi překvapivě rychleji než jsem čekala, zmizely alergie a zahlenění, dýchání je v pořádku. Horší je to s klouby, které mě začínají bolest, ale to je dané předchozí životosprávou a mým vyšším věkem.

Marie B. Chomutov

Trpěla jsem astmatem, dostala jsem rýmu, které mi jde na průdušky, dříve jsem kašlala od zimy několik měsíců, nyní přešel kašel během 14 dnů. Užívala jsme Xyzal a kortikoidy. Nyní již užívám jen poloviční množství kortikoidů a bylinné přípravky od dr. Freje.
Dagmar K., Brno

Ve stravě jsem s manželem přešla na nový jíldeníček a zmizela mi únava, můj hlavní problém. Manžel má stejný režim, normálně se nají, nedrží žádné hladovky a zhubnul už 12 kg.
Andrea P., Děčín

Po doporučené stravě a bylinách se mi v létě neprojevily astma a alergie. Některé potíže přetrvávají, ale spíše je to dáno určitým stresem, který mám.
Alena Z., Praha

V zimě mě nepotkala žádná viroza, jsem bez astmatických příznaků - pomáhá mi BFree a Imuhelp. Omezila jsem mléčné výrobky a upravila jsem stravu podle doporučení.
Jolana P., Praha

Přišel jsem k dr. Frejovi pro celkovou vyčerpanost a velké zažívací obtíže. Ty již téměř nemám, vyčerpanost je o hodně menší, myslím, že mi hodně pomohly bylinky a změna stravy, kdy jsem omezil pro mě nevhodné potraviny.

Libor K., Jihlava
Byla jsem u Vás 2x na konzultaci, silná alergička, astmatička, pořád nemocná, 10x do roka antibiotika, nejprve jsem začala brát noni, imu-help, upravil jste mi jídelníček. Nyní jsem byla u svého lékaře na alergologii, který mi dělal kontrolní vyšetření a byl zcela vykolejen, když všechny výsledky v pořádku, plíce čisté.
J.Š., Děčín

Největší radost mám z podstatně menší únavy, která mi znemožňovala večer něco dělat. Opary se objevují již jen občas, ne často jako dříve. Stolice je pravidelnější.
Michaela B., Horní Jirčany

Radost mám z toho, že řešíme nespavost a únavu. Znamená to, že se vyspím a někdy spím i celou noc, čímž se snížila i únava.
Ivana H, Praha

Po detoxikačním pobytu mi po 30 letech zmizela senná rýma.
Viliam S., Bratislava

Pan Frej, zdravim Vas! Po konzultaci v Bratislavě a využívání doporučeným preparátů se cítím dobře, vyhovuje mi i preparátů.
Blanka K., Bratislava

Pravidelně beru předepsané bylinky a držím se režimu, který mi vyhovuje. Nemá zvýšené teploty ani únavu.
Michaela K, Bílovice

Za 6 Mesić se mi snížila vel. ká únava, také tres, nyní můžu fungovat v robota, značný stres trvá, ale to už musím vyřešit ama.
Miriam A., Stupava

Rok se léčím u dr. Freje. Přišla jsem s velkou únavou, návaly horka a pocením. Musím říci, že se mi únava zlepšila o 809%, již jsem schopna i sportovat. Pocení se objevuje jen při větší námaze, pocity horkosti nejsou.
Alena S., Říčany

Pomocí úpravy jídelníčku, který dodržuji asi na 80 %, zmizely opakovaná nachlazení, únava je již přirozená vzhledem k mému větším u pracovnímu vytížení, nikoli tak velká a dlouhodobá jak dříve.
Ondřej P., Praha

K dr. Freja jsem přišla s vyčerpaností a únavou. Po změně stravy a užívání některých bylinných přípravků se mi únava téměř neobjevuje, Pouze při velkém stresu. Potřebuji vyřešit nízký tlak.
Marína T., Bratislava

Po roce léčby se mi výrazně zlepšila imunita, takže se už neobjevují nachlazení a chřipky. I zalehlost v uších je menší. Cítím se dobře, trochu jsem polevila ve stravě, což bývá, pokud se člověku udělá dobře. Na stravu se proto musím dávat větší pozor.
Marie B, Pelhřimov

Dobrý den, v první řadě Vám děkuji za pomoc. Byla jsem u Vás na vyšetření
6.8. , Zjistili jste mi toxiny a problémy hlavně s játry. Odkdy beru
léky, cítím se mnohem lépe, skutečně téměř nejsem unavená, jsem plná
energie, ačkoli jdu i později spát a skoro vstávám, vůbec mi to nevadí
jako předtím. Prostě obrat o 180 stupňů.
PS, Bratislava

Moje máma volala, že má pro mě dobrou zprávu, že existuje "nějaká ajurvéda", a že je to, to co mně pomůže od mých problémů, které se táhly už šestý rok. Naprosto bez zájmu jsem jíto odkývala a dál si domlouvala operační zákrok. Slíbila jsem jí, že za penem doktorem půjdu na konzultaci a uvidím co a jak.
Naprosto skepticky jsem vpochodovala do ordinace, po určení nějaké konstituce a stanovení diagnózy panem doktorem, že mám problémy s plícema a játry jsem si o tom myslela své. Jen mě udivilo, že mě poprvé do ničeho doktor nenutil. Byla mi sdělena doporučení, kterými se mám řídit, lehce upravit jídelníček a udělat si "očistnou kůru organismu". Nijak jsem z toho nebyla nadšená a velký dojem "nějaká ajurvéda" na mě neudělala. Přijela jsem domů a jen tak jsem si řekla, že se nainternetu musím podívat o co se to vlastně jedná. A v tom mě to chytlo. Začlo mi vše najednou dávat smysl.
Proč nemám jíst čerstvou zeleninu v zimě, proč zařadit do jídelníčku luštěniny a obiloviny apod. Vzpomněla jsem si, že takto nějak jsme jídávali u mé prababičky. Začala jsem číst jednu knížku za druhou. Postupně přecházet sama i má rodina na ajurvédské principy ve stravování a u toho užívat bylinné preparáty od pana doktora.
Mimochodem tolik certifikátů jsem ještě k žádným vitamínům nikdy neviděla, tak jako u těchto přípravků, které jsou opravdu certifikované. Věřte, nevěřte po 1 měsíci mi stačilo aplikovat nosní kapky 2x denně. A po 2 měsících jsem je visadila úplně.
Pochopila jsem, že ty moje 6 let trvající problémy opravdu souvisely s játry. A že pročištění organismu a celkově změna životního stylu v souvislosti s ajurvédskými principy mi nesmírně pomohly.
Věřím, že je to až k nevíře, ale je to opravdu pravda. Jsem teď nesmírně spokojená, že teď i já mohu vést plnohodnotný život a na 100% se věnovat svým dvoum dcerám, aniž bych musela myslet podvědomě na to, že pokud se vzdálím dýl, než na 2-3 hodiny a zapomenu si sebou vzít kapky, tak se mi opět bude špatně dýchat.
Ještě jednou velice děkuji panu doktorovi Davidu Frejovi, za to co dělá a jak to dělá. Kdo máte jakékoliv pochybnosti, tak vám doporučuji: prostě to zkuste a za 3 až 6 měsíců vám bude určitě líp.
Monika S., Pelhřimov

U dr.Freja se léčím rok a za ten čas se mi změnil pozitivne metabolismus, ale hlavně jsem se zbavila léků na alergii. Ani nemocná nebydlím. Mám jisté problémy s váhou, ale následkem nedisciplinovanosti.
L'údy M., Košice

Po několika měsících léčby se mi výrazně zlepšil stav co se týká alergií, bez léků již přetrvává jen rýma. Zmizela únava a podařilo se mi přestat brát antidepresiva. Psychicky jsem na tom dobře, potřebuji ještě přidat v jídelníčku, ale změna je velká.
Zuzana S., Praha

Moje problémy- třes končetin, a velká únava. Mela sem též oslabenou imunitu. V současné době mi jídelníček a byliny pomohly překonat velkou únavu, imunita se posílila, a třes se zmírnil. Jako vedlejší účinek se mi i mírně snížila váha. Při častějším porušování jídelníčku vidím, jaký má vliv strava na moje zdravotní potíže.
Miriam A., Bratislava

Po několikaměsíční terapii se mi výrazně zlepšil stav, alergie odezněly, nemám rýmu a léky nepotřebuji. Snažím se řídit jídelníčkem podle doporučení a užívám Imuhelp a Amalaki.Již netrpím častým nachlazením, pokud přijde chřipka nebo viroza, tak přejde jen na čajích bez horeček a pracovní neschopnosti jako dříve.
Zlatko Š., Praha

Výrazně se mi upravila imunita a zmizely vaginální výtoky. Vyžadovalo to určitou úpravu jídelníčku, přípravu čaje , ale výsledky se dostavily již za poměrně krátkou dobu.
Zdena P., Praha

Únava je výrazně menší, snížily se protilátky proti štítné žláze, váhově jsme o 3 kg lehčí, imunita se mi zlepšila, jen vypadané vlasy mi ještě nerostou, léčím se teprve 4 měsíce.
Zdeňka S., Tišnov
Cukrovka, vysoký krevní tlak

Po půlroční terapii se mi podařilo Snížit krevní tlak k normě a cukr se snižuje na velmi přijatelné úroveň. Je to otázkou stravy a bylinných přípravků.
Vladimír H., Bratislava

Znatelné zlepšení zdravotního stavu, především hypertenze na 125/85, zlepšení funkce prostaty (vysadil jsem lék), zjevné snížení váhy.
Očekávání poklesu váhy, zlepšení cukrovky, hypertenze, optimismus do budoucna. Děkuji.
Josef Š., Praha

Cholesterol, metabolismus, játra (jaterní testy), žlučník, cukrovka

Několik let jsem měla zvýšený cholesterol 7-8 mmol/l, nyní po půlročním užívání Ankak přípravku je cholesterol 5.5 mmol/l.

Pavla F., Opava

Zdravotně řeším zejména cholesterol, který mi vždy po vynechání prášků na cholesterol stoupá. Začala jsem tedy na doporučená dr. Freje užívat Ankak v dávce 2 s obědem od 01/14. 16.12.2013 na statinech sice klesl cholesterol na 4.9. ze 7 mmol, ale prášky mi nedělaly dobře a chtěla jsme zkusit jinou možnost. Nyní v srpnu je ale cholesterol 4.3, HDL 1.33, LDL 2.57 (původně 2,99), TG 0,89 (na léku 1,01),  cukr změnou stravy klesl  z 5.8 na 5,1; váha šla z 76kg na 62kg, tuk z 37% na 28%.

Hana V., Praha

Během roku se nám povedlo snížit zvýšené jaterní testy u diagnostikované cirhozy, stravu dodržuji šetřící na játra, byliny na játra (LKC + Liver Plus) a k tomu od lékaře mám Prednison 5 mg.
Jana Š., Teplice

Původní hodnotu cholesterolu 7 jsme snížili s pomocí stravy a bylin (na játra LKC a kapsle Ankak na cholesterol)  na současných 5,0. určitě pomohlo i zhubnutí o 20 kg
Marie S., Praha

Paní doktorka mi diagnostikovala cukrovku 1. typu. Chtěla mi předepsat léky. Nevěděla jsem se s tím smířit a tak jsem vyhledala dr. Freja. Přísnější režimem se metabolismus upravil natolik, že cukr je v hodnotách pod 5 a glykovaný hemoglobin 4,5%. Vše je zcela v normě. Přesto mám pořád obavy a stres z cukrovky, kterou však podle dr. Freja nemám, protože výsledky a testy mám ukázkové. Jídelníček a byliny chci dodržovat nadále, protože vidím, že to má výsledky. Věřím, že se cukrovce úplně vyhnu-
Ivana K., Stupava

Vážený pane doktore,
Posílám vám slíbenou zprávu o průběhu očisty jater. Držela jsem ji poslední listopadový týden. Přestože jsem nesehnala Glauberovu sůl, rozhodla jsem ji držet 5 dnů podle vašich pokynů. Na třetí den mě přestaly bolet kříže, na pátý den jsem pocítila, že ustoupily bolesti hlavy a zmizely deprese, přestaly mě bolet klouby na rukou. Zlepšila se mi ohebnost. Znala jsem to na cvičeních jógy. Zosvetleli stařecké skvrny na rukou. Další zprávy vám pošlu v březnu po druhé detoxikační kúře.
Ivana P., Bratislava

Během roku se nám po prodělané hepatitidě při léčbě preparátem LKC zlepšily jaterní testy bilirubin 28 nyní 16, ALT 1.6...nyní 0.99, AST 1.83...nyní 0.74
Václav H., Skřipov

Abych se vyhnula lékům na cholesterol, zkusila jsem změnit životospprávu. V průběhu půl roku se mi snížil z 8 na 5.8, též ten špatný LDL, hodný cholesterol se nezvýšil, ale ani nesnížil.
Martina H., Praha

Cholesterol mi klesnul zejména po bylinných přípravcích (stravu jsme upravil jen částečně) z 6.2 na 5.7. Nyní po ozdravném detoxikacnim pobytu v Lanove jsem byl na pravidelne kontrole u sveho lekare, ktery, kdyz videl vysledky, tak jen nevericne kroutil hlavou... hlavne pokud jde o cholesterol, ktery mi spadl na 3,7! Je to ten doktor, ktery mne neustale nutil do statinu, takze toto beru jako velke vitezstvi !!! Jsem moc rad, ze jsem poslechl vas a ne jeho.
Lubomír S., Praha

S panem doktorem už rok řešíme cukrovku a krevní tlak. Když jsem přišel na konzultaci, užíval jsem lék na dnu, 2 léky na tlak a 3 léky na cukrovku. Tlak byl na prvním vyšetření 150/100, cukr 8,79, glykovaný hemoglobin 8,1%. Po roce už neužívám léky na dnu, tlak mi klesl na 120/80 (2 léky zatial užívám), glykovaný hemoglobin je 6,7%, cukr 6,6 (na kontrole u dr. Frea 5,4 z kapky krve).
Jaroslav G. Púchov

Zdravím pane doktore, 26.4. Jsem skončil s 3 měsíční kúrou, výsledky se dostavěli, internista nevěřil že jde o mé výsledky.Dakujem, asi ta medicína funguje i na evropský způsob.
Jozef H., Spišská Nová Ves

Při užívání LKC, Kagulu a Trikatu a za pomoci mírné, ale přeci jen nějaké úpravy stravy se změnily výrazně k lepšímu laboratorní výsledky. Zvýšená kyselina močová a jaterní testy se upravily k normě (kys. Močová dříve 458, nyní 414-v normě; jaterní testy ALT 1,02, GMT 1,48, HDL chol. 0,79, LDL chol. 3,54; nyní ALT 0,84, GMT 0,86, HDL chol. 0,80, LDL chol. 3,12.
Daniel K., Praha

Výrazná změna na játrech - zmizely bolesti v pravém boku, bez pálení žáhy; laboratorně 29.7.jaterní testy - ALT 1,71, AST 1,68, GMT 4,04; nyní po necelém roce léčby (27.3.) ALT 0,72, AST 0,41, GGT 1,57
Jiří V.,  Lovosice

Zhubla jsem o 11 kg během 3 měsíců, ale zejména se mi srovnaly jaterní testy z hodnot kolem 2-3 (GMT 3,49, AST 1,53 a ALT 2,95) nyní pod 1, na ALT 0,76, AST 0,75, GMT 0,67). cholesterol klesl z 6,79 na 6,01.
Magdalena O., Brno

Jsem velmi mile překvapena s výsledky jaterních testů. Cholesterol celkový 6,46 mmol/l...6, 31, zvýšil se HDL (dobrý cholesterol), poměr LDL / HDL již vychází pozitivní a je v normě. AST 0,67 .. 0,58, ALT 0,64 ... 0,56
Soňa E., Bratislava

Cholesterol mi klesá velmi pomalu, ale přes ujištění lékaře, že se vyšší hodnoty
Lubor S., Psáry

Cholesterol se mi snížil ze 6,85 na 5,55 mmol / l .. Špatný LDL cholesterol klesl ze 4,5 na 3,40 mmol / l.
Ľubica M., Bratislava

Po dvouleté léčbě jsem se vyhnul operaci žlučníku. Na kontrolním ultrazvuku se už neobjevil písek, který tam byl diagnostikován, následkem čehož mi byla doporučena operace.
Milan U., Bratislava

Jaterní testy se mi zlepšují v průběhu roční léčby, ještě nejsou v normě, ale pokles podle výsledku krevních testů ukazuje na stále se zlepšující hodnoty.
Miroslava P., Děčín

Během 3 měsíců se mi upravily jaterní testy, které byly dlouhodobě zvýšené.
Jaroslav A., Příbram
Zvýšené jaterní testy mi klesly po 3 měsících (konkrétně GGT) z 1.9 na 1.5.
Soňa M., Praha

V průběhu 5 měsíců jsem se přestala nafukovat po jídle a přestal mi průjem a křeče při stolici. Výrazně zlepšené jaterní testy. Jaterní testy: únor 2010 cholesterol 6,09, ALT 2,25, GMT 3,59, ALP 3,34; nyní prosinec 2010: cholesterol 6,00, ALT 1.1, AST 0,57, GMT 0,65, ALP 2,5 .
Danuše S., Praha

Od ledna jsem upravila stravu a užívám byliny na játra LKC a Imuhelp. Nyní se výrazně snížila únava, Jeden rok jsem měla zvýšené jaterní testy, bez známé příčiny. Poslední výsledky v červnu ukazují na zcela normální jaterní testy.
Marcela D., Bratislava

Po několika měsících jsem si nechal zkontrolovat jaterní testy které byly zvýšené. Jaterní enzymy ALT a AST, jen bilirubin zatím zůstal na vyšších hodnotách.
V., Brno

U dr.Freje jsem byla před 3 měsíci. V krevních testech mám vysokou hodnotu kyseliny močové a tuků a cholesterolu. Začala jsem užívat LKC a Triphalu na detoxikaci a urychlení metabolismu. Stravu se mi podařilo upravit zatím jen částečně. Subjektivně se mi ale snížila únava téměř okamžitě, klouby bolí již málo. Nejsou už oteklé.
Ladislava R., Dvůr Králové

Sděluji , že po 3 měsících jídla,pití a režimu dle doporučení se mi cholesterol upravil ze 7,2 na 5,4, zhubla jsem 4 kg a cítím se dobře.
Renée Bílková

Po užívání bylinných tobolek se mi upravily všechny problemy, dokonce se mi snizil i cholestero. Dnes jsem byla pro výsledky testu. Z 7,9 se mi snizil na 6,8. Obvodni lekar se uz nenamahal mi nutit leky na snizeni cholesterolu.
Dana D., České Budějovice

Musíme se podělit o radost. Dnes jsme byli pro laboratorní výsledky manžela.Glykemie 5,74mmol/l (mírně nad hranicí 5,6), v listopadu 8,36.Triacylglyceroly 1,62 mmol/l,(ref.interval je 0,1-2,1, v listopadu 4,6. Za tu krátkou dobu se to zdá být až neuvěřitelné. A váha jde také dolů, asi o 7 kg. Cití se fit a čilý. Děkujeme!
Rodina Š., Praha

Mé problémy s metabolismem a nadváha se upravují, za půl roku jsme zhubla 10kg. Netrpím ani zácpou. Podle ultrazvuku za půl roku užívání přípravků na játra Imuhelpu a LKC se játra (tukovatění) výrazně zlepšilo.
Jana S., Praha

Po Vaší návštěvě jsem užívala tablety Triphala a LKC. Cítila jsem se lépe, přebytečná kila spadla a i cholesterol se mi zlepšil. Po přechodu byl cholesterol muj velký problém, (naměřeno 7), po půl roce užíváni Vašich přípravků mám cholesterol 6.
Dana D., České Budějovice

Pod jednoroční terapii se mi podařilo úpravou stravy a bylinami upravit zvýšené jaterní testy k normě.
Dana R., Ústí

Po čtyřměsíční terapii úpravou stravy a bylinami se výrazně zlepšil cholesterol na 5,4 a snížil se špatné cholesterol a zvýšil propěššný cholesterol v těle.
Jitka P., Praha

Za rok léčby u dr.Freje se mi poprvé po deseti letech upravily jaterní testy na normální hodnotu.
Věra F., Praha

Klouby, artróza, osteoporóza

Osteopénia, dľa DXA 11/2013 je kostná denzita s významným nárastom, Ca-P v norme, vit.D v norme, kostné markery v norme kostnej hmoty, vápník v krvi 2,23 teraz 2,45
Marta D., Bratislava

Bolesti kloubů a hlavně osteoporóza mě přivedla k dr. Frejovi. Po půlroční léčbě, kdy jsem změnila jídelníček, užívala byliny spolu s některými léky od lékaře mi na denzitometrii zjistili, že stav se změnil jen na osteopenii, některé parametry byly zcela v normě.
Františka K., Děčín

K panu doktorovi jsme přišla pro zánětlivé změny a bolesti v kloubech rukou a nohou. dále křeče v lýtkách a chodidlech, občasné zakopávání, velké pocení. Po nasazení léčby a úpravě jídelníčku spolu s  doporučeným cviky mi problémy s kliuby ustaly, též křeče, také jsem zhubla.

Libuše P., Ústí n. Labem

Moje váha 119 kg mě bránila v pohybu, zánět v těle (CRP v krvi 70, vysoké ASLO) a ztuhlé klouby. Po 5 měsících je váha (částěčně úpravou jídelníčku a vlivem bylin) 106kg, při chůzi mě bolí klouby málo a můžu se pohybovat. CRP je 10 a ASLO se upravilo. Bohužel beru ještě kortikoidy, ale věřím, že zlepšující se stav a léčba u dr.Freje mě jich zbaví. (Přepsáno česky, co sdělila pacientka ústně.)

Pan Valentyn, Bratislava
Můj hlavní problém je osteoporóza, a s radostí musím říct, protože jsem odmítla léky na osteoporózu, které mi nedělaly dobře, že podle denzitometrie se páteř nezlepšila, ale stav kyčlí se výrazně zlepšil, tzn. podle lékaře zlepšení tvorby a pevnosti kostí.
Eva Ch., Brno

Během půlroční změny stravy a užívání bylin se mi zlepšila osteporoza na osteopenii ( páteř), osteopenie kyčle se mírně zlepšila.
Adéla H., Praha

Tím, že jsme zhubnul 8kg a dělám cviky na klouby a zároveň dodržuji částečně stravování i užívám byliny od dr.Freje, se mi bolest kloubů zmírnila a pokud nechodím poi betonu nebo asfaltu na dlouhé vzdálenosti, klouby necítím.
František B., Nové Strašecí

Zcela jednoznačně se mi zlepšila bolest zad a kolen, kdy mi téměř odezněly. I když koleno bolí pro poranění menisků, tak bolesti zad jsou pryč.
Kamila M., Děčín

Za poslední rok se při změně jídelníčku a užívání přípravku Flexibility mi odezněla ranní ztuhlost, bolest kolen a chodidel (jen mě v nich občasně píchne) a nemám už ani neuropatii a zácpu, spojenou se sníženou štítnou žlázou, kterou dále řešíme.
Alena Č., Neratovice

Velké zlepšení a zmírnění bolestí kloubů až mě překvapilo, jak se stav zlepšil. Únava je jen, když musím do práce na směnu, ale jinak nemám tu velkou únavu a bolesti kloubů se neobjevují téměř ani při změnách počasí, ani nedošlo z dočasnému zhoršení, které mohou někdy nastat,
Vlasta M., Lovosice

Proti stavu, kdy jsem měla oteklé klouby na rukou a nohou, se můj stav výrazně zlepšil - klouby nejsou oteklé a mám je ohebné. Hlavně mě v noci nebolí. Nyní mám zánět karpálního tunelu na pravé ruce, což doufám, že vyřešíme jako předtím s klouby.
Eva Š., Brno

Přišla jsem k dr. Frejovi s otokem kotníků a bolestmi kloubů. Pravá noha se mi zlepšila, nebolí a otoky už nemám, nyní mě ještě stále mírně pobolívají malé klouby na rukou, což věřím že vyřešíme na další konzultaci. .
Jana S., Děčín

K dr. Freja chodím od r.. 2007. Během dvouleté terapie mě úplně přestaly bolet drobné klouby na rukou a nohou. Podle denzitometrie se zvýšila hustota kosti a tím zmizela i osteopenie.

Jana P., Liptovský Mikuláš

K dr. Frejovi jsem přišla pro nevyřešené bolesti kyčle a pocity závratí, které odezněly během 2 měsíců a už se nevrátily. Jsem za to moc ráda.
Míla L., Kladno

Během více než roční léčby mě přestaly bolest klouby, takže při běžné chůzi necítím bolest, není to na dlouhé túry, ale při běžné chůzi se cítím bez obtíží, k čemuž určitě přispívá to, že jsem zhubla o 6 kg.
Pavla V., Praha

Bolesti v kyčelních a kolenních kloubech téměř necítím, i nyní, kdy jsme trochu už v jídelníčku povolila. Zlepšily se mi krevní testy (cukr, cholesterol, kyselina močová). Ale základní doporučení dodržuji nadále.
Jitka B., Brno

Přišla jsem s revmatoidní artritidou spojenou s ulcerózní kolitidou. Měla jsem velké bolesti malých kloubů, zápěstí a celkově jsem byla oteklá. Po 3 měsících se mi po dočasném zhoršení a úvodní očistě (kožní vyrážky) stav zlepšil o 50%. Vyloučila jsem zakázané potraviny a užívala byliny. Postupně jsem mohla vyloučit Equoral a užívat dočasně už jen Sulfasalazin a Celebrex. V současnosti se mi ztratily otoky obličeje, rukou a částečně kotníků, kde ještě mírně prosáknutí zůstává.
Mgr. Marta Č.., Bratislava

Přišla jsem s artrózou druhého a třetího stupně. Kolena a kyčelní klouby (coxy) Pohyblivost je nyní mnohem lepší, s váhou trochu bojuji. Pokles váhy je pomalý, ale stále pokračuje.
Půl roku se už cítím mnohem lépe, bolesti kl'bov ustoupily a jsou asi o 2/3 menší než před zahájením léčby. Jen občas si musím vzít léky na bolest. Vnímám to jako úspěch, protože předtím jsem bez léků neprošla téměř nic. Snažím se o detoxikace. Ve stravě mám co zlepšovat, ale změny jsou již nyní viditelné.
dr. Anna N., Bratislava
Anna N., Bratislava

Po necelých 3 měsících mě přestaly bolest kolenní klouby - musela jsem ale vyloučit svá oblíbená rajčata a brambory a dodržuji z větší části jídelníček. Beru bylinné přípravky pravidelně a také močové infekce se už neopakují.
Naděžda V., Praha

Poprvé za několik let cítím úlevu v kloubech po mírné úpravě stravy, ale pomáhají mi z velké části bylinné přípravky, zejm. Flexibility.
Milan H., Praha

Dnes mi lékař ortoped potvrdil, že se mi výrazně zlepšil stav nekrozy hlavice stehenní kosti. Zlepšení přisuzuji roční léčbě v centru dr. Freje založené na kombinaci bylin, zlepšené životosprávy a stravy.
Michal K., Praha

Mé dlouhodobé potíže a zejména bolesti s artrózou 2.-3.stupně neustupovaly až nyní, kdy po roční léčbě bolesti zcela vymizely. Zaměřila jsme se na stravu, kterou jsem upravila dle doporučení a k tomu užívám byliny.
Olga M., Brno

Zcela mi při používání doporučených bylinek zmizela bolest krční páteře. Hubnutí se mi zatím nedaří, asi zatím nejsem schopen dodržovat doporučený jídelníček.
Alois P., Praha

V lednu jsem dostala jídelníček a bylinky na celkovou očistu. Celkově mám nyní v červenci lepší pocit, též bolest zad polevila (cvičím také jogu, která mi pomáhá). Zlepšila se také menstruace.
Monika P., Ústí nad Labem

Po několikaměsíční léčbě mě přestaly bolet klouby a podle vyšetření výrazně ustoupily zánětlivé změny v kloubech ověřené i na rentgenu.
Věra S., Praha

Můj cíl bylo se zbavit kortikoidů na klouby což se mi s léčbou dr. Freje nakonec podařilo za 2 roky. Cítím menší ztuhlost, ale při artróze 3.stupně jsem spokojená.
Hana M., Praha

Hrozilo mi odumření kloubu, nekróza hlavice stehenní kosti. Lékaři mi dávali 2% šanci na vyléčení. Začal jsme to řešit s dr. Frejem bylinami a stravou. Po roční kontrole mi lékaři na ortopedii sdělili, že se mi do kosti neuvěřitelně vrátila výživa a kost se mi zachránila. Jsem s léčbou spokojen, cítím už jen mírnou občasnou bolest v kyčli a snesu už i těžší zátěž při chůzi.
Michal K., Košice

Kolena, rameno ještě občas, ale už nepolykám léky na bolest. Zmizela kožní plíseň která mě trápila od 20 let.
Miloš U., Bystřice nad Perštýnem

Nepříjemné a obtěžující bolesti kloubů přestaly v průběhu několika měsíců, co užívám byliny od dr. Freje. K tomu ještě užívám směs na výživu chrupavky z lékárny. V létě jsme chodila na pěší tůry, a byla jsem fit.
Olga M., BrnoJednoletá léčba mi výrazně ztlumila bolesti kloubů, která je projevem mé revmatoidní artritidy. Zažívací potíže jsou jen poloviční. Kateřina E., Plzeň

Kožní nemoci, vlasy

Přišla jsem s atopickým ekzémem a časté nachlazení, ekzém zmizel po 3 měsících nejdříve na nohou a zůstal nepatrně na rukou a pak zmizel i z rukou. Po roce léčby stravou a bylinnými přípravky na očistu krve a jater ekzém zcela zmizel a již půl rokem se neobjevil. Též nachlazená je podstatně slabší, když srovnám virózy před 2 lety.
Tereza Š, Praha
Kožní vyrážky v oblasti trupu, břicha, horních a dolních končetin se neustále zapalovali. Tyto problémy jsem řešil s kožními lékaři několik let bez výsledků. Tak jsem se rozhodl můj problém řešit alternativně. K mému překvapení a také pana doktora (až z nečekaně rychlého účinku) zmizely vyrážky již za 3 týdny. Od té doby se občas v zimě objeví vyrážka na obličeji, ale ta se postupně zmenšuje až úplně zmizí.
Marián V. Bratislava

K panu doktorovi jsem přišla s dlouhotrvajícími, 7 letými kožními problémy. Měla jsem nejen esteticky, ale i nepříjemné a svědivé mokvavé ekzémy po celém těle. Na konzultaci jsme nastavili režim, upravili jídelníček a začala jsem užívat byliny na zjištěnou nerovnováhu. Nyní po půl roce mi ekzémy zmizely a nemám žádné kožní problémy. též se mi upravila bolestivá silná menstruace po vysazení antikoncepce. To se též upravilo. Řešíme teď již jen alergii.
Dana K., Brno

Atopický ekzém mi téměř zmizel z rukou-mezi prsty. Vyhovuje mi B-skin, který má u mě velmi dobrý vliv na pokožku.
Ivona P., Šaľa

Rok a půl trvající léčba se projevila zlepšením kožních problémů - ekzémů. Přes léto se stav zhoršuje. Celkově však, se mi v létě vyrážky objevují podstatně méně než po jiné roky.
Marcela V., Bratislava

Fleky na obličeji, zřejmě i spojené s boreliozou, mi zcela zmizely.
Zuzana J., Nový Jičín

Již po půl roce, kdy užívám některé bylinné přípravky, se mi zastavilo rozšiřování vitiliga, které mám na rukách. Bílé skvrny na některých místech i tmavnou.

Žaneta D., Hlučín

Zdá se, že se purigo postupně zlepšuje, i když velmi pomalu. Přesto vidím oproti předchozím letům, kdy se nic nedělo,  mírné zlepšení.

Ivona B., Brno

Pozměnil jsem torchu stravu, ale ne moc radikálně, spíše méně, takže pomohly mi přípravky na kožní problémy (beďary, pupínky, akné) a lupy, které zmizely (Bskin, Amalaki), ale asi jím dost sacharidů, protože jsem nezhubnul.
Jan V., Lovosice

Před léčbou jsme měla po zádech a na tváři akné a vyrážku přecházející až v hnisající boláky, po vysazení antikoncepce. Vyrážka a akné která výrazně ustoupila po nasazení bylin a změně stravy. Na zádech vyrážku už nemám vůbec, mírně se mi akné objevuje, ale jen na bradě.

Ludmila R., Praha

Silné ekzémy v obličeji, na tváři, na paži. Poté, co jsme upravil stravu a vyloučil potraviny dráždivé a překyselující, se mi pokožka po úvodním 2-týdenním zhoršení téměř vyčistila, zlepšení odhaduji na 90%.
Tomáš F., Švédsko

Přišla jsme z kožním problémem a to s lišejí. Nyní vyrážka zmizela, zůstalo jen pár pigmentových skvrn.
Taťjana P., Říčany

Po letech mi zmizela kožní plíseň, kterou jsme zkoušel léčit různými mastmi, které pomáhaly jen po dobu, kdy jsme je používal. Výrazně se mi zmírnily kloubní obtíže a bolesti zad.
Miloš U., Bystřice

Kyčel mě přestala bolest, beru Flexibility a vyloučila jsem lilkovité a další potraviny nevhodné při nemoci kloubů.
Pavla V., Praha

Mám revmatoidní artritidu, která se mi zlepšila natolik (ale až po 2 letech přírodní léčby), že lékařka navrhla vysazení posledního užívaného léku metotrexate.

Velmi se mi zlepšila pokožka, pleť mám čistou bez akné. Účinek byl velmi rychlý, hlavně po vyloučení některých potravin, o kterých jsem nevěděla před konzultací s dr. Freja, že nejsou zdraví prospěšné. (Napr.paradajky.) Katarína Š., Bratislava

Kůže se mi zlepšila o 80%, vyhladila se pleť a zmizela vyrážka, zhubl jsem na svou původní váhu. Pravda je, že jsem změnil stravu, což nebylo jednoduché, protože mám rodinu. Zdravotní stav je pro mě Důležitý a tak tak jsem změny udělal a vylúčilsom prekyslujúce potraviny, které jsme běžně jedli doma. Dnes mnoho ze zdravějších jídel jíme už doma všichni. Zlepšení zdravotního stavu mě motivuje pokračovat.
Ján G., Bratislava

Za rok léčby u dr. Freje mi zmizely zcela ekzémy.
Andrea R., Poděbrady

Pan Doktor Frej, 10.12. jste mě vyšetřil a stanovil stravovací kuru, kterou jsem začal přísně dodržovat. Hned po týdnu se mi velmi zlepšil stav pokožky a vsechny negativni znaky z minulosti zmizely. 10.1. jsem se odvážil a zhubl jsem 8 kg, cítím se vyborne.

Zlepšení pokožky je znatelné, podle mého odhadu se pokožka zlepšila o 50%.
Hana Ž., Praha 7

Za rok léčby se mi při dodržování jídelníčku neobjevují zažívací problémy. Akné se vylepšilo o 70%.
Andrea B., Bratislava

U dr .Freje jsme upravily životosprávu, výrazně se zlepšily kožní potíže. Krevní tlak se upravil. Zůstává jen alergie, na kterou se zaměříme v budoucnu.
Alena B., Litoměřice

Během 8 měsíční léčby se mi o 70% zlepšila pleť, po aplikaci přípravku Mysteribath a Tarika Akné mi zmizela vyrážka z obličeje, na dlaních a dekoltu.
Helena S., Praha

Za měsíc, kdy jsem změnil stravu, mi až příliš rychle zmizel téměř ekzém z obličeje , na který nepomáhaly žádné masti téměř pět let a snížily se výrazně migrény na polovinu (ze 2-3 měsíčně na jednu).
Milan K., Praha

Pleť se dost vyčistila, únava je téměř minimální, celkově jsem spokojená, zejm. mám radost pro zlepšení pokožky od akné.
Helena B., Praha

Přestože trpím na akné už od puberty, nyní po detoxikační kúře a užívání B skin se mi pleť téměř celá zázračně čistí nemám téměř vyrážku.
Dan Č., Praha

Výsledky mi připadají za 4 měsíce i pro mě samotnou překvapivé: vypadané vlasy mi v místech, kde byla pleš narostly, ekzém z rukou mi zmizel. Nyní jsme již dobrala byliny, což byla po tak krátké době chyba, protože vlasy mi zřejme vlivem stresu zase začaly mírně padat, takže budu v léčbě nadále pokračovat.
Lenka L., Praha

Akné se vytratilo téměř úplně, i když to vyžadovalo téměř rok a půl léčby vnitřní (Bskin, Triphala) i zevní v podobě Tarika Akné..
Ida A., Vídeň

Detoxikační pobyt: zlepšení kožních problémů a bolestí zad. Pobyt: seznámení s milými lidmi, celková regenerace organismu.
Ludmila Š., České Budějovice

Výrazně se mi zlepšila pleť, je to tím, že jsem se začala všímat toho, co jím a piji. Odezněl též premenstruační syndrom a zácpa. Přidala jsme i jednoduché relaxační cvičení. Výsledkem je výrazně lepší zdravotní stav.
Gabriela S., Bratislava

Léčím se u dr. Freje tři měsíce a výrazně se mi zlepšila lupenka na těle. Ve vlasech se mírně zhoršila, očekávám i tady ale postupné zlepšení.
K.J., Plzeň

Akné jsme vyresili a teď po 4 let jsem bez problémů s pokožkou.
Katarína P., Bratislava

Krevní tlak

Výrazné zlepšení po půl roce léčby u pana doktora, cholesterol klesnul z 8 na 5, tlak vyšší 150/960, ale bez léků, nezvyšujese , ECHO srdce a korinarografie bez poškození, odstraněna zácpa a zažívací obtíže s nadýmáním po jídle, zlepšil se výrazně spánek a mám více energie.
Tomasz K., Praha

Po letech kolísavého tlaku se nám podařilo tlak stabilizovat v kombinaci chemické a přírodní léčby: Perindopril a Vasokardin 1/2 tablety denně spolus a HT kare, EV omega-3 a LKC se tlak pohybuje do 130/75, přípravek HT Kare jsem musela dokonce snížit o 1 dávku, protože jsem se dostávala až na nízký tlak 110/60.

Milena Ch., Praha

Krevní tlak jsem měl rozkolísaný a na 3 druzích léků. Pociťoval jsem závratě a únavu. Únava se zmenšila. I když se stav zvýšené únavy objeví nedostaví se již hned po obědě. Na tlak beru už jen 1 lék při hodnotě 130/80. Závratě zmizely.
Ondrej M., Vysoká nad Kysucou

Krevní tlak se mi snižuje sice velmi pomalu, ale postupně jsme se dostala ze 2 léků na ½ tablety jen jednoho, navíc jsme bez trávících obtíží.
Dagmar B., Brno

Od května do října se mi po nasazení bylin a úpravy jídelníčku snížil tlak na 120/70 a tak jsem mohla po odsouhlasení lékařky léky na vysoký krevní tlak úplně vysadit. Zlepšil se mi zrak, to znamená, že se mi snížil počet dioptrií.
Marta O., Bratislava

Krevní tlak se mi po 2. měsících výrazně snížil. Léky na tlak zatiž užívám, ale vše nasvědčuje tomu, že dávky po čase snížím. Důležité je, že nemám únavu a zažívací problémy.
Marian L., Bratislava

V současnosti po 6 měsíční léčbě již nemusím brát lék na tlak, protože se mi naopak snížil až k hodnotě nízkého krevního tlaku.

Blanka M., Plzeň

Přestože mi nejde změnit stravu na víc než 60%, užívám léky na tlak v polovičních dávkách (během 6 měsíců) a tlak se mi drží na 120/80.
Zdena H., Strakonice

Během několika měsíců se mi tlak i následkem zhubnutí při terapii u dr. Freje snížil ze 150/90 na 120/75. jeden lék na tlak tak mohu po dohodě s praktivckým lékařem snížit zatím na polovinu.
Vít K., Praha

Krevní tlak mám v průměru 120/ 78, chemický lék jsem přestal brát už před několika měsíci a přestože mi lékař tvrdil, že se k lékům vrátím, tlak se stabilizoval na normálních hodnotách díky bylinám a životosprávě.
Ján S., Bratislava

Bral jsem tři druhy léků na vysoký tlak, z nichž mi jeden nebo dva druhy nezabíraly. (Tlak se držel na 160/90), ale na doporučeném jídelníčku a bylinách mi teď po 9 měsících zůstal naštěstí už jen jeden druh a to v té nejnižší dávce .. Tlak mám teď 110/70.
Ondrej M., Vysoká nad Kysucou

Co mě potěšilo, že po 4 Mesic mám místo tří pouze jeden lék na tlak. Prekyslenoie v podobě pálenka zahynout přešlo. Úpravu zdravotního stavu prisuzujem tomu, že zhubla jsem 20kg.

Ondrej M.,Vysoká nad Kysucou

Tlak je nyní normální, původně 150/90, po půl roce v normě 130/80 a mám více energie.
Iva P., Praha

Správa tlaku sa mi po půl období o 155/100 až 130/80.
IV, Bratislava

Za půl roku mám tlak z původních 170/110 nyní na hodnotě 140/82. Váha mi klesla o 7 kg. Vyžadovalo to změnu jídelníčku, která mi ale vyhovuje.
Josef Ž, Praha

U dr .Freje jsme upravily životosprávu, výrazně se zlepšily kožní potíže. Krevní tlak se upravil. Zůstává jen alergie, na kterou se zaměříme v budoucnu.
Alena B., Litoměřice

K dr. Freja chodím rok a půl a upravil se mi krevní tlak, Neužívám a nepotřebuji léky na tlak. Cholesterol je v normě, i jaterní testy. Podle očního vyšetření se mi zlepšil i zrak.
Ján S., Bratislava

Ledviny

V r. 2009 mi při cystokopii našli baktérie v močových cestách. Zápaly močových ciest sa opakovali 2x mesačne s diagnostikou chronickej pyeloneftítídy. Mám obojstranné obláčkové kamene, taktiež akné a deficit celulárnej imunity. Po polroku liečby u dr. Freja sa stav zmenil. Neobjavujú sa zápaly močových ciest, moč je čistý, zlepšila sa imunita. Stále ešte trvá letná nádcha. Moj zdravotný stav riešime naďalej.
Michaela T. Trnava
Užívám Tribo a přestaly mě bolesti v ledvinách, před 2 lety mi našli nalezený močový kámen, který tam možná už ani není.
Jiří G., Hradec nad Moravicí

Po roce léčby se mi zmenšil jeden močový kamínek, druhý odešel sám. Močení se mi zlepšilo.
Milan D., Brno

Po 2-leté léčbě, kdy se stále objevovaly záněty močových cest nebo močového měchýře, se mi nakonec podařilo jídelníčkem a bylinkami zbavit těchto obtíží.
Ester G., Praha

Prodělala jsme ledvinovou koliku a na ultrazvuku mi našli ledvinový kámen (před 2 lety, 2008). Ten po roce léčby zmizel a močové cesty mám zcela čisté (kontrola podle ultrazvuku podzim 2010).
Soňa B., Vamberk

Trpím nefrotickým syndromem. přestože chodím na kortikoidní léčbu, postupně se mi zlepšila funkce ledvin a věřím, že přírodní léčba mě chrání proti nežádoucím účinkům léků.
Anna P., Praha

Jsme velmi spokojena s léčbou ledvin, kdy jsme s dr. Frejem nastavili v kombinaci s nefrologem terapii tak, že funkce ledvin se výrazně zlepšila a nevyžaduje působen plánovaný chirurgický zákrok. Podle poslední zprávy se činnost ledvin upúravila, též vylučování bílkovin není nadměrné jak dříve, ledviny jsou bez infekce. Mám jen méně železa, což řeším zatím stravou.
Věra M., Brno

Menstruace, ženské obtíže, neplodnost

K dr.Frejovi jsem přišla zejména pro klimakterické obtíže. Noční pocení a horko mě budilo celou noc. S pane doktorem jsme se dohodli na úpravě režimu a místo hormonů na užívání bylin na menopauzu. Po 6 měsících jsme se zbavila nespavosti, návaly horka a pocení je o 80% lepší. Dokonce chodím na stolici denně, což je úleva po dlouhodobé zácpě.
Hana B., Rakovník

Dobrý den pane doktore, byli jsme u Vás s přítelem ve středu. Včera jsme se byli zeptat na výsledky spermiogramu nyní z konce dubna, a v IVF centru nám řekli, že spermiogram byl lepší než dříve, jak co se týče množství tak kvality, takže Vaše léčba zabírá!!! Děkujeme a doufáme, že se nakonec dopracujeme až k vytouženému cíli.
K.S., Praha

Po nasazení Šatavari se mi upravila menstruace, je pravidelná a méně bolestivá.
Zuzana O., Dunajská Lužná

Vazeny pane doktore,byly jsem u Vas pred asi tremi tydny a rikal jste, ze pokud otehotnim, mam napsat a zmenite mi medikaci. A ja jsem tehotna :-). Dnes mi vysel pozitivni tehotensky test, v Brne se to v nativnim cyklu podarilo, zavedli mi dve krasna embrya a jedno nebo dve se chytla. Mame strasne velikanskou radost. Prosim tedy o zaslani informaci, co mam ci nemam brat, ted beru satavari a amritu.
K.K., Praha

Již dva měsíce dodržuji stravovací režim, který jste mi doporučil. Prvním zlepšením byla jednoznačně moje pleť a to téměř okamžitě, druhé výrazné zlepšení byla jedna menstruace, která byla nebolestivá (přežila jsem jen s jedním ibuprofenem, což je obrovský zázrak), a třetím překvapením bylo, že druhou menstruaci už jsem nedostala a po více než tříletém snažení, jednom potratu a jednom neúspěšném IVF, jsem otěhotněla:-)
Hilda L., Praha -východ

Chtěla bych poděkovat za to, že jsem se zbavila poševních výtoků, které mě trápily několik let. Osvědčila se mi, Tiz i zmna stravy a režimu.
Michaela V., Bratislava

Po online konzultaci s dr. Frejem se mi po půl roce upravil hormonální systém, hlavní důvod byl vyhnout se operaci a odstranění dělohy pro myomy 26-28mm, po nasazení Zdraví pro ženu se myomy zmenšily na 19mm a 22mm a přestalo silné krvácení. Též jsem zhubla tuk, i když váha zůstala.
Dr. Denisa P., Nové Zámky

Dobrý den pan doktor,
v lednu jsme spolu mluvili, že v případě otěhotnění Vam mam napisat. Sedm měsíců užívám kvůli vaginálních mykóz B-skin (3 denně), Amrita (2 denně), Triphalu (3 denně) + Vaginální výplachy Triphalou (sporadicky). Hned Vam i musim napsat, že léčba podle všeho zabrala a uz 4 měsíce jsem neměla žádný problém do té doby mykóza objevovala se železnou pravidelností kazdy měsíc. Myslim, ze to neokřikl, pokud napisem, že jsem prostě z toho venku. V kazdem pripade Vam velmi dakujem za rady a doporucene léky. Vasi intervenci si vážíme o to více, že vím, že klasická medicina si s tímhle problémem absolutně neví poradit.
Michaela V., Bratislava

Dříve bolestivá menstruace již se neobjevuje, zejména to spojuji s užíváním přípravku Zdraví pro ženu a Aloe.
Kateřina N., Pelhřimov

Půl roku od poslední návštěvy u dr. Freje se mi vaginální výtoky z pohledu přemnožení kvasinek objevily, ale již jen jednou. Nemám nyní obtíže, mám více energie.
J.Z., Hradec Králové

Po roce léčby mi zmizely nepříjemné svědivé výtoky, tlaky v hlavě a celkově se cítím dobře.
Jolana Z., Praha

Mívala jsem menopauzální příznaky - návaly horka, pocení a pobouzení v noci. V současné době se objeví jen lehké návaly, ale v noci spím už dobře, stejně tak celkově nemám již problémy jako předtím (problémy se stolicí, nachlazení, bolestivé šlachy).
Hana J., Praha

Odstranili se menstruační problémy a obnovila se hormonální rovnováha.
Aloise D., Bratislava

Migrény a bolesti hlavy

Za necelý půllrok se mi výrazně zlepšil zdravotní stav, po měsíci zmizely migrény, do té doby jsem je měla 1xtýdně, s tím přestal se objevovat lehký tinnitus, upravila se stolice (střídání zácpy a průjmů), stáhly se hemoroidy, a též libido se zvýšilo, do té doby téměř nulové.
Eva C., Praha

Přišla jsem k panu doktorovi s alergiemi a bolestmi hlavy 1xměsíčně. Můj zájem o stravu a alternativní metody mě přesvědčil, že se těchto bolestí zbavím přírodně. Po 3 měsích úpravy stravy mě také hlava bolela jen 1x.

Vanda P., Vsetín

Migrény jsem měla 5 let, nyní po nastavení režimu s dr. Frejem se překvapivě neobjevila během půl roku migréna už ani jednou.  
Pavla F., Opava

Když jsem přišla k panu doktorovi, trpěla jsem migrénami 10 let, začali náhle ve 44 letech, každý týden migréna, spojená s menstruací, trvající i 14 dnů i častěji v měsici, původně jsme brala 9 triptanů měsíčně. Bohužel nepřestaly migrény ani v menopauze. Nastavili jsme s dr.Frejem jídelníček, bylinné přípravky. Prvního půlroku se zmenšily migrény na 3xměsíčně a za další 4 měsíce již mám jen tlaky v hlavě. Nevěřila jsem, že se někdy migrén po tak dlouhé době zbavím.

Jaroslava M., Most

Po roce léčby a změně jídelníčku s užíváním bylin migrény vymizely, jen bolesti hlavy se objevují již jen při změně tlaku a počasí a to výjimečně. Váha šla dolů o 4 kg, stolice se upravila. Též bolesti kloubů se výrazně zlepšily, jen se objevuje mravenčení. Musím si dávat pozor na stravu, protože při mém pomalejším metabolismu může jít zase nahoru ,což se neděje pokud se držím předepsané vhodné stravy.
Anna C., Mnichovice

Přišla jsem s migrénou která byla velmi intenzivní několikrát do měsíce. Ustupovala pouze po lécích na bolest hlavy. Po dodržování doporučeného režimu, jídelníčku a užívání bylin se mi migrény postupně přestaly objevovat a případně tlumit bolest jen slabými léky. V letošním roce po 2 letech léčby mám migrénu již jen slabou jednou za 2 měsíce.
Petra V., Tábor

Za půl roku zcela přestali migrény trvající do té doby i 14 dní, objevují se jen občas tlak v hlavě, zejména pokud sním něco, co jsme si na konzultaci určili jako spouštěč migrén.
Eva Ď., Bratislava

Výrazně mi povolily migrény, které byly 2xtýdně, tlak za očima denně, za půl roku po léčbě u dr. Freje se neobjevily, nyní bolela hlava po zablokování krční páteře, ale jinak výjimečně tlak v hlavě.
Lenka M., Praha

Migrény, opakující se 1xměsíčně až 3 dny i nyní ustaly a již 2 měsíce jsme je neměla.
Zuzana J., Nový Jičín

Během 1.5 roku léčby se nám podařilo odstranit migrény. Občas se objeví jen tlak v hlavě, ale již to není klasická bolest hlavy do oka s nucením zvracením. asi s tím souvisí i to, že jsme odstranily zácpu.

Jitka P., Říčany u Brna

Migrény se neobjevují, jen 1xměsíčně mírná bolest hlavy, spíše tlak v hlavě. dokonce již ani nemám hučení v uších.
Lenka N., Brno

Váha se mi zatím nesnížila, ale migrény se omezily z 2x týdně na 2x měsíčně.
Viera S., Trenčianské Teplice

Je to již tři roky, co jsem přišel s migrénami. Po úpravě stravy a 4měsíční léčbě bylinami se mi migrény zmizely a už 3 roky se neobjevily.
Libor V., Veselí nad Moravou

Přesto, že se mi váha po zhubnutí a následném nedodržování režimu vrátila na původní hodnotu, pravidelné migrény z minulosti se již neobjevují. Za poslední půlrok jsem měla bolesti hlavy pouze jednou.
Vladimíra G., Trnava

Občasné migrény 1xměsíčně před návštěvou u dr. Freje, nyní migrény již žádné.

Barbora P., Praha

Bolesti hlavy jsou pryč, migrény mě trápily každý měsíc zejména ve spojitosti s menstruací. Po úpravě jídelníčku a bylinkách jsem v pohodě, kromě toho i bez zažívacích obtíží.
Lenka N., Brno

Bolesti hlavy se změnily, nejsou migrény, tlak za očima a prudká bolest ustoupily, nyní jen při přeležení a špatném vyspání tlak v hlavě, ale už to není naštěstí migréna.
Jitka P., Říčany u Brna

Již týden po návštěv u dr., Freje mě zmizely migrény, předtím 4xměsíčně s těžším průběhem. Režim mi velmi vyhovuje a přiznám se, že ho dodržuji na 90%. Ale je to znát nejen na vymizení migrén, ale také na zlepšení trávení a stabilním pocitu energie přes den.
Štefan F, Praha

Za rok léčby mi zmizela únava a migréna (předtím 1x za 14 dnů), pokud se po větší dietní chybě objeví, tak mi stačí procházka na čerstvém vzduchu.
Ing.Michal H., Praha

V říjnu jsem byla na první konzultaci s nadváhou, únavou a velkými migrénami. Po 5 měsících změny v jídelníčku, užívání bylin a úpravy životosprávy se váha snížila o 5 kg, tuk ze 42% na 38% av BMI jsme se dostali z obezity do nadváhy. Migrénu jsem neměla ani jednu, jen mírné bolesti hlavy, ale bez nutnosti navštívit nemocnici jak to bylo předtím. Únava je podstatně menší.
Vladimíra G., Trnava

Migrény se vracejí již méně často a s menší intenzitou, z původních až 14 záchvatů měsíčně se za poslední měsíc objevila bolest hlavy jen čtyřikrát. Vyloučila jsem kofein a některé potraviny, ale odměnou je celkové zlepšení.
Marcela S., Trutnov

Trpěla jsem migrénami, úzkostmi, hemoroidy, akné, artroza v palci levé nohy. Od března 2009 jsem začala dodržovat doporučení od dr. Freje. Zpočátku se zdánlivě nic nedělo, pak po 4 měsících začala ustupovat migréna, která zmizela a nyní bolí občas hlava od krční páteře a trvá jen chvíli. Zmizely hemeroidy, bolest v palci, úzkosti a strach se snížil na polovinu. Zmizel tinnitus, zatím zůstává bolest v pravém uchu. Jinak se cítím podstatně lépe, i když si nedám své oblíbené kafe.
Marcela P., Černý důl

Snažím se dodržovat jídelníček podle ájurvédy. Moje migréna je minulostí.
Libor V.

Po 4 měsících se podstatně zlepšila únava (podle mě tím, že užívám Bio-Noni), migrény jsou méně často a už nemusím užívat lék na migrény. Váha ještě nešla v kilech dolů, ale v pase mi ubyl tuk a oblečení je volnější.
Růžena B., Bzenec

Protože mě neustále dá se říct denně bolela hlava, tak jsme vyhledala na doporučení dr. Freje. Musím říci, že mě hlava přestala bolest kromě období 1xza měsíc, kdy přichází menstruace a to se jedná jen o mírný tlak v hlavě, který nemusím ani tlumit prášky. Nadýmání a pálení žáhy při léčbě přestalo.
Lenka N., Brno

Je mi nyní po mnoha letech bolení hlavy a migrén podstatně lépe. Původní frekvence migrén až 17krát za měsíc již se změnila pouze na občasné lehký tlak v hlavě jen jednou za čas.
Z.P., Vrchlabí

Výrazně se mi zlepšily migrény, dříve se opakovaly během měsíce až 7x, nyní 1xza dva měsíce. Moje životospráva není nejlepší, přesto se mi migrény nevrací, ani když už byliny neberu, stejně tak jsem bez zažívacích obtíží. Do budoucna ale je nutné jídelníček zlepšit.
Milena J., Praha

Migrény se snížily z 1xtýdně na 1x za 2 měsíce. Zejména mi zmizely ale trávící potíže, se žaludkem jsme měl problémy několik let, gastroskopie nic neprokázala, ale potíže se objevovaly. Se změnou skladby jídelníčku se upravilo i trávení.
Petr S. , Praha

Po tříměsíční úpravě stravy a bylinách se objevila migréna během tohoto období jen jednou.
Martina K., Praha

Dobrý den, p.. doktor, člověk je už jednou taky, že když mi bylo špatně ozývala jsem se Vam pravidelně a často, ale když je už člověku dobře, zapomíná ..... amen, nechci to zakřiknout a vlastně Vam chci připomenout, že jsem "ta migreničky z Košic "a byla jsem u Vas na kontorolu, když jste byli v Kosiciach. Tehdy jsem si velmi vzala k srdci, co jste mi řekli a věru od tehdy (14.10.) Jsem měla malu migrenku pouze jednou (nemusela jsem sebrat ani tryptan ...), ale to jen proto, že jsem nevydržela neochutnal z plněného kysaného zelí , kterou jsem uvařila .... kavu jsem od tehdy také nevypila ani JEDNU!
Tedy pokud nepocitam tu jednu, tak 2,5 měsíce jsem neměla migrénu ..... co Vy na to? ... jsem dobra, vsak?. .. ale samozřejmě díky VAM!
.... a vlastně už na nektere jídla ani nemam chut, zvykla jsem si, ale taky jogurt nebo zakysanou smetanu, bych si někdy i dala .... mohla bych, nebo, co bych mohla pridat?
Dakujem velmi pekne
vděčným Valeria G., Košice

Po 3 měsících se mi snížila intenzita bolestí hlavy, tedy stačí mi prášek a bolest se nerozjede nesnesitelně na zvracení+ častost migrén se zatím nezměnila, ale pravdou je, že jím některé potraviny, které nemám nyní povoleny a bolest hlavy mohou spouštět.
Jana K., České Budějovice

Migrény mívám nyní již jen 2xměsíčně (původně každý druhý den). Již nechybím v práci a pokud migrény jednou za čas přijde, tak lze tlumit již jen Indometacinem.
Alena S., Vrchlabí

Migrény se při léčbě u dr. Freje zcela ztratily.
Alena Š., Liberec

Před léčbou jsem měla migrény minimálně 12krát za měsíc, nyní se při úpravě stravy a užívání bylin se bolesti hlavy zmírnily výrazně, za tři měsíce jen 1krát lék na migrénu, za listopad se bolest hlavy objevila 4x, za poslední měsíc se migréna zatím neobjevila.
Simona G., Vrchlabí

Původní migrény, které přicházely několikrát do měsíce, ustoupily po několikaměsíční léčbě u dr. Freje. Nyní odezní lehká bolest hlavy, která se objeví 1xza 2 měsíce, bez léků. Stejně tak zmizely zažívací obtíže a stolice je již podstatně pravidelnější než dřívější zácpa.
Zdeňka S., Žďár n.S.

Svou léčbu u dr.Freje jsem začala v roce 2007. Původní silné migrény se časem ztratily, momentálně mám slabou bolest spíše tlak v hlavě jen asi 1krát za 2 měsíce. Cítím se dobře.
Jitka V,. Tábor

Po třech měsících léčby bylinami a stravou se mi výrazně zlepšila migréna - snížila se četnost a intenzita bolestí hlavy, kdy již nejsem nucen užívat silné léky na bolest ale pouze lehčí analgetika. Se změnou jídelníčku nemám problémy
Lukáš C., Praha

Nadváha, obezita a hubnutí

Jsem velmi spokojená, protože se mi podařilo zhubnout od března do července 17 kg, z původních 132 kg, 51% tuku, na prozatím 115 kg, a 47% tuku. Nyní 27.11.2014: 99kg, 43% tuku, tlak klesá na 115/75, snížení medikace Lozap H z 1-0-1 na polovinu, celkově se cítím výborně, krevní obraz v normě.
Blažena K., Kamenice

Po dodržování doporučení-jídelníček, byliny a detoxikace: váha 87.6kg, tuk 38,6%; po 4 měsících nyní váha 81.1 kg, tuk 33,7%. Obvod pasu se zmenšil z 87 cm na 78 cm.
Stanislava S., Děčín

Po pětiměsíční léčbě jsem zhubla 7 kg (původní váha 78kg, nyní 70kg při výšce 178cm ) a ustaly mi bolesti kloubů.

Dana Ž., Ústí nad Labem

Největší motivací bylo, že jsem přišla domů, druhý den jsme vstala a zhubla jsme 1 kg. další dva zase, během 3 dnů 3 kg. To bylo samozřejme odvodnění, zadržovala jsem vodu, ale jinak během 5 měsíců je 12 kg dole, tuk z 44% na 38%.

Eliška U., Kyjov

Impulzem k vyzkoušení účinků ájurvédské medicíny byl rozhovor s panem MUDr. Davidem Frejem. Zaujalo mě, že i když člověk nezná svoji typologii, prospěje mu dodržování režimu biologických hodin a vhodná strava, nezatěžující příliš trávení. Ke snížení váhy stačí jíst pouze 3x denně. Snažím se řídit těmito radami podle možností, tedy zhruba ze 70 %. A opravdu to funguje! Cítím se velmi dobře a to nejen proto, že jsem během měsíce zhubla o pět kilo.
Dana V., Praha

Přeji krásný den, pane doktore. Po vašem doporučení stravy, pro mně, se cítím neskonale dobře, zatím jsem shodila deset kg.
Hana S.,

Moje výsledky po 4 měsících léčby jsou: váha předtím 75kg, nyní 67.7kg; tuk: 44.2%, nyní 37,3%. Obvod pasu 80 cm, nyní 76cm
​​Erika U., Nitra

Po 6 měsících se mi změnila váha z 92 kg na 81kg, tuk se změnil z 27% na 20%. Doporučeními se řídím asi na 70%, takže někdy si i dám na co mám chuť..
Daniel V., Praha

Jsem rád, že jsem se rozhodl přijít k dr. Frejovi. Natavili jsme jídelníček a po 4 měsíích jsem zhubnul 11 kg, tuk se snížil z 21% na 16%.
Jiří Z., Zlín

Musel jsem vyměnit část šatníku, v období od července do listopadu jsem zhubla 8 kg a tuk mám z původních 36% jen 29%, při výšce 175cm mám nyní 70kg.
Iva S., Praha

Po ozdravném pobytu, kdy jsme tomu moc nevěřil, mi začala jít váha dolů. vyloučil jsme některé potraviny a užívám Reslim a LKC na zvětšená játra. klesla kyselina močová a tlak, váha ze 120kg až na 103kg, tuk z 34% na 24%, cíl máme s p.doktorem pod 100kg. Užívám již jen jeden prášek na tlak.
Jiří V., Morava

Daří se mi skvěle. Nejen že jsem zhubla 6 kg, v pase 6 cm a cítím se lehce, ale mohla jsem snížit dávku jednoho léku na krevní tlak a jeden lék již nepotřebuji, neboť tlak se mi výrazně snížil..
Jiřina S., Roudnice n.L.

Za dva měsíc mě těší váhový úbytek 7 kg a tuku 4 %, v pase mám o 6 cm méně. Je pravda, že se snažím a strava mi vyhovuje, tedy předpokládám, s tímto režimem, že si udržím váhu.
Hana Š., Kladno

Letos na jaře jsem navštívila se synem Vaši poradnu v Brně na Cejlu. Řídím se Vašimi radami a nejen, že jsem ztratila svoji nadváhu bez hladovění, ale cítím se snad o 20 let mladší. I syn se cítí velice dobře. Chtěla bych Vám tímto poděkovat za Vaši obdivuhodnou práci a výsledky, které mluví za vše.
Hana Č., Vysočina

Zhubnul jsem 12 kg přirozeně bez hladovek a nemám hlad. dr. Frej mi vysvětlil, že je to úpravou stravy a individuálním režimem, rozepsaným podle mého metabolismu. Jsem velmi vděčný za to, že mi tak zlepšil zdravotní stav
Vlastimil K., Brno
Zbavila jsem se pocitu zavodnění, oteklosti, jakéhosi zadržování vody. Váhu mám již jako před ztloustnutím, a chci si ji udržet jako doposud, bez hladovek, tedy podle jídelníčku, který mám doporučený a nijak mě moc neomezuje, jen si musím dávat pozor na to, co jím..
Petra C., Praha

Zhubnutí ze 112 kg na 92kg při výšce 183 cm. V pase jsem se dostal na normu 94cm, v tucích na 18% z původních 27%.
Ladislav K., Havlíčkův Brod

Přestože jsem jel na detoxikační pobyt jen díky tomu, že mě přemluvila moje sestra, tak jsem se poté, co mě pobyt přesvědčil, že se dá s mým stavem něco dělat. výslydky po 6 měsících jsou pro mě povzbuzující: laboratorní testy (jaterní jsou v normě, kyselina močová klesla též), ve váze jsem se dostal ze 121 kg na 106kg. mou metou je dosáhnout stovky.
Jiří V., Nový Jičín

Došlo ke změně váhy: z 98 kg nyní na 84kg, tuk původně 25,9%,nyní 22, 6%. Nyní se chci věnovat častým půstům, a změna stravy s bylinnou léčbou mi přinesla výrazné zlepšení zdraví a odstranění problémů s Crohnovou nemocí vč.zažívacích obtíží.
Marek N., Znojmo

Zhubnutí se mi podařilo i přes Vánoce, kdy váhově jsem šla dolů zatím o 5 kg, ale tuk se mi zmenšil hlavně na břiše (obvod pasu z 94cm na 85cm a tuk ze 40% na 37% ). Mám menší únavu.
Petra H., Děčín

Po 4 měsících se mi podařilo z určitou změnou stravy a užíváním Reslimu zhubnout o 5 kg a to i přes Vánoce, ze 80kg na nynnějších 75,6, tuk mám 35,5% oproti 38% původně.
Jaroslava M., Měnín

Zhubl jsem 8 kg, v pase mám o 6 cm méně a cítím se odlehčený. Mám i více energie než dříve.
Roman F., Bratislava

Váha mi po změně jídelníčku a užívání bylin klesla o 8kg, únava i klouby se mi zlepšily. Občas ještě cítím křeče v nohou, ale bolest je menší.
Jiřina K.,Praha 5

101 kg - 89 kg; tuk na 24,8% 14,7%
Miroslav K., Vamberk

Půlroční režim na snížení váhy se projevil tak, že jsem zhubla o 10 kg bez pocitu hladu, tuk se snížil ze 43% na 38%.
Helena R., Žamberk

Mé změny ve váze jsou od února následující: únor váha 78,6kg, tuk 36%; listopad: váha 72,9kg; tuk 30,2 %. Spánek je podstatně lepší než na začátku.
Alena V., Praha

Cítím se velmi dobře, režim se mi v průběhu 5. měsíců upravil. I když si občas dám nezdravé potraviny (protože cestuji služebně) i smažené a uzeniny, tak se mi cukr v krvi snížil. Glykovaný hemoglobin šel o 2% dolů. Zhubl jsem 5 kg.
Jaroslav G., Púchov

Při změně celkově z 90 kg na 70kg, tuk 40% na 26,7%. Trochu jsem po první návštěvě odcházela trochu naštvaná, že jsem se dozvěděla jen to, že jsem tlustá, ale motivovalo mě to k tomu, I když jsme začala hubnout
Alena D., Vamberk

Jsem velmi spokojená, zhubla jsem 8 kg na 67 kg, všechno oblečení je mi volné. Ještě bych chtěla zhubnout tak 2 kg na mou stanovenou cílovou váhu 65kg.
Eva J., Žamberk

Od července do listopadu jsem upravila jídelníček podle doporučení, které jsem od dr. Freje dostala, míry mám v 56 letech a výšce 172cm nyní : pas 99cm, váha šla z 99,5kg na 90, 7kg, tuk ze 45,8% na 38,8%. Mým cílem je dostat se na 75 kg.
Helena R., Praha
Po 3 měsících, kdy jsme změnil stravu a jídelníček podle dr. Freje: 105,3 kg - 35% zásobní tuk; 94 kg - 30% zásobní tuk.
Václav B., Praha
Pokles  váhy o 12 kg přirozeně, bez hladu, jen vyžazením některých nevhodných potravin a úpravou životosprávy.
Blanka M., Plzeň

Přišla jsme unavená s vysokou váhou. zZměny nastaly s částečnou úpravou stravy (jen částečně šlo upravit režim, mám doma nemocnou maminku) a užíváním bylin, tuk mi klesnul z 42% na 37%, objem pasu mám teď 88cm (původně 95cm).
Zdena H., Strakonice

Změna váhy po 6 měsících, částečné změně stravy podle mých možností a užívání bylinných přípravků: původně 84,1 kg a 41,1 % tuku, nyní váha 80,6kg a tuk 35,8 % tuku.
Yvona M., Šlapanice

Problémy, se kterými jsem přišel (nafukování, krevní tlak, nadváha) se postupně s vyloučením některých potravin a úpravou jídelníčku zlepšily. Nadýmáním už netrpím. Vážil jsem 96,3 kg, 33,5% tuku, nyní po 4 měsících mám objem v pase 99cm, tuk 29,7%, váhu 88kg.
Rudolf H., Šenkvice

Mám 7 kg dole za půl roku, sice pomalé hubnutí, ale bez hladovek. Nyní se mi hubnutí zastavilo (zbývají mi asi 4kg), ani ale nepřibírám. Budeme s dr. Frejem tento stav nyní řešit.
Marcela W., Frýdek-Místek

Léčím se z nadváhou, a zahleněním. Problémy s hlasivkami ustoupily poté, co jsme nasadili léčbu, a zlepšení i zhubnutí je dost výrazné.
Jaroslav A., Příbram

Zhubnutí od února do května: 93,8kg, 49%....86,2kg, 43,6%
Jana Š., Kátlovce

1.3.2011- váha 168kg, tuk 46%, po 4 měsících 135kg, tuk 29%
David H., Třinec

1.3. 2011 - váha 84,9kg, tuk 37%, po 4 měsících 75kg, tuk 31%
Eva K., Třinec

Zhubnutí od 10.12. do 4.6.-váha ze 106, 8 kg na 97,8kg; tuk dříve 29,3%, nyní 27,3%. Vejdu se do kalhot, které mi předtím nebyly. Upravil se mi nitrooční tlak.
Jaromír N., Děčín

Mám dost pomalý metabolismus, nějakou dobu mi trvalo upravit jídelníček a začít vařit zdravěji, a přestože občas hřeším, což mi povolil i dr. Frej , tak jsme zhubla za 3 měsíce 5 kg a zejména tuk mi spadl z 42% na 38%, v pase zmenšení z 96 cm na 91 cm. Nejvíce oceňuji, že nemám hlad a přesto hubnu.
Ludmila Š., Kamenice

Po mém tříměsíčním snažení se mi snížilo procentuální množství tuku v těle z 49% na 36%, váha z 80kg na 75kg. Vymizelo několikaleté pálení žáhy. Přetrvává jen mírná zácpa.
Emília P., Nové Zámky

Říjen 2010: 39,8% a 74kg, nyní duben 2011: 36,6% a 69,7 kg. Kyčel mě přestala bolest, beru Flexibility a vyloučila jsme lilkovité a další potraviny nevhodné při nemoci kloubů.
Pavla V., Praha

Pokles váhy za tři měsíce 10 kg, tuk se snížil zatím jen o 2 %, ale celkově se necítím vnitřně nateklý, daleko lépe a změna jídelníčku i byliny mi snížily i zvýšený krevní tlak k normě.
Jaroslav A., Příbram

Mé výsledky za půl roku: původně 75,8 kg a 39,7% tuku; nyní 67,0 kg a 34% tuku. Pozvolné, ale pro mě přirozené hubnutí.
Romana R., Praha

Podařilo se mi zhubnout ze 102kg na 82kg (tuk ze 24,8% na normu 19,5%) za 5 měsíců, tlak se drží ještě vyšší, cílem je váha 85 kg, kterou jsem měl dříve. Změnil jsme trochu stravu a začal se více hýbat. Pomohly mi i bylinky.
Miroslav K., Žamberk

V říjnu jsem byla na první konzultaci s nadváhou, únavou a velkými migrénami. Po 5 měsících změny v jídelníčku, užívání bylin a úpravy životosprávy se váha snížila o 5 kg, tuk ze 42% na 38% av BMI jsme se dostali z obezity do nadváhy. Migrénu jsem neměla ani jednu, jen mírné bolesti hlavy, ale bez nutnosti navštívit nemocnici jak to bylo předtím. Únava je podstatně menší.
Vladimíra G., Trnava

Výsledek po 3 měsících terapie mé nadváhy: pokles váhy o 8 kg, tuk pouze o 1%, ale podstatně méně se mi tvoří otoky na nohou a celkově se cítím lehčí. Tlak zůstává zatial'zvýšený, ale tam je to podle dr. Freja jen otázka času při dodržívaní nové životosprávě.

Judith P., Bratislava

Za 3 měsíce mám 10 kg dole. Ze 127 kg jsem se dostal na 117kg. Můj cíl je snížit svoji váhu pod 100kg.
Tibor T., Nové Zámky

Jsem velmi spokojen - z původních 123kg jsem zhubl bez hladovky, "stačilo" změnit jídelníček. Na začátku se měl 123 kg, nyní 96 kg, vyhovuje mi strava i režim. Jsem gurmán, ale vařit se dá s kořením, drůbeží nebo zvěřinou a zeleninou fantastické jídla. Vaříme podle ajurvédská kuchařky už celá rodina.
Pavel L., Dechtice

Od září do února jsem zhubla 20kg a to bez užívání bylin, které jsem zatím nechtěla, jen na stravě, kterou jsme s pane doktorem sestavili a bez počítání kalorií.
Alena K., Kamýk n. Vlt.

Úpravou jídelníčku spolu s bylinami se mi změnila váha: z 92 kg na 75kg při výšce 170cm. Tuk klesl z 44% na 35%, nyní tím, že jsem začala jídelníček častěji porušovat (dost často, nikoli jen někdy, což pak nevadí) , mi tuk stoupnul o 1% nahoru.
Dana Ch., Praha

K dr. Frejovi chodím s komplikacemi cukrovky a nadváhou od března, tedy třičtvrtě roku. Hladina cukru se mi snižuje, stejně tak snižuji hladinu inzulinu. Koupil jsme si nové oblečení, protože jsme zhubnul 9 kg, celkově ještě před terapií se změnou životosprávy již 20kg.
David P., Česká Lípa

Jsem velmi spokojená, únava je pryč, váha nižší, aniž mám hlad. Jídelníček mi vyhovuje. Zmizely mi navíc 2 větší cysty v prsu (podle mamografu).
Františka N., Praha

Léčba funguje- téměř mi zmizela tuková bulka na ruce. Zhubnul jsem 7kg, ale mám potíže s večerním jídly, kdy jím někdy pozdě.
Tomáš A., Rudná

Když srovnám výsledky tuků z února a září, kdy se léčím bylinkami a stravou: cholesterol klesnul z 6,94 na 5,98 mmol/l, špatný cholesterol LDL 4,54 nyní 3,84 mmol/l.
Alena N., Praha

Mám radost z toho, že mi chutná strava, kterou si nyní na doporučení dr. Freje připravuji a bez hladu jsme zhubla na tuku o 4% a váhově o 5 kg. Ještě bych ráda vyřešila alergie, což jak vím, je možné, ale vám, že za 3 měsíce nelze řešit vše.
Alena R., Praha

Moje výsledky po roce léčby: pokles váhy z 112 kg na 99kg, tuk z 29% na 24%.
Jiří H., Kladno

Pokles tuku z 32% na 28%, pokles váhy ze 119kg na 112kg.
Vladimír J., Praha

Za rok léčby jsem zhubla ze 71 kg na 57 kg, 37,8% na 28,6%. Podle ultrazvuku mi zmizelo ztučnění slinivky a jater.
Jana S., Praha

Jsme velmi spokojená, mám pomalý metabolismus a tak obtížně hubnu. Přesto jsem zhubla o 6 kg a bez trápení a hladu. Tuk se mi snížil o 3% a jsem v normě, obvod pasu mám pod 80cm.
Alena H., Praha

Výsledky mého hubnutí jsou příznivé: jsme o 10kg lehčí, tuk se zmenšil ze 43% na 37%.
Olga S., Praha

Změny v tucích po roční léčbě: cholesterol klesnul z 6,4 na 5,8, hodný cholesteril se zvýšil, naopak škodlivý snížil k horní hranici.
Luboš S., Praha

Za rok jsem shodila 7 kg při dodržování režimu. V poslední době mi jde trochu váha nahoru, protože jsme začala jíst sladkosti. Přesto tuk je na 39% z původních 46%.
Stanislava H., Praha

Tuk mi klesl ze 44% na 42%, nejsem ve stravě moc ukázněná, ale i tak jsem o 5 kg lehčí a zejména krevní tlak mám v normě.
Anna M., Praha

Po roce mi klesla váha mírně o 4 kg, tuk z 48% se snížil na 43%. Je pravdou, že jím ale dost sladké. Důležité je, že mě svědila pokožka a na kožním se problém nevyřešil. Vyrážka ale při stravovacím režimu a doporučených bylinkách zcela zmizela po 3 měsících.

Ivana D., Děčín

Během roku jsem zhubla ze 73kg na 64kg, tuk 41% původně, nyní 31%. Stravu jsme upravila na 80% a nedělá mi to potíže.
Jiřina P., Libouchec

Jsem ráda, že jsem zhubla, zejmena v pase. Ještě mi sestava nekolik kilogramů. Ani se nezadýchávám při chodzi do schodů a zahleněni je menší.
Soňa E., Bratislava

Za rok se mi podařilo zhubnout 17 kg, otoky zmizely, nemám dušnost, ani únavu, nyní vzhledem k stresu a horší životosprávě se váha trochu zvedla, ale vím, že to závisí na mém přístupu k jídlu a váha zase klesne, pokud budu více dodržovat doporučení.
Eva F., Brno

Výrazné změny u mě nastaly za 3 měsíce. Hned druhý den jsem pročetla všechna doporučení a začala měnit způsob vaření a omezení nevhodných potravin. Výsledek: vymizení horkosti, jen mírné pocení, objem břicha ze 115 cm na 107cm, tuk z 46% na 42%, váha z 94kg na 86kg.
Hana H., Pardubice

Pokles váhy z 92 na 83 kg, tuk z 39% na 34%. Subjektivně bez únavy.
Lenka Ch., Praha

Za 3 roky jsem nabrala 18 kg (90 kg) a tuk na 44%. Po roce se mi podařilo zhubnout na 79kg a tuk je 35%. Důležité je, že nemám ani takovou chuť na sladké jako dříve.
Helena K., Praha

Dobrý den pane doktore Frej. Stále se držím Vašeho předepsaného jídelníčku a Vašich rad. Cítím se velmi dobře, momentálně jsem trochu nachlazený ale jinak je to ok Skončil jsem na váze 107 kg, což je za necelé tři měsíce celkem slušný výsledek z původních skoro 125kg. Tuto váhu si už držím asi deset dní a nějak se jí nechce jít dolů. Dal jsem si osobní závazek, že když se opět osobně setkáme na kontrole 17. října chtěl jsem Vás ai sebe potěšit váhou 99kg.
Pavel L., Bratislava

Váha mi klesla z 83 kg na 74 kg při výšce 174cm. Tuk se zmenšil z 38% na 33%.
Jana B., Praha

Změny se projevily již po čtvrt roce: váha původně 86,3kg, nyní 81,2kg; zásobní tuk v těle: původně 43,2%, nyní 39,5%.
Ladislava M., Praha

K panu doktorovi chodím už 3 roky. Mezitím se mi podařilo pomalu zhubnout 15 kg a přestaly mě bolest klouby. tyto zemny nastaly až po delší době, ale nevrací se. Nemám nyní obtíže, jen v životě menší stres jako každý.
Marie F., Praha

Po 3 měsících: úbytek 3kg, tuk ze 45% na 42%. důležité ale je, že mám o číslo menší velikost oblečení a cítím se dobře, lépe se mi dýchá. Vyřadila jsem některé potraviny, které jsme myslela, že mi budou chybět - například jogurty, brambory-a nechybí. Hlavně ale nemám hlad.
Anna R., Lány

Mám těžší cukrovku na inzulinu a nadváhu, ale bylinky a musí říci důsledné dodržování stravovacích doporučení vedlo k zhubnutí 9 kg v průběhu několika měsíců a bez hladovek. Krevní cukr má výkyvy, které se věřím časem zmírní.
Josef P., Česká Lípa

Výsledek mé roční léčby znamenal úbytek váhy 10kg, ale zejména snížení tuku z 39% na 28%. Projevy alergie nezmizely, ale jsou minimální, stejně tak kožní vyrážka.
S.L., Praha

Chci Vam poděkovat, hlasit předběžný úspěch a požádat o doplňující informace.
29. 3. jsem byla u Vas na konzultaci, s nadváhou a Hashimotova chorobou - tyreoiditida. Od té doby důsledně dodržovat Vase pokyny a za ty tři týdny bez hladu av klidu odešlo prvních 5 kg! To je skvěle, protoze za poslednich 7 let jsem přibrala 30 kg az toho posledně 3 kg děsivě rychle za led - březen 2009. Přibírání se tedy zastavilo a začal opačný proces. Funguje to!
Irena R., Bratislava

Pokles tuku ze 43% na 38%, pokles váhy z 83,9kg na 75kg za 4 měsíce.
Olga S., Praha

Pan Doktor Frej, 10.12. jste mě vyšetřil a stanovil stravovací kuru, kterou jsem začal přísně dodržovat. 10.1. jsem se odvážil a zhubl jsem 8 kg, cítím se vyborne.
Jan G, Bratislava
Za tři měsíce jsem na doporučení dr. Freje zhubla 10 kg, vnitřní tuk se mi snížil o 4% pod 40%, Celkově se cítím mnohem lépe. Jídelníček mi vyhovuje, i když první 3 týdny byly náročné. Beze změn ve stravě to totiž nejde.
Lenka Ch., Praha

Přišla jsem k dr. Frejovi pro téměř 140kg nadváhy, pálení žáhy, bolesti, vysoký krevní tlak. Za 8 měsíců jsem zhubla postupně změnou životosprávy a pomocí bylin ze 136 kg na současných 91 kg. Zásobní tuk se zmenšil o 8 procent. Na tlak již beru jen půl tablety z původních třech léků. Zažívací obtíže a bolesti vymizely. Současný režim i vyhovuje a podstatné je, že necítím hlad.
Dr.Jaroslava S., Sokolov

Rád bych Vás informoval o tom, že prozatím se mi daří dodržovat obdržené stravovací pokyny ohledně doporučených a nedoporučených potravin na 100% (s výjimkou obědů v Govindě, kde občas jsou v jídle např. i brambory - ale je jich málo a nic jiného ten den tam, nemají). Akorát ke dni půstu jsem se zatím nedostal. Začal jsem 22. října 2007 a k dnešnímu dni (tj. za 12 dní jsem zhubnul cca o 4 až 5 kg - trochu to kolísá). Původně jsem měl max. až 82,5 kg, nyní mám min. až 77,8 kg. Z tohoto pohledu jsem tedy velmi spokojený. Obecně mi tento druh stravy vyhovuje, takže se ani nijak netrápím. Rovněž dodržuji spánkový režim (včetně hlavy na východ :-) Vstávám pravidelně každý den v rozmezí 6.30 a 7h. Myslím, že mi to prospívá.
JUDr. L.S.

Přestože se mi nikdy nepodařilo zhubnout, s dr.Frejem jsme sestavili jídelníček a při užívání vhodných přípravků se mi zatím podařilo zhubnout 7 kg.
Vlasta V., Praha-východ

Můj hlavní problém byla nadváha. Po několika měsících se mi podařilo zhubnout 8 kg, což mi naprosto vyhovuje. Celkově se mi zdravotní stav výrazně zlepšil. Vedlejším účinkem navíc bylo to, ze jsem i přestala kouřit.
Marta G., Praha

Mé problémy s metabolismem a nadváha se upravují, za půl roku jsme zhubla 10kg. Netrpím ani zácpou. Podle ultrazvuku za půl roku užívání přípravků na játra Imuhelpu a LKC se játra (tukovatění) výrazně zlepšilo.
Jana S., Praha

Po 4 měsících se podstatně zlepšila únava (podle mě tím, že užívám Bio-Noni), migrény jsou méně často a už nemusím užívat lék na migrény. Váha ještě nešla v kilech dolů, ale v pase mi ubyl tuk a oblečení je volnější.
Růžena B., Bzenec

Za půl rok, co navštěvuji dr.Freje, jsem začal jíst podle doporučeného jídelníčku, užívám bylinné přípravy a zhubla jsme nejen v kilogramech (12 kg od začátku terapie), ale také zásobní tuk.
Zdena K., Mělník

Po tříměsíční léčbě mi výrazně klesla váha, zásobní tuk a zmizela mi již po měsíci kožní vyrážka, která mě budila a svědila. Dočasně se mi ale zvýšil cholesterol, na druhé straně značně poklesla kyselina močová. Mírně poklesl krevní tlak, i když jsou ještě výkyvy (beru ale dlouhodobě dva léky).
Ivana D., Děčín

Mám dobrou zprávu: hrozil mi u diabetoložky inzulin, cukr mi klesnul z 10 na 7, což mě zachránilo před inzulinem. Zhubla jsem 4 kg.
Jana M., Suchdol

Váha se mi snížila o 3 kg, při mém pomalém metabolismu to jde pomalu, ale necítím se nateklá, zmizely otoky prstů a kolen. Cukr se snížil ze 7 na 5,9. Celkově se cítím podstatně lépe.
Jindřiška Z., Děčín

Znatelné zlepšení zdravotního stavu, především hypertenze na 125/85, zjevné snížení váhy.
Uklidnění a odpočinek. Psychické zlepšení - očekávání poklesu váhy, zlepšení cukrovky, hypertenze, optimismus do budoucna. Děkuji.
Josef Š., Praha

Během půlroční terapie jsme zhubla 40 kg přirozeně, bez hladovky, úpravou stravy a užíváním bylinných přípravků. Zmizely zažívací obtíže a též bolesti hlavy. Nyní se mi váha po zimě zastavila, ale těch zbylých několik kilogramů určitě shodím během jara.
Jaroslava S., Sokolov

Za tři měsíce jsem na doporučení dr. Freje zhubla 10 kg, vnitřní tuk se mi snížil o 4% pod 40%, Celkově se cítím mnohem lépe. Jídelníček mi vyhovuje, i když první 3 týdny byly náročné. Beze změn ve stravě to totiž nejde.
Lenka Ch., Praha

Psychické obtíže, deprese, úzkosti, epilepsie, nespavost

Sedmidenní detoxikace, předepsaný režim a byliny mi téměř odstranily poruchy spánku a přerušovaný spánek, spím nepřerušovaně, jen výjimečně se dříve budím.
Helena T., Praha
Přišla jsem k panu doktorovi řešit nespavost. Pravidelně jsem se budila ve 2 ráno a nespala až do 4. Po úpravě životosprávy a při užívání bylin již spím bez přerušení až do 5 hodin.
Hana R., Rychvald

Jsem vděčná, že jsme s dr. Frejem zvládli obtížné období a stres bez antidepresiv, s pomocí léčby přírodní cestou. Cítím se dobře a věřím, že to tak bude i nadále.
Renata P., Humolec

Výrazně se upravil spánek, můj problém byl v přerušovaném spánku a buzení. Nyní spím celou noc i když se někdy vzbudím ráno dříve. Zhubla jsem navíc 5 kg.
Hana R., Rychvald

Problémy se spánkem výrazně ustoupily, spala jsem již dobře, ale nyní s větším stresem se mi spánek zhoršil, ale spím podstatně lépe než dříve
Ivana H., Praha

Váha mi zatím neklesla, ale jsem vděčná za to, že mi zmizely otoky a nafukování. Spánek je lepší a spím už celou noc.
Mária Ž., Bratislava

13-letému synovi diagnostikovali lékaři epilepsii (podle lékařů idiopatická epilepsie) a byl nucený užívat 3 léky na epilepsii. Nyní po roční léčbě byla neuroložka překvapená výsledky, kdy se žádný záchvat neopakoval a postupně nám, konečně začala léky vysazovat.
Dominik D., Zaječov

Zcela se mi za půl roku upravil spánek. Měla jsme i pocit bušení srdce, to už také není.
Jitka L., Kralupy n. Vltavou

Ve spolupráci s lékařem jsme po změně režimu a životosprávy a nasazení bylinných přípravků postupně vysadili Cipralex, antidepresivum. Je to 4 měsíce, beru přípravek Klidná Mysl a zatím je to v pořádku. Únavu cítí jen při větším pracovním stresu.
Vladimír K., Praha

Jsme velmi spokojeni s léčbou našeho 13-letého syna, který měl diagnostikovánu údajně epilepsii. Měl nasazeny léky, ale záchvaty a špatný spánek trval. S dr. Frejem jsme sestavili jídelníček a začali užíbvat
Dominik D., Hořovice

Za rok léčby mi zmizela únava a migréna (předtím 1x za 14 dnů), pokud se po větší dietní chybě objeví, tak mi stačí procházka na čerstvém vzduchu.
Ing.Michal H., Bratislava

Po nasazení přípravku Klidná Mysl se mi spaní zlepšilo o 90%, spím již celou noc, únava je také menší.
Ivana H., Praha
Už za tři měsíce při změšně režimu a užívání některých přípravků se mi zleošila psychika a mohl jsme snížit antidepresiva na poloviční dávku, i když jsme se domluvili, že je zatím předčasně vysazovat léky zcela.
Vladimír R., Praha

Za půl roku se nám podařilo bez léků zbavit psychických problémů, pocitu smutku a úzkosti a únavy. Nyní se cítím výborně, pouze před menstruací mám mírně nesoustředěnost.
Katarína L., Dechtice

Velmi se mi zlepšilo spaní, užívám Ašvagandu a Klidnou mysl, deprese se snížily, i když na antidepresivech zatím zůstávám. pocity strachu jsou ale menší. D.D., Praha

Trpěla jsem migrénami, úzkostmi, hemoroidy, akné, artroza v palci levé nohy. Od března 2009 jsem začala dodržovat doporučení od dr. Freje. Zpočátku se zdánlivě nic nedělo, pak po 4 měsících začala ustupovat migréna, která zmizela a nyní bolí občas hlava od krční páteře a trvá jen chvíli. Zmizely hemeroidy, bolest v palci, úzkosti a strach se snížil na polovinu. Zmizel tinnitus, zatím zůstává bolest v pravém uchu. Jinak se cítím podstatně lépe, i když si nedám své oblíbené kafe.
Marcela P., Černý důl

Podařilo se mi přestat brát antidepresiva. Psychicky jsem na tom dobře, potřebuji ještě přidat v jídelníčku, ale změna je velká.
Zuzana S., Praha

Ráda bych Vám poděkovala - dnes jsem u Vás byla poprvé na konzultaci. Kdysi jsem bývala úzkostná, v dětství atd. kdysi. Ještě nedávno jsem se cítila dobře, jen někdy malinko ustrašeně ale to občas potká každého. Navíc s partnerem jsme vyloženě šťastní a tak jsme se rozhodli, že by klidně mohlo přijít miminko. A miminko přišlo téměř okamžitě. Máme z toho radost.
Avšak to jak jsem teď byla párkrát strašně úzkostlivá, nálada šla dolů a nedařilo se to udržet v plusu,mě značně vyděsilo.
Před týdnem jsem se o Vás dozvěděla v knihkupectví a hned jsem získala dobrý pocit.
Dnes jsem u Vás byla a teď mám radost , že jím svá první správná jídla a cítím, že všechno Bude v pořádku. Mockrát děkuji
Kateřina F.

Po několikaměsíční léčbě se cítím velmi dobře. Původní velké psychické obtíže ustoupily, při léčbě antidepresivy a bylinnými přípravky dr. Freje je stav zlepšen v tom smyslu, že jsem schopen řešit problémy, pohybovat se mezi lidmi, což byla předtím výrazná překážka.
Tomáš P., Brno

Rakovina

Vaz. pan doktor, po Vasí poslední řadě mi zmizely metastáz, které byly na játrech. Stale uzivam stavu Bio Noni 2x polévkové lzíce rano a 1x vecer tak jak jste mi naordinovali a také i LKC na játra.
Peter S.

dr.Freje jsem vyhledal, protože po roce léčby na onkologii a chemoterapiích mi sdelili, že již není další léčby pro mě, mám metastázy na plicích. Věřím, že strava hraje zásadní roli a na rozdíl od lékařů, kteří mi trvdili, že můži jíst co chci. Proto jsem začal hledat jiné možnosti, jak si aspoň prodloužit život. Na prvním sezení jsme se domluvili na změně životosprávy, zhubnutí a užívání speciálních přípravků. Vše dodržuji na 90 procent. Výsledky: váha klesla ze 112 kg na 99kg, tuk z 33,8% na 24%, tuk kolem jater a v břiše z 19 na 13%. Zcela mi zmizela únava. uvidím, jak dopadnou další testy na plíce, zda se změní i má nepříznivá prognóza. Podle posledních testů 07/2012 se mi růst nádorů a posutpující rakovina zastavily.
Josef H., Trutnov

Mám lymfatickou leukémii už 5 let, a bojím se, aby se stav udržel stabilizovaný, a preventivně jsem se začala léčit u dr. Freje. Na kontrole po dvouměsíční léčbě u dr. Freje jsme čekala, co lékařka sledující můj stav na kontrole zjistí. Velká hmatná slezina mi během 3 měsíců zmenšila tak, že nyní jí lékařka nenahmatala a nevěřila této změně. Zhubla jsem bez hladovky 6 kg. Výsledky krevní se mi výrazně zlepšily. Celkově srším energií a je mi dobře.
Vlasta M., Lovosice

S dr. Frejem jsme sestavili jídelníček a detoxikaci. Cítím se velmi dobře, jsme po rakovině prsu a změnu životosprávu beru jako prevenci a snížení rizika, že by se mi nemoc mohla vrátit.
D.H., Praha

Roztroušená skleróza

Přišla jsem s roztroušenou sklerózou, kdy jsme měla ztuhlou pravou nohu, po kratší době zhoršená chůze, poruchy zraku, opakované ataky do všech končetin, k tomu depresivní nálady a smutek, na pravém oku horší zrak s tečkou. Nyní při změně léčby a změně jídelníčku výrazně lepší stav, odezněly močové infekce, bez atak, je mi dobře. Užívám nasazenou bylinnou léčbu a k tomu biologickou léčbu.

Veronika K., Praha

Během dvouleté léčby mého stavu, který začínal poruchami citlivosti v konečcích prstů rukou, potom na celé pravé straně, mi našli 2 ložiska v mozku na magnetické rezonanci. Na začátky léčby mi lékaři nasadili Prednison a interferony. Dr. Frej mi doporučil stravu zaměřenou na můj metabolismus, udělali jsme úpravy ve stravě a nasadili byliny. Díky tomu jsem po 18 měsících mohl přestat po poradě s lékařem užívat kortikoidy a následně i Betaferon, který můj stav spíše zhoršoval. Špatně jsem spal. Nyní se cítím velmi dobře, běhám opět polmaratón a moje fyzická kondice se zlepšuje. V současnosti nemám už subjektivní potíže kromě občasného mravenčení v prstech.

Tomáš V., Bratislava

Po půl roce se mi zlepšil stav, kdy jsem z velké části dodržovala stravovací pokyny (nemám ale s tím větší obtíže, některé potraviny ktereé má m nedoporučené stejně moc nejím) a užívala přípravky. Společně s rehabilitací mi zmizelo šumění v uchu a škubání víček,. výrazně se zlepšila poškozená sítnice. Hlavně mi ale neurolog snížil Medrol na RS již jen na 4 mg. Nemám nyní větší obtíže a cítím se dobře.
Ivana Š., Praha

Velmi se mi ulevilo, stav je lepší než před 2 lety, samozřejmě ještě se cítím hůře než před 5 lety, kdy jsem byla zdravá, ale když mi zjistili diagnozu, nemohla jsme ani chodit a dnes chodím. Cítím se podstatně lépe, ale provedla jsem výraznější změny v jídelníčku, bez kterých to v léčbě RS nejde (jak mi dr. Frej vysvětlil).
Hana K., Brno

Mému onemocnění RS předcházely pocity mravenčení v rukách a nohách. Nyní na režimu, který mám, jsem bez obtíží. V kombinaci s betaferonem zatím léčba funguje dobře.
Markéta B., Praha 10

Docházím k dr. Freja s diagnózou roztroušená skleróza. Užívám Noni a Amrita k Betaferonu. Celkově se stav stabilizoval. Podle MR mozku se dvě ložiska nezvětšují a jsou stále stejné, což je pozitivně. Změna stravy mi pomohla k odstranění únavy a zvýšení fyzické výkonnosti. Odběhnu už 10 km, což v minulosti bylo nepředstavitelné.
Tomáš V., Bratislava

Během několika měsíců se mi výrazně zlepšil subjektivní stav, zmenšila se únava, a a bolesti v podbřišku, beru s BIO NONI též Copaxone, stravu jsem upravila podle doporučení dr.Freje, který mě upozornil na důležitost vyloučení některých potravin u roztroušené sklerózy.
Blanka P., Plzeň

Před rokem mi diagnostikovali roztroušenou sklerózu. Rozhodl jsem se pro alternativní léčbu. S dr. Frejem jsme se domluvili na úpravě stravy, vyloučení zakázaných potravin a užívání bylinných přípravků. Výrazně se zmenšil nepříjemný pcit zvýšené citlivosti dolních končetin, takže mohu už nosit kalhoty bez výraznějších nepříjemností. Na vyšetřeních se stav nemění, je bez atak, celkově stav je stabilizovaný, subjektivně nemám žádné obtíže.
Roman H., SRN

Jsem bez obtíží, na rezonanci se zlepšil nález, několik větších ložisek vymizelo a přibily jen dvě velmi malé. Díky terapii u dr.Freje mi lékaři na základě výsledků mohli vysadit Prednison a další léky, zůstaly mi jen intereforny.
J.N., Praha

Můh účel návštvy byl strach s postupu nemoci. Na Vaše doporučení dodržuji stravu, užívám bio-noni i pačak a zdá se, že mi moc pomáhají. Hlavně bio-noni. Již nemám problémy s vyprazdňováním a cítím se plná energie. Děkuji za toto doporučení. Na podzim přijdu s dalšími výsledky od lékařů, nakolik došlo ke zlepšení. Neužívám žádné léky a můj stav je dobrý.
Taťána Š., Rajhrad

Léčím se s roztroušenou sklerózou. Změna jídelníčku nebyla jednoduchá, některé oblíbené potraviny nemám povolené, ale při tomto onemocnění to jinak nejde. Vsýeldkem léčby u dr. Freje je zmenšení a vymizení některých ložisek při posledním vyšetření magnetické rezonance.
E.R., Praha

Střevní obtíže a nemoci

Mám ulcerózní kolitidu. Po zařazení vhodných potravin a režimu s výplachem 1XT ýždenne se mi upravila stolice, která je formována (dříve průjmy a krev ve stolici), subjektivně se cítím mnohem lépe. Podle posledního vyšetření je tlusté střevo stabilizované.
Jaroslav D., Nové Zámky

Trpím Crohnovou nemocí - zánětem střev a léčba stravou spolu s bylinami Šatavari, Flexibility a Bowel care se stav stabilizoval, takže léky na tuto nemoc užívám jen v minimální dávce, která již ani léčebná není.
František Ž., Chomutov

Přišel jsem s ulcerozni kolitidou, zjištěnou na kolonoskopii. Po nasazení přírodní léčby a užívání Asacolu se stav zlepšil a zánět v horní části tlustého střeva zmizel, zůstal jen u konečníku. léčba ale vyžaduje změnu jíldeníčku, která se mi daří tak na 70-80%, díky tomu se cítím dobře a nebolí mě ani hlava jako předtím.
Pavel M., Brno

Zažívací obtíže

Dva roky jsem měla problémy s pálením žáhy a refluxem, na gastroskopii mi našli lékaři zánět jícnu 1 st., a nedomykavost záklopky mezi žaludkem a jícnem. K tomu jsem měla neustálá nachlazení a pravděpodobné astma. Od dr.Freje jsem dostala jídelníček, byliny a doporučení k detoxikaci. Již za měsíc mě přešly obtíže s pálením žáhy a celkově se mi trávení upravilo.
Lucie O., Praha
K panu doktorovi jsem přišel s dlouhodobými průjmy trvající několik let, kolonoskopie bez nálezu, se závěrem podrážděného tračníku, opakující se bolesti břicha, pálení žáhy, nadýmání, pocti těžkosti po jídle, pocit tepla a pocení, častá únava. Po změně stravy a nasazení bylin se stav změnil tak, že pokud se držím předepsaného doporučení, tak jsem bez obtíží (bez průjmů, bolestí břicha), krom častých nachlazení, které nyní řešíme.
Jiří F., Praha

Za dva mesiace mi výrazne ustúpili zažívacie problémy trvajúce viac ako rok. Bolesť žalúdka, ktorá sa šírila do obidvoch bokov úplne zmizla. Zmizol pocit plnosti ráno, kedy som vôbec nemala chuť do jedla. Zatiaľ stále trvá tlak v oblasti nadbruška, pocit vracania jedla zo žalúdka a určitý pocit horkosti v ústach.
Dagmar B. Trnava

Kvôli tráviacim problémom som schudla zo 62 kg na 50kg. Cítila som sa podvyžívená v dôsledku zlého trávenia. Mala som chudobný jedálniček. Po 3 mesiacoch je trávenie lepšie o 50%, nemám také pocity plnosti a jedlo mi lepšie vytrávi. Upravila sa i menštruácia. Zmena jedálnička našťastie neviedla k chudnutiu, ale k ustáleniu váhy na 50kg.
Simona I., Bratislava

Pro neustálé bolesti pod žebry vlevo i vpravo a reflux jsem navštívila dr. Freje. Po nasazení bylin na detoxikaci a zažívací potíže  s úpravou jídelníčku a s receptem na speciální čaj došlo k výraznému zlepšení, dokonce se mi zlepšila stolice ze zácpy na častější stolici během dne.

Jindra K., Brno

Můj hlavní problém se zažíváním, větry, nadýmání, bolesti, břicha, nevolnost se výrazně zlepšilo, dá se říct, že je již nemám, pokud dodržuji seznam vhodných potravin od pana doktora.

Eva Ch., Brno

S úpravou jídelníčku mi vymizely trávicí potíže - nadýmání, průjmy, říhání, ale také opary a bušení srdce. Tyto potíže nastanou pouze tehdy, když sním něco těžké, prekyslujúce (kachna, smažené)
Monika K., Harichovce

Bolesti břicha a křeče i nadýmání po jídle mi postupně polevily až o 50%, zejména se změnou stravování. Netrpím průjmem. režim vyžaduje jisté změny, ale zase je znát již po 3 měsicích změna.
Alexandra R., Praha

Po změně jídelníčku a bylinách mi zmizely žaludečné obtíže a už se v noci nebudím.
Miroslava Ř., Praha

Zcela mi ustoupilo nadýmání, pokud jím, jak mám a vylučuji pro mě nadýmavé potraviny. Řešim ješte jiné obtíže zejm. kvasinky, ale toto je pro mě první úspěšný krok k léčbě mých zažívacích obtíží.

ES Vratimov

Pokud dodržuji režim od dr. Freje, tak nemám žádné zažívací obtíže a překyselení (lékař mi stanovil  podezření na reflux).
Jiří G., Hradec nad Moravicí

Delší dobu mě trápil průjem, který se zcela zastavil po dietních doporučeních od dr.Freje a přípravku Bowel Care.
Martina K., Havlíčkův Brod

Po změně stravy, vyloučení překyselujících potravin dle doporučení dr. Freje mě přestaly bolesti žaludku, nadýmání  a pálení žáhy. Ano, vyžadovalo to některé úpravy jídelníčku, ale zažívacích obtíží se podle mě jinak zbavit nelze a nejsem závislá na lécích.
Lenka N., Brno

Po úpravě jídelníčku se mi zlepšila chuť k jídlu, kterou jsem neměla a trávení se upravilo, tedy pokud dodržuju jídelníček, tak nemám pálení žáhy a nadýmání.
Růžena D., Hlučín

Téměř zcela jsem se zbavil několikaletého průjmu a opakující se řídké stolice, nyní se mi objeví jen pokud se někdy vracím ke starým návykům a přeženu to s večerním jídlem.
Vladimír K., Praha

Došlo k výraznému odstranění zažívacích obtíží - nadýmání po jídle mám jen tehdy, když špatně kombinuji potraviny nebo se přejím. Jinak je mi dobře.
Jana K., Praha

Výrazně se mi zlepšilo trávení. Předtím jsem byla často nafouknutá. Teď mě už nafukování po jídle netrápí.
Soňa R., Bratislava

Už během měsíce se mi po nsazení Triphaly a změně jídleníčku upravila stolice, dříve jsem chodila každý 3.den, nyní ráno, občas vynechám, ale změna je podstatně lepší.
Eva  S., Norimberk

Podle lékařů jsem měla mít chronický zánět žaludku, ale nyní po roce jsem byla na ultrazvuku opět a žádný zánět mi tam nenašli. Za celý rok léčby u dr. Freje se mi neopakovaly bolesti v oblasti žlučníku
Alena Č., Neratovice

Co se mi výrazně zlepšilo, je zažívání, kdy si dávám pozor na správné kombinace potravin, na které mě dr. Frej upozornil, snažím se vařit s kořením z vhodných druhů. Klouby se zatím moc nezlepšily, ale za úpravu zažívání jsem ráda.
Dana H., Praha

Pálení žáhy, nadýmání, zácpa-nic takového už mě netrápí. Používám koření a vybírám podle doporučení jídla která nepřekyselují.
Terezie B., Praha

S dr. Freja se setkáváme už jeden rok. Trávicí problémy se výrazně zlepšily (hlavně nafukování) i když pálení žáhy místy přetrvává.
Marek V.

K dr. Frejovi jsem přišel, protože mě bolel často žaludek, měl jsem nadváhu. Váha mi přirozeně jen úpravou stravy spadla o 12 kg,  a bolesti žaludku se objeví jen když výrazně poruším stravovací režim a dám si něco jako smažené, hamburger apod. Doporučení se zaměřuje na odkyselení organismu. Nyní se cítím velmi dobře a zmeny nelituji, naopak, ani to není tak obtížně, jak jsem si myslel, důležitá je potřeba něco změnit.
Marek S., Mratín

bývala jednou za tři dny a po jídle jsme měla nafouklé břicho. Po změně jídelničku a užívání bylin se mi zažívání upravilo a stolice bývá jednou někdy dokonce dvakrát denně.
Kateřina N., Pelhřimov

Změnu jídelníčku jsem sebral vážně, protože jsem přišel s cílem zbavit se nadýmání a bolestí břicha. Na doporučení MUDr. Freja jsem radikálně omezil mléčné výrobky, které jsem jako milovník sýrů jedl několikrát denně a vyloučil jsem další prekysľujúce potraviny, hlavně vepřové maso.
Branislav Š., Pezinok

Průjmy a křeče v břiše zmizely po předepsané stravě, kdy mi dr. Frejem upravil bezlepkovou stravu a omezilněkteré další překyselující potraviny. Michaela R., Praha

V únoru jsem byl na první konzultaci a po 3 dnech mi zmizelo překyselení žaludku, tak, že nepotřebuji léky na na reflux. Stravu jsem na základě doporučení Mudr.. Freja změnil v průběhu týdne. Na gastroskopii se už neobjevil zánět žaludku.
Marek P., Vrútky

Za velmi pozitivní výsledek léčby považuji kromě snížení únavy též zastavení průjmů, které mě trápili několik let.
Vladimír K., Praha

Zažívací obtíže zmizely po změně jídelníčku a některých bylinách.
Milan G., Praha

Po změně jídelníčku se odstranilo překyselení, průjem a bolesti žaludku, které se objevují v mírné formě jen při větším porušení životosprávy. Zbývá mi zatím celoroční rýma, ale tam vím, že je to na delší dobu léčení.
Katarína K., Litevský Mikuláš

Velmi se mi zlepšily zažívací obtíže, pravdou je, že jsem začala snídat a pravidelně obědvat, což mi zlepšilo i zácpu, a pokud si dávám pozor, tak nemma nadýmání, pálení žáhy, ani těžkost po jídle.
Miroslava L., Praha

Zácpa se změnila na pravidelnou stolici, někdy je i 2xdenně, někdy jeden den není, ale už to není ta chronická zácpa co předtím. Zmizelo i nafouknuté břicho po jídle.
Kateřina N., Pelhřimov

Po vyloučení bílého pečiva a změně stravy (omezení bílého cukru) zmizelo pálení žáhy, na které jsme užíval léky, nyní se objevuje jen po bílém pečivu a sladkostech s bílým cukrem. Pokud je omezím, tak nemám překyselení ani zahlenění jako před léčbou.
Jiří V., Lovosice

Změna jídelníčku a užívání přípravků šatavari, b-skin a bio-noni mě zbavilo křečí, zvracení a nadýmání po mnoha jídlech.
Šárka S., Praha

Moje trápení s bolavým žaludkem a jícnem (podle vyšetření podrážděný žaludek a zánět jícnu) je téměř pryč. Změny v jídelníčku mi nebrání v mé oblíbené práci na zahradě, při které dříve bolel žaludek. K tomu mi pomohly určitě byliny nyní již užívám jen Amalaki. Celkově se cítím nyní bez obtíží.
Jana Ř., Praha

Za rok léčby se mi při dodržování jídelníčku neobjevují zažívací problémy. Akné se vylepšilo o 70%.
Andrea B., Bratislava

K dr.Frejovi chodím dva roky. Za tu dobu se mi při dodržování pokynů nevrací zažívací obtíže. Zmizelo překyselení. Též stolice je nyní již pravidelná.
T.H., Praha

Od ledna dodržuji jídelníček a byliny. Zažívací potíže už nemám, stejně tak spím už dobře. J.K., PrahaTakmer mi odzneli žaludočné ťažkosti, ktoré sa objavujú iba pri strese. Tiež sa odstránili menštruačné problémy a obnovila sa hormonálna rovnováha. Astmatické ťažkosti sú dlhodobé a tam je po 3 mesiacoch zlepšenie zatiaľ minimálne.
Alojza D., Bratislava

Dlouhodobé zažívací obtíže zejména nadýmání postupně úplně odezněly, stejně tak pocti těžkosti a ospalosti. Tyto obtíže se vrací, když výrazně porušuji svou životosprávu. V opačném případě jsme bez potíží.
Pavla P., Brno

Za rok a půl léčby se mi stav výrazně zlepšil, zažívací obtíže zmizely. Imunita se posílila natolik, že už nebývám nemocný. Též psychicky se cítím vyrovnaný a lépe reaguji na stres.
Josef B., Písek

Za rok léčby a po úpravě stravy se mi výrazně zlepšilo zažívání. Nadýmání téměř vymizelo. Stolice je nyní normální, zácpou už také netrpím.
Jiří K., Karviná

Po tříměsíční léčbě spojené s bylinnými přípravky a úpravou jídelníčku podle mého metabolického typu zcela vymizely trávící obtíže jako nadýmání a pálení žáhy, dále odvodnění a také se téměř už neobjevuje arytmie, a celkově se cítím dobře.
Zuzana P., Praha 4

Stejně jako migrény zmizely též zažívací obtíže a stolice je již podstatně pravidelnější než dřívější zácpa.
Zdeňka S., Žďár n.S.

Přišla jsem pro zažívací obtíže. Špatně od žaludku, nadýmání....postupnou úoravou stravy bylinnými přípravky se mi podařilo se většiny obtíží již zbavit, pomohla pravidelnost a více vařená strava. Vyloučila jsem škodlivé poitraviny ako uzeniny a omezila mléčnmé výrobky.
Zuzana Ř., Praha

Dieta, kterou jste mi doporučil mi evidentně pomáhá a mé trávení i
vylučování se zlepšuje, děkuji Vám pěkně. Také v osobním životě došlo ke zlepšení.
Viktor D., Praha

Po tříměsíční léčbě se mi postupně upravily zažívací obtíže. Váha sice zatím příliš neklesla (začala jsem ale v zimě), ale subjektivně cítím neporovnatelné zlepšení v trávení a metabolismu. Změna jídelníčku a úprava životosprávy, u mě spíše postupná, dlouhodobá, ale trvalá, kdy se seznamuji s potravinami vhodnými a nevhodnými, stojí za to.
Hana S., Brno

Po několika měsících kdy jsem upravila jídelníček a užívala doporučení přípravky mi zmizely zažívací obtíže, ale hlavně jsme nebyla ani jednou nemocná, předtím jsem trpěla na časté nachlazení. Váha šla dolů jen minimálně, ale je nutné zařadit více pohybu a omezit některé nevhodné potraviny, které jím častěji, např. sýry.
Lucie D., Děčín

Za pět měsíců léčby (stravu dodržuji částečně, byliny užívám každý den) se mi upravila stolice, dříve jsme chodila každý 3.den, nyní denně. Nadýmání se objevuje jen po těžších jídlech, které si občas dám, jinak proti dřívějšku zažívací obtíže vymizely.
Kateřina N., Pelhřimov

Nadýmání, pocit těžkosti, a nepravidelná stolice se léčbou pomocí stravy a bylin zcela odstranily.
Martin R., Praha

Moc mi pomohla terapie spojená s úpravou jídelníčku a užíváním bylin, cítíme dobře, bez únavy a angín které předtím byly dost časté. Téměř zmizela zácpa, která byla dlouhodobá.
Alice H., Mladá Boleslav

Největší význam přisuzuji bylinám, které mi působí zázračně: odstranily zácpu. Cítím se odlehčená, ne nateklá jako dřív. Je fakt, že váha mi dolů zatím šla jen o kg, asi mám rezervy v jídle. Cítím se vnitřně klidná, předtím jsme měla v sobě značný neklid.
Bohumila N., Pelhřimov

Podařilo se nám vyřešit za necelý rok zažívací potíže-střevní problémy (průjmy) několikrát denně i v noci odezněly, pobolívání žaludku a malá chuť k jídlu přio dodržování doporučení již nemám.
Růžena D., Hlučín

Léčím se u dr. Freje tři měsíce. Kromě lupenky se mi navíc zlepšila zácpa, nyní chodím každý druhý den, předtím jen jednou týdně.
K.J., Plzeň

Zcela mi vymizely zažívací obtíže - poruchy stolice a nadýmání. Vyjmenujem pozitíva: spávam celú noc, zmizlo pálenie žáhy, močeni je meněj časté, zlepšil se zrak a snížil nitrooční tlak, nejsou migrény.
Negativa: neschudol som. Príčina budě zrejme v rezervách č osa týka stravy
Michal H., Bratislava

Jiné - vlasy, tinnitus, zrak

Pískání v uchu se snížilo, trvá sice celý den, ale snížila se intenzita.Petr K., Praha

Přestože ještě neustoupily některé potíže, první signál, že léčba funguje je pro mě zvýšení krevních destiček na normu, neboť dlouho jsem bojoval s nízkou hladinou.
Petr D., Praha

Po 7měsíční léčbě se mi výrazně zlepšil tinnitus, hučení v uších, nejméně o 60%. Potíže se zhoršují při pobytu v hlučném prostředí, ale jinak je to o dost lepší.
Eva K., Praha

Alopecia - celkově mi vypadaly úplně všechny vlasy. S panem doktorem jsem zahájili léčbu. Po půl roce se dostavily první úspěchy: na několika místech mi začaly růst tenké černé vlasy, tam kde vyrostly bílé, ty vypadaly a začaly růst černé. Užívám byliny na vnitřní očistu i ájurvédský bylinný olej na vlasy Hair Plus.
V.T., Přerov

Přestože se mi zatím nezlepšil jeden můj problém a to alergie (ale ty se jak mi pan doktor vysvětlil, často řeší často i 2 roky), co se po půl roce zlepšilo výrazně, řekl bych o polovinu, je tinnitus. Přes den se již jako dřív neobjevuje, v noci zatím trvá.
Milan Š., Brno

S panem doktorem jsme sestavili režim a s pomocí bylin a speciálních kapek téměř vyřešili otok a poruchu hlasivek, čímž jsem se vyhnul operaci, též otoky končetin nohou zmizely.
Jaroslav A., Příbram

Mám obtíže s otokem sítnice a makulární degenerací. Po nasazené terapie se mi otok snížil o 30%, vidím ještě špatně, ale věřím, tak jako se mi zlepšil zdravotní stav, zhubnutí z 89 kg na 77 kg, k čemuž pomádá určitě změna stravování a detoxikace, kterou jsem podstoupil na ozdravném pobytu dr. Freje, že i zrak se zlepšil.
Tomáš J., Praha