Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Přírodní holistická medicína a podpora detoxikace organismu prověřena staletími i studiemi

Tisíciletá moudrost holistické medicíny spolu s vědou a funkční medicínou podloženou studiemi tvoří základ systému, který rozvíjím a používám již mnoho let ve své praxi.

Před mnoha lety jsem začínal s východní medicínou a stravou vycházející ze západní tzv. evidence-based medicine, založené na klinických studiích. Nikdy jsem nezaložil svou praxi jen na jednom systému a postupně došel k rozhodnutí, že základní princip v mých doporučeních tvoří medicína vycházející z životního stylu ověřeného tisíce let v paleolitické době, středomořské stravě, glykemickém indexu atd. Navíc, současné studie prokazují zásadní vliv životosprávy jako stravy, spánku, relaxace a pohybu v prevenci chronického zánětu a chronických nemocí.

V současné době od roku 2014 již praktikuji na základě zkušeností z mnoha klienty  a studia svůj vlastní systém zaměřený na civlizační nemoci, založený v první řadě na funkční medicíně, zaměřený na chronické záněty jako jeden z hlavních faktorů chronických  a civilizačních nemocíchronomedicínu (biologické rytmy, podle kterých upravuji režim), stravu podloženou studiemi a výzkumem, přižemž používám mnohé vyzkoušené byliny, a důležité je mé zaměření na detoxikaci organismu spojenou s regenerací, a spolu s některými dalšími principy z jiných oborů alternativní medicíny je komplexní systém úpravy životosprávy vhodný u civilizačních nemocí a těch, co si chtějí včas uchovat své zdraví.

Úprava životosprávy souvisí s individuálním přístupem ke klientovi, vycházející ze stanovení rizika  a rozsahu zánětu, nerovnováhy na základě krevních a dalších testů, stresu, biologických rytmů a metabolického typu. Podle zdravotních obtíží stanovuji vhodný režim, stravu (vhodné a nevhodné potraviny) a jídelníček, vhodné procedury, detoxikaci, relaxační techniky a bylinnou terapii. Nově jsme s výživový poradcem sestavili několikaměsíční program Životospráva na míru.

Číst dále

V čísle 02/2019 vyšel na straně 20 rozhovor pro časopise Fenix pod názvem Stravou k uzdravení.
fenix-rozhovor-02-2019.pdf

 
V časopise Myslivost 02/2019 mi vyšel článek o zdraví prospěšných účincích masa divokých zvířat, pokud je eticky a kontrolovaně získáváno.
zverina-myslivost-02-2019.pdf
   

Elektronická cigareta se stala fenoménem, kdy výrobci tvrdí, že je zdravější alternativou k běžné cigaretě...

 

 

Vnitřní hodiny těla aneb cirkadiánní rytmus. Diktují hodně - kdy máte hlad, kdy potřebujete jíst, kdy jste unavení, kdy byste se měli hýbat. Určují i čas, kdy organismus spaluje nejvíce kalorií, a to i tehdy, když jste v klidu a nic neděláte.

 

 

V posledních několika měsících jsem zaznamenal spoustu článků, které uvádějí, že ekologické produkty a hovězí maso z pastvy nejsou zdravější než konvenční alternativy.

 

 

Každý člověk má specifický pach, což je normální. Ať už se jedná o pot, vlasy, ústa, nohy. Normální není, když si začnete smrdět. To může znamenat, že je s tělem něco v nepořádku.

Čtěte dále

 

Možná si myslíte, že umýt si ruce není žádná věda. Opak je pravdou. Stačí totiž dodržet pár jednoduchých kroků, a můžete se vyhnout nachlazení, chřipce a dalším nemocem.

Čtěte dále...

 

Tři druhy koření, které doplňují vánoční atmosféru a zimní večery.

 

Kadidlový olej se považuje za posvátný olej, který snižuje stres, zánět a podporuje imunitní systém.

 

Strana 10 z 12

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»