Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Přírodní holistická medicína a podpora detoxikace organismu prověřena staletími i studiemi

Tisíciletá moudrost holistické medicíny spolu s vědou a funkční medicínou podloženou studiemi tvoří základ systému, který rozvíjím a používám již mnoho let ve své praxi.

Před mnoha lety jsem začínal s východní medicínou a stravou vycházející ze západní tzv. evidence-based medicine, založené na klinických studiích. Nikdy jsem nezaložil svou praxi jen na jednom systému a postupně došel k rozhodnutí, že základní princip v mých doporučeních tvoří medicína vycházející z životního stylu ověřeného tisíce let v paleolitické době, středomořské stravě, glykemickém indexu atd. Navíc, současné studie prokazují zásadní vliv životosprávy jako stravy, spánku, relaxace a pohybu v prevenci chronického zánětu a chronických nemocí.

V současné době od roku 2014 již praktikuji na základě zkušeností z mnoha klienty  a studia svůj vlastní systém zaměřený na civlizační nemoci, založený v první řadě na funkční medicíně, zaměřený na chronické záněty jako jeden z hlavních faktorů chronických  a civilizačních nemocíchronomedicínu (biologické rytmy, podle kterých upravuji režim), stravu podloženou studiemi a výzkumem, přižemž používám mnohé vyzkoušené byliny, a důležité je mé zaměření na detoxikaci organismu spojenou s regenerací, a spolu s některými dalšími principy z jiných oborů alternativní medicíny je komplexní systém úpravy životosprávy vhodný u civilizačních nemocí a těch, co si chtějí včas uchovat své zdraví.

Úprava životosprávy souvisí s individuálním přístupem ke klientovi, vycházející ze stanovení rizika  a rozsahu zánětu, nerovnováhy na základě krevních a dalších testů, stresu, biologických rytmů a metabolického typu. Podle zdravotních obtíží stanovuji vhodný režim, stravu (vhodné a nevhodné potraviny) a jídelníček, vhodné procedury, detoxikaci, relaxační techniky a bylinnou terapii. Nově jsme s výživový poradcem sestavili několikaměsíční program Životospráva na míru.

Číst dále

1. Ráno když vstanu a jsme doma, protože nemůžu do našeho centra v Praze, jdu do sauny nebo si doma zacvičím

 

   

Jaké jsou příčiny slabé imunity? Jak se slabá imunita projevuje? Čím naopak imunitu posílit?

 

Zemědělci sklidili víc obilovin, řepky, máku i brambor. Ale jsou tyto plodiny důležitou součástí vyvážené stravy?

 

Německá a první studie svého druhu zahrnující 25,000 dětí ukazuje, že školáci trpí nejen fyzicky ale i psychicky při nošení roušek, a jejich nošení má negativní efekt na chování, soustředěnost a zájem o učení. Tyto projevy se běžně neuvádí v médiích, které pouze straší aniž by informovaly. Z celkového počtu dětí 25930 se po nahlášení rodiči do databáze projevily zdravotní potíže u nejméně 17854 dětí. Tyto zdravotní obtíže se objevují u 68% školáků, které byly nuceny nosit roušku v průměru 4 a půl hodiny denně.

 

       
Pane doktore, vy se tedy především soustředíte na příčiny vzniku choroby, jež chcete odstranit, na rozdíl oproti klasické západní - moderní - medicíně, kterou vlastně vůbec nezajímá příčina, ale řeší důsledky nemoci. Je to tak?

Ono to zní jako klišé, ale opravdu chronické nemoci léčí konvenční medicína tak, že potlačuje důsledky. Jako příklad poslouží cukrovka 2. typu. Docela mě překvapuje, že v roce 2020 řekne primář diabetolog v rozhovoru, že cukrovka je nevratná nemoc, která se dříve či později projeví např. v případě dědičné zátěže a nelze ji vyléčit...

Celý rozhovor čtěte zde...

 

   

Strana 2 z 11

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»
Novinky
Letní pobyt v červenci 2021
Detoxikační pobyt v červenci 2021, poslední 2 volná místa, více informací zde...
Dr.Frej na Facebooku
Dr.Frej na Youtube