Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Přírodní holistická medicína a podpora detoxikace organismu prověřena staletími i studiemi

Tisíciletá moudrost holistické medicíny spolu s vědou a funkční medicínou podloženou studiemi tvoří základ systému, který rozvíjím a používám již mnoho let ve své praxi.

Před mnoha lety jsem začínal s východní medicínou a stravou vycházející ze západní tzv. evidence-based medicine, založené na klinických studiích. Nikdy jsem nezaložil svou praxi jen na jednom systému a postupně došel k rozhodnutí, že základní princip v mých doporučeních tvoří medicína vycházející z životního stylu ověřeného tisíce let v paleolitické době, středomořské stravě, glykemickém indexu atd. Navíc, současné studie prokazují zásadní vliv životosprávy jako stravy, spánku, relaxace a pohybu v prevenci chronického zánětu a chronických nemocí.

V současné době od roku 2014 již praktikuji na základě zkušeností z mnoha klienty  a studia svůj vlastní systém zaměřený na civlizační nemoci, založený v první řadě na funkční medicíně, zaměřený na chronické záněty jako jeden z hlavních faktorů chronických  a civilizačních nemocíchronomedicínu (biologické rytmy, podle kterých upravuji režim), stravu podloženou studiemi a výzkumem, přižemž používám mnohé vyzkoušené byliny, a důležité je mé zaměření na detoxikaci organismu spojenou s regenerací, a spolu s některými dalšími principy z jiných oborů alternativní medicíny je komplexní systém úpravy životosprávy vhodný u civilizačních nemocí a těch, co si chtějí včas uchovat své zdraví.

Úprava životosprávy souvisí s individuálním přístupem ke klientovi, vycházející ze stanovení rizika  a rozsahu zánětu, nerovnováhy na základě krevních a dalších testů, stresu, biologických rytmů a metabolického typu. Podle zdravotních obtíží stanovuji vhodný režim, stravu (vhodné a nevhodné potraviny) a jídelníček, vhodné procedury, detoxikaci, relaxační techniky a bylinnou terapii. Nově jsme s výživový poradcem sestavili několikaměsíční program Životospráva na míru.

Číst dále

...o posílení naší imunity, vyváženém životním stylu a používání přírodních prostředků v souvislosti s mou novou knihou Tvoje imunita.

Více čtěte zde

         

V létě nás provází horké dny. Je známo, že myšlení lidí je dosti ovlivněno počasím. Celkově ale pocit chladu je vždy vnímán negativněji než větší teplo. V jednom průzkumu až 40% lidí bylo přesvědčeno, že klimatizace může škodit, nenabízí žádnou výhodu anebo brání cirkulaci čerstvého vzduchu. Nejsem přítelem klimatizace zejména pokud jí používáte doma a není to vyloženě nutné (nař. v tělocvičně kde by bylo velmi teplo, nebo pokud spíte v teplé ložnici, pak má přiměřené ochlazení vzduchu smysl).

 

Výrobci cukru uplatili profesory z Harvardu, aby upravili výsledky studie varující před cukrem. Profesoři pak zaměnili cukry za tuky.
„Problém pro náš organismus je chemický stres. Ten je poměrně nový. Zažíváme ho od průmyslové revoluce, kdy se začaly vyrábět různé syntetické látky a škodliviny. Naše imunitní systémy si s tím moc nevědí rady."

Více v rozhovoru zde...

 

V posledních letech jsme se stále setkávali s informacemi, že moderní vyspělá lékařská péče dokáže výrazně prodlužovat délku našich životů, a často jsme toho svědky. Na druhé straně se stále častěji setkáváme s takzvanými civilizačními chorobami. Výsledkem je stav, kdy se často prodlouží délka života, nikoliv však kvalita. Stojí za tím jen známý triumvirát - stres, strava, nedostatek pohybu?

Více k rozhovoru zde..

     

Strana 5 z 12

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»