Banner
Banner
Banner
Banner

Přírodní holistická medicína a podpora detoxikace organismu prověřena staletími i studiemi

Tisíciletá moudrost holistické medicíny spolu s vědou a funkční medicínou podloženou studiemi tvoří základ systému, který rozvíjím a používám již mnoho let ve své praxi.

Před mnoha lety jsem začínal s východní medicínou a stravou vycházející ze západní tzv. evidence-based medicine, založené na klinických studiích. Nikdy jsem nezaložil svou praxi jen na jednom systému a postupně došel k rozhodnutí, že základní princip v mých doporučeních tvoří medicína vycházející z životního stylu ověřeného tisíce let v paleolitické době, středomořské stravě, glykemickém indexu atd. Navíc, současné studie prokazují zásadní vliv životosprávy jako stravy, spánku, relaxace a pohybu v prevenci chronického zánětu a chronických nemocí.

V současné době od roku 2014 již praktikuji na základě zkušeností z mnoha klienty  a studia svůj vlastní systém zaměřený na civlizační nemoci, založený v první řadě na funkční medicíně, zaměřený na chronické záněty jako jeden z hlavních faktorů chronických  a civilizačních nemocíchronomedicínu (biologické rytmy, podle kterých upravuji režim), stravu podloženou studiemi a výzkumem, přižemž používám mnohé vyzkoušené byliny, a důležité je mé zaměření na detoxikaci organismu spojenou s regenerací, a spolu s některými dalšími principy z jiných oborů alternativní medicíny je komplexní systém úpravy životosprávy vhodný u civilizačních nemocí a těch, co si chtějí včas uchovat své zdraví.

Úprava životosprávy souvisí s individuálním přístupem ke klientovi, vycházející ze stanovení rizika  a rozsahu zánětu, nerovnováhy na základě krevních a dalších testů, stresu, biologických rytmů a metabolického typu. Podle zdravotních obtíží stanovuji vhodný režim, stravu (vhodné a nevhodné potraviny) a jídelníček, vhodné procedury, detoxikaci, relaxační techniky a bylinnou terapii. Nově jsme s výživový poradcem sestavili několikaměsíční program Životospráva na míru.

Číst dále

Po mnoha studiích, který neprokazují přímou spojitost cholesterolu s rizikem infarktu a kornatění tepen  se objevil nový rozhovor s dr. Wilkisem, který tvrdí opak.

 

Blíží se léto a většina z lidí se chystá používat opalovací krémy. Raději ale vybírejte opatrně. Opalovací krémy obsahují mnoho syntetických látek, které sice brání UV záření, i když často jen B, ale pronikají přes pokožku do krve.

 

 

I císař pán tam chodí pěšky. Kam? Na toaletu. Vykonat velkou potřebu. I přesto se o tom nemluví. Známe odpovědi na nejběžnější otázky, které vás zajímají, ale bojíte se zeptat.

Více zde...

 

Rakovina tlustého střeva a konečníku je v Česku nejčastější nádorové onemocnění s vysokou úmrtností. Příznaky mohou být v počátcích velmi malé, nebo dokonce nemusejí existovat vůbec. Jejich včasné zachycení však může zachránit život.

Více zde...

 

V únorovém čísle časopise Regenerace vyšel článek o zánětu v souvislosti s novou knihou Život bez zánětu...

Rozhovor najdete zde: zanet-regenerace-rozhovor-02-2019.pdf

 

Malé, ale mocné. Tyto reprodukční orgány ovlivňují celé vaše tělo a především plodnost. Víte, jak jsou na tom vaše vaječníky a jak je udržet zdravé?

Čtěte dále...

 

Cukr a rakovina. Souvisejí spolu? Důkazy jsou sporné. Někteří odborníci se ale domnívají, že mezi zvýšenou hladinou cukru v těle a rakovinou souvislost existuje. Čemu tedy věřit? Má cenu snížit příjem sacharidů?

Čtěte zde..

 

V čísle 02/2019 vyšel na straně 20 rozhovor pro časopise Fenix pod názvem Stravou k uzdravení.
fenix-rozhovor-02-2019.pdf

 
V časopise Myslivost 02/2019 mi vyšel článek o zdraví prospěšných účincích masa divokých zvířat, pokud je eticky a kontrolovaně získáváno.
zverina-myslivost-02-2019.pdf
   

Strana 7 z 10

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»
Novinky
Pobyty na jaře 2021
Na jaro 2021 jsme již připravili termíny detoxikačních pobytů. Najdete je zde.
 
Vánoční recepty

Vánoční hodování nemusí být nezdravé-zkuste kaštanové sušenky, pečený čaj či kokosový chia pudink.

 

 
KRÁSNÉ VÁNOCE!

Přejeme všem krásné vánoční svátky a mnoho zdraví v příštím roce 2021!

 
Dr.Frej na Facebooku
Dr.Frej na Youtube