Banner
Banner
Banner
Banner
Banner

Přírodní holistická medicína a podpora detoxikace organismu prověřena staletími i studiemi

Tisíciletá moudrost holistické medicíny spolu s vědou a funkční medicínou podloženou studiemi tvoří základ systému, který rozvíjím a používám již mnoho let ve své praxi.

Před mnoha lety jsem začínal s východní medicínou a stravou vycházející ze západní tzv. evidence-based medicine, založené na klinických studiích. Nikdy jsem nezaložil svou praxi jen na jednom systému a postupně došel k rozhodnutí, že základní princip v mých doporučeních tvoří medicína vycházející z životního stylu ověřeného tisíce let v paleolitické době, středomořské stravě, glykemickém indexu atd. Navíc, současné studie prokazují zásadní vliv životosprávy jako stravy, spánku, relaxace a pohybu v prevenci chronického zánětu a chronických nemocí.

V současné době od roku 2014 již praktikuji na základě zkušeností z mnoha klienty  a studia svůj vlastní systém zaměřený na civlizační nemoci, založený v první řadě na funkční medicíně, zaměřený na chronické záněty jako jeden z hlavních faktorů chronických  a civilizačních nemocíchronomedicínu (biologické rytmy, podle kterých upravuji režim), stravu podloženou studiemi a výzkumem, přižemž používám mnohé vyzkoušené byliny, a důležité je mé zaměření na detoxikaci organismu spojenou s regenerací, a spolu s některými dalšími principy z jiných oborů alternativní medicíny je komplexní systém úpravy životosprávy vhodný u civilizačních nemocí a těch, co si chtějí včas uchovat své zdraví.

Úprava životosprávy souvisí s individuálním přístupem ke klientovi, vycházející ze stanovení rizika  a rozsahu zánětu, nerovnováhy na základě krevních a dalších testů, stresu, biologických rytmů a metabolického typu. Podle zdravotních obtíží stanovuji vhodný režim, stravu (vhodné a nevhodné potraviny) a jídelníček, vhodné procedury, detoxikaci, relaxační techniky a bylinnou terapii. Nově jsme s výživový poradcem sestavili několikaměsíční program Životospráva na míru.

Číst dále

Nové video na aktuální téma:

 

Studie italské vlády - 99% úmrtí na koronavirus byli již nemocní, polovina byla diagnostikována s 3 a více nemocemi...

     

Nový typ koronaviru označovaný jako „nový koronavirus" neboli 2019-nCov, případně také jako wuchanský koronavirus, se objevil poprvé v na začátku prosince 2019 v čínské provincii Chu-pej, způsobuje infekční onemocnění nazývané terminologicky COVID-19. Máme se bát virů nebo vlastní slabé imunity?

 

Virová onemocnění, chřipka a COVID-19, nemoc způsobená novým koronavirem, způsobují respirační infekční onemocnění. Obě onemocnění jsou způsobena odlišnými viry...

 

Jsou potraviny ze zdravé výživy vždy „zdravé“? V tomto videu se podíváme se na etiketu bezlepkových sušenek.

   
Zánět je centrální součást proti zánětu nespecifické imunity, reakce na poškození buněk, a to zvýšeným prokrvením, rozšířením kapilár, zvýšením počtu bílých krvinek a místní tvorbou chemických mediátorů s jediným cílem: vyloučit škodlivé látky a obnovit poškozené tkáně, uvádím ve své nové rubrice v lednovém čísle Regenerace.
   

Strana 8 z 13

«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»