Základní informace k pobytům

Praktické rady

Vezměte si prosím s sebou: pohodlné oblečení, přezůvky, sportovní úbor, karimatku nebo deku na ranní cvičení, pokrývku hlavy, starý šátek (šátek příp. pokrývka na hlavu se může ušpinit od oleje), stará trička (která se mohou ušpinit od oleje), župan, 1-2 prostěradla na zabalení po olejové masáži (bude promáčené na konci pobytu od oleje), starší ručník (y) (na olejové masáže), finanční hotovost na případnou platbu stravy a ubytování a/nebo další procedury a příp. přípravky.

Před procedurami odložte a odstraňte:

Ubytování (klienti zařizují sami, doporučujeme ubytování níže)

Jedná se o penzion, zařízené čisté pokoje s vlastním sociálním zařízením.

Odborný dohled

Pobyty probíhá přímo za účasti odborného dohledu a dr. Freje, který úvodní den a též předposlední den (tzn. den zahrnující terapie) provádí 15-20 min. závěrečné konzultace s vypracováním individuálních písemných doporučení týkající se detoxikace (nikoli celkového zdravotního stavu).

Stravování (není součástí kurzovného, klienti zařizují sami, lze domluvit na naše doporučení s majiteli penzionu)

V případě výběru penzionu v Čisté se vaří z kvalitních surovin, mnohé z nich v biokvalitě, bez bílé mouky, bílého cukru, konzervantů, jen na ghí a bio olivovém oleji, s bio kořením. Podává se formou minibufetu, kde v nabídce je (kromě detoxikačních dnů) na snídani výběr ze slaného a sladkého pokrmu, oběd: polévka + hlavní pokrm, večeře polévka + hlavní pokrm, k dochucení různé čatní, bio olivový olej, himalájská sůl, směsi koření. Po celý den v nabídce Tulsi čaj, čaj kumín-koriandr-fenykl, teplá voda a teplá voda s citronem. Strava jako důležitá součást terapie je harmonická a jednotná, neboť zahrnuje potraviny pro detoxikaci a regeneraci organismu v kombinacích vhodných pro všechny konstituce. V případě alergie na lepek nebo některé potraviny lze stravu podle domluvy a našich možností individuálně upravit.

Parkování

Parkování (v případě výběru penzionu v Čisté) je možné před penzionem na parkovišti zdarma, nehlídané.

Zvířátka

Vzít si s sebou domácího mazlíčka není možné. Zajistěte si prosím hlídání zvířete doma.

Upozornění pro ženy

Prosím vyhraďte si termín v době, kdy menstruaci nemáte. V případě, že k menstruaci dojde, přizpůsobíme režim vašemu stavu.

Doporučení

V zájmu nejlepšího možného výsledku se doporučuje

V průběhu fáze zbavování odpadních látek (v době přípravy i během pobytu) se zvyšuje koncentrace a mohou uvolňovat negativní emoce. Je vhodné na to upozornit. Vhodným opatřením je meditace, jóga a jogínské dýchání pránajáma. Měli byste se uvolnit a vyhnout se pokud možno také jakýmkoliv vlivům zvenčí. Choďte na pouze krátké procházky, hodně odpočívejte. Pokud budete číst, čtěte jenom docela lehkou, „krásnou" literaturu, žádné hlubší psychologické knihy nebo podobně. Můžete trochu psát, ne však moc, nebo malovat, když budete mít chuť.

Kontraindikace

Ozdravný pobyt není vhodný u některých zdravotních potíží. Jedná se zejména o tyto případy:
těhotenství, kojení (netýká se regeneračního pobytu), lymfosarkom, rakovina v pokročilém stadiu, melanom, AIDS, extrémní obezita (znemožňující pohyb do schodů a masáže), srdeční selhávání, ischemická choroba srdeční, stav po čerstvě proběhlém akutním infarktu myokardu, akutní infekční onemocnění.

Hlavní zásady před detoxikačním pobytem

Několik dnů před pobytem se doporučuje:

Strava

Po dobu alespoň 1 týdne před pobytem se snažte vynechat:

Podmínky

Smluvní podmínky k pobytům najdete zde.

Otázky a odpovědi

Nejčastější dotazy a informace pro rozhodnutí, zda se pobytu zúčastnit, najdete zde.