Antibiotika-fakta a fikce

Antibiotikum doslovně znamená "proti životu". Každý lék, který stojí proti životu, nepochybně může způsobit různé stupně újmy na zdraví nebo dokonce smrt v některých případech. "Když jednou budete zasahovat do řádu přírody, neodhadnete, jak to dopadne", řekl Herbert Spencer, britský filozof a biolog.

 

Margaret Riley, profesorka biologie na Massachusettské univerzitě v Amherstu přirovnává účinek antibiotik k vodíkové bombě, která bez rozdílu zabíjí vše, co jí stojí v cestě.

Riley říká, že antibiotika zabíjejí nejen špatné, ale také prospěšné mikroorganismy. Nejsou to chytré bomby nebo laserem naváděné střely, které pouze zničí určený cíl. Nezapomínejme, že jsou to dobré bakteriev našem těle, které špatným bakteriím brání v růstu.

Zní to podobně jako u léčby rakoviny. Chemoterapie i ozařování likviduje vše; nežádoucí účinky se očekávají, a mohou být dokonce smrtelné.

Zastánci chemické léčby chtěli dokázat, že alopatická medicína a jeho laboratoří vytvořené léky jsou lepší než léky rostlinného původu. Vyplývá z nich, že tyto léky odstranily infekční epidemie minulých staletí, jako je mor, cholera, spála, žlutá zimnice a tyfus.

Tento argument ale není přesvědčivý. Moderní medicína nebyla důvodem snížení smrtelných infekčních onemocnění v minulosti. Antibiotika nejsou široce dostupné do let 1940 až 1950.

Antibiotika se používají jako propaganda. "Počet úmrtí v důsledku běžných infekcí klesal dlouho předtím, než mohla fungovat alopatická medicína.", píše MUDr. Thomas McKeown, autor knihy Role medicíny. To zahrnuje též úmrtnost na tuberkulózu, zápal plic, zánět průdušek, chřipku a černý kašel.

Ironií je, že kvůli nekontrolovatelnému užívání a předepisování antibiotik jsou onemocnění rezistentní na antibiotika, jako je tuberkulóza či stafylokoková onemocnění, nyní zodpovědné za řadu úmrtí, zejména v nemocnicích a domovech důchodců.

V roce 2013 jen v USA se asi 2 miliony lidí nakazí bakteriemi rezistentními vůči antibiotikům, a 23.000 lidí umírá každý rok na tyto infekce, zatímco jiní umírají na komplikace spojené s infekcí rezistentních na antibiotika.

Věda a historie nám říká, že pokud žijeme déle než naši předkové, není to výsledek moderní medicíny, ale lepší hygieny, čistší vody, kanalizace a kvalitnější výživy.

Rene Dubos, nositel Nobelovy ceny, mikrobiolog, uvedl: "Délka života dospělých se příliš neliší od předchozích generací, ani není delší v oblastech, kde jsou zdravotnické služby v méně vyspělých zemí na dobré úrovni."
Je historickým faktem je, že homeopatie získala popularitu v USA a Evropě během 19. století, protože byla tak úspěšné v léčbě infekčních epidemií bez toxických nežádoucích účinků chemických léků.

V jedné studii, kde byl izolován virus chřipky a implantovaný přímo na sliznice zvířat, pouze 12% z nich dostalo chřipku. Studie jasně ukázala, že silný imunitní systém a rovnováha je klíčem ke zdraví a prevenci nemocí.

Éra mnoha antibiotik se rychle blíží ke konci. To je špatná zpráva pro 23 miliardový byznys, a pro ostatní? Dr. Tim O'Shea z TheDoctorWithin.com, to shrnuje pozitivně:

"Nejdůležitější v oblasti zdraví a přežití bude imunitní systém ... Co budou lidé hledat v zájmu posílení imunitního systému? Odpověď: Alternativní medicínu, stejně jako předtím, než se prosadila alopatická medicína. . "

V naši nabídce jsou přírodní osvědčené přípravky a byliny na imunitu-Imuhelp, Kalmegh, Amalaki

Článek o imunitě najdete zde.

df