Lockdown jako hloupé opatření

Lockdown je panické opatření, a historie ukáže, že lockdown je fatálním selháním a omylem v opatřeních proti Covidu i jiným virovým pandemiím. Důsledky lockdownu jsou závažnější než samotný COVID-19. Prof. Woolhouse

 

park-closedVe světě se postupně uvolnila opatření spojená s výrazným omezením svobody. Je třeba se uvědomit, že v budoucnu se budou vlády snažit o další lockdowny, které vyhovuje mnoha lobistům. Vlády se snaží omezovat naší svobodu a obviňovat nás z jejich selhání. Konec lockdownu nenastala z důvodu, že by politici uznali intelektuální argumenty o nesmyslnosti lockdownu, ale z důvodu propagace očkování.

AIER, jedna z mých oblíbených webových stránek, varoval spolu s některými dalšími institucemi před riziky lockdownu. Někteří epidemiologové se řídí pravidly ze španělské chřipky z roku 1918 a propagují tvrdá opatření navzdory všem faktům a důsledkům, které přinesou v budoucnu.

Zatímco v USA se ustupuje od lockdownů, i když lidé, kteří lhali o epidemii jako Anthony Fauci (prezident Národního institutu zdraví v USA) jsou stále u moci, v mnoha zemích jako Austrálie či evropské země se stále lockdown zvažuje a WHO též uvádí lockdown ve svých doporučeních, i když jako poslední možnost s důsledky.

Mnohá mainstreamová média jako státní televize neustále překrucuje fakta a dezinformuje veřejnost o nakažených (čili dle nich pozitivně testovaných), jediné cestě z nákazy v podobě očkování a je možné, že budoucí knihy popíší opatření nepravdivě jako pozitivní a úspěšný přístup. Lockdowny způsobily největší ekonomickou recesi v historii světové ekonomiky a poškodily děti jednak sociální izolací, ztrátou roku školní výuky, povinnými rouškami a to přitom za stavu, kdy děti jsou nejméně rizikové. Navíc, jak se ukázalo, zavření škol způsobilo větší šíření nákazy mezi seniory. Neexistuje navíc žádná kvalitní studie ukazující, že děti které mají roušky snižují riziko šíření infekce, jak uvedl Alan Jones ve Sky News.

Jak píší v AIER, zastánci lockdownu vláčely společnost bahnem navzdory kritice, protestům a názorům některých špičkových odborníků. Bude v budoucnu lockdown ospravedlněním pro rozšiřování moci státu nad občany anebo skončí po zásluze odsouzen jako škodlivé opatření v propadlišti dějin.
Všechna ta opatření omezující svobodu nekončí a každý průměrný epidemiolog po nich rychle sáhne, aby si posílil svoje ego a vychutnal moc. Tito lidé se nezaslouží respekt, ale jen pohrdání. Benjamin Franklin kdysi řekl, že kdo se vzdá svobody pro dočasný pocit údajného bezpečí si nezaslouží ani svobodu, ani bezpečí. Určitá svoboda se vrací, ale jen proto, že nám byla laskavě propůjčena zpět, ačkoliv mnohá opatření nadále porušují listinu práv a svobod a přestože argumenty a fakta stojí na straně odpůrců omezujících opaření.

Je zřejmé, že zastánci lockdownu nacházíme ve spojení s korporátními firmami jako supermarkety, online giganti, streamovací služby, sociální sítě a výrobci léků a vakcín. Nemusí vždy jít o úmysl jen v zájmu zisku, ale směr, který jim více vyhovuje z pohledu vyššího zisku. AIER uvádí zajímavý příklad fenoménu baptistů a překupníků. Například baptisté požadují omezování prodeje alkoholu, stejně tak překupníci alkoholu, kteří profitují při nedostatku alkoholu, který lze koupit legálně. Ačkoliv nespolupracují, cíl mají podobný. Stejně tak vládní opatření a odborné instituce nastavují směr, který vyhovuje i korporátním firmám. Zajímavý fenomén se pak týká mnoha lidí, kteří přivítali lockdown, protože ho považovali za morálně správný (Baptisté) a zbavili tlaku a stresu chodit do práce a mohli zůstat doma (překupníci-sobecké ospravedlnění pohodlně zůstat v teple doma). Jako spojenci jsou tyto dva přístupy silní, protože pokud převažuje jen jeden z nich, může působit proti sobě a proti restrikcím.

Michael Levitt, biofyzik, nositel Nobely ceny o lockdownu a restrikcích u COVID-19 prohlásil: „Jedná se o neuvěřitelně stupidní rozhodnutí. „

Podívejte se na video australské Sky News, kde Alan Jones kritizuje opatření, perličkou je část, kde si ministryně zdravotnictví utírá použitým kapesníkem obličej a oči (7:53 min) https://www.youtube.com/watch?v=QUgyM_tONSI

 

Zdroje
https://www.aier.org/article/support-for-lockdowns-a-bootleggers-and-baptists-phenomenon/

https://www.aier.org/article/lets-not-pretend-we-defeated-lockdowns/

https://www.aier.org/article/the-2020-recession-blame-lockdowns-not-the-virus/