Potraviny, které jíst před sexem

V předchozím článku jsem psal o tom, co nejíst, pokud si nechceme zkazit romantický večer. Existují ale také potraviny, které naopak můžou působit jako vhodná večeře a správná předehra.

1 ŘEPA
Před sexem je ideální jíst potraviny, které podporují krevní oběh zejména v pohlavních orgánech. Řepa s bohatým obsahem dusíku zvyšuje prokrvení penisu a klitorisu, a může hodně napomoci k orgasmu. Můžete jí konzumovat během dne vícekrát a 90 minut před sexem. Řepu rozmixujte do smoothie, vyrobte šťávu nebo ji opečte. Alternativou k řepě je celer.

2 RÝŽE
Sacharidy patří k jednomu ze zdrojů energie, ale také způsobují plynatost. Během trávení mohou některé cukry způsobovat nepříjemné nadýmání. Dobrou zprávou je, že rýže nezpůsobuje tvorbu plynů a hodí se k romantické večeři. Basmati či divoká rýže se dobře páruje s nenadýmavou zeleninou jako je kořenová, listová, či cuketa, vhodný je i protein v grilované rybě jako losos, candát či pstruh se zeleninou. Omega-3 tuky v rybě podporuje srdce a krevní oběh.

3 HOŘKÁ ČOKOLÁDA
Přírodní látky, antioxidanty v kakau zvané flavanoly podporují krevní oběh a následně sexuální vzrušivost a erekci. V jedné studii publikované v časopise the American Journal of Clinical Nutrition z roku 2016 uvádí, že vysoký příjem flavanolů ve stravě snižuje riziko erektilní dysfunkce. Jezte nejméně 70% hořkou čokoládu.

4 ANANAS a KOKOS
Čerstvý, sladký ananas působí na sex pozitivně, stejně tak jiné sladké ovoce mango, banány a datle. Lze je rozmixovat do smoothie, s dostatkem vody, a snížením bolestí hlavy nebo dehydratace. Vláknina a sacharidy v ovoci podporují příliv energie. Kokos obsahuje mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem, které dodávají energii přímo tím, že se vstřebávají a putují do jater a následně po metabolismu vznikají látky, nahrazující v mozku jako zdroj energie cukry.

5 ČERVENÉ VÍNO
Červené víno se hodí k romantické večeři a mírné množství alkoholu podporuje dobrou náladu. Ve výzkumu publikovaném v the Journal of Sexual Medicine z roku 2009 se tvrdí, že existuje souvislost mezi mírným množstvím červeného vína u žen a sexuální vzrušivostí a orgasmem. Na rozdíl od jiných alkoholických nápojů obsahuje červené víno flavonoly, podporující krevní oběh. Alkohol potlačuje fungování nervového systému a pokud vypijete vína moc, nejspíše vás uspí.

df