Šokující zpráva: Ebola může mít 42 dnů inkubační dobu, ne 21 dnů!

Podle posledních zpráv ze Světové zdravotnické organizace (WHO) může mít Ebola inkubační dobu až 42 dnů.

 

Přesná citace zprávy uvádí, že pouze 95% infekcí Ebolou ma 21denní inkubační dobu. 95% nakažených lidí mělo inkubační dobu 1-21 dnů, ale u 1 z 20 lidí se zjistila inkubační doba 1-42 dnů!

 

Lidé, kteří byli propuštěni z karantény po 21 dnech tak mohou být stále infikováni, i když se během prvních 21 dnů u nich neprojevily žádné příznaky nemoci.

WHO též oznámilo, že vlády oznamující negativní nález u pacientů testovaných jen několik hodin před tímto oznámením je unáhlené a nezodpovědné.
To znamená dva negativní testy nejméně v rozmezí 48 hodin musí být provedeny, aby mohl být kdokoli podezřelý z nákazy propuštěn.

Ebola není pod kontrolou

Zatím není Ebola pod kontrolou podle WHO v afrických zemích Guinea, Liberia an Sierra Leone. Infekce se šíří znovu i v místech, považovaných za vyřešené. Virus se neustále replikuje, dělí a objevuje nově v místech, kde již nebyl. Situace v těchto zemích se doposud nezlepšuje.

Je možné, že to způsobuje fakt, že inkubační doba se považuje za 21denní, ačkoliv u některých pacientů, považovaných po 21 dnech za zdravé, bez příznaků, a propuštěných následně domů, se virus projeví až po delší době.

df