WHO a někteří vědci varují před lockdownem - COVID-19 je pro děti méně nebezpečný než sezonní chřipka

Podle Světové zdravotnické organizace (WHO) způsobí uzavírání společnosti a ekonomik nenapravitelné škody na lidech - a vyvolá nárůst chudoby a psychických obtíží. Epidemiologové ze Stanfordské, Oxfordské a Harvardské univerzity připravili petici, aby ukončili neetické šílenství kolem COVIDu a lockdownů.

 

WHO uvádí, že chudí se stanou ještě chudšími a zvýší se podváživa a hlad ve světě. V rozhovoru pro časopis The Spectator přiznal Dr. David Nabarro z WHO, že "již nedoporučujeme lockdown jako halvní nástroj koronavirové pandemie." Podle něj se chudoba ve světě zvýší dvakrát a to včetně dětské podvýživy.

 

Psychické následky uzavírání kvůli kronaviru nelze ignorovat. Podle amerického Centers for Disease Control and Prevention (CDC) se výrazně narostou psychická onemocnění v souvislosti s COVID, zejména alkoholismus, užívání drog a sebevraždy. Stále více expertů ve světě odsuzuje tato restriktivní opatření. Například "The Great Barrington Declaration" nabíralo přes 50 000 podpisů.

Podle deklarace:

Lockdown zvyšuje riziko nemocí srdce a cév, psychických onemocnění a rakoviny. tyto problémy se objeví ze zpožděním měsíců až let. Po splasknutí hypotéční bubliny v USA v letech 2008-2009 se následkem této krize objevilo podle onkologů 250 000 případů rakoviny.

Podle odborníků, školy, restaurace a kanceláře mají být otevřeny pro ty, co nejsou rizikovou skupinou lidí (1-2%).

Podle epidemiologů je vhodné budovat kolektivní imunitu a nedržet populaci jako rukojmí dokud nebude vakcína. Tito renomovaní epidemiologové varují před uzavíráním škol a společnosti a požadují návrat k běžnému životu kromě těch, co jsou ohroženi.

Na druhé straně, názory jako tento v časopise Lancet uvádí, že jsou restriktivní opatření nutná pro potlačení nekontrolivaného šíření viru.

Můj názor je takový, že epidemie tady vždy byly a budou,  a virus je nebezpečný jako chřipka a další virozy a protektivní opatření se mají vytvořit pro ty, co jsou rizikoví, nikoli školáky či ty, co mají chronická onemocnění jako nemoci srdce, trpí obezitou a cukrovkou.

Zdroje:

Infectioncontroltoday.com
CDC.gov
GBDeclaration.org
News.com.au

WHO

UNHERD