Detoxikujte své tělo medovou masáží

V dnešní době si každý člověk může nastřádat velké množství toxinů ve svém těle. Je to způsobeno stravou, kterou jíme, léky, které bereme (i když je často ani nepotřebujeme), a také vlivem životního prostředí, ve kterém žijeme. Toxiny nahromaděné v našem těle oslabují celý organismus, což může způsobit různé nemoci a zdravotní problémy. Aby se tělo těchto toxinů zbavilo, potřebuje naši pomoc. Velmi účinná a důkladná detoxikační metoda je právě medová masáž. Tajemství detoxikace medové masáže spočívá v léčivé síle medu, doplněnou správnou masážní technikou, která doslova vysaje toxiny z těla. Biologicky aktivní látky, obsažené v medu, pohlcují toxiny a podporují jejich rychlé odstranění z těla. Při medové masáži jsou stimulovány reflexní zóny všech vnitřních orgánů. Stimulace těchto reflexních zón uvolní celé tělo a zahájí samotný proces detoxikace.

Historie medové masáže, aneb jak to všechno začalo

Detoxikační medová masáž je velice stará a osvědčená léčitelská metoda. Prakticky ve všech kulturách se nalezly důkazy o tom, že byl med využíván nejen jako zdroj potravy, ale také jako přípravek k léčení. Medovou masáž využívala Keopatra, Řekové i Římané. Zároveň lze také dokázat, že med byl, díky své léčivé síle, určitým symbolem, který se používal při náboženských, či magických obřadech. Tedy i myšlenka léčení medem při masáži nebyla daleko.

Po cestách medu tam a zpět

V Egyptě se med používal při balzamování, aby si mrtví zachovali svůj lidský vzhled i po smrti. Nejslavnější lékař antického starověku Hippokrates léčil medem různá kožní onemocnění. Staří Římané pak používali med zejména pro kosmetické účely. Čínská medicína využívá med po mnoho tisíciletí – takže způsobům jeho použití se zde meze nekladou. Ovšem úplně nejbohatší historie o využívání medu je ve starověkém Rusku.

Ve 12. století se objevil dokonce rukopis “O medu” od vévodkyně Evlampie, který obsahoval stovky léčivých receptů pro použití medu. Ještě za první světové války se med používal k ošetřování ran. Ovšem s příchodem antibiotik bylo využívání medu na nějaký čas utlumeno. Díky současnému výzkumu se med dostává opět do středobodu dění, neboť byly objeveny jeho silné antioxidační vlastnosti. Ale vždyť to věděli už naši předci, že med má opravdu účinnou léčivou sílu. Nyní si tedy pojďme promluvit o masážích.

Co Vás čeká při medové masáži

Před samotnou medovou masáží se na tělo nanese menší množství zahřátého sezamového oleje, aby se kůže připravila na vstřebávání výživných látek z medu a zároveň na vylučování škodlivých látek z těla.Při medové masáži se používá zahřátý med, je totiž mnohem příjemnější než med studený, lépe pronikne do kůže, zahřeje ji a vyživí. Teplý med se nalije nejprve na místa, která jsou masírována (obvykle se jedná o reflexní body na zádech). Pomocí speciální techniky se podpoří činnost vnitřních orgánů a obnoví se jejich přirozená detoxikační schopnost. Jak se tělo během medové masáže zbavuje odpadních látek, mění se také konzistence medu. V průběhu medové masáže se pomalu mění struktura i barva medu v závislosti na druhu a množství vylučovaných toxinů. Pokud je tělo hodně zaplaveno toxickými látkami, bude med po medové masáži vypadat téměř jako rozžvýkaná žvýkačka. Pokud jste nevěřili, že by se právě ve Vašem těle nacházelo takové množství škodlivin, můžete se sami přesvědčit. Zbytky medu pak masér setře ubrousky a nakonec vlhkým ručníkem.

Proč se při medové masáži nesmí vynechat záda?

Díky velké ploše a blízkosti všech důležitých vnitřních orgánů jsou záda dokonalým místem pro vytažení škodlivých látek z těla. Med odstraní toxické látky z hlubokých tkání podél páteře a vstřebá je do sebe.Masáž zad trvá v průměru okolo třiceti minut. Pokud chcete ulevit celému svému lymfatickému systému, pak se provádí medová masáž zad, ramenou, rukou a nohou. Tato masáž se navíc doporučuje lidem, kteří bývají často vyčerpaní, mají bolesti zad, či trpí stresem.

Regenerační účinky medové masáže

Kleopatra dobře věděla, proč do koupele přidávat med. Účinky medové masáže můžete pocítit prakticky ihned. Po medové masáži je kůže hladká a krásně jemná, navíc voní sladce jako med. Zklidní se celý nervový systém, zvýší se tok lymfatického systému, zlepší se metabolismus, odstraní se toxiny a soli… Medová masáž také zvyšuje imunitu a podporuje schopnost organismu se čistit. Medová masáž výrazně zlepšuje krevní oběh, a to i v hlubších vrstvách pokožky.

Jaký med se používá při medové masáži

Základem medu jsou tzv. jednoduché cukry. Med obsahuje dlouhý seznam vitaminů a minerálů, jakými jsou například vitaminy A, C, D, K, E, B (B1, B2, B6, B12),… vápník, draslík, fosfor, sodík, železo, hořčík, křemík… I přes to všechno záleží na tom, jaký druh medu je zvolen pro medovou masáž. Med, který se dá běžně koupit v obchodě většinou není kvalitní a může vyvolávat alergické reakce. Kvalitní med se pozná tak, že celkem rychle zkrystalizuje a má charakteristickou vůni. Také barvy medu se liší, podle toho z čeho byl vyroben. Žlutý luční med se více hodí k medové masáži.

Jak často chodit na medovou masáž kvůli detoxikaci

Frekvence detoxikace je velice individuální. Pokud je tělo velmi zaneseno toxickými látkami, pak se doporučuje chodit na medovou masáž přibližně 2x za týden. Pokud nemáte žádné vážné problémy, stačí medová masáž jednou měsíčně.

Medová masáž a hubnutí

Medová masáž je vhodná pro redukci váhy a tvarování postavy. Masáž okysličuje a zásobuje svaly a pokožku živinami, minerály a vitaminy. Med uvolňuje toxiny a tuk usazený v podkoží a prokrvuje pokožku a urychluje její metabolismus.

Jaké účinky má medová masáž?

Medová masáž se používá v rámci prevence i léčby u stresu a vyčerpání.
Medová masáž detoxikuje a pomáhá vytvářet pozitivní energii.
Medová masáž podporuje správnou termoregulaci pokožky.
Medová masáž uvolňuje napětí v těle a snižuje únavu.
Medová masáž snižuje bolesti hlavy.
Stimuluje imunitní systém, léčí nachlazení a kašel.
Medová masáž je vhodná je u ochablých svalů, výrazně zlepšuje pevnost kostí.

Medová masáž navrací pokožce pružnost a správný vzhled.
Medová masáž podporuje lymfatický oběh a krevní oběh. Medová masáž se proto doporučuje u celulitid.
Medová masáž odstraňuje únavu a posiluje smysly, působí proti depresím.
Medová masáž podporuje činnost vnitřních orgánů. Navozuje omlazení organismu.

Nedoporučuje se v těhotenství, při vysokém očním tlaku, při akutním onemocnění, alergii na med a po infarktu a mrtvici.

Namasté, Indie

Namasté, Indie

Indie je země velkých kontrastů a také velké svobodné demokracie. Je pravdivé tvrzení, že ti, kteří v Indii najdou sami sebe, by se druhý den nejraději vrátili domů. Neboť styl života zde je od ...
Svaté Varanásí

Svaté Varanásí

Indie je místo kontrastů, zejména rozdíly v životní úrovní obyvatel. Kontrasty se objevují ale také mezi severem a jihem Indie. Z hlediska historie je zajímavější sever Indie. Výjimečným ...

Odesláno

Děkujeme za odeslání formuláře, budeme Vás co nejdříve kontaktovat.
Nepál – fotogalerie

Nepál – fotogalerie

Další zajímavé fotografie a videa z Nepálu najdete zde.

Program v Nepálu

14-denní program v Nepálu s Davidem Frejem březen 2019 Den 1. 16:10 odlet z Prahy letem Qatar Airways s přestupem v Doha. Den 2.Přílet v 10.30 do Kathmandu, přesun do nedalekého ...

Detoxikace léčivými oleji

Knihu zakoupíte na www.eccevita.cz

Byliny

Byliny

Dr. Frej v TV

Dr. Frej na ČT1 v pořadu Sama doma.

Ájurvédské recepty pro zdraví – ukázky z knihy

[issuu width=670 height=500 autoFlip=true showHtmlLink=false printButtonEnabled=false shareButtonEnabled=false searchButtonEnabled=false backgroundColor=%23222222 ...
Biologické hodiny – ukázky z knihy

Biologické hodiny – ukázky z knihy

Knihu zakoupíte na www.eccevita.cz

Detoxikace pro dlouhý život – ukázky

Knihu zakoupíte na www.eccevita.cz

Zánět skrytý zabiják – ukázky

Knihu zakoupíte na www.eccevita.cz