Ozdravné pobyty

Striktně terminologicky, detoxikace je léčba lidí závislých na drogách a u alkoholiků. Toxiny jsou látky produkované bakteriemi. Detoxikace jako taková probíhá v našem organismu, zejména v játrech a ve střevech. Správně by se měla detoxikace nazývat zevní podpora detoxikace v našem těle, což je zcela zásadní věc, prokázaná i vědecky, protože naše imunita a orgány jako játra jsou vystaveny a přetíženy z chemického stresu z chemických toxických látek kolem nás. Pro zjednodušení tedy tuto zevní podporu detoxikace, kterou provádíme na pobytech, nazýváme jen detoxikace s přihlédnutím s tím, co jsem právě uvedl.

Po detoxikaci se metabolismus a trávení zlepší, obnoví se zdraví, smyslovým orgánům se vrací vitalita, zpomaluje se stárnutí a nemoci vymizí. (Citát ze starodávného spisu.)

Na jaké pobyty se můžete přihlásit

Detoxikace a omlazení celého organismu provádíme pobytově ve skupinách max. 9-10 osob (na jaře, v létě a na podzim) v Krkonoších (Čistá u Vrchlabí).

Tato detoxikace nebo regenerace zahrnuje individuálně stanovenou stravu podle konstituce a zdravotního stavu, některé vybrané procedury (podle druhu pobytu, všechny procedury nejsou na všech pobytech) jako celotělové masáže s použitím rostlinných olejů, saunu, očista nosu a uší k pročištění nervového systému či proceduru Širodhara, při níž nepřetržitý proud teplého bylinného oleje teče jemným pramínkem na čelo.

U pobytů doporučujeme plnou penzi z vegetariánské kuchyně (není v ceně kurzovného - viz přihláška), z větší části se vaří z biopotravin velmi chutná strava. Na většině pobytů se cvičí též ranní jóga a protahovacé a dechové cvičení, meditace, odpolední obilná káva nebo čaj a přednášky.

Provádíme pobyty 10-denní kompletně detoxikační, týdenní regenerační omlazující pobyt, pobyt se zaměřením na detoxikaci jater a imunitu, pobyt detoxikační zaměřený na na játra a stres a intenzivní detoxikaci.

Podrobné informace najdete v rubrikách k jednotlivým pobytům v levém menu.

Otázky a odpovědi

Otázky a odpovědi k pobytům najdete zde.