Procedury na pobytech

Následující přehled procedur se týká základních (obsažených v ceně pobytu a také doplňkových, které lze objednat za příplatek). Výběr a vhodnost procedur se konzultuje s lékařem podle zdravotního stavu.

Jen některé masáže a procedury se vyuřívají na pobytech, podle typu pobytu. V případě nejasností prosím zavolejte nebo napište na katka@advana.cz, tel.604960838.

Osobní konzultace (zkrácená, vztahuje se jen k detoxikaci, nenahrazuje plnohodnotnou konzultaci)

Osobní konzultace na počátku pobytu (15 minut) zahrnuje zhodnocení stavu pulzovou diagnostikou, vyšetřením jazyka, vážením, měřením krevního tlaku, případně zhodnocením krevních testů (které budete mít s sebou) apod.

Vhodným opatřením (stravou, bylinami, detoxikací, životosprávou) lze zabránit projevení nemoci včas a uvést organismus opět do rovnováhy. Závěrečná konzultace (10-15 min) zahrnuje doporučení k regeneraci po pobytu (nikoli řešení zdravotního stavu) po návratu domů, včetně případného předepsání vhodných bylin. O konzultacích, které lze objednat zvlášť, zde.

Širodhara

V sanskrtu (staroindickém jazyku) znamená širo = hlava a dhara = tok. Při této několik tisíc let staré léčebné metodě teče tenkým pramínkem tekutina (nejčastěji teplý léčivý olej) ze speciální nádoby na čelo. V Ájurvédě se považuje za jednu z omlazovacích a pročišťovacích procedur, používá se u mnoha nemocí. Z těla se vylučují nahromaděné toxiny, způsobující nemoci a zároveň se vyživují tkáně. Širodhara posiluje organismus. 20-25 min.
Širodhara se provádí jen na 10denním pobytu a dva dny na pobytu zaměřeném na játra, neprovádí se na intenzivní detoxikaci.

Celotělové masáže

Masáže mají relaxační, regenerační účinek. Rozeznáváme přes 70 druhů masáží (hlava, obličej, celé tělo, lokální masáže atd.). Přírodní medicína doporučuje masáž celého těla pro posílení zdraví a pro prevenci nemocí.

Pokožka je největším orgánem člověka. Tisíce nervových zakončení ji spojují se všemi orgány a tkáněmi těla. Masáž má výborný účinek, protože spíše než na techniku a tlak se soustřeďuje na marma (akupresurní) body a individuální přístup s použitím vhodných léčivých olejů a bylin. Teplem oleje a jemnou masáží se otevřou kanálky, takže se vylučují nahromaděné toxiny a navozuje se detoxikace organismu. Tím navozuje v těle rovnováhu a odstraňují blokádu např. při bolestech zad.

Nejen celková, ale také lokální masáž má své hluboké a silné účinky. V takových případech se masáž stává speciální krátkodobou léčebnou terapií. Pro takovou masáž se připravují speciální masážní oleje s přídavkem bylin a přírodních produktů.

Hlavními cíli masáže jsou podpora vyloučení toxinů a odpadních látek, pročištění, regenerace a udržení síly a energie. Masáže kromě jednoho dne po detoxikační dnu, kdy jsou 30minutové, trvají přibližně 45 minut. Časově delší masáž (placená) se provádí na přání individuálně. Po masáži následuje sauna.

Očista nosu a uší

Nos je cestou k vnitřnímu uzdravení. Léčivé látky se aplikují nosními cestami a působí příznivě na mysl. Tato metoda se používá u obtíží od ramen nahoru k hlavě, krku, nosu a dutinách. Speciální bylinné oleje se aplikují do nosu, podle našeho doporučení. Po nahřátí obličeje  a masáži obličeje se vleže aplikuje malé množství speciálního přírodního oleje do každé nosní dírky případně uší. Pak se vdechuje jemný kouř z jáhel. Procedura trvá cca 15 min

Koupel očí

Při této možnosti se provádí koupel očí. Očím se uleví a dodá se jim svěžest a lesk. Vhodné při únavě očí z televize, počítače, suchosti očí, pálení očí. 15-20 min.

Procedura na bolest zad

Aplikace speciálního oleje na oblast zad, které je bolestivé. Vhodné u ztuhlosti, revmatismu, spasmů, bolestí zad a v kříži. Nejedná se o masáž, o prohřívání. 40 min.

Čakra basti

Harmonizuje životně důležité centrum kde se stýká 72000 kanálků. Pozitivně ovlivňuje trávící systém, vstřebávání a uvolňování hluboce usazených emocí. Vhodné u dráždivého tračníku, nadýmání, nechutenství, zácpě, bolestí břicha. 30 min.

Kurz vaření

Hodinové teoretické proškolení zdravého a chutného vaření.

Masáž záda + krční páteř

Masáž zaměřená na uvolnění u bolestí zad, krční páteře a zádových svalů. 30 min.

Masáž hlavy

Masáž hlavy dokáže při jejím správném provedení nahradit masáž celého těla. Masáž začíná v oblasti spánků, postupuje se středem hlavy směrem do středu vrcholu hlavy, následuje masáž obličejové části včetně ušních boltců. Pokračuje masáží celé plochy vrchní části hlavy se současným vtíráním oleje do vlasové pokožky. Ideální při stresu, oslabené imunitě, migrénách, stimuluje nervový a lymfatický systém, vhodné u padání vlasů. Uvolňuje též bloky v ramenním vazivu. Celkově působí revitalizačně. 30 min.

Ájurvédská masáž chodidel

Využívá reflexní body na chodidlech. Dochází k přirozenému odtoku lymfy. 30 min.

Omlazující maska na obličej

Aplikování speciálního ájurvédského bylinného prášku smíchaného s mlékem s následnou masáží obličeje. Omlazuje a regeneruje pleť, působí proti vráskám. 20 min.

Olejová masáž s masáží lávovými kameny

Po celotělové olejové masáži se rozmístí rozehřáté kameny v oblasti páteře od šíje ke kostrči, dalšími kameny je krouživými pohyby masírována oblast bederní. Dochází k maximálnímu uvolnění ztuhlosti zad, prohřátí a hluboké relaxaci. 45 min.

Další masáže pak lze objednat na pobytu.