Jednou z nejpopulárnějších a samozřejmě nejoblíbenějších masáží je ájurvédská masáž celého těla Abhjanga. Při celotělové ájurvédské masáži se masér věnuje každé části těla tak dlouho, aby byla zajištěna dokonalá harmonizace toku energie v celém těle.

Pravidelně prováděné ájurvédské masáže Abhjanga jsou nejen velmi osvěžující, neboť Vás odvedou od každodenního stereotypu, ale také silně omlazující – při ájurvédské masáži se totiž výživnými oleji rozhodně nešetří. Podle ájurvédské medicíny dokonce dostávají ájurvédskou masáž celého těla matky po porodu, a to pravidelně po dobu několika dní.

Jemná technika ájurvédských masážních tahů dokáže prostřednictvím teplého sezamového oleje zmírnit poporodní bolesti i deprese a pomáhá při rychlém zotavení.

Na co se při ájurvédské masáži celého těla těšit

Protože jsou špičky prstů na nohou nejvzdálenějšími body těla od srdce, začíná ájurvédská masáž Abhjanga právě od nohou, aby se podpořil správný tok energie v celém těle. Na tělo se nejdříve nalije zahřátý bylinný olej a ten se pak jemnějšími pohyby vmasíruje do nohou, zad, ramenou, rukou, krku, obličeje, a také bříška a dekoltu. Masér se bude věnovat všem zákoutím Vašeho těla – uši nevyjímaje.

Ájurvédská masáž Abhjanga má být uklidňující, nikoliv stresující, či nepříjemná, proto se Vás masér samozřejmě zeptá, jestli nechcete vynechat některou část těla – například zadeček. Ájurvédská masáž celého těla Abhjanga dokáže zastínit leckterou jinou masáž – liší se originalitou, rozsahem a také kvalitou provedení. Při ájurvédské masáži jde o uvolnění a předání energie, nikoliv o nějakou rutinu, při které masér pedantsky dohlíží na to, aby jeden sval byl masírován 5 minut, nějaká část těla stlačena 10x s dvou sekundovým intervalem… Naopak, ájurvédská masáž se přizpůsobuje Vašemu tělu, ne nějakému předem naučenému rozvrhu a právě tím získává na oblíbenosti. Průměrně si můžete vychutnávat ájurvédskou masáž celou hodinu a půl.

Olejová ájurvédská masáž celého těla Abhjanga prospívá zdraví

Během ájurvédské masáže Abhjanga vystřídá masér desítky různých pohybů, díky kterým pokožka lépe vstřebá veškeré prospěšné látky ze zahřátého sezamového oleje. Kromě příjemného pocitu, který se Vám během ájurvédské masáže Abhjanga bude rozlévat po celém těle, se můžete těšit také na to, jakým nenáročným způsobem můžete během chvíle zlepšit celkový stav své pleti.

Ájurvédská masáž celého těla Abhjanga dokonale prokrví každou část těla, zklidní mysl, pomůže tělu při detoxikaci a zvýší imunitní systém celého organismu. Při ájurvédské masáži dochází k uvolnění ztuhlých svalů a zmírňuje se bolest svalů i kloubů. Ájurvédskou masáží můžete dosáhnout také kvalitnějšího spánku, či lepší činnosti orgánů.

Říká se, že ájurvédská masáž Abhjanga dokonce prodlužuje život, protože zpomaluje proces stárnutí.

Ájurvédská masáž Abhjanga, aneb proč se masíruje celé tělo

Kůže je orgán, ale na rozdíl od ostatních orgánů je vidět. Navíc dokáže na první pohled odhalit náš zdravotní stav. Mimo jiné je pokožka schopná přijímat veškeré výživné látky, které pak blahodárně působí na celý organismus. Právě proto se Abhjanga věnuje celému tělu, neboť ví, že i ta nejmenší část našeho těla potřebuje výjimečnou pozornost a péči.

Je možné, že pro mě celotělová ájurvédská masáž není vhodná?

Pokud máte jakékoliv zdravotní potíže, oznamte je masérovi ještě před ájurvédskou masáží. Pokud byste náhodou zapomněli, masér se zeptá sám. Jestliže trpíte bolestí v určitém místě na těle, ájurvédská masáž může dané místo vynechat. Pokud trpíte těžší cukrovkou, celotělová ájurvédská masáž není doporučena.

Je to ovšem individuální, některým lidem se nedoporučuje ájurvédská masáž vůbec, u jiných stačí vynechat oblast zad. Vše byste měli nejdříve konzultovat s lékařem. Ájurvédská masáž Abhjanga se také nedoporučuje těhotným ženám, zejména pak v prvním trimestru.

Použití ájurvédských masážních olejů

Pro celotělovou ájurvédskou masáž se používá speciální masážní bylinný olej, lisovaný za studena.Masážní bylinný olej se ručně vyrábí a je kombinací olejů s bylinnými extrakty pro navození rovnováhy. V oleji se nachází například santal, ájurvédské byliny a kafr v základu, který tvoří sezamový olej.

Bylinný olej má prospěšné antioxidační vlastnosti, výborně vyživuje kůži a také pomáhá chránit pokožku před vnějšími vlivy. Zahřátý olej navíc lépe pronikne do pokožky, takže omlazující účinky ájurvédské masáže Abhjanga jsou znatelné prakticky ihned.

Po ájurvédské masáži celého těla přichází relaxace

Po masáži Abhjanga je dobré nechat olej na pokožce co nejdéle, aby kůže zvládla vstřebat co nejvíce výživných látek. Olej začíná vnikat pod pokožku po dvou až třech minutách. Optimální je si po masáži na chvíli lehnout do parního bylinného boxu, čímž se toxiny účinně otevřenými kožními póry vyloučí. V každém případě je vhodné ponechat olej působit nejméně 30 minut na pokožce, čím déle pak po masáži odpočíváte, tím hlouběji tyto látky dokáží proniknout do těla. Pro relaxaci můžete využít speciální relaxační místnost, ze které je to už jen pár kroků ke sprše.než se k omytí ponoříte do teplé vodní koupele nebo se osprchujete. Čistá horká voda obvykle dokáže olej odstranit; při silném ochlupení je ale někdy nutné i mýdlo. Zde Ájurvéda doporučuje různé druhy mýdla dle konstitučního typu a druhu pokožky. Všechna mýdla jsou vyrobena na čistě rostlinném glycerinovém základě s ajurvédskými bylinami a bez konzervantů (k dostání u nás).

Jak často můžu chodit na masáž celého těla Abhjanga?

Masáž celého těla Abhjanga se doporučuje jednou za 14 dní, aby se tělo po celou dobu udrželo v harmonii. Pokud ovšem tělo vyžaduje zvýšenou pozornost, pak se masáž Abhjanga může provádět častěji.

Namasté, Indie

Namasté, Indie

Indie je země velkých kontrastů a také velké svobodné demokracie. Je pravdivé tvrzení, že ti, kteří v Indii najdou sami sebe, by se druhý den nejraději vrátili domů. Neboť styl života zde je od ...
Svaté Varanásí

Svaté Varanásí

Indie je místo kontrastů, zejména rozdíly v životní úrovní obyvatel. Kontrasty se objevují ale také mezi severem a jihem Indie. Z hlediska historie je zajímavější sever Indie. Výjimečným ...

Odesláno

Děkujeme za odeslání formuláře, budeme Vás co nejdříve kontaktovat.
Nepál – fotogalerie

Nepál – fotogalerie

Další zajímavé fotografie a videa z Nepálu najdete zde.

Program v Nepálu

14-denní program v Nepálu s Davidem Frejem březen 2019 Den 1. 16:10 odlet z Prahy letem Qatar Airways s přestupem v Doha. Den 2.Přílet v 10.30 do Kathmandu, přesun do nedalekého ...

Detoxikace léčivými oleji

Knihu zakoupíte na www.eccevita.cz

Byliny

Byliny

Dr. Frej v TV

Dr. Frej na ČT1 v pořadu Sama doma.

Ájurvédské recepty pro zdraví – ukázky z knihy

[issuu width=670 height=500 autoFlip=true showHtmlLink=false printButtonEnabled=false shareButtonEnabled=false searchButtonEnabled=false backgroundColor=%23222222 ...
Biologické hodiny – ukázky z knihy

Biologické hodiny – ukázky z knihy

Knihu zakoupíte na www.eccevita.cz

Detoxikace pro dlouhý život – ukázky

Knihu zakoupíte na www.eccevita.cz

Zánět skrytý zabiják – ukázky

Knihu zakoupíte na www.eccevita.cz