Zkušenosti našich klientů s léčbou.

Alergie, poruchy imunity, únava

Byla jsem u Vás 2x na konzultaci, silná alergička, astmatička, pořád nemocná, 10x do roka antibiotika, nejprve jsem začala brát noni, imu-help, upravil jste mi jídelníček. Nyní jsem byla u svého lékaře na alergologii, který mi dělal kontrolní vyšetření a byl zcela vykolejen, když  všechny výsledky v pořádku, plíce čisté.

J.Š., Děčín

Po detoxikačním pobytu mi po 30 letech zmizela senná rýma.

Viliam S., Bratislava

Pan Frej, zdravim Vas! Po konzultacii v Bratislave a vyuzivani doporucenych preparatov sa citim dobre, vyhovuje mi aj preparatov.

Blanka K., Bratislava

Pravidelně beru předepsané bylinky a držím se režimu, který mi vyhovuje. Nemá zvýšené teploty ani únavu.
Michaela K, Bílovice

Za 6 mesicov sa mi znížila veľ ká únava, tiež tres, teraz možem fungovať v robotě, značný stres trvá, ale to už musím vyriešiť ama.

Miriam A., Stupava

Rok se léčím u dr. Freje. Přišla jsem s velkou únavou, návaly horka a pocením. Musím říci, že se mi únava zlepšila o 809%, již jsem schopna i sportovat. Pocení se objevuje jen při větší námaze, pocity horkosti nejsou.
Alena S., Říčany

Pomocí úpravy jídelníčku, který dodržuji asi na 80 %, zmizely opakovaná nachlazení, únava je již přirozená vzhledem k mému větším u pracovnímu vytížení, nikoli tak velká a dlouhodobá jak dříve.

Ondřej P., Praha

K dr. Frejovi som prišla s vyčerpanosťou a únavou. Po zmene stravy a užívaní niektorých bylinných prípravkov sa mi únava takmer neobjavuje, Len pri veľkom strese. Potrebujem vyriešiť nízky tlak.
Marína T., Bratislava

Po roce léčby se mi výrazně zlepšila imunita, takže se už neobjevují nachlazení a chřipky. I zalehlost v uších je menší. Cítím se dobře, trochu jsem polevila ve stravě, což bývá, pokud se člověku udělá dobře. Na stravu se proto musím dávat větší pozor.
Marie B, Pelhřimov

Dobrý deň, v prvom rade Vám ďakujem za pomoc. Bola som u Vás na vyšetrení
6.8. , zistili ste mi toxíny a problémy hlavne s pečeňou. Odkedy beriem
lieky,cítim sa oveľa lepšie, skutočne takmer nie som unavená, som plná
energie, hoci idem aj neskôr spať a skoro vstávam, vôbec mi to neprekáža
ako predtým. Proste obrat o 180 stupňov.
P.S., Bratislava

Moje máma volala, že má pro mě dobrou zprávu, že existuje “nějaká ajurvéda”, a že je to, to co mně pomůže od mých problémů, které se táhly už šestý rok. Naprosto bez zájmu jsem jíto odkývala a dál si domlouvala operační zákrok. Slíbila jsem jí, že za penem doktorem půjdu na konzultaci a uvidím co a jak.
Naprosto skepticky jsem vpochodovala do ordinace, po určení nějaké konstituce a stanovení diagnózy panem doktorem, že mám problémy s plícema a játry jsem si o tom myslela své. Jen mě udivilo, že mě poprvé do ničeho doktor nenutil. Byla mi sdělena doporučení, kterými se mám řídit, lehce upravit jídelníček a udělat si “očistnou kůru organismu”. Nijak jsem z toho nebyla nadšená a velký dojem “nějaká ajurvéda” na mě neudělala. Přijela jsem domů a jen tak jsem si řekla, že se nainternetu musím podívat o co se to vlastně jedná. A v tom mě to chytlo. Začlo mi vše najednou dávat smysl.
Proč nemám jíst čerstvou zeleninu v zimě, proč zařadit do jídelníčku luštěniny a obiloviny apod. Vzpomněla jsem si, že takto nějak jsme jídávali u mé prababičky. Začala jsem číst jednu knížku za druhou. Postupně přecházet sama i má rodina na ajurvédské principy ve stravování a u toho užívat bylinné preparáty od pana doktora.
Mimochodem tolik certifikátů jsem ještě k žádným vitamínům nikdy neviděla, tak jako u těchto přípravků, které jsou opravdu certifikované. Věřte, nevěřte po 1 měsíci mi stačilo aplikovat nosní kapky 2x denně. A po 2 měsících jsem je visadila úplně.
Pochopila jsem, že ty moje 6 let trvající problémy opravdu souvisely s játry. A že pročištění organismu a celkově změna životního stylu v souvislosti s ajurvédskými principy mi nesmírně pomohly.
Věřím, že je to až k nevíře, ale je to opravdu pravda. Jsem teď nesmírně spokojená, že teď i já mohu vést plnohodnotný život a na 100% se věnovat svým dvoum dcerám, aniž bych musela myslet podvědomě na to, že pokud se vzdálím dýl, než na 2-3 hodiny a zapomenu si sebou vzít kapky, tak se mi opět bude špatně dýchat.
Ještě jednou velice děkuji panu doktorovi Davidu Frejovi, za to co dělá a jak to dělá. Kdo máte jakékoliv pochybnosti, tak vám doporučuji: prostě to zkuste a za 3 až 6 měsíců vám bude určitě líp.
Monika S., Pelhřimov

U dr.Freja se liečim rok a za ten čas se mi zmenil pozitivne metabolismus, ale hlavně som sa zbavila liekov na alergiu. Ani chorá nebývam. Mám jisté problémy s váhou, ale následkom nedisciplinovanosti.
L´udmila M., Košice

Po několika měsících léčby se mi výrazně zlepšil stav co se týká alergií, bez léků již přetrvává jen rýma. Zmizela únava a podařilo se mi přestat brát antidepresiva. Psychicky jsem na tom dobře, potřebuji ještě přidat v jídelníčku, ale změna je velká.
Zuzana S., Praha

Moje problémy- třes končetin, a velká únava. Mela sem též oslabenou imunitu. V současné době mi jídelníček a byliny pomohly překonat velkou únavu, imunita se posílila, a třes se zmírnil. Jako vedlejší účinek se mi i mírně snížila váha. Při častějším porušování jídelníčku vidím, jaký má vliv strava na moje zdravotní potíže.
Miriam A., Bratislava

Po několikaměsíční terapii se mi výrazně zlepšil stav, alergie odezněly, nemám rýmu a léky nepotřebuji. Snažím se řídit jídelníčkem podle doporučení a užívám Imuhelp a Amalaki.

Po půlroční léčbě se podstatně zvýšila imunita (i na základě laboratorních testů), upravila se funkce plic, nyní již bez antibiotik, které jsem předtím brala často. Únava vymizela, stejně tak pocení a návaly horka.
Alena S., Říčany

Cukrovka, vysoký krevní tlak

Po polročnej terapii se mi podarilo snížiť krvný tlak k norme a cukor se znižuje na velmi prijatělnú úroveň. Je to otázkou stravy a bylinných prípravkov.
Vladimír H., Bratislava

Znatelné zlepšení zdravotního stavu, především hypertenze na 125/85, zlepšení funkce prostaty (vysadil jsem lék), zjevné snížení váhy.
Očekávání poklesu váhy, zlepšení cukrovky, hypertenze, optimismus do budoucna. Děkuji.
Josef Š., Praha

Cholesterol, metabolismus, játra

Od januára som upravila stravu a užívam byliny na pečeň LKC a Imuhelp. Teraz sa výrazne znížila únava, Jeden rok som mala zvýšené pečeňové testy, bez známej príčiny. Posledné výsledky v júni ukazujú na úplne normálne pečeňové testy.
Marcela D., Bratislava

Po několika měsících jsem si nechal zkontrolovat jaterní testy které byly zvýšené. Jaterní enzymy ALT a AST, jen bilirubin zatím zůstal na vyšších hodnotách.
V., Brno

U dr.Freje jsem byla před 3 měsíci. V krevních testech mám vysokou hodnotu kyseliny močové a tuků a cholesterolu. Začala jsem užívat LKC a Triphalu na detoxikaci a urychlení metabolismu. Stravu se mi podařilo upravit zatím jen částečně. Subjektivně se mi ale snížila únava téměř okamžitě, klouby bolí již málo. Nejsou už oteklé.
Ladislava R., Dvůr Králové

Sděluji , že po 3 měsících jídla,pití a režimu dle doporučení se mi cholesterol upravil ze 7,2 na 5,4, zhubla jsem 4 kg a cítím se dobře. Renée Bílková

Po užívání bylinných tobolek se mi upravily všechny problemy, dokonce se mi snizil i cholestero. Dnes jsem byla pro výsledky testu. Z 7,9 se mi snizil na 6,8. Obvodni lekar se uz nenamahal mi nutit leky na snizeni cholesterolu.
Dana D., České Budějovice

Musíme se podělit o radost. Dnes jsme byli pro laboratorní výsledky manžela.Glykemie 5,74mmol/l (mírně nad hranicí 5,6), v listopadu 8,36.Triacylglyceroly 1,62 mmol/l,(ref.interval je 0,1-2,1, v listopadu 4,6. Za tu krátkou dobu se to zdá být až neuvěřitelné. A váha jde také dolů, asi o 7 kg. Cití se fit a čilý. Děkujeme!
Rodina Š., Praha

Mé problémy s metabolismem a nadváha se upravují, za půl roku jsme zhubla 10kg. Netrpím ani zácpou. Podle ultrazvuku za půl roku užívání přípravků na játra Imuhelpu a LKC se játra (tukovatění) výrazně zlepšilo.
Jana S., Praha

Po Vaší návštěvě jsem užívala tablety Triphala a LKC. Cítila jsem se lépe, přebytečná kila spadla a i cholesterol se mi zlepšil. Po přechodu byl cholesterol muj velký problém, (naměřeno 7), po půl roce užíváni Vašich přípravků mám cholesterol 6.
Dana D., České Budějovice

Pod jednoroční terapii se mi podařilo úpravou stravy a bylinami upravit zvýšené jaterní testy k normě.
Dana R., Ústí

Po čtyřměsíční terapii úpravou stravy a bylinami se výrazně zlepšil cholesterol na 5,4 a snížil se špatné cholesterol a zvýšil propěššný cholesterol v těle.
Jitka P., Praha

Za rok léčby u dr.Freje se mi poprvé po deseti letech upravily jaterní testy na normální hodnotu.
Věra F., Praha

Klouby

Po necelých 3 měsících mě přestaly bolest kolenní klouby – musela jsem ale vyloučit svá oblíbená rajčata a brambory a dodržuji z větší části jídelníček. Beru bylinné přípravky pravidelně a také močové infekce se už neopakují.

Naděžda V., Praha

Poprvé za několik let cítím úlevu v kloubech po mírné úpravě stravy, ale pomáhají mi z velké části bylinné přípravky, zejm. Flexibility.
Milan H., Praha

Dnes mi lékař ortoped potvrdil, že se mi výrazně zlepšil stav nekrozy hlavice stehenní kosti. Zlepšení přisuzuji roční léčbě v centru dr. Freje založené na kombinaci bylin, zlepšené životosprávy a stravy.
Michal K., Praha

Mé dlouhodobé potíže a zejména bolesti s artrózou 2.-3.stupně neustupovaly až nyní, kdy po roční léčbě bolesti zcela vymizely. Zaměřila jsme se na stravu, kterou jsem upravila dle doporučení a k tomu užívám byliny.
Olga M., Brno

Zcela mi při používání doporučených bylinek zmizela bolest krční páteře. Hubnutí se mi zatím nedaří, asi zatím nejsem schopen dodržovat doporučený jídelníček.
Alois P., Praha

V lednu jsem dostala jídelníček a bylinky na celkovou očistu. Celkově mám nyní v červenci lepší pocit, též bolest zad polevila (cvičím také jogu, která mi pomáhá). Zlepšila se také menstruace.
Monika P., Ústí nad Labem

Po několikaměsíční léčbě mě přestaly bolet klouby a podle vyšetření výrazně ustoupily zánětlivé změny v kloubech ověřené i na rentgenu.
Věra S., Praha

Kožní nemoci

Za rok liečby se mi pri dodržovaní jedálnička neobjavujú zažívacie problémy. Akné sa vylepšilo o 70%.
Andrea B., Bratislava

U dr .Freje jsme upravily životosprávu, výrazně se zlepšily kožní potíže. Krevní tlak se upravil. Zůstává jen alergie, na kterou se zaměříme v budoucnu.
Alena B., Litoměřice

Během 8 měsíční léčby se mi o 70% zlepšila pleť, po aplikaci přípravku Mysteribath a Tarika Akné mi zmizela vyrážka z obličeje, na dlaních a dekoltu.
Helena S., Praha

Za měsíc, kdy jsem změnil stravu, mi až příliš rychle zmizel téměř ekzém z obličeje , na který nepomáhaly žádné masti téměř pět let a snížily se výrazně migrény na polovinu (ze 2-3 měsíčně na jednu).
Milan K., Praha

Pleť se dost vyčistila, únava je téměř minimální, celkově jsem spokojená, zejm. mám radost pro zlepšení pokožky od akné.
Helena B., Praha

Přestože trpím na akné už od puberty, nyní po detoxikační kúře a užívání B skin se mi pleť téměř celá zázračně čistí nemám téměř vyrážku.
Dan Č., Praha

Akné se vytratlo téměř úplně, i když to vyžadovalo téměř rok a půl léčby vnitřní (Bskin, Triphala) i zevní v podobě Tarika Akné..

Ida A., Vídeň

Detoxikační pobyt: zlepšení kožních problémů a bolestí zad. Pobyt: seznámení s milými lidmi, celková regenerace organismu.

Ludmila Š., České Budějovice

Výrazně se mi zlepšila pleť, je to tím, že jsem se začala všímat toho, co jím a piji. Odezněl též premenstruační syndrom a zácpa. Přidala jsme i jednoduché relaxační cvičení. Výsledkem je výrazně lepší zdravotní stav.
Gabriela S., Bratislava

Léčím se u dr. Freje tři měsíce a výrazně se mi zlepšila lupenka na těle. Ve vlasech se mírně zhoršila, očekávám i tady ale postupné zlepšení. 
K.J., Plzeň

Krevní tlak

Tlak je nyní normální, původně 150/90, po půl roce v normě 130/80 a mám více energie.

Iva P., Praha

Tlak sa mi upravil za pol roka zo 155/100 na 130/80.

I.V., Bratislava

Za půl roku mám tlak z původních 170/110 nyní na hodnotě 140/82. Váha mi klesla o 7 kg. Vyžadovalo to změnu jídelníčku, která mi ale vyhovuje.
Josef Ž, Praha

U dr .Freje jsme upravily životosprávu, výrazně se zlepšily kožní potíže. Krevní tlak se upravil. Zůstává jen alergie, na kterou se zaměříme v budoucnu.
Alena B., Litoměřice

K dr. Frejovi chodím rok a pol a upravil sa mi krvný tlak, Neužívam a nepotrebujem lieky na tlak. Cholesterol je v norme, aj pečeňové testy. Podľa očného vyšetrenia sa mi zlepšil aj zrak.
Ján S., Bratislava

Ledviny

Jsme velmi spokojena s léčbou ledvin, kdy jsme s dr. Frejem nastavili v kombinaci s nefrologem terapii tak, že funkce ledvin se výrazně zlepšila a nevyžaduje působen plánovaný chirurgický zákrok.
Věra M., Brno

Menstruace, ženské obtíže

Půl roku od poslední návštěvy u dr. Freje se mi vaginální výtoky z pohledu přemnožení kvasinek objevily, ale již jen jednou. Nemám nyní obtíže, mám více energie.
J.Z., Hradec Králové

Mívala jsem menopauzální příznaky – návaly horka, pocení a pobouzení v noci. V současné době se objeví jen lehké návaly, ale v noci spím už dobře, stejně tak celkově nemám již problémy jako předtím (problémy se stolicí, nachlazení, bolestivé šlachy).
Hana J., Praha

Odstránili se menštruačné problémy a obnovila sa hormonálna rovnováha. 
Alojza D., Bratislava

Migrény

Migrény se vracejí již méně často a s menší intenzitou, z původních až 14 záchvatů měsíčně se za poslední měsíc objevila bolest hlavy jen čtyřikrát. Vyloučila jsem kofein a některé potraviny, ale odměnou je celkové zlepšení.

Marcela S., Trutnov

Trpěla jsem migrénami, úzkostmi, hemoroidy, akné, artroza v palci levé nohy. Od března 2009 jsem začala dodržovat doporučení od dr. Freje. Zpočátku se zdánlivě nic nedělo, pak po 4 měsících začala ustupovat migréna, která zmizela a nyní bolí občas hlava od krční páteře a trvá jen chvíli. Zmizely hemeroidy, bolest v palci, úzkosti a strach se snížil na polovinu. Zmizel tinnitus, zatím zůstává bolest v pravém uchu. Jinak se cítím podstatně lépe, i když si nedám své oblíbené kafe.

Marcela P., Černý důl

Snažím se dodržovat jídelníček podle ájurvédy.Moje migréna je minulostí.
Libor V.

Po 4 měsících se podstatně zlepšila únava (podle mě tím, že užívám Bio-Noni), migrény jsou méně často a už nemusím užívat lék na migrény. Váha ještě nešla v kilech dolů, ale v pase mi ubyl tuk a oblečení je volnější.
Růžena B., Bzenec

Je mi nyní po mnoha letech bolení hlavy a migrén podstatně lépe. Původní frekvence migrén až 17krát za měsíc již se změnila pouze na občasné lehký tlak v hlavě jen jednou za čas.
Z.P., Vrchlabí

Výrazně se mi zlepšily migrény, dříve se opakovaly během měsíce až 7x, nyní 1xza dva měsíce. Moje životospráva není nejlepší, přesto se mi migrény nevrací, ani když už byliny neberu, stejně tak jsem bez zažívacích obtíží. Do budoucna ale je nutné jídelníček zlepšit.
Milena J., Praha

Po tříměsíční úpravě stravy a bylinách se objevila migréna během tohoto období jen jednou.
Martina K., Praha

Dobry den, p. doktor, clovek je uz raz taky, ze ked mi bolo zle ozyvala som sa Vam pravidelne a casto, ale ked je uz cloveku dobre, zabuda…..veru, nechcem to zakriknut a vlastne Vam chcem pripomenut, ze som “ta migrenicka z Kosic” a bola som u Vas na kontorole, ked ste boli v Kosiciach. Vtedy som si velmi zobrala k srdcu, co ste mi povedali a veru od vtedy (14.10.) som mala malu migrenku iba raz (nemusela som zobrat ani tryptan…) , ale to len preto, ze som nevydrzala neochutnat z plnenej kyslej kapusty, ktoru som navarila….kavu som od vtedy tiez nevypila ani JEDNU!
Teda ak nepocitam tu jednu, tak 2,5 mesiaca som nemala migrenu…..co Vy na to?…som dobra, vsak?…ale samozrejme vdaka VAM !!!
….a vlastne uz na niektore jedla ani nemam chut, zvykla som si, ale taky jogurt alebo kyslu smotanu, by som si niekedy aj dala….mohla by som, alebo, co by som mohla pridat?
Dakujem velmi pekne
Vdacna Valeria G., Košice

Migrény se při léčbě u dr. Freje zcela ztratily.
Alena Š., Liberec

Před léčbou jsem měla migrény minimálně 12krát za měsíc, nyní se při úpravě stravy a užívání bylin se bolesti hlavy zmírnily výrazně, za tři měsíce jen 1krát lék na migrénu, za listopad se bolest hlavy objevila 4x, za poslední měsíc se migréna zatím neobjevila.
Simona G., Vrchlabí

Původní migrény, které přicházely několikrát do měsíce, ustoupily po několikaměsíční léčbě u dr. Freje. Nyní odezní lehká bolest hlavy, která se objeví 1xza 2 měsíce, bez léků. Stejně tak zmizely zažívací obtíže a stolice je již podstatně pravidelnější než dřívější zácpa.
Zdeňka S., Žďár n.S.

Svou léčbu u dr.Freje jsem začala v roce 2007. Původní silné migrény se časem ztratily, momentálně mám slabou bolest spíše tlak v hlavě jen asi 1krát za 2 měsíce. Cítím se dobře.
Jitka V,. Tábor

Po třech měsících léčby bylinami a stravou se mi výrazně zlepšila migréna – snížila se četnost a intenzita bolestí hlavy, kdy již nejsem nucen užívat silné léky na bolest ale pouze lehčí analgetika. Se změnou jídelníčku nemám problémy
Lukáš C., Praha

Nadváha

Po detoxikačním pobytu na podzim se mi nyní po půl roce podařilo se dostat na váhu 106 kg z původních 119kg. Snažím se upravit životosprávu, užívám byliny, ale uričou změnu ve stravování jsme musela udělat, ale dne smi to už vyhovuje.

Eva M., Nový Jičín

Som rada, že som schudla, najma v pase. Ešte mi zostava niekolko kilogramov. Ani sa nezadýchávám při chodzi do schodov a zahleněni je menší.
Soňa E., Bratislava

Za rok se mi podařilo zhubnout 17 kg, otoky zmizely, nemám dušnost, ani únavu, nyní vzhledem k stresu a horší životosprávě se váha trochu zvedla, ale vím, že to závisí na mém přístupu k jídlu a váha zase klesne, pokud budu více dodržovat doporučení.
Eva F., Brno

Výrazné změny u mě nastaly za 3 měsíce. Hned druhý den jsem pročetla všechna doporučení a začala měnit způsob vaření a omezení nevhodných potravin. Výsledek: vymizení horkosti, jen mírné pocení, objem břicha ze 115 cm na 107cm, tuk z 46% na 42%, váha z 94kg na 86kg.
Hana H., Pardubice

Pokles váhy z 92 na 83 kg, tuk z 39% na 34%. Subjektivně bez únavy.
Lenka Ch., Praha

Za 3 roky jsem nabrala 18 kg (90 kg) a tuk na 44%. Po roce se mi podařilo zhubnout na 79kg a tuk je 35%. Důležité je, že nemám ani takovou chuť na sladké jako dříve.
Helena K., Praha

Dobrý deň pán doktor Frej. Stále sa držím Vášho predpísaného jedálničku a Vašich rád. Cítim sa veľmi dobre, momentálne som trocha prechladnutý ale inak je to o.k. Skončil som na váhe 107 kg, čo je za necelé tri mesiace celkom slušný výsledok z pôvodných skoro 125kg. Túto váhu si už držím asi desať dní a neako sa jej nechce ísť dolu. Dal som si osobný záväzok , že keď sa opäť osobne stretneme na kontrole 17. októbra chcel som Vás a aj seba potešiť váhou 99kg.

Pavol L., Bratislava

Váha mi klesla z 83 kg na 74 kg při výšce 174cm. Tuk se zmenšil z 38% na 33%.
Jana B., Praha

Změny se projevily již po čtvrt roce: váha původně 86,3kg, nyní 81,2kg; zásobní tuk v těle: původně 43,2%, nyní 39,5%.
Ladislava M., Praha

K panu doktorovi chodím už 3 roky. Mezitím se mi podařilo pomalu zhubnout 15 kg a přestaly mě bolest klouby. tyto zemny nastaly až po delší době, ale nevrací se. Nemám nyní obtíže, jen v životě menší stres jako každý.
Marie F., Praha

Po 3 měsících: úbytek 3kg, tuk ze 45% na 42%. důležité ale je, že mám o číslo menší velikost oblečení a cítím se dobře, lépe se mi dýchá. Vyřadila jsem některé potraviny, které jsme myslela, že mi budou chybět – například jogurty, brambory-a nechybí. Hlavně ale nemám hlad.
Anna R., Lány

Mám těžší cukrovku na inzulinu a nadváhu, ale bylinky a musí říci důsledné dodržování stravovacích doporučení vedlo k zhubnutí 9 kg v průběhu několika měsíců a bez hladovek. Krevní cukr má výkyvy, které se věřím časem zmírní.

Josef P., Česká Lípa

Výsledek mé roční léčby znamenal úbytek váhy 10kg, ale zejména snížení tuku z 39% na 28%. Projevy alergie nezmizely, ale jsou minimální, stejně tak kožní vyrážka.
S.L., Praha

Chcem Vam podakovat, hlasit predbezny uspech a poziadat o doplnujuce informacie.
29. 3. som bola u Vas na konzultacii, s nadvahou a Hashimotovou chorobou – tyreoiditidou. Odvtedy dosledne dodrziavam Vase pokyny a za tie tri tyzdne bez hladu a v pokoji odislo prvych 5 kg! To je skvele, pretoze za poslednych 7 rokov som pribrala 30 kg a z toho posledne 3 kg desivo rychlo za jan – marec 2009. Priberanie sa teda zastavilo a zacal opacny proces. Funguje to!
Irena R., Bratislava

Pokles tuku ze 43% na 38%, pokles váhy z 83,9kg na 75kg za 4 měsíce.
Olga S., Praha

Za tři měsíce jsem na doporučení dr. Freje zhubla 10 kg, vnitřní tuk se mi snížil o 4% pod 40%, Celkově se cítím mnohem lépe. Jídelníček mi vyhovuje, i když první 3 týdny byly náročné. Beze změn ve stravě to totiž nejde.
Lenka Ch., Praha

Přišla jsem k dr. Frejovi pro téměř 140kg nadváhy, pálení žáhy, bolesti, vysoký krevní tlak. Za 8 měsíců jsem zhubla postupně změnou životosprávy a pomocí bylin ze 136 kg na současných 91 kg. Zásobní tuk se zmenšil o 8 procent. Na tlak již beru jen půl tablety z původních třech léků. Zažívací obtíže a bolesti vymizely. Současný režim i vyhovuje a podstatné je, že necítím hlad.
Dr.Jaroslava S., Sokolov

Rád bych Vás informoval o tom, že prozatím se mi daří dodržovat obdržené stravovací pokyny ohledně doporučených a nedoporučených potravin na 100% (s výjimkou obědů v Govindě, kde občas jsou v jídle např. i brambory – ale je jich málo a nic jiného ten den tam, nemají). Akorát ke dni půstu jsem se zatím nedostal. Začal jsem 22. října 2007 a k dnešnímu dni (tj. za 12 dní jsem zhubnul cca o 4 až 5 kg – trochu to kolísá). Původně jsem měl max. až 82,5 kg, nyní mám min. až 77,8 kg. Z tohoto pohledu jsem tedy velmi spokojený. Obecně mi tento druh stravy vyhovuje, takže se ani nijak netrápím. Rovněž dodržuji spánkový režim (včetně hlavy na východ 🙂 Vstávám pravidelně každý den v rozmezí 6.30 a 7h. Myslím, že mi to prospívá.
JUDr. L.S.

Přestože se mi nikdy nepodařilo zhubnout, s dr.Frejem jsme sestavili jídelníček a při užívání vhodných přípravků se mi zatím podařilo zhubnout 7 kg.
Vlasta V., Praha-východ

Můj hlavní problém byla nadváha. Po několika měsících se mi podařilo zhubnout 8 kg, což mi naprosto vyhovuje. Celkově se mi zdravotní stav výrazně zlepšil. Vedlejším účinkem navíc bylo to, ze jsem i přestala kouřit.
Marta G., Praha

Mé problémy s metabolismem a nadváha se upravují, za půl roku jsme zhubla 10kg. Netrpím ani zácpou. Podle ultrazvuku za půl roku užívání přípravků na játra Imuhelpu a LKC se játra (tukovatění) výrazně zlepšilo.
Jana S., Praha

Po 4 měsících se podstatně zlepšila únava (podle mě tím, že užívám Bio-Noni), migrény jsou méně často a už nemusím užívat lék na migrény. Váha ještě nešla v kilech dolů, ale v pase mi ubyl tuk a oblečení je volnější.
Růžena B., Bzenec

Za půl rok, co navštěvuji dr.Freje, jsem začal jíst podle doporučeného jídelníčku, užívám bylinné přípravy a zhubla jsme nejen v kilogramech (12 kg od začátku terapie), ale také zásobní tuk.
Zdena K., Mělník

Po tříměsíční léčbě mi výrazně klesla váha, zásobní tuk a zmizela mi již po měsíci kožní vyrážka, která mě budila a svědila. Dočasně se mi ale zvýšil cholesterol, na druhé straně značně poklesla kyselina močová. Mírně poklesl krevní tlak, i když jsou ještě výkyvy (beru ale dlouhodobě dva léky).
Ivana D., Děčín

Váha se mi snížila o 3 kg, při mém pomalém metabolismu to jde pomalu, ale necítím se nateklá, zmizely otoky prstů a kolen. Cukr se snížil ze 7 na 5,9. Celkově se cítím podstatně lépe.
Jindřiška Z., Děčín

Znatelné zlepšení zdravotního stavu, především hypertenze na 125/85, zjevné snížení váhy.
Uklidnění a odpočinek. Psychické zlepšení – očekávání poklesu váhy, zlepšení cukrovky, hypertenze, optimismus do budoucna. Děkuji.
Josef Š., Praha

Během půlroční terapie jsme zhubla 40 kg přirozeně, bez hladovky, úpravou stravy a užíváním bylinných přípravků. Zmizely zažívací obtíže a též bolesti hlavy. Nyní se mi váha po zimě zastavila, ale těch zbylých několik kilogramů určitě shodím během jara.
Jaroslava S., Sokolov

Za tři měsíce jsem na doporučení dr. Freje zhubla 10 kg, vnitřní tuk se mi snížil o 4% pod 40%, Celkově se cítím mnohem lépe. Jídelníček mi vyhovuje, i když první 3 týdny byly náročné. Beze změn ve stravě to totiž nejde.
Lenka Ch., Praha

Psychické obtíže

Trpěla jsem migrénami, úzkostmi, hemoroidy, akné, artroza v palci levé nohy. Od března 2009 jsem začala dodržovat doporučení od dr. Freje. Zpočátku se zdánlivě nic nedělo, pak po 4 měsících začala ustupovat migréna, která zmizela a nyní bolí občas hlava od krční páteře a trvá jen chvíli. Zmizely hemeroidy, bolest v palci, úzkosti a strach se snížil na polovinu. Zmizel tinnitus, zatím zůstává bolest v pravém uchu. Jinak se cítím podstatně lépe, i když si nedám své oblíbené kafe.
Marcela P., Černý důl

Podařilo se mi přestat brát antidepresiva. Psychicky jsem na tom dobře, potřebuji ještě přidat v jídelníčku, ale změna je velká.
Zuzana S., Praha

Ráda bych Vám poděkovala – dnes jsem u Vás byla poprvé na konzultaci. Kdysi jsem bývala úzkostná, v dětství atd. kdysi. Ještě nedávno jsem se cítila dobře, jen někdy malinko ustrašeně ale to občas potká každého. Navíc s partnerem jsme vyloženě šťastní a tak jsme se rozhodli, že by klidně mohlo přijít miminko. A miminko přišlo téměř okamžitě. Máme z toho radost.
Avšak to jak jsem teď byla párkrát strašně úzkostlivá, nálada šla dolů a nedařilo se to udržet v plusu,mě značně vyděsilo.
Před týdnem jsem se o Vás dozvěděla v knihkupectví a hned jsem získala dobrý pocit.
Dnes jsem u Vás byla a teď mám radost , že jím svá první správná jídla a cítím, že všechno Bude v pořádku. Mockrát děkuji
Kateřina F.

Po několikaměsíční léčbě se cítím velmi dobře. Původní velké psychické obtíže ustoupily, při léčbě antidepresivy a bylinnými přípravky dr. Freje je stav zlepšen v tom smyslu, že jsem schopen řešit problémy, pohybovat se mezi lidmi, což byla předtím výrazná překážka.
Tomáš P., Brno

Roztroušená skleróza

Před rokem mi diagnostikovali roztroušenou sklerózu. Rozhodl jsem se pro alternativní léčbu. S dr. Frejem jsme se domluvili na úpravě stravy, vyloučení zakázaných potravin a užívání bylinných přípravků. Výrazně se zmenšil nepříjemný pcit zvýšené citlivosti dolních končetin, takže mohu už nosit kalhoty bez výraznějších nepříjemností. Na vyšetřeních se stav nemění, je bez atak, celkově stav je stabilizovaný, subjektivně nemám žádné obtíže.
Roman H., SRN

Momentálně se cítím při diagnóze roztroušené sklerózy velmi dobře, bez potíží a atak, kromě léčby od dr. Freje chodím na měsíční infuze do nemocnice, ale stav se zlepšil i podle výsledku magnetické rezonance, kde jsou ložiska menší.
E.Ř., Praha

Na Vaše doporučení dodržuji stravu, užívám bio-noni i pačak a zdá se, že mi moc pomáhají. Hlavně bio-noni. Již nemám problémy s vyprazdňováním a cítím se plná energie. Děkuji za toto doporučení. na podzim přijdu s dalšími výsledky od lékařů, nakolik došlo ke zlepšení.
Taťána Š., Praha

Léčím se s roztroušenou sklerózou. Změna jídelníčku nebyla jednoduchá, některé oblíbené potraviny nemám povolené, ale při tomto onemocnění to jinak nejde. Vsýeldkem léčby u dr. Freje je zmenšení a vymizení některých ložisek při posledním vyšetření magnetické rezonance.
E.R., Praha

Střevní obtíže a nemoci

Mám ulceróznu kolitídu. Po zaradení vhodných potravín a režimu s výplachom 1xt ýždenne sa mi upravila stolica, ktorá je formovaná (predtým hnačky a krv v stolici), subjektivne sa cítim oveľa lepšie. Podl’a posledného vyšetrenia je hrubé črevo stabilizované.
Jaroslav D., Nové Zámky

Trpím Crohnovou nemocí – zánětem střev a léčba stravou spolu s bylinami Šatavari, Flexibility a Bowel care se stav stabilizoval, takže léky na tuto nemoc užívám jen v minimální dávce, která již ani léčebná není.

František Ž., Chomutov

Zažívací obtíže

Moje trápení s bolavým žaludkem a jícnem (podle vyšetření podrážděný žaludek a zánět jícnu) je téměř pryč. Změny v jídelníčku mi nebrání v mé oblíbené práci na zahradě, při které dříve bolel žaludek. K tomu mi pomohly určitě byliny nyní již užívám jen Amalaki. Celkově se cítím nyní bez obtíží.
Jana Ř., Praha

Za rok liečby se mi pri dodržovaní jedálnička neobjavujú zažívacie problémy. Akné sa vylepšilo o  70%.
Andrea B., Bratislava

K dr.Frejovi chodím dva roky. Za tu dobu se mi při dodržování pokynů nevrací zažívací obtíže. Zmizelo překyselení. Též stolice je nyní již pravidelná.
T.H., Praha

Od ledna dodržuji jídelníček a byliny. Zažívací potíže už nemám, stejně tak spím už dobře. J.K., PrahaTakmer mi odzneli žaludočné ťažkosti, ktoré sa objavujú iba pri strese. Tiež sa odstránili menštruačné problémy a obnovila sa hormonálna rovnováha. Astmatické ťažkosti sú dlhodobé a tam je po 3 mesiacoch zlepšenie zatiaľ minimálne.

Alojza D., Bratislava

Dlouhodobé zažívací obtíže zejména nadýmání postupně úplně odezněly, stejně tak pocti těžkosti a ospalosti. Tyto obtíže se vrací, když výrazně porušuji svou životosprávu. V opačném případě jsme bez potíží.

Pavla P., Brno

Za rok a půl léčby se mi stav výrazně zlepšil, zažívací obtíže zmizely. Imunita se posílila natolik, že už nebývám nemocný. Též psychicky se cítím vyrovnaný a lépe reaguji na stres.

Josef B., Písek

Za rok léčby a po úpravě stravy se mi výrazně zlepšilo zažívání. Nadýmání téměř vymizelo. Stolice je nyní normální, zácpou už také netrpím.
Jiří K., Karviná

Po tříměsíční léčbě spojené s bylinnými přípravky a úpravou jídelníčku podle mého metabolického typu zcela vymizely trávící obtíže jako nadýmání a pálení žáhy, dále odvodnění a také se téměř už neobjevuje arytmie, a celkově se cítím dobře.
Zuzana P., Praha 4

Stejně jako migrény zmizely též zažívací obtíže a stolice je již podstatně pravidelnější než dřívější zácpa.
Zdeňka S., Žďár n.S.

Přišla jsem pro zažívací obtíže. Špatně od žaludku, nadýmání….postupnou úoravou stravy bylinnými přípravky se mi podařilo se většiny obtíží již zbavit, pomohla pravidelnost a více vařená strava. Vyloučila jsem škodlivé poitraviny ako uzeniny a omezila mléčnmé výrobky.
Zuzana Ř., Praha

Dieta, kterou jste mi doporučil mi evidentně pomáhá a mé trávení i
vylučování se zlepšuje, děkuji Vám pěkně. Také v osobním životě došlo ke zlepšení.
Viktor D., Praha

Po tříměsíční léčbě se mi postupně upravily zažívací obtíže. Váha sice zatím příliš neklesla (začala jsem ale v zimě), ale subjektivně cítím neporovnatelné zlepšení v trávení a metabolismu. Změna jídelníčku a úprava životosprávy, u mě spíše postupná, dlouhodobá, ale trvalá, kdy se seznamuji s potravinami vhodnými a nevhodnými, stojí za to.
Hana S., Brno

Po několika měsících kdy jsem upravila jídelníček a užívala doporučení přípravky mi zmizely zažívací obtíže, ale hlavně jsme nebyla ani jednou nemocná, předtím jsem trpěla na časté nachlazení. Váha šla dolů jen minimálně, ale je nutné zařadit více pohybu a omezit některé nevhodné potraviny, které jím častěji, např. sýry.
Lucie D., Děčín

Léčím se u dr. Freje tři měsíce. Kromě lupenky se mi navíc zlepšila zácpa, nyní chodím každý druhý den, předtím jen jednou týdně.
K.J., Plzeň

Namasté, Indie

Namasté, Indie

Indie je země velkých kontrastů a také velké svobodné demokracie. Je pravdivé tvrzení, že ti, kteří v Indii najdou sami sebe, by se druhý den nejraději vrátili domů. Neboť styl života zde je od ...
Svaté Varanásí

Svaté Varanásí

Indie je místo kontrastů, zejména rozdíly v životní úrovní obyvatel. Kontrasty se objevují ale také mezi severem a jihem Indie. Z hlediska historie je zajímavější sever Indie. Výjimečným ...

Odesláno

Děkujeme za odeslání formuláře, budeme Vás co nejdříve kontaktovat.
Nepál – fotogalerie

Nepál – fotogalerie

Další zajímavé fotografie a videa z Nepálu najdete zde.

Program v Nepálu

14-denní program v Nepálu s Davidem Frejem březen 2019 Den 1. 16:10 odlet z Prahy letem Qatar Airways s přestupem v Doha. Den 2.Přílet v 10.30 do Kathmandu, přesun do nedalekého ...

Detoxikace léčivými oleji

Knihu zakoupíte na www.eccevita.cz

Byliny

Byliny

Dr. Frej v TV

Dr. Frej na ČT1 v pořadu Sama doma.

Ájurvédské recepty pro zdraví – ukázky z knihy

[issuu width=670 height=500 autoFlip=true showHtmlLink=false printButtonEnabled=false shareButtonEnabled=false searchButtonEnabled=false backgroundColor=%23222222 ...
Biologické hodiny – ukázky z knihy

Biologické hodiny – ukázky z knihy

Knihu zakoupíte na www.eccevita.cz

Detoxikace pro dlouhý život – ukázky

Knihu zakoupíte na www.eccevita.cz

Zánět skrytý zabiják – ukázky

Knihu zakoupíte na www.eccevita.cz