Co je nasja?

Nos je bránou k vědomí a cestou k vnitřnímu uzdravení. Léčivé látky se aplikují nosními cestami a působí příznivě na mysl. Nos je bránou do mozku a našeho vědomí. Léčivé látky se v ájurvédské medicíně aplikují nosními cestami a působí příznivě na mysl. Velké množství toxinů se hromadí v dutinách, krku, nosu nebo hlavě a nejjednodušší cestou je jejich vyloučení nosem. Životní energie vstupuje do těla vzduchem přes nos. Tato životní energie působí na smysly, motorické funkce a řídí duševní činnosti, paměť, koncentraci a intelekt. Narušená činnost této životní energie způsobuje bolest hlavy, ztrátu paměti a oslabení smyslů.

Jak se nasja provádí?

Byliny a oleje se aplikují do nosu, nejčastěji brahmi, calamus (puškvorec), henna, různé druhy pepře, jasmín, zázvor atd. a další byliny podle doporučení.

Nejdříve se klient jemně několik minut masíruje bylinným olejem obličej. Pak se napaří nad bylinnými párami. Po olejové masáži a nahřátí obličeje se vleže s hlavou mírně zakloněnou aplikuje malé množství speciálního ájurvédského bylinného oleje a bylin do každé nosní dírky případně uší. Pak se vdechuje jemný kouř z jáhel.

Pro jaké zdravotní potíže je nasja vhodná?

Nasja je velmi účinná u poruch krku a hlavy jako je: ztuhlý krk nebo čelisti, bolesti hlavy a migrény, záněty a zahlenění dutin, nadměrná citlivost obličeje. Nasja je doporučena pro únavu. Dochází ke zlepšení zraku. Používá se na ušní problémy, bolest v dutinách, bolest zubů, onemocnění dásní, hlasové problémy, nadměrné mrkání, záněty hltanu, hrtanu, průdušnice, problémy s řečí, glaukom, mdloby, strumu, sexuální poruchy. Zejména v zimním období vhodně chrání před chřipkou, nachlazením a virózami.

Pro koho není procedura vhodná?

Jako každá procedura a léčba i nasja má své kontraindikace. Nedoporučuje se pro děti a staré osoby nad 80 let, v těhotenství a při kojení, před a po koupeli, jídle, konzumaci alkoholu, při zažívacích problémech, při průjmu, při dehydrataci a žízni, při hladu, při snížené hladině krevního cukru, po sexuálním styku, ihned po cvičení i při akutní horečce.

Domácí nasja

Pro domácí použití jsou vhodné speciální ájurvédské bylinné kapky. Směs z organických složek, bylin Brahmi – Centella asiatica (listy), Acarus calamus (kořen), Scutellaria laterifloria a Eucalyptus (esenciální olej) s certifikovaným organickým sezamovým a olivovým olejem doporučujeme pravidelně aplikovat před spaním, což má význam v prevenci nejen nachlazení, ale vhodné pro péči o nos, uvolnění nosních průduchů, při snížené imunitě a pro lepší spánek. Aplikujte 3-5 kapek na tamponek, vetřete pod nos a kolem nosu nejlépe ráno nebo před spaním nebo lépe aplikovat 3 kapky přímo do každé nosní dírky. Kapky najdete v prodeji zde.

Namasté, Indie

Namasté, Indie

Indie je země velkých kontrastů a také velké svobodné demokracie. Je pravdivé tvrzení, že ti, kteří v Indii najdou sami sebe, by se druhý den nejraději vrátili domů. Neboť styl života zde je od ...
Svaté Varanásí

Svaté Varanásí

Indie je místo kontrastů, zejména rozdíly v životní úrovní obyvatel. Kontrasty se objevují ale také mezi severem a jihem Indie. Z hlediska historie je zajímavější sever Indie. Výjimečným ...

Odesláno

Děkujeme za odeslání formuláře, budeme Vás co nejdříve kontaktovat.
Nepál – fotogalerie

Nepál – fotogalerie

Další zajímavé fotografie a videa z Nepálu najdete zde.

Program v Nepálu

14-denní program v Nepálu s Davidem Frejem březen 2019 Den 1. 16:10 odlet z Prahy letem Qatar Airways s přestupem v Doha. Den 2.Přílet v 10.30 do Kathmandu, přesun do nedalekého ...

Detoxikace léčivými oleji

Knihu zakoupíte na www.eccevita.cz

Byliny

Byliny

Dr. Frej v TV

Dr. Frej na ČT1 v pořadu Sama doma.

Ájurvédské recepty pro zdraví – ukázky z knihy

[issuu width=670 height=500 autoFlip=true showHtmlLink=false printButtonEnabled=false shareButtonEnabled=false searchButtonEnabled=false backgroundColor=%23222222 ...
Biologické hodiny – ukázky z knihy

Biologické hodiny – ukázky z knihy

Knihu zakoupíte na www.eccevita.cz

Detoxikace pro dlouhý život – ukázky

Knihu zakoupíte na www.eccevita.cz

Zánět skrytý zabiják – ukázky

Knihu zakoupíte na www.eccevita.cz