Používání horkých lávových kamenů při masáži není novou masážní technikou. Jejich používání, k úlevě od bolesti a stresu, se objevilo již před pěti tisíci lety v Indii, kde se používaly hlavně hladké kameny z řek nebo z moře a nahřáté se pak přikládaly na tělo. V Číně se pomocí horkých kamenů odstraňovala svalová bolest a podporovala se funkce vnitřních orgánů. Na Havaji se lávové kameny přikládaly na tělo v místě bolesti nebo křeče. V Japonsku se přikládaly teplé lávové kameny na břicho, k podpoře trávení. V Evropě se ohřáté kameny přikládaly na místa poranění.

Hlubší myšlenky za použitím lávových kamenů na masáž

Kdysi se kameny pouze přikládaly na poraněná místa, buď samotné nebo zabalené do látky, či listů. Některé kultury dokonce věřily, že kameny dokáží vytvořit rovnováhu a harmonii mezi tělem a duší člověka. Oživení zažila tato stará metoda masáže v 90. letech minulého století, kdy Mary Nelsonová přišla s vlastní metodou LaStone terapie. Dnes se masáž horkými kameny používá hlavně k uvolnění napětí a zklidnění nervového systému.

Co Vás čeká při masáži lávovými kameny?

Jak už název napovídá, při masáži horkými kameny se využívá léčivá síla nahřátých lávových kamenů. Před masáží jsou lávové kameny dezinfikovány a teprve pak ohřáty v horké vodě. Pro dosažení maximální efektivity se používají lávové kameny spolu s masážními oleji, aby se kůže připravila na vstřebávání energie z kamenů. Teplo z kamenů uvolní svaly mnohem rychleji než samotná masáž, proto je důležitá také jejich teplota. Pokud by se Vám zdály kameny příliš horké, nebo by Vám byl nepříjemný tlak, jakým Vás masér masíruje, rozhodně mu to oznamte.

Rozmístění lávových kamenů během masáže

Terapeut Vám při masáži rozmístí lávové kameny na konkrétní body podél páteře tak, aby je dokonale prohřály a zbavily napětí. Také tlak, jakým masér předává energii celému tělu, musí být správný – od nezkušeného maséra byste mohli odcházet spíš zničení než uvolnění. V průběhu masáže se lávové kameny pomalu ochlazují a masér je vždy vymění za teplejší, aby nedošlo k přerušení toku energie. Většina lávových kamenů zůstává při masáži na vybraném bodě na těle, masér pak vybírá jeden či dva kameny, se kterými masíruje zbytek těla. Masáž lávovými kameny má hluboký efekt, neboť působí nejen na povrchové, ale i na hluboké svaly, což vede k celkovému psychickému uvolnění.

Jaké lávové kameny jsou nejlepší?

Masáž horkými kameny je speciální masáž, která využívá hladké, vyhřívané kameny. Při masáži lávovými kameny se používají kameny různých tvarů a velikostí. My používáme zejména kvalitní pravé lávové kameny s výraznější plochou z Mexika, protože dokonale prohřívají potřebný marma bod a lépe se drží na důležitých bodech. Při masáži lávovými kameny se používají kameny čedičové, které jsou velmi těžké a husté – tak dokáží zachovat teplo delší dobu. Kameny používané při masáži lávovými kameny nebyly vždy černé, teprve po namočení nebo naolejování získají svou charakteristickou černou barvu, která nezmizí ani po následném očištění kamenů.

Kouzlo masáže lávovými kameny

Žijeme v hektické době, kdy je pro nás každý den něčím stresující. Kvůli stále vzrůstajícímu tlaku jsme unavení a mnohem náchylnější k různým nemocem. Proto bychom si měli nechat nějaký čas na odpočinek a věnovat se také sami sobě. Není náhodou, že pro uvolnění a relaxaci se doporučuje právě masáž lávovými kameny. Mnohé dlouhodobé studie poukazují, že masáž lávovými kameny je zdroj pro dokonalé uvolnění. Masáž lávovými kameny je ideální způsob, jak účinně uvolnit nahromaděné napětí ve svalech, takže se po ní budete cítit svěží a plní energie. Další výhodou léčby horkými kameny je, že uklidňuje mysl a pomáhá při relaxaci. Pokud Vás čeká důležitá práce, či pracovní schůzka, zajděte si den předtím na masáž lávovými kameny – pomůže Vám udržet svěží mysl a zvýší Vaše šance na úspěch. Díky masáži lávovými kameny se budete cítit klidnější, vyvážení a budete připraveni zvládnout stres moderního života.

Proč je masáž lávovými kameny tak oblíbená?

Masáž lávovými kameny pomáhá zbavit se stresu, uvolňuje ztuhlé svaly, pomáhá uvolnit toxiny usazené v těle a také snižuje bolest svalů. Celkové zdraví člověka podporuje masáž lávovými kameny také tím, že zlepšuje krevní oběh. Pro své účinky je masáž lávovými kameny používaná jako terapie k úlevě od některých zdravotních problémů, jakými jsou například úzkost, stres, bolesti zad, nespavost, problémy související s krevním tlakem apod. Oproti například medové masáži, která silně nabíjí energií, jsou lávové kameny způsobem masáže, která spíše harmonizuje energie, a zklidňuje metabolismus. Je ideální na uklidnění se po stresující práci.

Kdy se masáž doporučuje

Masáž lávovými kameny se doporučuje zejména lidem, kteří trpí artritidou, neboť zmírňuje bolesti svalů a kloubů. Masáž pomáhá také od bolestí hlavy, svalových křečí nebo bolestí zad. Protože zlepšuje krevní oběh v těle, pomáhá masáž lávovými kameny také odstraňovat toxické látky z těla a zlepšuje pleť. Pokud je Vaše tělo vystaveno fyzické zátěži, pak je masáž výborná pro uvolnění ztuhlých svalů. Masáž lávovými kameny je doporučována také lidem, kteří sedí celý den u počítače a mají ztuhlé svaly v oblasti krku a hlavy.

V jakém případě byste na masáž lávovými kameny neměli chodit

Ačkoliv je masáž lávovými kameny velice prospěšná pro celý organismus, ne vždy se doporučuje. Pokud trpíte vysokým krevním tlakem, křečovými žílami nebo jste citliví na teplo, pak pro Vás není masáž vhodná. Masáž lávovými kameny se také nedoporučuje pokud jste nedávno prodělali operaci nebo máte na těle sluneční popáleniny. Ani těhotným ženám se masáž lávovými kameny nedoporučuje.

Namasté, Indie

Namasté, Indie

Indie je země velkých kontrastů a také velké svobodné demokracie. Je pravdivé tvrzení, že ti, kteří v Indii najdou sami sebe, by se druhý den nejraději vrátili domů. Neboť styl života zde je od ...
Svaté Varanásí

Svaté Varanásí

Indie je místo kontrastů, zejména rozdíly v životní úrovní obyvatel. Kontrasty se objevují ale také mezi severem a jihem Indie. Z hlediska historie je zajímavější sever Indie. Výjimečným ...

Odesláno

Děkujeme za odeslání formuláře, budeme Vás co nejdříve kontaktovat.
Nepál – fotogalerie

Nepál – fotogalerie

Další zajímavé fotografie a videa z Nepálu najdete zde.

Program v Nepálu

14-denní program v Nepálu s Davidem Frejem březen 2019 Den 1. 16:10 odlet z Prahy letem Qatar Airways s přestupem v Doha. Den 2.Přílet v 10.30 do Kathmandu, přesun do nedalekého ...

Detoxikace léčivými oleji

Knihu zakoupíte na www.eccevita.cz

Byliny

Byliny

Dr. Frej v TV

Dr. Frej na ČT1 v pořadu Sama doma.

Ájurvédské recepty pro zdraví – ukázky z knihy

[issuu width=670 height=500 autoFlip=true showHtmlLink=false printButtonEnabled=false shareButtonEnabled=false searchButtonEnabled=false backgroundColor=%23222222 ...
Biologické hodiny – ukázky z knihy

Biologické hodiny – ukázky z knihy

Knihu zakoupíte na www.eccevita.cz

Detoxikace pro dlouhý život – ukázky

Knihu zakoupíte na www.eccevita.cz

Zánět skrytý zabiják – ukázky

Knihu zakoupíte na www.eccevita.cz