Něco málo z historie pleťových masek

Je známo že o kvalitu svoji kůže pečovali již dávní Čínští mudrci, blíže k nám však také Egypťané, a již za jejich dob se začala rozvíjet celá věda péče o tělo a jeho největší orgán, kůži.

Pokud bychom se podívali například do zmiňovaného Egypta, tak tam se první péče o kůži prováděla například olivovým olejem nebo živinami z pštrosích vajec. Pleťová masky z olivového oleje se dělají dodnes, ale nemusí mít všechny nezbytné látky pro Vaš typ pleti.

Čemu je pleť vaší tváře denně vystavena?

Jemná pleť je denodenně vystavena přímým slunečním paprskům, které jak víte dokáží vybělit billboard. Vaše pokožka se pak musí vypořádat s pyly ve vzduchu, ve větších městech se smogem, prachem a dalšími faktory.

A konečně pokud používáte kosmetiku, tak největší pravděpodobnost je, že tato kosmetika vám ucpává kožní póry a tedy vaší pleti znesnadňuje čištění, regeneraci a vůbec spíše škodí než pomáhá.

Poslední faktor je ten, že si svaly na obličeji, málo lidí protahuje, masíruje nebo obecně jim nějak venuje větší pozornost.
Pleťová maska, aby vám nějak pomohla, má za úkol proti netativním faktorům pleť chránit.

Co tedy má omlazující pleťová maska za cíl?

Hlavních cílů pleťové masky je několik, mezi nimi hlavním asi je dodat pokožce novou energii a pomoci ji “zevnitř”, tedy pomocí tradičních ajurvédkých bylin v celém obličeji rozproudit krev a 
tedy pomoci pleti na tváři vyčistit se. Toto přinese dokonce více efektu než čištění vnější, protože to pleti pomáhá se čistit více do hloubky a hlavně přináší čistou krev plnou živin.

Tradiční ájurvédská omlazovací pleťová maska – jaké je její složení

Tato konkrétní vyživující pleťová maska má svůj kořen v ájurvédské medicíně, a také její složení tomu odpovídá. Pleťová maska je vyrobena za použití mnoha bylin, a aplikuje se podle typu pleti. Nejčastěji se ve složení nachází indický angrešt (amalaki), puškvorec, červený tis, zederach indický (neem), santal, růže a jiných. Převážná většina těchto bylin je v ájurvédské medicíně používána na čištění krve, a k odstraňování zejména cholesterolu a nadbytečného cukru. Další ingredience v pleťové masce jsou však zaměřeny na rozproudění krve a podporu jejího čištění.

Cílem této pleťové masky je tvář aktivně vyčistit od hlubších nečistot v pórech, ale převážně ji povzbudit vnitřně, podporou krevního oběhu v kůži a mimických svalech. Všechny tyto byliny byly navíc byly vypěstovány a zpracovány přírodně bez chemie, takže svoji pleti dáváte látky extrahované přímo z přírody.

Něco více o složení této bylinné omlazující pleťové masky

Hlavní složka této pleťové masky je, tradiční ajurvédksou medicínou vedená směs himalájských bylin a minerálů, které byly vypěstovány v ekologicky netknutých oblastech himalájí. Byliny a minerály jsou tedy té nejvyšší možné kvality, už díky vysokohorským podmínkám a nedotčenému ekosystému okolo nich. Bylinná směs pro tuto pleťovou masku neobsahuje žádné konzervační látky, jedná se tedy o čistě přírodní produkt.

Průběh aplikace pleťové masky a trochu vysvětlení

Prvním bodem celé procedury, je bez pochyby omytí pokožky vašeho obličeje a následná jemná masáž pleti Vašeho obličeje, aby se v obličeji rozproudila krev. Dále se přistoupí k aplikaci
samotné masky. Výše popsaný ajurvédský bylinný prášek se smíchá buď s vodou nebo s mlékem a poté se maska pomalými jemnými pohyby nanáší na pleť vašeho obličeje, a často i na pleť na krku.
Pleťová maska se nesmí nanášet na poraněná a krvácející místa na Vašem obličeji.
Když je omlazující pleťová maska nanesena, pak je nechána 20 minut působit, aby měly živiny dostatek času na vstřebání se.
Po uplynutí 20 minut je maska jemně opláchnuta a může případně dojít k ještě jednomu zopakování jemné masáže obličeje.

Shrnutí efektů ájurvédské pleťové masky

Díky tomu že se jedná o bylinný prášek, tak samotná aplikace masky na obličej jemně odstraňuje starou kůži a tím stimuluje pokožku k tvorbě nové. Maska také, díky vlastnostem zvolených bylin působí na jemné stažení pórů pokožky Vašeho obličeje, tady působí i na vyčištění ucpaných pórů a vyplavení hlubších nečistot. Díky zvoleným bylinám ale maska nejvíce působí na zlepšení cirkulace krve v pokožce a působí tak jednak omlazujícím způsobem, tak i pomáhá předcházet vráskám.

Maska + masáž hlavy

Stálo by za zmínku, že vhodným doplňkem masky je masáž hlavy a obličeje, která se stala natolik populární a oblíbená, že ji děláme jako celý samostatný celek a rozhodně byste si ji neměli
nechat ujít, je to velmi uvolňující zážitek a je velmi oblíben jak mezi ženami tak postupně i mezi muži.

A na závěr několik dodatečných informací o této pleťové masce: Ájurvédský bylinný prášek, který se na tuto pleťovou masku používá, si můžete u nás pořídit pod názvem Tarika Akné, Mysteribath a Santalová pleťová maska.

Cena pleťové masky

Osvěžující maska s masáží obličeje…650,-Kč

Namasté, Indie

Namasté, Indie

Indie je země velkých kontrastů a také velké svobodné demokracie. Je pravdivé tvrzení, že ti, kteří v Indii najdou sami sebe, by se druhý den nejraději vrátili domů. Neboť styl života zde je od ...
Svaté Varanásí

Svaté Varanásí

Indie je místo kontrastů, zejména rozdíly v životní úrovní obyvatel. Kontrasty se objevují ale také mezi severem a jihem Indie. Z hlediska historie je zajímavější sever Indie. Výjimečným ...

Odesláno

Děkujeme za odeslání formuláře, budeme Vás co nejdříve kontaktovat.
Nepál – fotogalerie

Nepál – fotogalerie

Další zajímavé fotografie a videa z Nepálu najdete zde.

Program v Nepálu

14-denní program v Nepálu s Davidem Frejem březen 2019 Den 1. 16:10 odlet z Prahy letem Qatar Airways s přestupem v Doha. Den 2.Přílet v 10.30 do Kathmandu, přesun do nedalekého ...

Detoxikace léčivými oleji

Knihu zakoupíte na www.eccevita.cz

Byliny

Byliny

Dr. Frej v TV

Dr. Frej na ČT1 v pořadu Sama doma.

Ájurvédské recepty pro zdraví – ukázky z knihy

[issuu width=670 height=500 autoFlip=true showHtmlLink=false printButtonEnabled=false shareButtonEnabled=false searchButtonEnabled=false backgroundColor=%23222222 ...
Biologické hodiny – ukázky z knihy

Biologické hodiny – ukázky z knihy

Knihu zakoupíte na www.eccevita.cz

Detoxikace pro dlouhý život – ukázky

Knihu zakoupíte na www.eccevita.cz

Zánět skrytý zabiják – ukázky

Knihu zakoupíte na www.eccevita.cz