Marmaterapie - ájurvédská akupresura

Tato velmi jemná energetická masáž je specializovanou ájurvédskou technikou.

 

Marma-body života

Ovlivňují se při ní nanejvýš důležité vitální body, nazývané marmy nebo též „body života". Jejich poranění může způsobit nemoc, i smrt.

Marmy jsou křižovatkami energií, kde se tělo setkává s myslí a duchem, kde se sjednocují životní principy (Váta, Pitta a Kapha), kde se stýkají nervy se svaly, šlachami, žilami, kostmi a klouby a spojují se energie prány, ódžasu a metabolizmu.

V marmových bodech se přibližuje prána těsně k povrchu těla a prolíná do okolního světa. Marmový bod je rozhraním, kde se zhmotňuje vědomí.

Účinky marmaterapie

Marmaterapie působí komplexně na systémy těla a mysli. Uvádí organizmus do rovnováhy a zmírňuje bolest, odstraňuje únavu a zažívací problémy a pomáhá u traumatických (či dlouhodobých) citových potíží, protože navozuje pocit psychického uvolnění a vnitřní harmonie, vyrovnává energii, uvolňuje energetické blokády a spouští v těle samoočistné a samoléčící procesy.

Přenos energie, který započne masírováním marmového bodu, je nezávislý na záměru terapeuta i pacienta.

Marmové body, jichž rozeznáváme 107, propojují celé tělo i veškeré jeho orgány.

Seminář na marma masáže

Speciální seminář na masáž marma bodů se uskutečnil v našem vzdělávacím centru Advana. Vyhcází z něj DVD (teorie + praktický nácvik). DVD bude možné koupit zde.

df

 

Dr.Frej na Facebooku
Dr.Frej na Youtube