Cvik z kundalini jógy na posílení trávení.

Pozice: poloha vsedě nebo na židli se vzpřímenou páteří.

Cvičení: provádějte široké kruhy s trupem v pase, nejdříve jedním a pak druhým směrem. Zároveň posílejte v mysli léčivou energii do jater.

Oči: zavřené, Představit si jak světle žlutá energie proudí do oblasti pupku..

Dýchání: ústa do ruličky a polknout vzduch. Pak zadržet na dlouhou dobu (podle možností), břichem se snažit pohybovat podle obrázku, pak vydechnout ústy bez úsilí.

Ruce: levá ruka ohnutá v lokti, předloktí směšuje kolmo k zemi, bříško prsteníku se rotýká bříška palce. Pravá ruka zatnutá v pěst, ukazováček míří vzhůru. Ukazováčkem pravým uzavřeme pravou nosní dírku.

Doba: 3krát.

Závěr: nadechnout se ústy, zadržet dech na 5 sekund a ústy vydechnout. Relaxovat.

Upozornění: Provádět jen na prázdný žaludek. Po této meditaci vypít dost vody a nejíst kořeněná jídla celý den.

Pluh

Pluh

Pluh posiluje zádové svaly, srovnává páteř, posiluje vnitřní stabilizační systém, vajčníky, močový systém a působí proti zažívacím obtížím. Zrychluje metabolismus a posiluje detoxikační ...

Cviky na odbourávání zásobního tuku 1

Dva cviky na podporu odbourávání tuku, který se usazuje na nevhodných místech. 1. Cvik s gumou (Pokračování textu…)

Pes s tváří dolů

Cvik z jógy Adho Mukha Svanasana vhodný na zklidnění, mozek, energii, ženský hormonální systém a páteř. (Pokračování textu…)

Meditace pozorování

Posiluje úlohu mysli a navozuje rovnovážný stav, kdy mysl ovlivňuje buňky a tkáně. Pomáhá při léčbě nemocí a mentálních poruch. (Pokračování textu…)

Nohy o zeď

Zklidňuje a regeneruje nervový, žlázový, oběhový a imunitní systém (Pokračování textu…)

Pozice Dítěte

Tato pozice v józe zklidňuje mysl a tělo, ulevuje zádům a stimuluje orgány v břišní dutině a malé pánvi... (Pokračování textu…)
Savásana – mrtvolka

Savásana – mrtvolka

Poloha mrtvolky neboli Savásana je zklidňující pozice většinou po skončení cvičení či na relaxaci. Poloha vleže na zádech, ruce podél těla. (Pokračování textu…)

Meditace pro energii

Meditace posilující krevní oběh, plíce, orgány, dodává energii a přináší vitalitu. Pozice: poloha vsedě nebo na židli se vzpřímenou páteří. (Pokračování textu…)

Lomená svíčka

Cvik působící protizánětlivě, harmonizující též hormonální systém, zejm. štítnou žlázu, prokrvení, odbourání tuku na břiše. Nahrazuje i stoj na hlavě či ramenou u těch, pro které jsou tyto ...

Cvik na posílení trávení

Cvik z kundalini jógy na posílení trávení. Pozice: poloha vsedě nebo na židli se vzpřímenou páteří. (Pokračování textu…)

Posílení jater

Naukasana je jednoduchý cvik, který posiluje játra a podporuje vylučování toxinů. (Pokračování textu…)

Dračí pozice

Tato ásana stimuluje nejen ledviny, ale také žaludek a slezinu a zlepšuje flexibilitu. (Pokračování textu…)