Cvik působící protizánětlivě, harmonizující též hormonální systém, zejm. štítnou žlázu, prokrvení, odbourání tuku na břiše. Nahrazuje i stoj na hlavě či ramenou u těch, pro které jsou tyto invertní pozice z jógy obtížné.

Začněte s poloze na zádech, uvolněte tělo. Mějte ruce podél těla a normálně dýchejte.

Pokuste se pomalu zvednout nohy, tak aby byly téměř v úhlu 90 stupňů k podlaze.

Nyní dejte ruce pod dolní části zad v úrovni pasu. Použijte ruce a lokty na podporu při zvedání trupu.

Při zvedání trupu zadržte dech.

Použijte podporu rukou zvýšit trup dále nahoru tak až je trup asi v úhlu 45 stupňů k zemi a nohy jsou svislé. V této fázi tělesná hmotnost spočívá na ramenou. Ruce a lokty zůstávají jako opěrné části na podporu a rovnováhu těla.

V konečné pozici jsou nohy v úhlu 90 stupňů na zem a trup je asi 45 stupňů k podlaze.

Zůstaňte v této poloze podle potřeby. Pro zdravotní účely stačí 3-5minut každý den. Ti, co cvičí jógu, mohou zůstat v této poloze až 15 minut.

Normálně dýchejte nosem.

Při návratu zpět zadržte dech a pomalu se vraťte do polohy vleže na zádech.

Pluh

Pluh

Pluh posiluje zádové svaly, srovnává páteř, posiluje vnitřní stabilizační systém, vajčníky, močový systém a působí proti zažívacím obtížím. Zrychluje metabolismus a posiluje detoxikační ...

Cviky na odbourávání zásobního tuku 1

Dva cviky na podporu odbourávání tuku, který se usazuje na nevhodných místech. 1. Cvik s gumou (Pokračování textu…)

Pes s tváří dolů

Cvik z jógy Adho Mukha Svanasana vhodný na zklidnění, mozek, energii, ženský hormonální systém a páteř. (Pokračování textu…)

Meditace pozorování

Posiluje úlohu mysli a navozuje rovnovážný stav, kdy mysl ovlivňuje buňky a tkáně. Pomáhá při léčbě nemocí a mentálních poruch. (Pokračování textu…)

Nohy o zeď

Zklidňuje a regeneruje nervový, žlázový, oběhový a imunitní systém (Pokračování textu…)

Pozice Dítěte

Tato pozice v józe zklidňuje mysl a tělo, ulevuje zádům a stimuluje orgány v břišní dutině a malé pánvi... (Pokračování textu…)
Savásana – mrtvolka

Savásana – mrtvolka

Poloha mrtvolky neboli Savásana je zklidňující pozice většinou po skončení cvičení či na relaxaci. Poloha vleže na zádech, ruce podél těla. (Pokračování textu…)

Meditace pro energii

Meditace posilující krevní oběh, plíce, orgány, dodává energii a přináší vitalitu. Pozice: poloha vsedě nebo na židli se vzpřímenou páteří. (Pokračování textu…)

Lomená svíčka

Cvik působící protizánětlivě, harmonizující též hormonální systém, zejm. štítnou žlázu, prokrvení, odbourání tuku na břiše. Nahrazuje i stoj na hlavě či ramenou u těch, pro které jsou tyto ...

Cvik na posílení trávení

Cvik z kundalini jógy na posílení trávení. Pozice: poloha vsedě nebo na židli se vzpřímenou páteří. (Pokračování textu…)

Posílení jater

Naukasana je jednoduchý cvik, který posiluje játra a podporuje vylučování toxinů. (Pokračování textu…)

Dračí pozice

Tato ásana stimuluje nejen ledviny, ale také žaludek a slezinu a zlepšuje flexibilitu. (Pokračování textu…)