Tipy pro zdravou pokožku v létě

Na léto přinášíme několik tipů, jak chrání a ošetřovat pokožku, zejména pro ženy.

1. Hydratace. Nejvíce vlhkosti ztrácí organismus v létě, je třeba pít více vody než jiných nápojů. Nestačí tedy pít čaje či šťávy, ale zejména čistou vodu nejen pro pokožku, případně ochucenou mírně limetkou.

2. Ochrana před sluncem. Na slunce nechoďte mezi 11 až 15 hodinou. V tuto dobu mají sluneční paprsky nejškodlivější účinek. Před tím, než půjdete na slunce, asi 30 minut, ochranný krém, nejlépe přírodní.

3. Tonikum. Tonika ochlazují vhodně pokožku a brání otevřeným pórům. Jedním z nejlepších tonik je růžová voda. V létě tonizuje a zároveň ochlazuje.

4. Používejte hydratační krémy a přípravky na bázi vody. Velmi vhodné jsou hydratační přípravky na bázi vody, pokud jsou pro váš příliš mastné.

5. Vyhněte se syceným a studeným nápojům. V horkém letní dni lidé zahání žízeň ledovou, vychlazenou limonádou nebo minerálkou. Slazené nápoje vyvolávají následně větší žízeň, stejně tak ledové nápoje. Vhodnější jsou čistá voda, ředěné ovocné šťávy, kokosová voda, voda s linetkou apod. v létě by se měl omezovat nápoje s kofeinem, které odvodňují organismus.

6. Čistěte pleť 2xdenně. Je to velmi vhodné i když nejdete ven. Důležité je čistit a hydratovat pleť zejména před spaním.

7. Kartáčujte pokožku a odstraňte chloupky na tváři. Zejména letní období je pro kartáčování důležitým obdobím. Odstraňuje se mrtvá tkáň a odumřelé kožní buňky, zlepšuje se prokrvení kůže a pleti. Pro odstranění chloupků na pleti použijte tento recept: 4 - 5 lžic gram dálu (luštěnina), špetka kurkumy, 5 kapek růžové vody a jogurt. Smícháním vznikne kašovitá hmota, kterou odstraníte chloupky na tváři. Pak si dejte pleťovou masku a hydratační krém.

9. Letní pleťová maska. Pro přípravu letní masku rozmíchejte 2 lžíce papáji se lžičkou medu a 1 vaječným bílkem. Nechejte působit na obličeji 15 minut.

10. Ochlazující maska. Směs z polovina okurky a 1 lžíce jogurtu naneste na pleť a nechejte působit 15 minut. příjemně ochlazuje a zklidňuje pleť po slunečném dni.

11. Pokud nemáte příliš suchou pleť, tak vyzkoušejte himalájskou masku Tarika Akné.