Triphala-starodávná detoxikační směs

Triphala je jedna z nejznámějších a nejúčinnějších kombinací na vnitřní pročištění a také regeneraci či obnovu organismu. Navíc se jedná o nejbohatší přírodní zdroj vitaminu C. Podporuje vstřebávání vitaminu B. Není návyková, proto se často užívá dlouhodobě při detoxikaci nebo preventivně jako denní doplněk zdravé životosprávy.

Složky detoxikační směsi Triphala

Triphala (Trifala) je kombinací tří bylin s léčivými účinky: Amalaki, Emblika lékařská, lat.Emblica Officinalis, jedne z nejsilnějších antioxidantů s regeneračním účinkem na buňky, posiluje imunitní systém. Haritaki, Terminalia Chebula, tibetská královna bylin, posiluje srdce, mozek a má celkově vitalizující účinek. Bibhitaki, Terminalia Belerica, posiluje játra a snižuje riziko srdečních nemocí. Triphala, sestavená staroájurvédskými lékaři před 5000 lety se považuje za účinný detoxikační bylinný přípravek nejen na pročištění, ale také má omlazující účinky. Jiné detoxikační přípravky oslabují po dobu očisty organismus, zatímco Triphala naopak zároveň posiluje celý organismus. Navíc provádí očistu i nervového systému tedy nejen fyzického těla, ale i mysli a ducha

Účinky detoxikační směsi Triphala

Triphala má nejen detoxikační a regenerační účinky, kdy jemně navozený účinek navozuje očistu a regeneruje organismus. Reguluje trávení, zvyšuje vstřebávání živin, brání nadýmání. Odstraňuje toxiny nejen z tlustého střeva z nestrávené potravy, ale také z tkání. Detoxikace Triphalou se uplatňuje proto i v léčbě chronické zácpy. Působí jako mírné a přirozené projímadlo a napomáhá regulovat tonus tlustého střeva. V kombinaci s kořením (zázvor, černý pepř, kurkuma), které posiluje trávící oheň agni, dochází k pročištění a regeneraci žaludku i tlustého střeva. Vyživuje svaly, krev a mozek. V případě pomalého menstruačního krvácení, blokády, stagnace a potřeby pročištění je Triphala dobrou volbou. Ačkoli Triphala nereguluje specificky menstruaci, pomáhá pročištěním.

Kdy detox směs Triphala užívat

Vhodná je také tam, kde je časté cestování, změny a nepravidelnosti v životosprávě, zvýšený stres, nepravidelné vyměšování stolice, a podobně. Zlepšuje zrak, snižuje vysoký krevní tlak. Pročišťuje krev, vhodná je tak u anemie,a u kožních nemocí. Podporuje činnost oběhového, močového a dýchacího ústrojí. Výborně váže a vylučuje těžké kovy (olovo, rtuť).
U nadváhy pomáhá v odbourávání zásobního tuku a podporuje proto redukční kůru. Snižuje též vstřebávání tuků.

Dávkování detoxikační směsi Triphala

Triphalu je nutné užívat (při odstraňování toxinů i v prevenci) dlouhodobě, nejméně 3 měsíce, neboť účinkuje postupně. Jedná se o bezpečnou směs bylin, která v přiměřeném dávkování nemá nežádoucí účinky. Triphalu lze bezpečně užívat i celý rok pro vyloučení všech zplodin a odpadních látek. Její dlouhodobé podávání není návykové a přitom po několikaměsíčním užívání má stejný účinek jako půsty a jiné drastičtější metody. Je také jednoduchá na užívání (před spaním stačí zapít kapsle teplou vodou).

Triphalu v bio kvalitě v kapslích nebo čaji koupíte zde.

df