Články

Zácpa

Zácpou rozumíme nepravidelnost a vyprazdňování , které nenastává denně, méně než 5 stolic týdně, namáhavé a bolestivé vyprazdňování, tvrdá stolice, bolest břicha. Při zácpě se hromadí v organismu odpadní látky, tvoří se bloky v kanálcích, což vede k poruchám různých orgánů.

Číst dále: Zácpa

 

Důležité principy v léčbě chronických nemocí

Základními principem v léčbě přírodní medicínou je nalezení příčiny a s jejím odstraněním následně navození rovnováhy. Přírodní principy platí v kterékoliv části světa bez ohledu na národnost a klima. Jen je třeba léčbu upravit individuálně podle metabolického typu každého člověka.

Číst dále: Důležité principy v léčbě chronických nemocí

 

Léčba přírodní medicínou

Lékaři starověké medicíny uvádí ve svých spisech čtyři činitele zdraví: „Lékař, léčivo, ošetřovatel a pacient. Léčitel má být čistý, zkušený a dovedný, stejně tak ošetřovatel, léčivo má býti dobře snášeno s vysokým účinkem a širokým působením, pacient má být sdílné povahy a věřit v léčitele."

Číst dále: Léčba přírodní medicínou

 

Strava a rakovina

Rakovina zodpovídá za 20 procent všech úmrtí. Podle nositele Nobelovy ceny Paule Nurse je rakovina způsobena narušením určitých genů. Strava však hraje u rakoviny významnou roli.

Číst dále: Strava a rakovina

 

Řídnutí kostí neboli osteoporóza

Osteoporóza je chronická choroba charakterizovaná slabou kostní hmotou a hustotou. To vede k oslabeným, křehkým kostem a k silně zvýšenému riziku zlomenin kostí. Osteoporóza se může vyvinout jak u žen, tak u mužů, ale je pětkrát častější u žen. To je způsobeno skutečností, že ženy mají nižší maximální kostní hmotu než muži a tím, že ženy většinou ztrácejí kost rychleji během prvních několika let po menopauze.

Číst dále: Řídnutí kostí neboli osteoporóza

 

Zdravý spánek

Spánek tvoří v Ájurvédě další z pilířů zdraví. Spánek je nutným předpokladem toho, abychom neonemocněli a netrpěli únavou. Ve spánku, který je jistou formou meditace, obnovujeme svou životní sílu a „strávení" denních zážitků. Spánek je proto potřebný pro regeneraci mysli, neboť tělo načerpává sílu i z hluboké meditace. Ženy jsou vzhledem k hormonálním projevům o 30% náchylnější k poruchám spánku než muži.

Číst dále: Zdravý spánek

 

Silný imunitní systém

Během roku jsou lidé vystaveni virózám a bakteriálním infekcím. S nastupujícím jarem se objevují nejen nachlazení, ale také jarní alergie na pyly a prach, například senná rýma. Následující rady se týkají posílení imunity nejen na jaře, ale na celý rok.

Číst dále: Silný imunitní systém

 

Rady k zimnímu období

V zimě se lidé méně pohybují, přejídají se nejen sladkostmi a pijí hojně alkohol. Navíc se brzy stmívá, proto jsou více náchylní k depresím. Omylem je též to, že by lidé v zimě více spalovali kalorie k uchování stálé tělesné teploty.

 

Číst dále: Rady k zimnímu období

 

Kombinace potravin

Před bližšími informacemi o kombinacích potravin si popíšeme stručně, jak probíhá trávení, zmíníme některé nevhodné kombinace potravin a uvedeme dobu, po kterou se tráví strava v žaludku.

Číst dále: Kombinace potravin

 

Optimální trávení a zažívání

Výživa a správně sestavený jídelníček patří k nejdůležitějším opatřením k udržení nebo navrácení zdraví. Kromě vlastností potravin je důležité nejen co, ale také kdy a jak jíme.

Číst dále: Optimální trávení a zažívání

 

Strana 26 z 28

«ZačátekPředchozí2122232425262728DalšíKonec»