Rychlý odpočinek pro mladou maminku

Už je to zase tady. Miminko křičí, mladá matka je vynervovaná a unavená. Dříve by člověk v takové situaci zařadil klidný víkend, ale s kojeným miminkem?

Pro rychlou regeneraci o víkendu ale potřebujete asi čtyři až šest hodin, jakožto i milého člověka, kterému můžete zcela uvolněně miminko svěřit.

1. Začněte nejlépe večer předtím: jděte co možná nejdříve do postele, osm hodin večer či trochu později by bylo ideální. Ráno miminko nakojte a předejte je syté a spokojené svému manželovi nebo chůvě.

2. Udělejte si s požitkem domácí masáž - třeba přemluvíte svého muže, aby vám provedl masáž zad (20 až 30 minut).

3. S naolejovaným tělem několikrát proveďte pozdrav slunci - k 50 procentům své výkonnosti (10 až 15 minut).

4. Proveďte teplou koupel ve vaně (20 minut).

5. Odpočiňte si v posteli ( v prvních šesti týdnech se zahřívací lahví na břiše; 10 až 20 minut).

6. Oblékněte si volný, pohodlný oblek a proveďte protahovací cviky. Dbejte na velmi pomalé, klidné pohyby (20 až 30 minut).

7. Meditace nebo relaxace ( 20 minut až hodina).

8. Klid v posteli se zavřenýma očima, přitom poslouchat relaxační hudbu (20 minut).

9. Teď je na řadě zase miminko - hezky si užijte!

Jestliže se to dá zařídit, pokuste se provádět tuto rychlo-regeneraci v době kojení pravidelně jednou týdně - tak se můžete opětovně intenzivně postavit na nohy. Jestliže jste v počáteční obtížné době vyčerpaná, zkuste někdy dodatečně jeden „spací týden". Z důvodu důkladného zotavení klademe velký důraz na spánek před půlnocí. U lidí typu sova většinou dělá ze začátku problém jít neustále brzy do postele. Jeden týden se ale dá vydržet.

Jděte jeden týden velmi brzy spát, nejpozději ve 21 hodin. Již po čtyřech až pěti dnech pozoruje většina lidí znatelné zlepšení metabolismu: problémy už nejsou tak velké, cítí se silnější, zlepšila se pokožka a cítí větší radost ze života.

z knihy Karin Pirc, Matka a dítě