Články

Detoxikace organismu

Co je detoxikace organismu

Detoxikace organismu, přesněji řečeno podpora detoxikace a půsty, patří k základním preventivním a léčebným metodám v přírodní medicíně. Účelem detoxikace organismu je podpořit detoxikační procesy v těle, odstranit nefunkční struktury a buňky. Buňky se obnovují během celého našeho života, nové buňky nahrazují staré a odumírající. Detoxikací se tělo zbavuje odpadních látek. Toxické látky se v těle hromadí a přetěžují naše vnitřní detoxikačí mechanismy následkem sedavého způsobu života a konzumace potravin, které často obsahují mnoho sacharidů, rafinovaných cukrů, barviv, konzervantů, pesticidů, dále se toxické látky nacházejí ve vodě, v ovzduší (výfukové plyny, smog) i v podobě záření (mobilní telefony, elektrospotřebiče). Odpadní látky se v těle zadržují a zpomalují regeneraci orgánů (staré rozpadající se buňky jsou pomaleji nahrazovány novými buňkami, neaktivuje se proces autofagie).

Číst dále: Detoxikace organismu

 

Domácí masáž

Olejová masáž celého těla  je součástí denního režimu pro posílení zdraví a pro prevenci nemocí. Pokožka je největším orgánem člověka. Tisíce nervových zakončení ji spojují se všemi orgány a tkáněmi těla. Proto může být přes pokožku zklidněno a pozitivně ovlivněno tělo i mysl člověka.


Pravidelná olejová masáž chrání před nemocemi kloubů a zlomeninami ve vyšším věku. Olejovou ájurvédskou masáží jsou vylučovány toxiny z hlubších vrstev pokožky a putují k povrchu. Teplem oleje a jemnou masáží se otevřou kanálky, takže je tělo každou abhjangou trochu více oproštěno od nahromaděné ámy. Výsledkem je posílení imunity a pozitivní naladění organismu.

Číst dále: Domácí masáž

 

Principy zdraví

Zdraví je založeno na rovnováze tří životních energií neboli dóš a rovnováze těla, mysli a duchovna. Podstata onemocnění je dána nerovnováhou. Tělo ji vyjadřuje prostřednictvím příznaků provázejících nemoc. Pokud známe naši vrozenou a současnou konstituci, můžeme vhodnou dietou, denním režimem či bylinnou léčbou odstranit škodlivý účinek vnějších vlivů a obnovit narušenou rovnováhu.

Naše zdraví závisí na několika hlavních principech. Kromě výživy k nim Ájurvéda řadí spánek, zdravý sex a správné dýchání (pránájáma).

Číst dále: Principy zdraví

 

Strana 31 z 31

«ZačátekPředchozí31DalšíKonec»